Awatar użytkownika
Ela28
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 894
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:35

25 cze 2007, 19:48

kuóraś na usg ciemiączka chodziła, nie pamiętam która, może Iwcia?

[ Dodano: 2007-06-25, 19:49 ]
uciekam już, pa!!!

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

25 cze 2007, 20:02

Elu ja byłam na usg ciemiączka, a dlatego bo jej pulsowało. Ale nic nie wykazało, wszystko jest OK :)

Awatar użytkownika
Gosia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:47

25 cze 2007, 20:30

Dobra wiadomość, zrzuciłam zdjecia na kompa, zaraz będzie cenzura i powysyłam

Eluś, jeśli chodzi o ciemiączko to znalazłam coś takiego:
Istotna jest nie tyle sama wielkość ciemiączka, ile tempo, w jakim powiększa się obwód głowy. Jeśli małe ciemię jest następstwem przedwczesnego zarastania szwów czaszkowych, to oczywiście konsekwencje mogą być istotne. Radziłbym jednak nie martwić się na wyrost, tylko zanim ciemię znacznie się zmniejszy, zrobić USG przezciemiączkowe, które pozwoli lekarzowi ocenić, czy nie ma przeszkód w rozwoju mózgu. Sam takie małe ciemiona widuję często i tylko wyjątkowo przyczyną jest jakaś choroba czy nieprawidłowość - z reguły to tylko uroda dziecka. Zasadą jest jednak w takich przypadkach zmniejszenie dawki witaminy D lub jej całkowite odstawienie.
Zbyt szybkie zarastanie ciemiączka nie jest dobre, gdyż w pewnych okolicznościach może prowadzić do nadciśnienia śródczaszkowego, a w konsekwencji - do uszkodzenia mózgu. Jednak według wiedzy medycznej oraz mojego doświadczenia ciemię o wymiarach 1x1 cm w wieku 4 miesięcy niekoniecznie jest zbyt małe i ta wielkość nie musi oznaczać, że zarasta ono przedwcześnie. Jeśli tylko obwód głowy Pani dziecka zwiększa się we właściwym tempie, to wszystko jest w porządku i nie ma co się tak bardzo zajmować wielkością ciemienia.

A tu coś na temat zbyt późnego zarastania ciemienia
Moja córeczka ma 27 miesięcy i niezarośnięte przednie ciemiączko. Co robić? Czy to coś poważnego?
Ciemię przednie powinno zarosnąć między dziewiątym a osiemnastym miesiącem życia dziecka. Późniejsze zarastanie ciemienia może mieć związek z niektórymi chorobami, np. krzywicą, wielkogłowiem, może być także - i to najczęściej - nieszkodliwą cechą rodzinną. Jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo, ma odpowiedni do wieku obwód głowy i nie ma widocznych cech wskazujących na krzywicę, jak np. bardzo krzywe nogi, odgięte łuki żebrowe, wystające guzy czołowe, to myślę, że nie ma powodu do niepokoju. Proszę cierpliwie czekać, a ciemię wkrótce samo zarośnie.

Awatar użytkownika
Margo
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 281
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:48

25 cze 2007, 20:40

O ciemiączku nic nie wiem, także nie wypowiadam, ale jeżeli Eluś masz wątlpiwości, to idź po prostu do lekarza. Szczęśliwa mama to spokojna mama :-) , ale pwenie wszystko jest ok

Jola, po prostu nie mogę. Jak się tak bardzo napaliłam na racuszki, to w 4 sklepach nie mogłam znaleźć drożdży :ico_zly: . Jutro rozpoczynam kolejne poszukiwania

Mamy chyba drugiego zębola :-D , ale nie jestem jeszcze pewna. Mój mąż go wykrył i on jest pewny. Mi się wydaje, że to póki co biała plamka - zobaczymy

No i mój tata wreszcie wrócił do domu :-D Oczywiście kolejna historia-parodia polskiej służby zdrowia, bo kiedy się dowiedział, że wychodzi - DZISIAJ!!! Na gwałt musieliśmy organizować transport z Koszalina. MASAKRA :ico_zly: .Ale najaważniejsze, że już jest z nami

Awatar użytkownika
Gosia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:47

25 cze 2007, 20:50

Margo - gratki z okazji drugiego zębola, jak mąż wyczuł to na pewno jest, mężowie mają wprawe w wyczuwaniu małych rzeczy :ico_oczko:
No i cieszę się, że tata jest już z Wami... a służba zdrowia....no cóż - brak słów :ico_zly:

Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

25 cze 2007, 21:20

Margo, dobrze, że tatus juz wrócił :ico_buziaczki_big: Najważniejsze, że jest z Wami. Jak chcesz to Adam podrzuci Tobie jutro drożdże, bo mam zamrożone. Akurat przez drogę pieknie się rozmrożą :-D . U nas w sklepach ich dostatek ;-)
No i gratki z okazji kolejnego zębola. Dobrze, że proroctwa Toma co do zębów Hubcia się nie sprawdziły, bo jakby on wyglądał z 4 zębami u góry, i 0 na dole? No jak? :ico_smiechbig:

Gosiu, nie wiem czy czytałaś ale wiadomosci do mnie doszły po 2 godzinach :ico_szoking: . Odpisałam tobie na gg. Czekam jutro z niecierpliwością na wiadomości :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

25 cze 2007, 21:33

Kurcze już trzeci wieczór siedzę sama :ico_placzek: jak mąż wyszedł o 13 to go nie ma same jesteśmy i tak praktycznie już chyba od piątku czy soboty, nie pamiętam...
Wracając tak do tych USG, nie to żebym żałowała dziecku, ale dla mnie to naciąganie, myśmy zapłacili 170 zł za oba (bioderka i główka) poszliśmy prywatnie, bo jak usłyszałam, że niedobrze, że to ciemiączko pulsuje to co-miałabym czekać 1,5 m-ca państwowo na USG to bym umarła z zamartwiania się. Poszłam i co usłyszałam "ona tak po prostu ma" :ico_zly:

Awatar użytkownika
Gosia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:47

25 cze 2007, 21:56

Jola - no patrz, a mi na gg nic nie doszło.

Asia - 3 wieczór sama bym nie dała rady. Musisz chyba zrobić porządek z meżem :ico_oczko: Strasznie drogo u Was to USG. U nas biodra 60 ale ciemiączko nie wiem, podejrzewam, że tyle samo.
A właśnie ile razy robiłyście USG bioder? Julka już 3 razy, kolejny raz jak bedzie już dobrze chodzić.

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

25 cze 2007, 22:22

Hej laseczki

Eluś ja też byłam na Usg przezciemiączkowym.Bartek ma malutkie ciemiączko i z tego powodu robiliśmy,ma wąskie ,podłużne,ale na szczęście wyszło ok.Czytałam co podesłała Gosia i najważniejszy jest obwód główki jeśli zmienia się to samo ciemiączko nie jest aż tak istotne.Ja robiłam w szpitalu,ale,że skierowanie miałam z prywatnego gabinetu ,to musiałam zapłacić,ale 35zł.Na szczęście koszt nie był aż taki wielki,ale i tak bym zrobiła nawet jakby 250zł kosztowało.Zawsze muszę mieć pewność,że to co mogłam to zrobiłam ,żeby było ok.

Gosiu ja byłam z Bartkiem już 3 razy na usg bioderek ,a teraz jak bedzie dobrze chodził.Starsznie dużo mi się zdaje,z Dominisiem byłam tylko1raz.

[ Dodano: 2007-06-25, 22:28 ]
Jak juz jestem to wszystkiego naj... dla małych i dużych jubilatów i solenizantów. :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Gratuluję kolejnych zębolków,Bartkowi "kroi" się 7 ząb,tj.prawa górna dwójka. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Margo -super ,że tata wreszcie w domu,chociaż przejść swoje musiał,echhh :ico_szoking:

Teraz już uciekam spać,bo nie wiem czy te moje wypociny się "kupy" trzymają :ico_olaboga:

Zdróweczka i buziaczki dla wszystkich :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mosob
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 946
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:06

25 cze 2007, 22:28

ale mnie obsmarowały , przeciez zaraz mnie tu zlinczują ze biedna Sosenke pobiłam ,wyjaśniac mi teraz prosze co ja robiłam........a co ja robiłam???

Gosiu placek był wyśmienity, rodzice zjedli z przyjemnoscia,chlebka tez juz nie ma

Ola usg miała tylko w szpitalu było ok i nie dostała skierowania na wiecej

Elu Ola ma tez male ciemiaczko i nie je d3

Asiu 170 :ico_szoking: Wiki mało spi, a na spacerach w wozeczku nie usnie na dluzej?

[ Dodano: 2007-06-25, 22:35 ]
prawie zapomniałam

buziaki dla Zuzki :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości