Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

10 cze 2007, 12:19

witam Majowki :ico_haha_01:
Widze że juz wszystkie rozdwojone :ico_brawa_01: wielkie gratulacje dla wszystkich majowych mam :ico_brawa_01: :-D śliczne macie dzieciaczki.
Czasem czytam was bo w koncu moj Kacper tez z maja :ico_oczko: :-D

Awatar użytkownika
a$ka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 255
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00

10 cze 2007, 12:21

jagodka24 pisze:nie lapie moich beznadziejnych brodawek wiec kupiłam sobie kapturki i wczoraj 45 min ssała i byla niesamowicie zadowolona


ja cały czas karmiłam synka w ten sposób bo miałam tak jak Ty prawie płaskie brodawki.Kapturki to świetna sprawa.Życzę udanych karmień.A co do kupki to masuj jej brzuszek,nic wiecej nie możesz zrobic,póki nie płacze nie jest żle ,no i gazy to dobry znak.Poza tym karmiłaś ja do tej pory mieszanką a one maja to do siebie ,że moga powodowac zaparcia.Teraz tylko trzymaj sie karmienia piersią.Nie ściagaj za duzo tylko tak aby ulzyc jak czujesz,że jest pełno.Za kilka dni nawał pokarmu sie unormuje ,dzieki ssaniu małej.Nie pij specjalnie jak nie potrzebujesz zadnych herbatek dla karmiących i herbatek na kolki bo możesz je w ten sposób wywołać,bo wzmogą perstaltykę jelit dziecka.Moja mama jest połozną i to rada od niej .A mała sliczna choc trzeba przyznać,że duża panna.A jak Twoja waga?? Ile miałaś na porodówce?? a ile ci odeszło zaraz po porodzie??Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

10 cze 2007, 12:32

Witajcie Majóweczki! Nie było mnie kilka dni bo siedziałam u teściów na wsi. Dzisiaj niestety musiałam wrócić do Wrocławia. Za oknem 30st w cieniu, w domu niewiele chłodniej. Wszędzie wiszą mokre reczniki, ale to i tak nic nie daje. U nas wszystko w najlepszym porządku. Alunia sie unormowała jeśli chodzi o kupki i spanie. Robi jedną kupę dziennie, czasami zdarza jej się zrobić dwie. Śpi w nocy rewelacyjnie (odpukać żeby nie zapeszyć), tzn kąpię ją ok 22, potem karmię i usypia sama w łóżeczku. Dosypia do 4 rano. Potem przewijanie, karmienie i sen do 7,30. W ciągu dnia śpi tak po 3-4godzin.
Ja walczę ostatnio z odparzeniem szyjki. Pomiędzy fałdkami paskudnie jej sie odparzyła i nic nie pomaga. I jeszcze te paskudne potówki.............

Aha stawiam :ico_tort: Ala wczoraj skończyła miesiąc

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 cze 2007, 12:41

a$ka, herbatek dla karmiących juz nie pije
pilam zeby wywołac pokarm
a herbatke tez w duzych ilosciach nie pije
najgorsze jets to ze ona sie tak napina i widze ze sie meczy i nie moze przez to zasnąć
placz i nic nie chce jesc bo sie denerwuje

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

10 cze 2007, 12:42

Ewcik, Twoja Ala urodzila sie w ten sam dzien co moj kacperek :-D wszystkiego naj naj z okazji miesiaca :ico_tort:
Mojemu kacprowi na odparzenia na szyjce i w pachwinach pomogla mąka ziemiaczana ...najpierw przemywałam odparzenia woda z delikatnym plynem do kapieli dla dzieci, osuszalam i posypywalam delikatnie mąką ziemiaczaną .. po 2 dniach nie bylo sladu odparzenia .na potówki polecam kapiel w krochmalu albo kali ale u nas kala nie dzialala tak jak krochmal...

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

10 cze 2007, 12:51

dziewczynki do naszej listy trzeba jeszcze dopisać Izkę Hel. 18 maja urodziła synka Wojtusia.

[ Dodano: 2007-06-10, 13:38 ]
M0rD3CzKa, to widzę że Alunia ma narzeczonego :ico_haha_01: chyba że Kacperek już zajęty?
dla Twojego Maluszka również :ico_tort: :ico_urodzinki: z okaazji miesiaca życia.
krochmal napewno wypróbuję dziś wieczorem

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

10 cze 2007, 13:43

Ewcik, no niestety kacper juz zajety :ico_haha_01: ma narzeczona w kwietniowkach Julke Kolki :-D

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

10 cze 2007, 14:01

No kurcze to musze szukać dalej :-D

Awatar użytkownika
a$ka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 255
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00

10 cze 2007, 15:06

jagodka24, uwierz mi czas zrobi swoje ważne żebys Ty była spokojna ,wiem,że to trudne jak nie można pomóc dziecku.Powolutku wszystko ruszy,uważaj tez na to co jesz.Dacie radę.Pżeciez to Ty uspokajałaś dziewczyny jak miały kłopoty z dzieciaczkami...no to teraz sama sie do niech zasrtosuj.Czas,cierpliwoćs i Twój spokuj...nic więcej nie możesz zrobic bynajmniej na razie.

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

10 cze 2007, 20:49

Witajcie!!
jagodka24 tak jak mówi Asia, nic narazie bardzo nie zrobisz, masowanie brzuszka i zginanie nóżek i tyle. Wiem jak to jest, bo Kacper robił kupki raz na trzy dni i to z trudem.

A mojemu Karolowi najwyraźniej goście w domu nie pasują, ryczał wczoraj i nie spał cały dzień, jak wyjechali usnął jak aniołek. Może faktycznie gwar i gromada ludzi mu przeszkadzała.

A jeżeli chodzi o odparzenia w fałdkach maluszków, trzeba przede wszystkim po myciu dobrze osuszyć te miejsca i dopiero zastosować jakiś krem lub właśnie mąkę ziemniaczaną.
A ja potówki posmarowałam spirytusem 70%, tak wyczytałam gdzieś w internecie i faktycznie szybko zniknęły i narazie się nie pojawiają.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość