Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

Jadłospis maluszka karmionego piersią

13 mar 2007, 18:20

1-6 miesiac- karmienie piersia na zadanie.Posilki dodatkowe 5-6 miesiac :zupa -przecier jarzynowy dodatkiem kaszy mannej(2-3g na 100ml)1 raz dziennie
7-9 miesiac , karmienie piersia na zadanie, posilki uzup: zupa jarzynowa lub przeciez jarzynowy z gotowanym miesem z kleikiem zbozowym glutenowym i 1/2 zoltka co drugi dzien.Kaszka /kleik zbozowy. Sok owocowy lub przecier owocowy - nie wiecej niz 150g
10 miesiac, karmienie piersia na zadanie.Posilki uzup.: obiad z dwoch dan zupa jazynowa z kaszka glutenowa +jarzynka z gotowanym miesem,1/2zoltka do potraw codziennie.Kaszki/kleiki, niewielkie ilisci pieczywa, biszkopty, suchrki.Przecier lub sok owocowy nie wiecej niz 150g
11-12miesiac karmienie piersia na zadanie.Posilki uzupelniajace:Obiad z dwoch dan:zupka jarzynowa z kaszka +jarzynka z gotowanym miesem ewentualnie z ziemniakiem lub ryzem i cale jajko 3-4 raza w tygodniu.Produtky zbozowe(kaszki /kleiki,pieczywo,biszkopty,suchrki) laczone z prduktami mlecznymi(np mleko modyfikowane,twarozek,jogurt,kefir-kilka razy w tygodniu).Przecier lub sok owocowy nie wiecej niz 150g

Mularka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:20

01 kwie 2008, 14:20

siunia pisze:przecier jarzynowy dodatkiem kaszy mannej(2-3g na 100ml)

Czy ta kaszke wystarczy dosypać do przecieru, czy też musi być ona "zagotowana"
I czy w ogóle przygotowując kaszkę manną błyskawiczną jako dodatek do różnych dań, trzeba ja zagotować, czy wystarczy zalać wodą?

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

01 kwie 2008, 17:10

Mularka pisze:Czy ta kaszke wystarczy dosypać do przecieru, czy też musi być ona "zagotowana"
I czy w ogóle przygotowując kaszkę manną błyskawiczną jako dodatek do różnych dań, trzeba ja zagotować, czy wystarczy zalać wodą?

Dziecku do 3 roku życia trzeba kaszę mannę-nawet błyskawiczną-zagotować(tak jest na opakowaniu tej kaszy którą ja kupuję) :-)

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

01 kwie 2008, 19:58

co do tego glutenu to różnie bywa - mi lekarka odradzała i mówiła żeby poczekać do10 miesiąca choć przyznam szczerze dawałam małej juz ze trzy makaronki jak jedłiśmy obiad i nic podejrzanego się nie działo prócz płaczu dziecka jak przestawałam dawać :ico_haha_02:

Mularka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:20

02 kwie 2008, 23:01

siunia pisze:(2-3g na 100ml

Czyli ile dokładnie to jest? Jedna łyżeczka?

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość