Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

20 lip 2007, 15:22

Urmajo no u nas chrzest kiedy się zgłosisz, nawet co niedzielę, więc tu ok. Ale zaświadczenie też chciał! A jak mój brat chrzcił córcię w parafii mojej bratowej, to tam chcieli zaświadczenie nie tylko od chrzestnych, ale i od rodziców!!! a że mój brat również kolędę rzadko przyjmował, to nie dostali świstka! i tłumaczenie, że nie chodzą tu do kościoła, bo tymczasowo mieszkają w Wa-wie nic nie pomogło!....na szczęśćie to chrzest dla dziecka i ochrzczą i bez świstka...Ale chrzestni chyba muszą mieć niestety...Życzę powodzenia...A to, że oni są niby dla nas...bajka...grubymi nićmi szyta...tak jest w dużych miastach, gdzie księża Cię zapraszają do kościoła...a małe miejscowości to jak średniowiecze....ksiądz wie wszystko o wszytskich i trzyma ludzi krótko... śmiechowisko!!!

Massumi, my na USG też dopiero w 3miesiącu...taka nasza rzeczywistość...

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

20 lip 2007, 16:11

:ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: napisalam posta i mi wcielo :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

[ Dodano: 2007-07-20, 16:19 ]
u nas chrzest tak samo jak u urmajo, w pierwsza i ostatnia niedziele i zaswiadczenia wymagane do tego potrzebne tez swistki ze spowiedzi :ico_puknij:
Kasik nawet nie slyszalam nazwy tej szczepionki :ico_olaboga: :ico_noniewiem:
Gosia A kupki maluszka OK... masz tzw. maloodpadkowy pokarm i dlatego tak jest ze co kilka dni ... moze byc nawet do tygodnia :-)

massumi ja tez w sierpniu mam bioderka ale u nas robia dopiero w 3 m-cu :ico_puknij: co przychodnia to inaczej :ico_puknij:

a ja wlasnie wrocilam z kacpim od lekarza. Mielismy w koncu wizyte ( 2 tyg czekalam :ico_zly: )w zwiasku z ta jego przekrzywiona główką i okazalo sie ze musi miec rechabilitacje bo to podkurcz miesnia barkowego :ico_placzek: Powinien miec juz masaże ale niestety musimy czekac do 6 sierpnia :ico_zly: Moglabym isc na te masaze prywatnie ale .... no wlasnie on potrzebuje wstepnie 20 zabiegow (codziennie jeden)a jeden kosztuje 50 zl ... wiec mnie nie bardzo stac :ico_zly:

IM
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 17 maja 2007, 20:10

20 lip 2007, 16:26

Mordeczko a jak to było ze mały caly czas trzyma po jednej stonie głowkę i nawet jak przełożysz na drugą stronę to z powrotem wraca do poprzedniej pozycji.Bo ja byłam też z małym u lekarza i lekarz powiedział ze nic nie widzi zeby miał jakąs chorobę neurologiczną ale jak chce to moge dla pewnosci isc i mam spytac czy mały moze być szczepiony

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

20 lip 2007, 16:33

IM, to nie jest w zasadzie choroba neurologiczna nawet... kacper ma caly czas przekrzywjona glowe na lewa strone ... moze uda mi sie zrobic fotke to pokaze dokladnie jak to wyglada ...jak mu chce przelozyc to placze bo go ten miesiec ciagnie i pewnie boli .... nie widac tego az tak bardzo no ale ja widze... i jak lezy tez ma glowe na lewa str ale nie na boku tylko prosto ale odchyloną ... ( chyba nie umiem tego wytlumaczyc :ico_noniewiem: ) postaram sie zrobic fotke lepiej :-D

[ Dodano: 2007-07-20, 16:44 ]
wyglada to tak... i on caly czas ma w ten sposob glowe...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2007-07-20, 16:46 ]
IM, a czemu przez to nie moglby miec szczepienia??

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

20 lip 2007, 19:15

Z tego co piszecie odnośnie chrztu i tego zaświadczenia wynika, że niestety chyba będę musiała znaleźć inną kandydatkę na matkę chrzestną :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Spróbuję jeszcze zagadać z księdzem w poniedziałek.

Termin tez mi się przesunął z 5 na 12 sierpnia, więc trzymajcie kciuki za pogodę. Caro w tym wypadku poproszę po raz kolejny o wstawiennictwo na górze :-D

IM
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 17 maja 2007, 20:10

20 lip 2007, 21:57

Mordeczko-Rozmawialam z pediatra ze jesli cos sie dzieje pod wzgledem neurologicznym to neurolog musi zadecydowac czy przy danej chorobie dziecko moze byc szczepione ,ponoc przy niektorych schorzeniach nie mozna szczepic bo moga zaszkodzic a nie pomoc.
A z Kacperkiem nie ma co sie martwic upodabal sobie te strone i nadwyrezył i jestem pewna ze po kilku masażach mu przejdzie.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

21 lip 2007, 13:08

Mordeczko trzymam kciuki za Kacperka!

A ja się muszę pochwalić! moja Hanulka dziś przespała od kąpieli i karmienia po 20 do ...6rano! :ico_szoking: jestem przeszczęśliwa i dumna jak cholera!

A teraz życzę miłego dnia i znikam, bo mam gości...

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

21 lip 2007, 13:10

zborra, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Dla Hani :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

21 lip 2007, 13:16

zborra wielkie gratulacje dla Haneczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no i będe trzymac kciuki by tak juz zostało i twoja niunia dała ci się wysypiac :-D

Marzenka gorace uściski dla Kacperka :ico_buziaczki_big: że tez takie coś musiało się do niego przyplątac :ico_olaboga:

a poza tym to załamałyście mnie tymi szczepionkami :ico_olaboga: wychodzi na to, że ja majątek będe musiała wydac by zaszczepic mała... a w UK te szczepionki (na Pneumokoki i Meningitis) sa obowiązkowe...

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

21 lip 2007, 15:19

my tez bylismy na szczepionce poplakałysmy strasznie ale potem grzecznie spac i zednych sensacji wieczornych
jedyne to to że przy zmianie mleka mała ma zatwardzenie i robi takie knutki o konsystencji plasteliny i strasznie sie meczy

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości