Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

04 lip 2007, 22:26

Dorota.M.,
a) też w większości 74
b) wit D - 1 kropla 2x w tygodniu
c) wit,C - wcale
:-)

sesila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:33

04 lip 2007, 22:51

Metodą prób i błędów w końcu coś mi się udało.

Obrazek
Shot with Canon PowerShot A610 at 2007-07-04

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

04 lip 2007, 22:52

LUTOWKI dopiero skończyłam czytac zaleglości z całego dnia, ale sie dzis rozpisalyscie kurcze od rana do teraz miałam 4 strony czytania ale nic to jutro napisze więcej a teraz tylko skrobne odpowiedz co do witaminek:

1) ubranka Amelka nosi roznie oczywiscie rozmiar rozmiarowi nie równy ale przewaznie jest to 68 lub 74 cm

2) witaminka D- daje codziennie rano ok.9.00- 3 kropelki prosto do buzki po czy odrazu podaje pierś bo niby w tłuszczyku lepiej sie wchłania ta witaminka co nie?

3) witaminki C jeszcze nie podawałam wcale

ania0807
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 20 mar 2007, 18:18

04 lip 2007, 23:18

Dzięki za wskazówki ale jeszcze nie wiem co mi wyjdzie
Oliwka jest drobniutka i nosi rozmiarek 62
Witaminki podaje codziennie w postaci kropelek o nazwie Cebion Multi
A tą szczepionką też byłam zaskoczona bo jedna mama przed nami miała ją właśnie w ręce bo sama kupowała.

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

04 lip 2007, 23:35

karolas, Zgadzam sie ,tez bylam w szoku co do zaległosci na tt hihi

Dorotka, moje odpowiedzi to:

1. rozmiar 68,niektore jeszcze 62
2. wit.D- jak jest slonce to 1 kropla na dzien w czasie karmienia a jak pochmurno to 2 kropelki
3. wit. D-nie podaje

kellyładne zdjęcia, ślicznie wszyscy wyszliście

kminek,qunickna rotawirusy trzeba zaczac szczepic miedzy 6 a 16 tyg. a zakonczyc przed 24 tyg (sa 2 dawki).

sesila, super fotka Patrycji

elenar,qunick,Dorotkakaska doszla,dzieki

HaReWspólczuje nocki, na pewno rece masz do kolan

Iza
Duzo zdrówka dla Mirelki :ico_tort:

Lutówkiwidze ,ze jutro sporo nas idzie na szczepienie, pochwalcie sie potem wymiarami waszych maluchów :-)

Ostatni moj Patryk cos pogniewal sie na jedna piers,jak ma z niej jesc to krzyczy wiec wzielam sie na sposob i jego juz nie przekladam zeby zjadl z drugiej tylko on lezy tak samo a ja leze odwotnie do niego,tak jakbym karmila spod pachy tyle ze jestem nadal na lezaco,no wiec musze akrobacje wykonywac zeby ta lewa tez opróznial,dobrze e sie daje nabrac hihi i mysli ze to nadal prawa jest.

A ja dzis wyskoczylam na godzinke na male zakupki, glownie po pieluszki pojechalam a mąz w tym czasie musial uspokajac malego przez prawie godzine, bo cos mu sie chyba wczesniej zachcialo jesc. Dobrze ze w koncu jutro do lekarza ide, to sie wypytam o to czeste jedzenie i wybudzanie w nocy a przede wszystkim poznam wage.
A jeszcze sie pochwale, bo na tych zakupkach trafilam w Kappahlu na fajne spodnie za 25zl i body do nich tez za 20 a jak doszlam do kasy to pan powiedzial ze jak wezme trzecia rzecz to bedzie ona za darmo, no i oczywiscie wzielam nastepnego bodziaka Disneya co sie nad nim tez zastanawialam. No wiec malo ze z wyprzedazy kupilam to jeszcze jedna za darmo dostalam.

[ Dodano: 2007-07-04, 23:40 ]
kminek, z rozmiarem to moze i przesadzilas ale w druga strone, ze jest taki malutki ze go nie widac hihi Jak zmniejszasz na www.imageshack.us to wklej pierwszy link pod zdjeciem :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-07-05, 00:04 ]
Dziewczynyte ktore nie robily chrztu a maja córeczki,zobaczcie jakie sliczne

http://www.olli.pl/html/chrzest2007.html

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

05 lip 2007, 05:52

hej !

HaRe :ico_szoking: Też masz sajgonek ze spaniem? Rany, a myślałam, że tylko ja mam z tym problem. Od 2 dni mój Wojtek jest diabełkiem w dziecięcej skórze po prostu. Nie śpi w nocy, wierci się, niespokojny strasznie, dziś np przykład obudził się o 1 w nocy i dopiero zasnął nieraz, przed 10 minutami :ico_szoking: a jest za piętnaście 6 rano :ico_noniewiem: Padam z nóg a do tego bardzo mnie głowa boli. Nie mam pojęcia czy to ząbkowanie tam działa na niego czy co? Ale nie poddaje się i nie nosze go, no chyba, że już wyje i wyje ale tylko do uspokojenia, potem odkładam!

Dorotka :ico_wstydzioch: Mój kot robi dokładnie to samo :ico_wstydzioch: ale nie u mnie w wózku bo kupiłam sobie taki odstraszacz w aerozolu :ico_oczko: a sąsiadki też mają na niego haka ... psa :-D

1. rozmiar 62 czasami 68
2. wit. D- jedna kropla ale ja mam sklerozę i czasami się zdarza, że kilka dnie nie podaję bo zapomnę :ico_puknij:
3. nie podaję!

Strasznie się przejmuję ... ... bioderkami... Bo małego nie pieluchuje już od tych upałów a jak chciałam iść na kontrolę do chirurga to strajkowali dziady i nie przyjęli mnie i teraz jest to samo. No więc umówiłam się prywatnie ale jest tyle ludzi, że czekać muszę 3 tygodnie a przecież a 4 dni Wojtek będzie miał 5 miesięcy! Myślicie, że wsadzą mi go w szyny :ico_placzek: bo ja mam jakieś strasznie przeczucia, że tak, bo te jego nóżki są chyba jednak nie takie jak trzeba. Ja nie śpię po nocach i tylko o tym myślę. Ja coś będzie nie tak, to chyba się załamie .. :ico_szoking: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

05 lip 2007, 06:52

Dorota Mirelka nosi 68 , 62 tez czasem dobre
Witaminy D daje 1 kropelek bezpośrednio do buzi
Witaminy C daje 5 kropelek do herbatki


Gosia jak te jego nóżki wyglądają , ja Mirelki tez nie pieluchowałam i jest wszystko dobrze miejmy nadzieje ze i u Wojtusia bioderka będą zdrowe.

Mirecle kaszel się pogorszył w dodatku ten oskrzelowy mokry jutro ide na kontrole poszła bym już dzisiaj ale wyobrazicie sobie ze mi dętka w wózku strzeliło musze kupić nowa a dziś jestem kompletnie sam w domu Oskar w Niemczech a teściowa u syna w szczecinie .
Tak strasznie mi jej szkoda biedna tyle się meczy przy tym kaszlu

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

05 lip 2007, 07:18

uff, ile czytania.....

Tobiasz nosi 74, niektóre body ma już 80 :ico_szoking:
2) wit. D - 2 krople codziennie
3) wit. C - niepodaję

Odnośnie szczepień, mi lekarka powiedziała, że jak Tobiś idzie do żłobka to wystarczy szczepionka na meningokoki. Ale to chyba zależy od regionu Polski w którym żyjemy i częstotliwości występowania chorób.

[ Dodano: 2007-07-05, 07:30 ]
kostunia - ale ubaw z tą kąpielą :-D . A propo cieszę się, że jest wśród nas chociaż jedna mama, która też daje dzidzię do żłobka. Nie będzie mi tak smutno. Tobiaszek jest zapisany już od sierpnia - nie wiem jak my sobie z tym poradzimy :ico_placzek:

Iza - :ico_tort: dla Mirelki

Małgorzatka, - my ostatnio też mamy problem ze spaniem, a w szczególności z zasypianiem. Ja już nie wiem co to jest - jakaś histeria chyba. W łóżeczku Tobiaszek nie chce spać - płacze i nie daje się go uspokoić. Biorę go na ręce i momentalnie cisza. Wczoraj myślałam, że padne ze zmęczenia. A było już tak fajnie i zasypiał sam....
Tobiasz w końcu jest tak zmęczony, że w końcu zasypia - ale z jakim trudem. A ponadto jak już śpi to przekręca się na brzuch i potem się budzi i płacze bo jest mu niewygodnie. I ja wstawałam całą noc mniej więcej co godzinę i go przekręcałam na plecy.....
Ja też nie pieluchowałam Tobisia i wszystko jest ok.

Dzisiaj myślałam, że coś zrobię mojemu mężowi. Wychodził właśnie do pracy, a Tobiaszek spał. no i jak zaczął trzaskać szafkami w kuchni to go obudził. I nie śpimy już od 6.00 :ico_olaboga: , a ja jestem padnięta po dzisiejszej nocy....

[ Dodano: 2007-07-05, 07:36 ]
co do zabawek - to Tobiś uwielbia wszystko co piszczy. Wczoraj leżał na macie i zauważył firankę. Podpełzł do niej i zaczął nsajpierw ją dotykać, a potem to już tak szarpał, że myślałam, że karnisz spadnie.
Aha - i zaczyna się interesować gniazdkami elektrycznymi. Jak siedzi w leżaczku i widzi gniazdko o wyciąga do niego rączkę. Mój mąż mówi, że pewnie sobie myśli kto zamurował prosiaczka :ico_haha_01:

Kostunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2007, 08:05

05 lip 2007, 08:04

Malgosiu nie martw sie bioderkami, pewnie wszystko bedzie dobrze a szyny zakalada sie dopiero w ostatecznosci.
Magdzinka ja tez mialam wczoraj dobry dzien, tyle ze w nocy Tymek mi dal znow popalic:( a tak ladnie sypial...
sesila super zdjatko :ico_haha_01:
Iwona ojej to chyba dzisiaj wyciagne meza do sklepu :ico_oczko:
ML my zapiszemy Tymcia dopiero jak bedzie mial roczek, bo tu w okolicy dopiero takie wieksze dzieci przyjmuja - wiec pierwsza bedziesz mam nadzieje opowiadac jak tam w zlobku:) Tak wizualnie to nam sie podobalo ale wszystko zalezy od opieki a to tzreba dopiero zaobserwowac jak juz dzidzius bedzie na zajeciach...
Iza mam nadzieje, ze Mirelka szybko wyzdrowieje

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

05 lip 2007, 08:06

ML DOBRE ALE SIE USMIAłAM Z TYM " KTO ZAMUROWAł PROSIACZKA HAHAHAHHAAHHA"
To moze ty przesuń ta mate troche dalej od firanki bo kiedys mozesz na sekunde wyjść do kuchni np. a on sobie faktycznie karmisz na głowe zwali hi hi :ico_oczko:
Amelka ma nieraz na szczescie rzadko jeszcze wyskoki z zasypianiem na ogól zasypia sama ale jak cos jej nie pasi to jest histeryczka maksymalna a jak czytam ze coraz więcej dzeci naszych ma jakies wyskoki to mi sie przypomina jak wam kiedys pisałam ze nieraz jeszcze nasze dzieci czyms nas bedą zaskakiwały i zachowywały sie tak ze nie bedzie wiadomo dlaczego bo np. cały czas ładnie cos robiły i nagle jednego dnia klops totalny i wyskok z czymś z kosmosu hi hi hi :ico_haha_01:
No to pewnie sie na meza wkurzyłas ze ci tak trzasnał tymi szafkami bo wiem jak sie wyglada i czuje po nieprzespanej nocy przerabiałam to często przy Kacperku teraz odpukac tego nie mam ale np wczoraj w nocy ok.3.00 maz sobie kaszlnał przez sen ięc jak mała sie wystrasyła to taka syrene zapuściła ze ja na równe nogi wstałam kurcze ale na szczescie jej nie rozbudził za mocno, pogłaskalam ja po główce,nie wyjełam nawet z łozeczka dałam smoczek i zasnęła dalej ale oczywiscie mezowi to wygadałam ze co ty robisz przez sen taki kaszel i Melusia sie wystraszyła a on mi na to co ona taka strachliwa-nowiecie co tylko dziada w zad kopnac normalnie hi hi hi
IWONA77 to jak tylko wrocisz ze szczepienia daj znać jak mały z wagą i co ci lekarka mowila na temat tych wybudzanek nocnych?
MALGOSIA NO nie mysl o jakis szynach bo to zakładaja jak juz jest faktycznie zle z bioderkami a powiedz bo ty juz byłas na pierwszej wizycie i ci kazał pieluszkowac tak?
wszystko bedzie dobrze ja z Amelka miałam byc na drugiej kontroli jak bedzie miec ok 6-8 ty. a ja byłam jak miała4 miesiące tj 12 tyg. ale na szczescie wszystko było oki
IZA@ nie martw sie Mirelka dostanie pewnie jakis syropek przeciwzapalny moze EURESPAL i bedzie oki, dobrze ze ma mokry kaszel moim zdaniem bo odkrztusza gorzej jakby był suchy swiszczący i by ją męczyło mocniej :)
Ja wiesz mam prawie cała apteke syropow w domu to juz nawet nazwy nie są mi obce hi hi hi mogłabym załozyc domową apteczke na sprzedaz hi hi
Daj pozniej nam znac co i jak głowa do góry :ico_buziaczki_big:
Ostatnio zmieniony 05 lip 2007, 08:12 przez karolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość