kamelek1
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:08

13 cze 2007, 14:36

a my jestesmy po neurologu wczoraj i wszystko wporzadku , ale na wszelki wypadek mam poczekac ze szczepieniem małej do polowy lipca i szczepic ja bezkomórkowymi szczepionkami

moja mała nic niechce pić oprócz cycka ani wody ani herbatki :ico_olaboga:

poczytałam sobie o tych waszych plesniawkach i juz mam wkreta ze moj atez ma ja to jakas durna jestem kurcze

basik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:20

13 cze 2007, 15:00

kamelek super ze u was tez dobrze po neurologu. nam tez tymi bezkomorkowymi kazala szczepic, ale dlaczego macie sie wstrzymac do lipca?
a apropo picia to dzis przed kazdym jedzeniem daje malemu picie - tylko wtedy jest w stanie troche wypic... a jezeli karmisz tylko piersia too nie trzeba dopajac, mojemu nie smakuje nic poza mleczkiem..

justynat.
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2007, 19:45

13 cze 2007, 15:00

Witajcie!!
W poniedziałek bylismy na szczepieniu HEXA jedna ukłucie a płacz straszny. Cyprianek waży 5100 czyli w 8 tygodni przybrał 1700. A ogólnie po szczepieniu zadnych komplikacji.
Dagles, mój pediatra nie kazał podawa zadnej wody typu mineralne tylko przegotowana jak już daj znac jak wyniki
iw_rybka, cyprianek tez sie slini i wklada raczki do buzi:ico_szoking: a ja myslalam ze to na zeby lekarz sie brechtał ze mnie w poniedziałek :ico_wstydzioch:
asiula.k11, mój tez na piersi i luzne kupki robi czytałam ze tak moze byc to też zalezy co ty zjesz ale to nic niepokojacego

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

13 cze 2007, 15:06

asiula.k11, jak Natalka jest na cycku to moze a nawet powinna robic luzne kupki wazne ze przynywa na wadze ... nie masz sie czym martwic....na ulewanie pomaga troszke przerwanie karmienia w polowie i odbicie ... i po jarmieniu tez... a moze juz taka ''uroda'' Natalki ze bedzie jakis czas ulewala i nie ma rady
kamelek1, to dobrze ze lenka nie chce pic nic innego tylko Twoja piers... nie jest jej nic innego potrzebne :ico_brawa_01: a plesniawek napewno nie ma ... wkrecilas sobie je :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-06-13, 15:09 ]
justynat., dzieci w tym wieku naogol slinia sie bo .. lubią :ico_oczko: teraz gruczoly slinowe wytwarzaja wiecej sliny a nasze maluszki jeszcze nie umieja jej dobrze lykac wiec ją wyplowaja zwyczajnie...chociaz zdaza sie ze juz w tym wieku zaczyna sie okres zabkowania aczkolwiek jest to bardzo zadkie :ico_haha_01: a to ze dziciaczki biora swoje rączki do buzi to bardzo dobrze w ten sposób ''ucza'' sie poznawania swiata i siebie :ico_brawa_01:

kamelek1
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:08

13 cze 2007, 15:39

Basik - moja mała urodziła sie z krwiakiem po porodowym na głowce i była niedotleniona miała tylko 6 punktów i z tego wzgledu mielismy neurologa i poradził nam wstrzymanie sie do polowy lipca zeby ni ebyło powikłań , ale to ilu lekarzy tyle teorii inna pediatra nie dała mi skierowania do neurologa a druga dała bo powiedziała ze jest taka potzreba no i badz człowieku tu spokojny

mordeczka wiem ze sobie wkreciłam te plesniawki ale wiesz juz dzis dzieciaka mecze od rana zagladaniem w buzke :ico_puknij:

dla mojej laski cycek jest najwspanialszy cała reszta do bani :))))
ale jak by łyknęła troszke herbatki to by moje cycki sie odciażyły no ale jakos sobie radzimy

Awatar użytkownika
agi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:01

13 cze 2007, 16:40

Witam Was kochane!

U nas juz dzisiaj troszke lepiej, dlatego moglam do Was zajrzec. Nie wiem co sadzic o diagnozie, bo stwierdzono bakteryjne zapalenie skory. Skaze wykluczono. Jednak szperajac po necie i wpisujac chorobe Mai wyskakiwaly zawsze hasla"atopowe zapalenie skoory", ktora sama w sobie nie jest alergia, jednak powodowana jest przez alergeny(np. mleko, kurz itd.). Jutro idziemy do kontroli. Co Waszym dzieciaczkom przepisali na te zmiany skorne? U nas jest Augmentin doustnie co 12 godz. i masc z antybiotykiem do smarowania 2 x dz. Niestety Linomag Mai nie pomogl :ico_placzek:

Jak wygladala u was pierwsz miesiaczka po porodzie?, bo ja nie wiem co to mi sie przytrafilo :ico_wstydzioch: Plamie od 4 dni i caly czas wyglada to jak koniec okresu.

Ok ide nadrobic zaleglosci.

basik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:20

13 cze 2007, 17:45

kamelek niestety wiem co to znaczy chodzenie po lekarzach i sluchanie roznych ich teorii - co osoba to teoria. moj maly tez mial krwiaczka po porodzie ale byl dosc maly i b.szybko sie wchlonal a kontrola wynikala z toxoplazmozy - brrrr przez to swinstwo ciagle chodze z malym na rozne badania ale..oby tylko wyniki byly pozytywne. a to ze dzieciaczki zobaczyl neurolog to dobrze, zawsze to wiemy ze wszystkie odruchy dzieciaczkow sa prawidlowe:) tez lekarka podniosla malucha do gory tylko za rece?

agi moj maluszek mial fatalna buzke i tez wykluczono skaze i inne swinstwa, natomiast kazali smarowac dziubek takim czyms co nazywa sie "biala papka" to jest robione w aptece, chyba na bazie wapna - po tym krostki przygasaly tam gdzie bylo posmarowane ale pojawialy sie pomiedzy i w koncu zaczelam malemu myc buziaczka mydelkiem bambino i ciepla przegotowana woda kilka razy dziennie - krosteczki zniknely. mialam kilka roznych masci - oczywisie co lekarz to zapisywal inna i nic nie pomagalo:( mam nadzieje ze u twojej dziecinki tez to swinstwo szybko zniknie.
a z okresem sie nie wypowiem - ja jeszcze nie mam..

Awatar użytkownika
agi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:01

13 cze 2007, 18:05

ufff, duzo naklikalyscie :-)

Asiula, witaj wrod kwietniowek , Natalka cudna

Kolka, super posciel.Ja chyba kupie dla mojej malej, ale z Pszczolka Maja :ico_oczko:

Katrin, z Antosia sliczny aniolek...pomimo becika, szkoda tylko ze biedaczek sie upocil.Na lezaczku wyglada na baaardzo wysokiego gocia. :ico_brawa_01:

Kasik, fajnie ze ciocia przyjezdza. Vikusi pieknie zagoila sie buzka.

Basik, moja mala kiedy musze podac jej cos innego niz moje mleczko,to strasznie sie krzyw...Szymcio na zdjeciach wyglada tak dorosle. Luzne kupki sa OK

A tak w ogole, to tez mam czsem zle dni. Chce mi sie plakac, ale zwalam to na hormonki. Zawsze sobie mowie, ze mogloby byc gorzej... a tak mam
1. malego ,grzecznego ANIOLKA, na ktorego nie zasluzylismy
2. kochanego meza, ktory pomaga ile moze
3.WAS, ktorym moge glowe pozawracac i zdawac czasem glupie pytania
4. jestem szczesliwa

A Marzenka jest tez i moim wzorem.

Maya tez lubi lezaczek


Sorki, ze wszystkim nie odpisalam. Jak sobie cos przypomne i mala pozwoli to dopisze.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2008, 17:07 przez agi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dagles
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:06

13 cze 2007, 18:35

Agi Jagoda miała okropną wysypkę na twarzy. potem zaczeło się pojawiać na dekoldzie i syjce i główce... ale po 3 tygodniach zniknęło. smarowałam tylko krochmalem, a potem kremem emolium i po tym kremie zaczeło się wygładzać, i znikać... :ico_brawa_01: ale ja przez to nic nie jadam tylko gotoweane mięso ryz ziemniaki i marchwe, a na kolacje i sniadanie chleb z konfitura domową lub mięsem pieczonym z solą.... brrrr

[ Dodano: 2007-06-13, 18:38 ]
ale Maja to duża pannica!!! ma śliczne nóżki i pućki!!!!!!

[ Dodano: 2007-06-13, 18:41 ]
asiula.k11 pisze:Dagles niestety mąż nie może bo pracuje we wszystkie soboty :ico_placzek:
i dzięki za życzenia :-) mam nadzieję że zdam.

A mam pytanie czy Wasze dzieciaczki też robią takie luźne kupki (karmię piersią) bo moja zawsze i nie wiem czy tak ma być, a poza tym ostatnio dużo ulewa?nie wiem czy iść z tym do lekarza teraz czy poczekać przy okazji szczepień( mamy za 10 dni).Jak myślicie?

szkoda ze ma soboty zajęte... my dzięki temu ze mój ma wolne to wyjezdzam na 2 dni do tesciów na wieś i zawsze trochę odpocznę.
moja robi lużne kupki od początku. teraz koloru brązowawego a były zielonkawe....

[ Dodano: 2007-06-13, 18:44 ]
justynat. pisze:Cyprianek waży 5100 czyli w 8 tygodni przybrał 1700. A ogólnie po szczepieniu zadnych komplikacji.
Dagles, mój pediatra nie kazał podawa zadnej wody typu mineralne tylko przegotowana jak już daj znac jak wyniki

super waga :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
co do wody to tez zapytam moją pediatrę, ale na pewno nie mamy na rynku niczego dla niemowląt... więc podaję przegotowaną wodę...

nie ma jeszcze męża z wynikami... :ico_zly: jak zapomniał to ja mu dam bobu!!!!

kamelek1
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:08

13 cze 2007, 19:04

basik - tez podnosił mała za same roczki myslam ze mi serce peknie i jeszcze inne cuda o kurde :ico_szoking: ale wiem ze to dla dobra mojej córeczki

nasz krwiaczek tez sie wchłonął ale po lekarzach trzeba latac no co zrobic :ico_olaboga: :ico_placzek: mam nadziej ze to szybko minie i spotkania z lekarzami beda sporadyczne

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość