Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

06 cze 2007, 08:57

kasia1983 tak to prawda,nie pozwalaja zasnac. ale i tak jak poszli po mala do karmienia to mnie nie upilnowali i przez pare minut zdarzylam sie zdrzemnac :-) ale jak tylko wrocila polozna to zaraz z przerazeniem mnie obudzila, najpierw wcisnela mi na sile w reke tel komorkowy zebym zajela sie dzwonieniem do rodziny na co i tak nie mialam sily,wiec szybko przyniosla dzieciatko do karmienia :-)

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

06 cze 2007, 09:20

mnie nikt nie mówił żebym nie spała... ogólnie nic nie mówili, co mogę a co nie.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

06 cze 2007, 12:00

ciekawe czemu nie mozna spać moja mama mi opowiadala ze ona zasnęła i pielęgniarka strasznie na nią nakrzyczala że tak nie wolno ale ja nie wiem czemu a jak kobieta rodzi kilkanaście godzin to ma ochotę oko przymknąć jak już jest po wszystkim

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

06 cze 2007, 12:03

ja pierwsze słysze że nie mozna spac po porodzie..dziwna sprawa... :ico_szoking:

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

06 cze 2007, 14:40

nie wiem czemu... moze sie boja ze zemdlala kobieta czy jak...

[ Dodano: 2007-06-06, 14:41 ]
Lalka sliczne to zdjecie z USG :-)

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

06 cze 2007, 15:04

dzięki sensibel :-D to moja Królewna śliczna jak mamusia :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

06 cze 2007, 15:39

Mi też zabronili spać przez pierwszą godzinkę po porodzie, bo jakiś krwotok może wystąpić i jakieś komplikację też jak się obkurcza macica przez tą godzinkę. Tak mi lekarz powiedział. Ze mną na szczęście był mąż i mama i teściowa (bo pracuje na położnictwie i akurat miała nockę) i powiedzieli lekarzowi,że mnie przypilnują i będą obserwować,a ja się prześpię :ico_haha_01: ale i tak mnie obudzili po tej godzince,żeby zapytać jak się czuje i żeby na drugie łóżeczko mnie przetransportować :ico_zly:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

06 cze 2007, 17:15

ewcik musialas przejsc swoje.. a ten lekarz... :ico_olaboga: dzielna bylas :ico_brawa_01:

co do spania po porodzie... to nie mialam pojecia o takim wymogu.. pierwsze slysze...
do, ale dobrze wiedziec.... :-D

juz 3 czerwcowki rozdwojone ... mam nadzieje , ze niedlugo poczytamy o ich wrazeniach.... :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

06 cze 2007, 18:54

Aniaaa to mialaś świetne towarzystwo :ico_brawa_01: dziwna sprawa z tym spaniem ale w końcu trzeba zaufać lekarzom

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

09 cze 2007, 17:07

mam chwile bo mała spi wiec postaram sie was troszeczke podtrzymac na duchu moim porodem
termin miałam na 25 maja a 4 czerwca stwierdziłam ze skoro nic sie nie dzieje to ja spadam do szpitala i maja cos z tym zrobić!!! mala byla szacowana na duze dziecko wiec bylam lekko przerazona
w poniedziałek mezu zawózł mnie ze skierowaniem do szpitala przyjeli mnie na UWAGA patologie ciąży. kobiete w 41t
patologi w naszym szpitalu pozostawia wiele do zyczenia ale starałam sie byc silna
od razu (chyba dobrze godzinowo trafiłam) zrobili mi usg i wyszło im że mała waży 4200
nastepnie badanie gin i kolejny lekarz po konsultacji z poprzednim stwierdził że muszą mi jutro wywołac
ucieszyłąm sie a co chociaz prawde mowiec liczylam ze zaczna juz dzisia
tak wiec polozyli mnie na tej patologii zrobili ktg i nic............................jedno wielkie nic żadnych skurczyków
wieczorem znowu ktg i prosta linia
oczywiscie sie nie wyspałam bo na patologii co 3 godz przychodzi pani z trąbką :) i sluch serca plodu
rano ok godz 6:30 zostałam przewieziona na porodówke
moj maz byl strasznie szczesliwy i podniecony nie mogł sobie miejsca znalesc
pierwszy raz go takim widziałam
ok 9 po konsulatacji gina podali mi w koncu kroplówke
musiałam cały czas leżec pod ktg co nie jest specjalnie miłe ani wygodne
polozna mialam sprytną bo dosyć szybko zwiekszała mi przepływ w tej kroplówce
pokazały sie jakies skurcze i byly co jakies 3-4 min zbadał mnie lekarz i juz miałam 4 cm rozwarcie
dostałam 2 czopki i znowu mi podkrecili kurek
ok 13 chyba polozna stwierdziła że mam juz 7 cm i dali mi jakis zastrzyk ktory niby rozszerza szyjke
a u mnie juz zaczely sie parte tak wiec chodziłam ok pol godz po pokoju a jak szly parte to kucałam i oddychałam łatwiej bylo przezyc a malenstwo spadało w dół
nagłe stwierdziłąm ze ja juz musze zacząć rodzic bo zgubie to dziecko
poleciała polozna po lekarza i miałam juz 10 cm
zaczeło sie parcie
przyznam że nie jest to łatwa sztuka
ale lepiej przec w skurczu niz go przejsc w inny sposób
jak parłam to zastanawiałam sie co robie zle ze niemoge
i doszłam do wniosku ze trzymam sie za mocno nóg i zapiaram sie zamiast całą siłe oddac w parcie
poskutkowało
mała miała sprasznie dużą głowe wiec nie mogłam jej wyprzec i prawde mowiac to lekarz troszke chyba mi pomógł naciskajac na brzuch ale nie gwałtownie nie bolało mnie
mała wyskoczyła o 15:30 i wslizgneła mi sie na brzuch a była taka cieplutka
niesamowite uczucie!!!!
potem przez 2 godz bylismy jeszcze na sali
mnie szyli a potem moglismy sie juz cieszyc sobą i troszke sie poznac

naprawde uwierzcie mi życze każdej kobiecie takiego porodu
straszyli mnie ze na jedym dniu i jednej kroplóce sie nie skonczy ale ja chyba bylam zbyt zdesperowana
nawet polożna byla w szoku ze tak szybko nam poszło
a obłożenie tego dnia na porodówce bylo spore wszystkie 6 sal zajętych i ludzie sie uwijali jak w ukropie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość