Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

26 cze 2007, 22:07

witam dziewczyny
dpiero wczoraj odnalazlam temat o lutowych dzieciaczkach, ale z wiadomych powodow nic nie pisalam. bardzo wspolczuje Elvisi. ja nie wiem co bym zrobila gdyby nagle zabraklo mojego tymka... :ico_placzek: :ico_placzek:

Tymek. urodzil sie 26 lutego i dzis wlasnie,zreszta nie tylko on jak juz wyczytalam, ma 4 miesiace. dzis tez dostal swoja pierwsza zupke jarzynowa(jest na butli i na piersi, ale z przewaga piersi i pediatra polecila traktowac go jak dziecko karmione piersia), ale chyba niezbyt mu smakowala, bo wszystko wypychal jezykiem na zewnatrz.
poza tym ma 69 cm i wazy 5870. mamy maly problem w postaci refluksu i bardzo czesto strawione mleko znajduje sie na mnie :)
stopki nie zdazylam zmierzyc ale postaram sie to zrobic jutro.

to tyle na wstepie. milo mi ze sie tu znalazlam i mam nadzieje ze dolacze na stale do mam lutowych dzidzi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

26 cze 2007, 22:21

KELLY witam Cie bardzo serdecznie, z nieba mi spadasz dosłownie, własnie ja mam obawy co do tego czy Amelka tez nie ma refluksu bo bardzo ulewa po kazdym posilku prawie za wyjatkiem karmien nocnych, w nocy nie ulała jeszcze ani razu, nie wiem czy to kwestia tego ze w nocy pije spokojniej a w dzień za łapczywie. No własnie powiedz mi jakie badanie robiliscie zeby twojemu Tymoteuszkowi to stwierdzic ze to napewno refluks?
Słyszałm ze dzieci z tym mało na wadze przybieraja i musza dostawac mleczko zageszczane czy to prawda?Amelka tyje ale kurcze nie ma godziny a nie wspomne o tym ze nie ma dnia zeby nie chaftneła robi to zaraz po jedzeniu albo soobie zrowo odbije i nic jej nie wyleci ale za to po godzinie czy dwóch gichnie ze hej, co to jest? czy to ten refluks moze byc?
Pisz z anmi oczywiscie i bądz cały czas , duzo zdówka dla syneczka z okazji skonczenia 4 miesiecy :ico_brawa_01: :ico_tort:
LUTOWKI A GDZIE JEST MAMCIA NASZA KOCHANA?????? MAMCIA odezwij sie gdzie jesteś?
No nic zmykam kimac dobranoc do juterka pa
Ostatnio zmieniony 26 cze 2007, 22:24 przez karolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

26 cze 2007, 22:22

kelly :ico_brawa_01: witaj i pisz jak najczesciej :ico_brawa_01:

Dziękuje wszystkim za życzenia jesteście kochane

Byłam dziś u ginekologa mam duża nadżereke za miesiąc wypalanka :ico_placzek: :ico_placzek:

Oskar został z Mirelka wykapał nakarmił i położył spać jednak ona twardo czekała na mamusie zansnela dopiero jak jej powiedzialam ze ja kocham i ze tęskniłam oczywiście milion buziaków w stopki i łapki :-D Jendka mój maz jak musi to potrafi zjać sie swoja córeczką oczywiście go chfaliłam przez dobre pół godziny i nie komentowałam pampersa założonego odwrotnie i naoliwionych włosków któ :ico_placzek: re teraz stoją w każdą stronę :-D


Magdzoinka współczuje powrotu do pracy ja sie ciesze ze mogę byc z Mirelka tak długo jak będę chciała 2 3 lata moze nawet dłużej .


Nasz wyjazd do niemeic trochę sie przedłużył o dwa miesiące jedźmy dopiero w sierpniu , mój maz wymyślił ze zrobię sobie kursy na wózki widłowe a ja będę kończyć prawko.


Mirelka wazy 7750 :ico_szoking: chyba ja przekarmiam

Dziewczyny czy to nie za duzo np dziś:
7 mleko 150 ml
11:00 kleik 150 ml
15 obiadek całyu słoiczek
19 mleko 180 ml

? Czasem jeszcze je deserek miedzy 15 a 18

Zaczynam sie amrtwic :ico_placzek:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

26 cze 2007, 22:27

karolas wesele na które idziemy zaczyna się o 17 tej, bede chciala tak nakarmić Bartusia po raz ostatni żeby wytrzymał 2 godzinki, czyli nastepne bedzie około 18:30, czyli beze mnie 3 karmienia, a moze nawet 2. Nie bedziemy długo, planuję tak do 3:00 najpóźniej. Więc pzry odrobinie szczęścia wrócę normalnie na 1sze karmienie i synek nie bardzo odczuje ze mnie nie było. Odciągnę na wszelki wypadek wiecej, na pewno sie i tak nie zmarnuje. W tym tygodniu zamierzam zacząć, moze już jutro. Zobacze czy bedzie co naciągnąć bo jednak w piersiech mamy takie porcyjki jakie potrzebują nasze dzieci, może być problem z uciągnięciem wiecej. Ale Bartuś ciągnie podczas jednego posiłku z jednej piersi wiec przy wieczornym, ostatnim karmieniu z jednej będe karmić a z drugiej laktatorem "uciągnę". Ciekawe ile mi isę uda za pierwszym razem.
My niestety kupiliśmy nowe dywany przed porodem i teraz na pięknych beżowych grubych dywanach są plamy i ślady mleka. Będę musiała wyprać waniszem do dywanów, ale nie wiem jak to bedzie w nocy w pokoiku Bartulka bo to nie wyschnie w jeden dzień, a jednak zapach sie unosi kilka dni. Nie wiem czy to bezpieczne.
kelly, witaj wśród nas!! Pisz jak najczęściej!! Tymuś jest ślicznym chłopczykiem!! I bosko wygląda w stroju tygryska~!! :ico_brawa_01
myszka_f, super ze Dominisia ma taką nóżkę jak mój Bartoszek!! Ależ ona rozkoszna na tych zdjęciach a to z łóżeczkiem jest niesamowite!!! :-D
magdzinka mnie też by się przydałą taka lodówka przenośna...

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

26 cze 2007, 22:44

kelly, śliczny synuś :ico_brawa_01: myszka_f, Twoja córunia to niezła aparatka hihi jest suepr :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

sesila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:33

26 cze 2007, 23:07

Życzenia dla wszystkich kończących 4i 5miesięcy :ico_tort:

Magdzinka, ja też poproszę przepis na szarlotkę, na emaila jeśli możesz sylwiasularz@wp.pl

qunick, Patrycja ze spaniem to różnie czasami 2 razy po 40min, jeżeli prześpi 40min to wtedy jest szansa, że pośpi1,5godz. Dziś na przykład była jedna drzemka 2,5 godz.oczywiście już o 18prawie zasypiała, ale kąpiel i jedzonko, więc zasnęła o 18.30.

kelly, Tymuś to ładny chłopak

karolas, ja też zaczęłam dokarmianie od jabłka i Patrycji to nie posmakowało, musiałam zjeść sama, teraz nie kupuję samego jabłka tylko np marchewką,z brzoskwinią - bardzo jej smakuje

Iza@, ja też już po usunięciu nadżerki. Jak się okazuje Patrycja je więcej tz
ok 4-5mleko 150ml
ok9-10 mleko 150
ok12-13deserek lub zupka pół słoiczka
ok 14-15mleko 150
ok 19mleko150
Wiadomo, że jak są upały to czasami mniej mleka.My przechodzimy na Nan 2. Patrycja tydzień temu ważyła 7kg i ma 70cm. Stópka 9,5 cm

[ Dodano: 2007-06-26, 23:09 ]
Obrazek
Shot with Canon PowerShot A610 at 2007-06-26

[ Dodano: 2007-06-26, 23:21 ]
Obrazek
Shot with Canon PowerShot A610 at 2007-06-26

[ Dodano: 2007-06-26, 23:27 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

27 cze 2007, 07:58

Lutowe mamy z 26kelly, myszka_f super że nasze dzieciaczki są z tego samego dnia. Jesteśmy górą na tik - taku :-D A myślałam, że Łukasz tu najmlodszy jest.
Kelly napisz czy Tymek podnosi główkę jak go chwytasz za rączki.
Myszka_f Dominisia genialnie się do tego łóżeczka dopiera :ico_haha_01:
LutówkiTak zauważyłam, że chyba tylko ja i Iwona77 karmią wylącznie cycem. jak pójdę na szczepienie to się zapytam czy mogę coś wprowadzić innego do jedzonka
KarolasMój Łukasz to straszny cycoman nie mam pojęcia jak go namówię na inne jedzonko :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

27 cze 2007, 08:39

witam raz jeszcze i dziekuje za tak mile przyjecie i zyczenia dla tymka, on oczywiscie tez dziekuje nowym ciociom

karolas co do tego ulewania to na poczatku powiedzialam o tym pediatrzei dala nam skierowanie do laryngologa, ktory poprzez zewnetrzne badanie stwierdzil ze moze to byc refluks. jakis czas potem kiedy bylismy w szpitalu z podejrzeniem bakterii w moczu (ale falszywy alarm) zrobili mu usg i wtedy dokladnie wyszlo ze Tymek ma refluks. Gdybys juz sie umowila na to badanie to amelka musi byc zaraz po jedzeniu bo wtedy dokladnie widac na badaniu czy tresc sie cofa do przelyku. powodem ulewania moga tez byc bakterie w moczu i wtedy trzeba zrobic posiew. cale szczescie juz niedlugo dzieci beda wiecej przebywac w pionie i ulewanie zaniknie.

asiam_26 Tymek od jakichs 2 tyg. sam "zwija" sie do podnoszenia, tzn. kiedy siedzi na lezaczku albo lezy ciagnie glowke do gory. cwiczy tak zawziecie ze szok. a jak mu sie poda raczki to calkowicie siada. sam skubany sie tak podciaga.

Hekatte jestesmy z tczewa. niestety nie czekam az skonczy mi sie macierznski, tylko wracam do pracy od poczatku lipca. ale jestem w tej komfortowej sytuacji ze mam wlasna dzialalnosc a do tego prace w nienormowanych godzinach. jestem manikiurzystka (ladniej- stylistka paznokci:)) i bede sie z klientkami umawiac popoludniami, kiedy maz wroci z pracy i jak dobrze pojdzie wroce zanim Tymek pojdzie spac. nie bardzo mi sie to usmiecha, ale klientki juz od miesiaca dzwonia i pytaja kiedy wroce do pracy.

pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-27, 08:40 ]
aha! i stópka Tymka ma 10 cm

Kostunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2007, 08:05

27 cze 2007, 08:54

Witajcie dziewczyny :-)
Moj synek tez malutko sypia w ciagu dnia i wlasnie dlatego na niewiele rzeczy mam czas :( Co prawda staram sie jak najczesciej czytac co tam u Was slychac i przewaznie jak mam zamiar cos napisac to Tymus sie budzi :)))
Spoznione zyczenia urodzinkowe dla dzieciaczkow
Magdzinka a z kim zostawisz Joasie - czyzby z tesciowa ??? :)
witaj kelly - a to moj Tymek (tez Tymoteusz:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

27 cze 2007, 08:56

Magdzinka Dominika się z takimi urodziła, zrobiła furrore w szpitalu. Teraz jej się troszkę przerzedziły i wyjaśniały, ale chyba będzie nieć brązowe.

Kelly witamy wśród lutówek

Hekkate ja nie jestem zbyt wysoka mam 164cm, ale mąż ma prawie 180cm może poszła po nim.

Sesila śliczne zdjęcia

Dzięki za życzenia.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości