majka4
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:32

Nierowne faldki na udach a dysplazja

27 cze 2007, 23:09

Dziewczyny czy myslicie,ze roznica w wysokosci faldek na udach moze swiadczyc o dysplazji stawu biodrowego???Dzis przewijajac Emilke zauwazylam,ze w jednej nozce faldka jest nico (ok1-2cm)wyzej niz w drugiej.Slyszala gdzies,ze moze to swiadczyc o dysplazji,Bardzo sie zmartwilam.Emi nigdy nie miala robionego usg stawow,bo tu w Angli tego nie robia,nie jest to rutynowe badanie tak jak w Polsce.Co prawda jedziemy za miesiac do Polski i wtedy jej zrbie usg,ale bardzo sie niepokoje.Czy myslicie ,ze te nierowne faldki moga oznaczac najgorsze????

[ Dodano: 2007-06-28, 08:19 ]
Chodzi mi o to,czy asymetria faldek na udach odrazu oznacza dysplazje?Prosze napiszcie co na mowia na ten temat lekarze w Polsce i czy Wasze dzieciaczki maja te faldki na idealnej wysokosci czy tez maja asymetrie,a usg wykazalo ze wszystko jest oki.

boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

28 cze 2007, 09:54

U Wojtka fałdki na pupce są nierówne - z jednej strony ma o jedną więcej. Też mnie to zmartwiło, ale usg wykazało że wszystko jest w porządku (byliśmy parę razy). Tak więc nie jest regułą, że nierówne fałdki świadczą o dysplazji. Ale radzę Ci zrobić badanie Emilce - uspokoisz się! Poza tym lekarz powiedział nam, że zawsze nierówność jest podejrzana i trzeba to wyjaśnić badaniem usg.
Powodzenia!
ObrazekObrazek

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

28 cze 2007, 10:20

majka4, Mat na poczatku byl tak chudy ze zadnych faldek nie mial..teraz ma raczej rowne ale wszystko zalezy jak da sobie nozki zgiac.ale nierowne faldki nie znaczja od razu dysplazji! nie denerwuj sie tylko jak piszesz zrob w polsce usg.wtedy sie wyjasni.trzymam kciuki zeby bylo ok!powodzenia :ico_brawa_01:

majka4
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:32

28 cze 2007, 11:50

dzieki dziewczyny za cieple slowa otuchy,jestescie kochane! :ico_buziaczki_big: ,dzis to takigo dola zalapalam,ze az sie poryczalam,ale wlasni chcialam wiedziec czy asymetria odrazy oznacza dysplazje,no ale skoro mowicie ze nie koniecznie,to jestem troszke spokojniejsza,ale i tak nerwy mam,coz poczekamy do wyjazdu i zrobimy usg...dzieki za wsparci...

[ Dodano: 2007-06-30, 21:50 ]
noooooo w koncu TT dziala!!!!!Caly dzien bez :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

04 lip 2007, 20:38

jesli faldki sa nierowne te na bioderkach to najprawdopodobniej ma dysplazje, choc moze ci sie tak wydawac tylko ze sa nie rowne to musi zobaczyc lekarz. moja mala miala wlasnie tak sprawdzane bioderka i tez miala nierowno te faldki na bioderkach. nosila dwie pieluchy tetrowe(oprucz pampersa) przez 3 miesiace i juz jest wszystko w porzadku. ja chyba na twoim miejscu dokladnie bym to sprawdzila i chyba pieluchowala przez ten miesiac ( jesli twoja ma juz 3 miesiace) bo im pozniej leczone tym trudniej. lepiej popieluchowac profilaktycznie ten miesiac skoro nie mozesz u was tego zbadac niz by mialo malenstwo pozniej miec cos wiecej niz to pieluchowanie... po pieluchach jest poduszka albo szyny, gips i ostateczne najgorsze operacja...

majka4
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:32

05 lip 2007, 00:18

hej laseczki!Bylam tu z Emi u lekarza i powiedzial,ze wg niego wszystko jest w porzadku,faldki na biderkach ma rowne,tylko te na udkach nie,ale lekarz stwierdzil,ze to nie swiadczy o dysplazji,tylko te na bioderkach jakby byly nirowne-powiedzial-wtedy jest to powod do zmartwien.Ale usg w Polsce i tak zrobie,

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

05 lip 2007, 10:17

Moja Gabi też miała nierówne fałdki na nóżkach ale wszystko było i jest ok.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

05 lip 2007, 10:40

majka4 Moja teściowa twierdzi, że tak, że nie równe fałdki o tym świadczą i mi się wydaje, że coś w tym jest. Mój Wojtuś miał nie równe fałdki i musiałam go pieluchować!

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

06 lip 2007, 19:46

Absolutnie zaprzeczam :-) sama jestem posiadaczką nierównych fałdek i nigdy z biodrami czy nogami żadnych problemów nie miałam :ico_brawa_01: Wyrosłam na zdrową, piekną, inteligentną i SKROMNĄ kobietkę :-D

majka4
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:32

06 lip 2007, 22:39

hehe,eve.ok to mnie pocieszylas,ale w sumie lekarz,ktora obejrzal udka i bioderka Emilki tez powiedzial,ze nie ma powodu do zmartwien,ale usg w Polsce da mi 100% pewnosc czy aby wszystko jest ok,mam nadzieje,ze bedzie.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość