Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

26 cze 2007, 20:11

Na chudnięcie jeszcze czas przyjdzie...w końcu małe dzieci to tylko mały kłopot :-) Ja przez te wszystkie Jagusi perypetie zdrowotne to czasami w ogóle całymi dniami nie jadałam...

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

27 cze 2007, 11:17

Dziewczyny a u nas kolejny ząbek :) i tym razem bezboleśnie, tylko podwyższona temperature miała.
Tym razem prawy górny tylko nie wiem który, bo wyglada to na 2 lub 3 :D

A my jako rodzice jesteśmy do zwolnienia hehhe, obiecaliśmy że jak pokarze się ząbek kupimy wielgaśnego misia a tu juz trzeci zabek a misia nie ma.... a to dlatego że niespotkalismy nic fajnego...

Ostatnio zauważyłam że Marti jest na etapie, "ja chce do mamy" Jak jestem w pracy to jest wszsytko w pożądku ale jak tylko sie pojawie .... Na noc jak usypia to biore ja na kolana przytulam, posmyram kilka razy po włoskach i zasypia od razu.

kingas
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2007, 15:41

27 cze 2007, 16:55

HEJ DZIEWCZYNY!MILOSZEK JEST DZISIAJ MARUDNY nie wiem czy nie wychodzic mu beda zabki, choc dzisiaj nie bylismy na spacerku bo jest straszny wiatr i On tez tak reaguje ze jak nie jest w ciagu dnia na dworze to jest marudny.
Mialam jeszcze Was zapytac bo ja daje malemu na noc kaszke taka półplynna a rano chcialabym mu dawac kleik z mlekiem bo tez lubi i nie wiem czy mozna dawac kaszke i kleik czyli 2 posilki bardziej tresciwe w tym miesiacu, bo jak czytalam to wiekszosc jest napisane ze 1 posilek tresciwszy na noc?A Wy dajecie maluchom 2 razy dziennie czy tylko raz?

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

27 cze 2007, 18:17

hej dziewczyny ja daje kubusiowi kaszke kilka razy dziennie taka na mleczku modyfikowanym mleczko dostaje tylko raz dziennie i jeszcze zupki i deserki takie ma menu rosnie chowa sie zdrowo i jestesmy szczesliwi a moja tesciowa dala mu ostatnio troszke malin ktore sama zrobila kubus byl zachwycony tak sie oblizywal bylo smiechu a smiechu :ico_haha_01: ja wlasnie wybieram sie do fryzjera tylko czekam na tesciowa zeby mogla z kubu7niem zostac tak sie ciesze bo planuje radykalna zmiane w ogole bylam na zakupach chce zaskoczyc mezulka jak wroce :-D

Donia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2007, 14:39

02 lip 2007, 12:43

Hej dziewczyny
Ja tylko na minutke z takim szybkim pytaniem.Czy dajecie swoim dzieciom jedzonko ktore moga trzymac w raczce,typu np. flipsy ?

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

02 lip 2007, 22:19

Doniu ja w sumie nic takiego Jadze nie daję. Ale wczoraj teściowa dała jej do rączki bułkę zwykła pszenną. Czerstwą bardziej, żeby nie za miękka była. I wyobraźcie sobie, że Mała odgryzła tymi swoimi dwoma ząbkami dość spory jak na nią kawałek! Od tego czasu nic takiego nie daję... jeszcze troszkę poczekam. Tak z miesiąc.

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

02 lip 2007, 22:37

czytałam że te chrupki można dawać od 6 miesiąca. bo chodzi o te zwykłe kukurydziane tak?

[ Dodano: 2007-07-02, 22:40 ]
to jest fajne zobaczcie.

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79398.html

wpisuje sie date urodzenia i dzień po dniu opisane sa rozne ciekawe rzeczy. np. co mozna wprowadzic do diety i rozne inne przydatne wiadomosci :) miedzy innymi tam o tych chrupkach czytalam :)

[ Dodano: 2007-07-02, 22:43 ]
"Maluch zapewne będzie mocno zdziwiony, gdy pierwszy raz dasz mu do rączki i pozwolisz pogryźć kukurydziany chrupek. Chrupki nie mają wielkiej wartości odżywczej, ale uczą dziecko samodzielnego gryzienia i tak przyjemnie masują obolałe dziąsła!"

o właśnie to :) i to jest napisane w 28 tyg. życia dziecka :)

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

06 lip 2007, 18:13

Hej Dziewczyny!

Bardzo dawno do was nie zaglądałam, ale teraz będę miała więcej czasu bo wróciłam do pracy :-D
Przyponę się wam - Moja Joasia urodziła się 26 stycznia, teraz ma ponad 5 miesięcy i waży 7300g.

Pod koniec czerwca wróciłam do pracy - niestety- strasznie to przeżyłam, bo mała darła się w niebogłosy i przez pierwsze dni nic nie jadła przez te godziny które spędzałam w pracy :ico_placzek: żyła tylko herbatką. Teraz mija już pierwszy tydzień jak sę rozstajemy i jest coraz lepiej, mała wcina jarzynki i owoce i dziś pierwszy raz nie ryczała :ico_brawa_01: No ale mleka ani kaszek nadal nie chce jeść
Dodam, że cały czas karmię piersią i w pracy ściągam , a Aśka nie chce tego mleczka z butelki... nie wiem czemu,,za to jak wracam to rzuca się na cycka jak rekin :-D

Szkoda, że tak rzadko tutaj piszecie styczniowe mamusie :ico_nienie:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

06 lip 2007, 19:38

Magdzinka wyglądasz na tych zdjęciach kwitnąco :ico_brawa_01: A Malutka już wcale malutka nie jest. Wiesz...Jaga teraz niby 8200g waży, ale po tych zdjęciach jakoś tak widać jakby mniejsza była :-) No i jak ślicznie obie opalone jesteście :ico_brawa_01:
My umilkliśmy, bo M. nadal w szpitalu i wszystko na mojej głowie. Tym bardziej, że od poniedziałku rusza budowa naszego domu, a ja pojęcia nie mam jak zorganizować cały ten załadunek na tiry tych wszystkich cegieł, cementów itp. jejuś...dziewczyny ja nawet w centralnym musiałam nauczyć się palić, żebyśmy ciepłą wodę mieli... :ico_noniewiem: A do tego doszedł teraz mój prawdopodobny powrót do pracy. Tzn. rozpoczęcie nowej. Jakis czas temu złożyłam papiery a teraz posypały się telefony. Nie ma to jak wyczucie chwili...
Magdzinka rozumiem Cię z tymi twoimi dylematami. Jaga też miała okres, że tylko mama i nikt inny. Dobrze, ze tak wcześnie go przechodziła, bo teraz musi całe dnie spędzać z babciami, gdy ja w drodze wciąż. No a co do mleczka - to spróbój najperw mieszać swoje mleczko ze sztucznym w proporcji 1:10 stopniowo zwiększając ilość modyfikowanego. Ponoc u niektórych maluszków skutkuje.

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

07 lip 2007, 11:28

eve.ok, dzięki za radę co do mleczka :)
Widzę, że Jaga już siedzieć zaczyna :ico_brawa_01: i może natej fotce rzeczywiście wygląda na mniejszą od Joasi ale już na tym w wózeczku na większą hihi
Powodzenia w budowie domu i w pracy :-)
Ja też teraz siedzę w pracy całkiem sama..... i zamiast coś robić to zaczęłam dzień od tik taka :ico_puknij:

Dziewczyny a jak jedzą wasze pociechy? Chodzi mi o to jak często. Bo ja nie wiem za bardzo ile dawać kaszek czyu jedzonka w słoiczkach :ico_noniewiem: Lekarka nam powiedziała, że jak jestem w pracy to Asia ma dostać raz dziennie sinlac i raz dziennie wzrzywa + coś do picia. Ale ona nie może sinlacu bo strasznie po tym wymiotuje mimo, że on taki delikatny i dla alergików a ze słoiczka to zjada parę łyżeczek i ma dosyć no ale za to częściej chce coś jeść. :ico_noniewiem: natomiast kaszki też nie lubi

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość