Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

11 cze 2007, 13:06

Wróciliśmy właśnie ze spaceru, Tobiś spał prawie cały czas.
qunick, - pytałam się pediatry od czego ma to zapalenie, to podobno od tego , że ma niedojrzałą trąbkę eustachiusz i od ulewania pokarmu (wtedy się tworzą jakieś bakterie i jest zapalenie ucha). Na szczęście nie jest z przewiania.
MamciaKochana, - super spędziliście weekend, zazdroszczę Ci tego pływania w morzu.

Oho - chyba zrobiliśmy kupkę - to słychać i czuć...... :ico_haha_01: - już lecę misia przebrać

[ Dodano: 2007-06-11, 13:14 ]
Czy Wasze pociechy też są takie ruchliwe. Tobiaszek cały czas coś trzyma w łapce, obraca się w łóżeczku na wszystkie strony, dotyka wszystkich rzeczy które może dosięgnąć łapkami, łapie mnie za włosy, uszy, nos i oczywiście wszystko co się da to ląduje w buzi. Ostatnio ta machał grzechotką, że uderzył się nią w główkę i zaczął płakać - więc na razie nie daję mu plastkowych rzeczy tylko pluszowe, bo boję się, że sobie krzywdę zrobi.
Iza@, - od tygodnia mam właśnie problem z zasypianiem w łóżeczku, co poloże tam Tobiaszka to jest krzyk. Ty chyba stosowałaś te metody z książki Język niemowląt - napisz mi proszę jak to u Ciebie wyglądało ??? Mi czasami już ręce opadają. A ja rozpieścilam chyba tym noszeniem Tobiasza - żal mi go było bo był chory, a on to wykorzystał.

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

11 cze 2007, 14:09

ML, co do ruchliwości to jak na zdjęciach ;) A teraz właśnie Ninka się przesunęła z 12 na 15 (tak jak pisała Iza@) i wygląda sobie przez okno
MamciaKochana, a jak robisz j Julci ten kleik bo ja od kilku dni podaję Ninusi i w zasadzie nie ma żadnej zmiany w spaniu - mieszam jej z mlekiem modyfikowanym - na 150 3 łżeczki kleiku i podaję łyżeczką. czasem zje wszystko ale przeważnie tak po 80 bo najpierw zawsze ją karmię piersią.

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

11 cze 2007, 14:22

hekkate spoko że Daniel poleżał sobie tak naguśki 15 min! Jednak dla skórki to ważne. Bartuś ma taki rytuał codzienny, najpierw leżakowanie potem ubieranie a na końcu 10 minut na brzuszku w łóżeczku. Powtarzamy to codziennie i teraz tak ładnie podnosi główkę i trzyma tak długo, jakby był już siedzącym dzieckiem.
ML mój synek też jest bardzo ruchliwy. Muszę spinać włosy bo strasznie mnie ciągnie, ciągle coś musi być w rączce! No i oczywiście wszystko trafia do buzi!
Małgorzatka nie przejmuj się, ja też bardzo czesto nie mogę wejść na TT bo nie mam czasu, albo już wejdę i zaczynam czytać a tu mój synek protestuje ze nie zajmuję się nim! JA mam jedną dużą wadę: muszę mieć w domu posprzątane, bo nie mogę usiedzieć! Albo mam spieprzony humor jak coś jest w nieładzie. I dlatego mam tak mało wolnego czasu bo codziennie coś sprzątam, układam, ścieram itd.
I dlatego też ciągle nie mam czasu żeby uporządkować zdjęcia do wywołania. Nie mam żadnych jeszcze wywołanych, o przepraszam jedno mam! Oj, boże, dodatkowo ja jestem taka ze nie wyjdę z domu z nieuporządkowaną fryzurą i bez makijażu. Ja nie maluję sie mocno, ale podkład zawsze musi być, bo mam niefajną cerę i trochę maluję oczy. Ale to oczywiście też pochłania czas... A jak Wy macie?
hekkate pisałaś kiedyś ze wywoływałaś dużo zdjęć. Powiedz mi czy wywoływałaś przez internet? I gdzie dokładnie? JA się trochę boję tak robić ale tyle mam do wywoływania ze jakbyśmy wywoływali u fotografa to kurde zbankrutujemy!!

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

11 cze 2007, 15:25

katelajdka, jesli wywolujesz przez np USB stick lub CD lub jakakolwiek akrte pamieci to zdjecia sa duzo tansze niz te wywolywane z kliszy, ja zapalcilam 0,50 gr za kazde zdjecie rozmiar 10 na 15, ale wzielam tez wieksze do postwienia na ramke, wywolywalam u fotografa,
qunick, ja najpierw ja sadzam w lezaczku i wtedy robie kleik z gruszka i bananem ale z gotowca zazwyczaj trzy miarki ( jedna miarka ma 7 gram ) i w wodzie wrzacej mieszam i wtedy jej podaje z lyzeczki a potem na 180 przygotowanej mieszanki mleka modyfikowanego dodaje po 3 miarki ( 7 gram jedna miarka ) kleiku dodatkowo bo z lyzeczki sie uczy dopiero wiec je kilka lyzeczek samego kleiku a potem reszte mleczka z kleikiem z butelki, jak wlozysz do butelki zmieszane mleczko i kleik to nie poczuje roznicy raczej chyba ze w gestosci a wiecej zje niz z lyzeczki. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ML, Julcia tez mnie lubi ciagnac za wolsy ale zawsze wtedy spogladam na nia i mowie PUSC i puszcza jakby wiedziala o co chodzi, a tez jest ruchliwa okropnie zaczela sie wykrecac, na macie w koleczko sobie chodzi, przekreca sie w obydwie strony, a juz calkiem wymachuje rekoma i nogami i robi minke z usteczkami w trojkacik, ale dzis widzialam wlasnie dzidzie torszke starsza od Julci na ulicy i tez wlasnie tak wymachiwala nozkami i raczkami wiec to chyba normalne :-D

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

11 cze 2007, 15:41

Hekkate, zawody były w Będzinie (dokładnie w Grodźcu) ale w naszej okolicy to np w Udorzu bywają albo w Żarkach

Mama mnie właśnie zawołała żeby pokazać jak Ninusia się śmieje na głos kiedy mama robi brrr! Słodki widok!
MamciaKochana, dzięki! Ja muszę dawać wszystko łyżeczką bo jak jej zacznę dawać z butelki to się znowu na pierś "obrazi"
jedzonko ja jem już prawie wszystko oprócz bardzo pikantnych potraw i wydymających(groch, kapusta)- tych ostatnich i tak nie lubię
Ja też mam raczej "lenia" - w sobotę tylko robiłam generalne porządki ale z przerwami na karmienie i usypianie. Najgorsze jest to że mam lenia również jeśli chodzi o ćwiczena i się nawet jedna obca osoba pytała czy nie jestem przypadkiem w ciąży :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-06-11, 15:43 ]
Ok 14 podałam Nnie ten kleik i dodał jej chyba energii a nie spowodował senności. Od 12 dzieciątko mi jeszcze nie spi i bawi się w najlepsze

HaRe
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 97
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:48

11 cze 2007, 16:01

Za pół godzinki idziemy na szczepienie. Jak zawsze skojarzoną szczepionkę.

Dziewczyny od cycusia wprowadzające inne pokarmy a Wy karmiąc piersią już wprowadzacie normalne jedzenie? Kurcze nie za wcześnie? Bo rozumiem że jak się modyfikowanym karmi to od 4 miesiąca wprowadza się inny pokarm ale na piersi wszędzie czytam że od 6. Wasze smyki nie dojadały, nie starczał im cycuś?

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

11 cze 2007, 16:32

MamciaKochana, dzieki! ja nie moge podac Ninusi butli bo sie znowu "obrazi" na cyca...

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

11 cze 2007, 16:43

hekkate dzięki za ten adres! Muszę popatrzeć gdzie jest odbiór własny bo moze nie bedą musieli pocztą odsyłać. Nie wiem jescze czy maż sie zgodzi bo on upiera sie zebyśmy u fotografa u nas w mieście wszsytkie wywołali,bo chce mieć naprawde dobrą jakosć, ale skoro piszesz że jestes zadowolona to moze uda mi sie przekonać lubego!
właśnie sprawdziłam, jest odbiór w Jaworznie!!! :ico_brawa_01:
Mój Bartuś tak jak Twój Daniel śpi w dzień od 40-60 min, a dziś zrobił sobie 2 godzinną drzemkę! Spoko! I teraz znów śpi!
Kurde nie wiem co robić bo ja mam cynk że w sierpniu odchodzą na emeryturę babki z miejsca w którym ja chcę podjąć pracę i mam tam znajomą mojej mamy która powiedziała ze pomoże mi sie załapać pod warunkiem że skończe podyplomówkę o określonym kierunku, czyli oligofrenopedagogikę. No i 7 lipca już kończę właśnie, hura!! Ale piszesz Hekkate ze już po mału przyzwyczajasz Daniela do innych pokarmów, więc może ja też powinnam po mału zacząć?? Wolałabym poczekać aż skończy 6 miesięcy, ale nie wiem... Z drugiej strony z tą pracą to nigdy nic nie wiadomo, dopóki nie podpiszę umowy to wszystko może sie zdażyć. Nawet jeszcze nie zaopatrzyłam się w jakieś pojemniki na mleko do zamrażania...
Apropos Magdzinka daj mi zanć gdzie kupiłaś butelkę do tych worków do pokarmu, bo na allegro nie ma czegoś takiego, a może to są zwykłe butelki, nie pamietam jak pisałaś.. :ico_wstydzioch:
Napisz mi jak to się mocuje, bo chyba zdecyduję sie na woreczki właśnie!
qunick znam Będzin Grodziec, moja koleżanka ze studiów tam mieszkała. Ale super masz hobby. Ja miałam kantakt z końmi tylko na wsi u mojej babci i jak byłam obecna na zajęciach hipoterapii. Wspaniałe zwierzęta!!
HaRe mam nadzieję że Kubuś dzielnie zniesie ukłucie!! Buziaczki!! :-D

HaRe
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 97
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:48

11 cze 2007, 18:37

Już dawno jesteśmy w domku. Kuba był dzielny. Na następne szczepienie idziemy jak będzie miał14 miesięcy (odra, świnka i różyczka). Ma już 6,990 kg i wszystko si.
Śmiał się do lekarza i do pielęgniarki , fajny taki :-D

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

11 cze 2007, 19:05

hekkate dzięki, mam nadzieję że się uda, choć wolałabym żeby to było kilka miesięcy poóźniej niż sierpień, ale zobaczymy jak to bedzie. Moze choć o miesiąc się odwlecze, szkoda mi bedzie zostawić Bartka tak wcześnie...
A dlaczego nie bedziesz odciągać mleka? Nie chcesz zamrażać? Ja chcę pozostać przy mleku z piersi mimo wszystko i właśnie teraz siedzę i szukam butelki do odciągania mleka do woreczków. Ja jestem zdania że mleko matki jest najbardziej wartościowe o ile w ogóle kobieta moze karmić piersią. A poza tym nawet kupując nie tanie akcesoria do odciągania to i tak jest to taniej niż mleko modyfikowane.
Kurcze, mam nadzieję że MAgdzinka ppojawi się niedługo, bo potrzebuję jej opinii!!
Nie wiem co jest z tym smoczkiem niebieskim pasującym do tej butelki. Czy smoczek 0+ bedzie dobry dla naszych już 4 miesięcznych dzieci i starszych. i czy wystarczy mi jedna podstawka do torebki czy dokupić więcej. W ogóle nie umiem sobie wyobrazić jak to się robi z tymi woreczkami...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości