ania0807
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 20 mar 2007, 18:18

04 lip 2007, 00:21

WITAJCIE LUTÓWECZKI.
Z kupką miałam podobny problem i bardzo się wystraszyłam gdy Oliwka poraz pierwszy nie zrobiła kupki przez kilka dni ale gdzieś doczytałam że tak może być i dzięki temu nie wylądowałam u lekarza.Bo tak wogóle to lekarza odwiedzamy rzadko.
Oliwka ma skazę białkową i muszę się pilnować z jedzeniem.A dzisiaj przeżyłyśmy koszmar, byłśmy na szczepieniu i malutką kuli aż trzy razy ona tak płakała że w końcu brakło jej sił to było straszne.Podali jej poraz pierwszy szczepionkę przeciwko pnełmokokom.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 lip 2007, 08:19

myszka_f :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: No szkoda kurcze, że nie zgadałyśmy się wcześniej, bo ja do Brennej to mam 10 minut autem- chociaż tak nam teraz miasto rozkopali, że może z 20 minut- a rowerem to z pół godzinki. A nawiasem mówiąc to ja mam połowę rodziny w Brennej. Ja jestem ze Skoczowa, jak będziecie kiedyś jeszcze w okolicy to daj znać, to się spotkamy. Szkoda, że nie napisałaś, że jedziesz a może napisałaś a jak przegapiałam?

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

04 lip 2007, 09:40

hej, cześć i czołem zaczne od końca odpowiadać tak jak ostatniego posta tu widze hi hi hi .
ANIA0807 Amelka juz własnie drugi raz przeszła ta serię 3 ukłuc tzn. 3 szczepionek w tym włąsnie ta która doszła przeciwko zap.opon mozgowych, w pierwszej takiej serii to całe popołudnie mi spała nie jedzac dosłownie 7 godzin, a teraz w zeszłym tyg.była znow tak szczepiona ale zobacz inna babka ja szczepiła to chyba lepiej sie wkuła bo mała tylko sie skrzywiła i zrobiła podkuwkę i nie było takiej tragedii jak za pierwszym razem, no i tez sporo spała ale nie gorączkowała i było oki. Teraz mamy sie stawic 6 sierpnia bo powinnysmy 30 lipca ale nas nie bedzie bo nad morzem bedziemy więc od razu po poworcie ide i bedzie ostatnia dawka tego na zap.opon.
A kupki to pisałam wyzej własnie Amelki rekord tydzień bez zrobienia ale zadnych złych zachowan czy bólu brzuszka hi hi hi na szczescie, a teraz regularnir robi co 4 dni :) taka jej uroda ma to chyba po mnie bo ja tez tak chodze hahahhhaa.
KELLY Amelka dostaje słoiczki od tygodnia tez i narazie z deserkow jak ma dzien to zje pół słoiczka maxymalnie a z obiadkow to niecałe pól takze chyba jeszcze troche zanim całe będą zjadać.
A tak własnie do tego nawiazując to wiecie coLUTOWKI oglądąłam niedawno program w tv. i mowili na temat przekarmiania dzieci i chodziło o dzieci w wieku przedszkolnym 3-4 latki, ze rodzice pychaja nieraz na siłe jedzenie bo myslą ze dzieci nie najadaja sie w przedszkolach a tym czasem robi sie nieraz dziecku krzywde bo dziecko w wieku 3 lat ma UWAGA- żołądek wielkości śliwki to sobie wyobrażmy jakiej wielkości żołądeczki maja nasze dzieci skoro trzylatek ma taki mały. Więc ja juz sie nie dziwię,ze np. Amelka mi spore ilości mlekanieraz zwraca bo dzieci nie znaja pojecia umiaru-koniec i juz, jedza i jedzą a potem ona mi zwraca bo gdzie ma to pomiescic ach te dzieciaczki :)
KINGAS ja kapię Amelkę w płynie takim 2 w 1 tzn. Gonsons babby 'top-to-toe" do mycia skóry i włosków, jest fajny juz po umyciu głowki nie spłukuje niczym innym ale napewno nie jest tak nawilzajacy jak balneum czy oilatum bo stosowałam te dla Kacperka bo czesto mial podrazniona skorke niby alergiczna ale jednak nie, no i łwansie te antyalergiczne są bardzo mocno nawilzające ze tez niczym juz nie oliwkowałam a nawet pamiętam ze trzeba było lekko tylko osuszac skórke nie trzec bo one taka powłoke ochronna zostawiaja a tu jednak ja oliwkuje Amelke oliwka jeszcze i wtedy cenowo wychodzi tak samo bo ten moj płyn ok.16zł-za 500ml +oliwka to ok25zł :)
SESILLA ja ma tez łozeczko małej ustawione tak ze jeden bok jest przy ścianie ale od poczatku starałam ja sie tak układac zeby miała głowke tzn. i widziała nas raz z jednej strony raz z drugiej. Częśc dnia lezała normalnie tam gdzie ma głowke zawsze a druga część dnia kladłam jej głowkę w miejscu nozek. Teraz juz tak nierobie bo sie za wysoko podnosi i uderzałaby główką o przewijak bo mam na łozeczku ale ona sie wierci juz na wszystkie strony więc i tak nie muszę.
LUTOWKI dzieki za wsparcie co do karmienia :ico_oczko:
Narazie sie uspokoiła Amelka i jak ja nakarmię ok.19.30-20.00 ale z dwóch piersi to spi do 3.00 wiec ma juz spora przerwę to nie jest zle, ale własnie musze sie bardziej postarac i najwyzej ja przetrzymywac do tej 6.00 na smoczku kilka nocy to sie moze oduczy zeby nie budzic sie na jedzenie, tak przeciez tez czytałam w "języku niemowląt" zeby robic i po 3 nocach powinno byc oki, zobaczymy na ile sie postaram ;)
HEKKATEsuper, ze spacerek był udany, no własnie ciekawe jak HARE sobie radzi ze spacerkami i humorkami Kubusia hi hi hi.
Moja kumpela teraz ma podobny problem bo jej synek nie chce brac smoczka i nie idzie go uspokoic w zaden sposób jak sie rozłości na spacerze to biegiem do domu leci i ona mysli zeby sobie kupic takie szelki czy tam nosidło jak to sie zwie tylko ze on jest mega klopisik jak dosłownie Bartus od katelajdki taki mały pudzianek więc ja jej mówię ze plecy jej odpadną i jej mąż tez to mowi.
Hekkate, no włąsnie doczytałam ze napisałas przed chwilka no własnie napisałam sesilli ze ja tez tak mam łozeczko ale ze nie trzeba przestawiac łozezka tylko mozna własnie kłaść w nogi ja tak robiłam ale teraz Amelka za wysoko sie podnosi i uderzałby głowką w przewijak a ja nie mam gdzie go przestawic tego przewijaka ale jak Ty masz taka mozliwośc to kładz Danielka w nózki i juz.
Ciesze sie ze pomogłam :) i ze pokazałas ze jestes szefową hi hi hi a jak te małe bombelki juz umieja sobie porządzic Amela mi cyrki nieraz odstawia ale jest kurcze taki gatun ze tak bedzie sie drzec,piszczec ze ach tchu jej brakowac zaczyna i nie ma innej rady jak ja podniesc i przytulic ach na szczescie te wybryki ma rzadko :ico_zly:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 lip 2007, 10:30

Hekkate Okrąglutki jest mój synek, ale se poje, poje jak chłop! Ale co do długości to nie mamy się czym chwalić, bo pediatra mówiła, że według siatki centylowej to ma za mało o 3 centyle długości :ico_noniewiem: Mam się matrwić czy nie ? Sama nie wiem!

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

04 lip 2007, 10:31

sesila, ja na 150 ml mleka daje 3 miarki te z bebilona kaszki a rano 4 miarki kaszki

My mamy łóżeczko koło naszego łózka i Mirela jest zwrócona i w ta i w druga wklejam zdjęcie jak to u ans wygląda Obrazek

Kingas ja kapie w Nivea a teraz kupiłam takie pięknie pachnący Gohnsons beby beditime wasch żel do mycia całego ciała na dobranoc i jestem bardzo zzadowolona a potem oliw kuje bamibno nie wiem czemu ale lubie ta oliwkę lekko się rozsmarowuje.
Kinga jak na pierwszy raz to super mu poszło z tym obiadkiem

Karosl
Nie martw się najważniejsze by Amelia była szczęśliwa skoro potrzebuje tego mleczka to trudno przecież i tak miałaś to szczęście ze mogłaś ja karmić 5 miesięcy czego ci z całego serca zazdroszczę a bebilon wcale nie jest taki zły mysle ze ebdzie jej smakował :-D .

Hekate kup Babilon 2 najbardziej w smaku najbardziej przybliżony do mleka matki( teraz czytam ze Kingas napsiala praktycznie to samo co ja hihi)


Karolas ty chyba jesteś rekordzistka w pisaniu postów jeszcze tak długiego nie widziałam :ico_szoking:
:ico_brawa_01:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 lip 2007, 10:41

Iza@ Ja też mam teraz bambino oliwkę i sobie chwale, bo wcześniej miałam Johnsona i był beznadziejny!

Dziś podałam małemu pierwszy raz posiłek ze słoiczka i byłam bardzo mile zaskoczona, że mu tak bardzo smakowało :ico_brawa_01: To z tej paczuszki hippa dynia+ziemniaki. Zawsze robiłam sama ale chyba raz po raz kupię taki gotowy!

To jak to z tym grysikiem? Można go podawać od 5 miesiąca czy lepiej nie?

Kostunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2007, 08:05

04 lip 2007, 10:42

karolas ja Ci kobieto juz wczesniej pisalam, ze nie mam oporow przed dawaniem sztucznego mleka mimo, ze tez karmie piersia. Nawet kaszke kupilam z mlekiem, zeby sie nie bawic w odciaganie:)
hekkete Tymek kiedys tez mi robil takie awantury przez kilka dni, ale bylam twarda i mu przeszlo. Wlasnie najgorzej, ze te dziciaczku juz teraz sa takie madre....Tymus jak mu wkladam smoka to wypluwa z impetem a jak mu chce przytrzymac to wyciaga raczka i ostentacyjnie wyrzuca dzierajac sie przy tym niemilosiernie :ico_oczko:
sesila ja tez z jednej strony mam dojscie do lozeczka, ale za to stoi niedaleko okna, bo alternatywa byla sciana lazienki (wszystko slychac:()
ania0807 ojej Tymus nie mial jeszcze jednego dnia tylu szczepionek - a ile kosztuja pneumokoki i czy warto???

Znow zero kupy :ico_placzek: Tymek co prawda nie placze za bardzo, kupilam jakies suszone sliwki z gerbera to mu sprobuje dac a jak nie to te czopki - dzieki za info :)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 lip 2007, 10:43

Iza@ GRATULACJE ! Mirelcia ma już 5 miesięcy :ico_tort: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-07-04, 10:45 ]
Kostunia A termometrem drażniłaś pupkę malca? Może to pomoże?

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

04 lip 2007, 11:07

Małgorzatka, wybieramy się di Brennej na krótki urlop w sierpniu tylko jeszcze nie wiem dokładnie, którego. Jak coś to dam znać.

sesila my też mamy łóżeczko z jednej strony przy ścianie. nie zauważyłam żeby Dominika wolała jeden boczek od drugiego.

Kingas Dominika jest kompana w oilatum, oliwkę mamy z nivei jak i całą resztę całą serie

Iza@Obrazek

Kostunia Ja robiłam dominice dwa razy termometrem i pomagało, tylko musi być troszkę naoliwiony albo z odrobiną mydełka.

Jutro idziemy na szczepienie a w poniedziałek na usg bioderek ciekawe jak będzie. Dominika obudzi la się dzisiaj dzisiai nocy pierwszy raz od miesiąca. Jakie jest menu waszych dzieciaczków, jeżeli chodzi o kaszkę.

Kostunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2007, 08:05

04 lip 2007, 11:23

Malgorzatka, myszka_f, draznilam mu tyleczek i nic a jak byl malutki to pomagalo a teraz tylko jakis baczek pozniej i nic :(((
kingas tez uwazam, ze oilatum jest super ale za drogie - ja to wole jak maly jest jeszcze balsamowany po kapieli to uzywamy tylko plynu do kapania johnsona a pozniej balsamu - teraz ten filoetowy z lawenda na usypianie i tak pieknie pachnie, ze mam ochote Tymuska zjesc jak mi go tata przynosi na amciu amciu (bo tata go kapie i balsam jest super, bo dluzej chlopakom schodzi :ico_oczko: a poza tym to zawsze jaks forma masazu)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości