Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

analiza krwi i moczu

14 lip 2007, 12:09

Dziewczyny ostatnio w moim badaniu moczu wyszła duża ilość moczanów bezpostaciowych. Nie mam pojęcia co to znaczy i co to jest. Może któraś z Was miała podobny problem i może mo pomóc.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

14 lip 2007, 17:53

hej ja znalazłam w necie że one powoduja zmętnienie moczu "Mocz fizjologiczny jest klarowny, ale może też wystąpić lekkie zmętnienie wywołane obecnością moczanów, fosforanów, komórek nabłonkowych, nasienia oraz śluzu. Zmętnienie wywołują też składniki patologiczne takie jak erytrocyty, leukocyty, bakterie, komórki nerkowe oraz kryształy nieorganiczne. "i znalazłam też :"Jeśli nic innego niepokojącego nie wyszło to nic to nie musi oznaczać. Mogła to być wypadkowa diety- np troche więcej mięsa lub może oznaczać tendencję do kamicy. Tylko bez paniki. Dawaj jej dużo pić ( Tylko nie koli!!!) i zakwaszaj mocz- sokiem z żurawiny, dżemem z żurawiny, wit C, kiwi, jeśli lubi. Za jakiś czas skontroluj badanie ogólne moczu i wtedy się okaże. Narazie nic groźnego, a dieta bogata w wit C nie zaszkodzi. "(tutaj chodziło o obecnośc wmoczu dziecka)

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

14 lip 2007, 19:30

Yvone, napisz tego posta na naszym watku. Moze nasza sierpnioweczka Perudence (chyba tak sie to pisze... ) bedzie mogła Ci pomóc. :ico_haha_02:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość