Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

21 cze 2007, 15:11

Małgorzatka buziaczki dla mamuś świeżo upieczonych i dla Ciebie- ciociu!!!
karolas no Bartus to od początku miał gigantyczną stopę!! No dosłownie jak komórka eriksona mojego męża!! Ale rośnie teraz bardzo wolno w zasadzie troszeczkę tylko urosła od tego czasu. /Amelcia na tych zdjęciach z herbatką jak się śmieje to jak moj synek dosłownie, tak ten pyszczoszek cieszy!!

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

21 cze 2007, 18:10

Hej Lutówki mówięwam jaki wczoraj miałam wieczór :ico_olaboga: Joasia wymiotowała kilka razy taką pianą czy czymś, stasznie się przy tym męczyła, cała czerwona buzia, aż prukała z tego wysiłku, a nic nie mogła zwymiotować oprócz tej piany. Przy tym była dziwnie spokojna i w ogóle nie płakała :ico_szoking: Po godzinie takiej męczarni zadzwonilam do przychodni co robić i kazali nam przyjechać. No i pojechaliśmy a to była już prawie 22.00 i mówię wam jak głupia baba z tej lekarki u której byliśmy :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: w ogóle nie słuchała co mówimy tylko miała gotową diagnozę, że to typowe ulewanie! tak jak ja bym nie wiedziała jak wygląda ulewanie, przecież to były ewidentne wymioty, bo przecież nic już nie miała bidulka w brzuszku oprócz tej piany. Jak jej to powiedziałam to ta lekarka na to, że to może była ślina!!!! no ręceopadaja co za babsko wstrętne. Na koniec stwierdziła, że to może być też rotawirus :ico_zly: i żeby małą po prostu obserwować.
No a nasza Joasia zdziwiona ta sytuacją była bardzo zadowolona z wieczornej wycieczki, a jak wróciliśmy na chwilę położyłam ją w łóżeczki, żeby umyć ręce, wracam a ona śpi :ico_noniewiem: ani nie zdążyłam jej podać cycka ani nic a jadła ostatni raz o 18 a jak zasnęła była prawie 23.00 i w ogóle nie płakała. Potem w nocy obudziła się o drugiej bardzo głodna hihi i na szczęście już nie wymiotowała.
A dziś jak narazie dobrze się czuje tylko często śpi, mam nadzieję, ze to żaden rotawirus.......

Karolas ale Amelka jest śliczna i te jej niebieskie oczka :ico_brawa_01:

myszka_f najlepiej zapytać pediatrę o rozszerzenie diety dla dzidzi, bo to zależy od tego jak do tej pory mała jadła i np tak jak w moim przypadku też od tego ile godzin mnie nie będzie jak wróce do pracy. I nasza lekarka wzięła to wszystko pod uwagę i wyszło na to, że mam małej dawać raz dziennie Nestle sinlac i raz dziennie warzywa, w między czasie jak będzie chciała to jakieś owocki - mogą być normalne albo deserki ze słoiczków, a z warzyw to na początek ziemniaki, dynia, marchewka i chyba brokuły ale oczywiście stopniowo wprowadzane. A jak ja już będę to tylko pierś przez resztę dnia i w nocy.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

21 cze 2007, 18:40

MAGDZINKA no to faktycznie strachu sie najadłas o rajusku piana z buzki ja bym juz panikowała zapewne a lekarke to bym ostro zrabała znajac mnie bo juz nieraz sie spotkałam z takim idiotycznym podejściem do wystraszonej mnie i wymadrzaniem sie lekarki nie nawidze tych głupio madrych babsztyli które mysla ze jak sa lekarzami to juz wszystkie rozumy postradały i w dodatku to kiedys mielismy taka pierwsza pediat dla kacpra która jak jej sie zainsynuowało albo podsuneło jakas mysl to od razu mówiła a co pani mi tu bedzie przeciez jestem lekarzem od x.... lat i chyba wiem co robię , no tak głupia baba a nie umiała rozpoznac u znajomej córeczki świnki mówiac ze to zapalenie węzłów chłonnych tylko :ico_puknij: ręce opadaja nieraz na tych lekarzy.
Ja rozumiem sa rózni lekarze, ale kurcze nie.....
KATELAJDKA hahahahhahaa jak komórka eriksona dobre :ico_brawa_01: , no Amelka jak sie smieje to dosłownie jakbym widział swoja roześmiana buzke ze zdjecia jak miałm 6 miesięcy
MAMCIA KOCHANA no własnie musze zapytać pediatrę w poniedziałek co jest grane bo albo ma dni przyspieszonego wzrostu a ma je tak własnie przewaznie koło 20 dnia danego kolejnego miesiaca więc i teraz by sie to zgadzało i dzis cały dzień pije nawet z dwóch piersi na jedno karmienie zobacyzmy jak do poniedziałku nie przystopuje bedzie to znaczyło ze faktycznie jest gotowa na inne danka :ico_haha_01:

hektorka
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 594
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:30

21 cze 2007, 19:00

Cześć Lutowe Mamuśki.
Dzieciaczki wasze są przewspaniałe.
Mam pytanko do mam które przechodzą na wychowawcze ( ile się dostaje pieniążków), bo nigdzie w internecie tego nie piszą. Jeżeli wiecie to napiszcie Prosze! :ico_haha_01:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

21 cze 2007, 19:01

Kochane! DZIĘKUJĘ W IMIENIU MAM, WITUSIA I PAWEŁKA ! Ale jestem dumna! :-D :ico_brawa_01:

Magdzinka Wiesz co, mój Wojtuś też właśnie dziś wymiotował i to na 100% nie było ulewanie tylko wymioty, bo na odległość chlustało !!!! Bardzo się zmartwiłam bo od jakiś 3 miesięcy wogóle nie ulewał już nie mówiąc o wymiotowaniu już wogóle! No zastanawiałam się co to może być, czym spowodowane bo ani butli nie podawałam od tygodnia czasu tylko cały czas na piersi ani ja nic takiego nie jadłam ...hmmm ... Dwa razy dziś wymiotował i wywnioskowałam, że to może z ciepła coś takiego być, no nie wiem!

karolas Amelcia śliczna dziewuszka, naprawdę!

qunick Jesteś dzielną kobieciną i dasz sobie radę z dwójką rozrabiaków! Buziaki na pocieszenie!
A Ninka pewnie faktycznie ten bub odczuła! A Zuziak bidulka dlaczego gorączkowała?

[ Dodano: 2007-06-21, 19:04 ]
qunick No przedszkole faktycznie jest ... a najfajniejsze jest to, że do jednej klasy będą chodzić ... Trzej muszkieterów! hihihihihihi

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

21 cze 2007, 20:58

Magdzinka, to musiało być straszne, dziwny ten pediatra. Dominika też więcej zaczęła ulewać, ale normalne mleczko, więc jest ok.

hektorka, ja idę na wychowawczy od 26 czerwca w moim mieście płacą 400zł to nie dużo, ale zawsze coś.

Małgorzatka, jak już trójce się tak dziwie ulewa to może naprawdę jest z tych upałów. Dzisiaj u nas padało zrobiło się chłodniej Ok 20 stopni i Dominika rzeczywiście troszkę mniej ulewała sama nie wiem.

Co do tego jedzona to w poniedziałek pójdę do pediatry najpierw zadzwonię do przychodni, bo nie wiem czy normalnie pracują, bo ten cały strajk. Ewentualnie pójdę prywatnie, ale będę mieć pewność ze wszystko robię dobrze.

hektorka
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 594
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:30

21 cze 2007, 21:31

myszka_f, dzięki u nas chyba tyle samo, jeszcze odbiera się rodzinne to ok 450 zł

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

21 cze 2007, 21:47

myszka_f No to widocznie faktycznie te upały, u nas przeszła burza i się ochłodziło i w mieszkaniu też już da się egzystować bez warunków cieplarnianych, bo u mnie to nawet dziś było w domku 28 stopni :ico_olaboga: teraz już na szczęście jest 22 stopnie i to chyba temu te problemy z maluchami!

sesila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:33

21 cze 2007, 22:29

Hej Lutówki! My jesteśmy dziś po szczepieniu, to już trzecie i na kilka miesięcy spokój. Mam pytanie czy któraś z Was ma zamiar szczepić dzieciaczka przeciw pneumokokom. Dziś dowiedziałam się, że taka szczepionka jedna dawka 300zł. a gdybym tak za miesiąc zaszczepiła małą to musiałaby jeszcze dwie dawki otrzymać.
Upały na moją dzidzie też działają okropnie, każde zasypianie to minimum pół godziny marudzenia i noszenia. Dziś po burzy, kiedy się ochłodziło, dzidzia zasnęła w pięć minut, sama w łóżeczku. Najgorsze jest to, że wszystkie okna mamy od południa. A więc od rana nagrzewa się i cały dzień gorąco.

Hekkate uczę języka polskiego w gimnazjum. A ty??? Juz wiem, że w gimnazjum pracujesz, ja też byłam na zakończeniu klas III.

[ Dodano: 2007-06-21, 22:33 ]
Te Nasz Dzieciaczki są urocze, a dziewczynki w sukieneczkach wyglądają przecudnie.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

21 cze 2007, 22:34

MYSZKA_F, HEKTORKA no jakos 450zł jest z rodzinnym nie duzo ale lepszy rydz niz nic.
Myszka_f no dokładnie wprowadzanie nowych rzeczy do jedzenia ilości powinny byc ustalane pod okiem pediatry,ja własnie tez w poniedziałek sie dowiem co i jak to mozemy pozniej sie wymienić informacjami, ciekawa jestem bo kazdy lekarz mowi inaczej zobaczymy co powieza u ciebie a co u mnie hi hi hi :)
MALGOSIA,LUTOWKI małgosiu dziekuje równiez w imieniu Amelki za komplement :ico_oczko: a poza tym to ja akurat mam z Amelka taki problem bo ona od urodzenia ulewa i to mocno niekiedy po 2 godzinach od karmienia, za szybko sie najada bo od początku szybko umiała oprózniac piersc a poza tym wszyscy lekarze zgodnie mi mowia ze ma niedojrzały jeszcze zołądeczek i do ok. 8-9 miesiaca powinno jej to minac, zobaczymy oby tak było bo wciaz wycieramy podłoge albo zmieniamy koszulki a kacpi tylko wciaz chodzi i mowi mamusia amelka znow sie zwymiotowała hahhahahha. Lekarz mi teraz zapisał dla niej cos na te ulewania jutro mam własnie wykupic i podawac przez 10 dni i zobaczymy powinno juz te ulewanki zatrzymac, ale pawikow na pół pokoju nie robi typowych wymiotów tylko najpierw jej sie zdrowo odbija i albo od razu leci mleczko albo po chwili beknie drugi raz i wtedy wylatuje ach ale mnie to juz nie wzrusza nie mam ponoc powodów do zmartwin bo to niby nie refluks bo ładnie przybiera na wadze
u nas tez przeszła burza i sie sporo ochłodziło na szczęscie, grzmiało i blyskało sie przez ponad 2 godziny HURA :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości