Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

20 mar 2007, 13:11

Ja mam podobne obawy. Jagusia ma dopiero 2,5 miesiąca, a już na leżaczku nawet będąc podnieść się potrafi - z główka i kręgosłupem na odcinku szyjnym do pozycji pół-siedzącej/pół-leżacej. Nie na długo oczywiście, ale jednak. Podobnie sie dzieje, gdy na plasko leży, choć sama jeszcze naturalnie unieść sie nie potrafi. Ale wystarczy chwycić jej rączki, a ona juz się uczepi i do góry ciągnie, przy czym główka jej sie w ogóle nie chybocze...Kiedys prawie do kąta prostego ją tak dociągnęłam..ale sie szybko wystraszylam i juz tego nie praktykuję... :ico_szoking:

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

20 mar 2007, 18:18

Ojej, 2,5 miesiąca to faktycznie chyba mocno za wcześnie. Też bym się bała na Twoim miejscu :ico_oczko:

A Sabinka już potrafi usiedzieć chwilkę sama. A ile śmiechu przy tym i radości, zwłaszcza, gdy Jej przy tym śpiewam piosenkę o siadaniu :-)

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

21 mar 2007, 22:10

LEMONII 24, tu nie chodzi o anatomię ale o wysiłek,jakby nie było to dla dziecka jest on duuży i wtedy cierpią na tym oczy tak jak u niektórych kobiet podczas porodu.
eve.ok, ja rozumiem,że dziecko jest silne i się podciąga ale ono nie wie czym to grozi.
LEMONII 24, jeszcze jedno,przy siadaniu u dziecka nie pracują tak mięśnie brzucha jak kręgosłup,nawet jeśli dziecko ma silne wszystkie mięśnie to kręgosłup jest mięciutki i giętki i takie siadanie mu szkodzi.Jeśli chcecie poćwiczyć mięśnie i kręgosłup dziecka to je kładźcie na brzuszku i bawcie się wtedy z nim.
Ale jestem wyszczekana :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

14 lip 2007, 14:42

troszkę za wcześnie żeby siedział ale siły ma dużo i próbuje. Niech jak najwięcej leży na brzuszku i ćwiczy mięśnie, a sam zacznie siadać za 2-4 miesiące. mój ma prawie 7 miesięcy i nie siada jeszcze i nie przyśpieszam mu tego. Chyba chłopcy dorastają wolniej... Daj mu czas, na wszystko przyjdzie pora

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

14 lip 2007, 14:42

Cześć Karolinka :-D
Teoretycznie dzieciątko powinno siadać jak ma około pół roku. Moja Emi podobnie jak Twój Maciuś strasznie się garnie do siadania. Jak leży w leżaczku albo w nosidełku to sama ciągnie główkę do góry :-)

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

14 lip 2007, 14:52

Czesc Aga
no wlasnie nasze dziec i sa chyba jakies inne hehe :) Macius jak lezy w lezaczku to tak samo jak Twoja Emi ma prawie caly czas glowe w gorze i nie to zeby odpoczywal a jak dam mu paluszki i on sie ciagnie i tak kilka razy zrobimy to jak go klade to dalej sie ciagnie nie to zeby byl zmeczony hmmm i co z tym fantem ??? mam nadzieje ze mu nic przez to nie bedzie :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

14 lip 2007, 15:07

karolina24, mój też w leżaczku się podnosił albo podpierał łokciami i tak śmiesznie wyglądał wtedy. Teraz poznaje świat z perspektywy dywanu i próbuje na kolanach się przesuwać do przodu

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

14 lip 2007, 19:33

dziewczyny kazde dziecko ma indywidualny rozwoj:) to wcale nie jest dziwne,bo duzo dzieci w wieku 4-5 miesiecy zaczyna mocno cwiczyc i uzywac miesni karku a co za tym idzie podnosi i wysuwa glowke do przodu.jesli robi to samo to nie ma w tym krzywdy,mozna delikatnie troszke podawac paluszki i podciagac ale to raczej malutko tak dla treningu.najlepiej w tym wieku dzieciatko sadzac na kolankachw pozycji polsiedzacej oparte swoimi pleckami o nasza klatke i wtedy troszke poznawac swiat z innej perspektywy.dziecko zazwyczaj umie siadac prawidlowo bez szkody dla kregoslupa jak juz zaczyna pelzac i z pelzania samodzielnie nauczy sie siadac.w takim wieku zbedne jest sadzanko w podusie bo to wiecje krzywdy niz pozytku,bo kregoslupek dziecka znacznie pozniej jest twardy.jak dzidzius juz bedzie mial sztywniejszy kregoslupek to napewno bedzie chetnie siedzial na podlodze coraz wiecej czasu z wasza pomoca.trzymam kciuki za wasze pociechy
a za ciekawostke podam zebyscie sie ucieszyly ze wiekszosc pociech o wiele szybciej garnac sie do stania na nozkach niz do raczkowania np takiego pelnego...z pisaniny dziewczyn innych takie wyciagnelam wnioski:)u nas tez tak bylo:)smiesznie to wyglada ale coz dziecko wie co umie:)

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

14 lip 2007, 19:42

Jaga samodzielnie usiadła w dniu gdy pół roczku skończyła :ico_brawa_01: A z pozycji półsiedzącej na leżaczku siadała gdy 5 m-cy miała. Z kolei do siadania w ogóle garnąc sie zaczęła gdy skończyła 3,5 m-ca. Wtedy już trzymała kurczowo moje dłonie lub palce i sama ciągnęła do góry. Po prostu silna z niej kobietka :ico_brawa_01:
I zgadzam się - ze każde dziecko ma swojee indywidualne tempo rozwoju. I z tym też sie zgadzam, że dzieci często pomijają raczkowanie. jaga już teraz mocno na nogach się trzyma i tylko ją interesują szczebelki łóżeczka do podnoszenia się służące. A raczkować jeszcze nie potrafi :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

14 lip 2007, 22:23

ok dzieki dziewczyny za informacje ja wie ze kazde dziecko ma inny tok rozwoju i calkowicie sie z tym zgadzam tlko tak chciala zapytac czy to mozliwe i czy nic sie mu nie stanie :)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość