Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

25 lip 2007, 15:04

aricia, ale masz super dziewuszki!!! Wesoła gromadka!! Gratuluję!!
hekkate dziś Bartuś 2 raz jadł jabłuszko ze słodką marchewką i aż mu się uszka trzesły, tak mu smakowało!! Tak ladnie buźkę otwierał i cignął mi rączkę z łyżeczką do buzi, hihi:) Bardzo się cieszę bo do tej pory to dawałam tylko jabłuszko, papierówkę ale była chyba za kwaśna, choć dla mnie slodka, ale oczepywało go strasznie, minki takie robił że szok!! Zobaczymy jak bedzie z zupkami??!!
MAm pytanie do dziewczyn które dodają kleik ryżowy do mleka powiedzcie jak dużo tego kleiku do butelki 125 ml mam dodac? Postanowiłam dziś spróbować odciągnąć melko i takie zageszczone podać Bartulkowi. Już mam dość pobudek co kilka godzin w nocy, chyba już mu nie wystarcza sam mój pokarm.

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

25 lip 2007, 17:18

katelajdka na 125 ml hmm.... ja na 180ml daję 3 łyżeczki... to na 125 może ze dwie...żeby przez dziurkę przeleciało, bo jak da sie za dużo to może się zatkać i mały będzie płakać bo nie da rady z ssaniem.
iwona też tak mam i bardzo mnie to wkurza, co napisze post lub co wejde na TT już się pojawia :ico_zly:
aricia śliczne te twoje bobaski, a dziewczynki (te starsze) to podobne do siebie :-) Zresztą wszystkie mają takie same piękne uśmiechy :ico_haha_02:
karolas Plan jest nastepujący: :ico_haha_01:
Ja w Poznaniu jestem od 9:oo już ale najpierw idę z siostrą do Starego Browaru i H&M, potem ona (tak koło południa) idzie z małą na badania alergiczne i wtedy wpadnę na kawkę, to znaczy najlepiej jak spotkamy się np. na Św. Marcinie - bo muszę tam iść do biura mojej szkoły :-) To będzie tak koło 12:00 - zadzwonie do Ciebie koło południa, dobrze? Czy pasuje CI taki układ, jesli za mocno się rządze to mów :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

25 lip 2007, 17:20

aricia śliczne masz dziewczynki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Katelajdka ja wczoraj wpadłam na ten sam pomysł i chciałam dać Joasi moje mleko zagęszczone (zagęszczałam na oko) - ale nic z tego nie wyszło. Mała się wściekła i w ogóle nie chciała tego pić. Myślałam, że nie jest głodna ale cyca oczywiście chciała :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

25 lip 2007, 17:23

dziewczyny moja kuzynka opowiadała mi dziś, że jej koleżanka ze studiów ma synka Olka i on ma roczek lada dzień i wyobraźcie sobie że wazy 16kg :ico_szoking:
Niestety muszą mu wprowadzić dietę bo taka waga to już choroba i staje się wielkim niebezpieczeństwem na następne latka małego.

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

25 lip 2007, 19:12

Witam Dziewczyny po dlugiej przerwie.
Mialomnie nie byc tydzien ale sie troche wydluzylo. Nastukalyscie mip do czytania przez ten czas 140 postow, jeszcze wszystkich nie przeczytalam ale mam nadzieje ze nadrobie. Z tego co z ostatnich 3 stron wyczytalam to wszystkie dzieciaczki robia wielkie postepy. Tymek tez ostatnio wiele rzeczy sie nauczyl. Z pleckow przewraca sie na boki, lezac na brzuchu podnosi dupke i kilka razyudalo mu sie wyprostowac raczki. Na urlopie nauczyl sie tez krecic dlonmi i caly czas "wkreca zarowki". strasznie smiesznie to wyglada. Zabka jeszcze nie ma. I strasznie lubi siedziec ale poki co , pozwalamy mu na taka pozycje jaka ma w foteliku samochodowym.

kilka zdjec z wakacji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

i widzialam tez ze chcecie jakis zjazd zrobic. jestem jak najbardziej za!!

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

25 lip 2007, 20:42

kelly witaj :ico_brawa_01:
Brakowało nam tu Ciebie. Super zdjęcia, ale Tymek już urósł... Z checią poczytamy jak mile spędziliscie ten czas :ico_haha_02:

dziewczyny Agatka często kręci główką - tak jakby pokazywała "nie", zwłaszcza jak leży i to kilka razy raz za razem, czy to normalne?

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

25 lip 2007, 21:08

Dorota M. Magdzinka dzięki za radę. Muszę coś zrobić z tym jego jedzeniem bo teraz co 2 godz je przez całą dobę, chyba przez te upały pokarm stał się bardziej wodnisty... Ciekawe ile uda mi sie uciągnąć z cyca??
Magdzinka moze tak jak pisze Dorota za gęste to mleczko podałaś Asi i dlatego się denerwowała? No ciekawa jestem... Kupilam sobie dziś kleik ryżowy z bobovity. MAm nadzieje że uda sie coś dziś podac małemu.
Nie było dziś mnie po południu w domu i mąż zostal z BArtkiem sam. Dzwonił już po chwili do mnie ze mały bardzo płacze. Jak przyszłam to rzeczywiście płakał bardzo i tak się wiercił jakby go brzuszek bolal,a ja dzis podałam mu słoiczek jabłka z marchewką i mimo że to drugi raz jak mu to podalam to dałam mu pół słoiczka, moze nawet ponad pół bo tak mu smakowało. Kurcze moze mu to zaszkodziło?? Potem jak przed kąpielą ściągnęłam pampersa to była kupa pierwszy raz taka bardziej stała i pomarańczowa. Do tej pory to zawsze robił rzadką i taką brunatną. Nie wiem czy to normalne, czy powinnam jutro podać mu jakiś słoiczek czy jutro dać mu odpocząć?? Jak myślicie??

[ Dodano: 2007-07-25, 21:16 ]
Dorota ale ten chłopczyk ciężki... Ciekawe jak bedzie przybierał mój Bartuś do roku życia, mam nadzieję że nie bedzie miał takiej wagi..!!

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

25 lip 2007, 21:21

katelajdka Pewnie Bartusia bolał brzuszek przez tą kupke, ale to nie znaczy że zaraz masz odstawić nowy deserek. U mojej Agatki miałam identyczną sytuacje, chciałam odstawić właśnie danie ale znajoma mówiła że jelita muszą sie przyzwyczaić do "nowości" zatem to minie i rzeczywiście minęło.
A propo jedzenia kaszki, kiedyś w nocy w pośpiechu robiłam małej mleko z kleikiem i (zaspana) przykręciłam nie ten smoczek tylko od herbatki...jejku jak mała stękała i płakała....dopiero potem się skapnęłam....więc bardzo możliwe że u Magdzinki również była podobna sytuacja, trzeba mieć smoczek tzw. "trójprzepływowy", pani w sklepie powiedziała że tak to sie nazywa :-)

kingas
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2007, 15:41

25 lip 2007, 21:30

HEJ DZIEWCZYNY!
DZIEKUJE BARDZO za zyczenia z okazji urodzin Miloszka,mi tez nie chce sie wierzyc ze czas tak szybko przelecial.
Nie pamietam ktora z Was pytala o mleczko modyfikowane ale chyba
Hekatte ile dawac no wiec ja jak przeszlam na mleko modyfikowane Bebilon to nie dawlam bo lyzeczce tylko zaczelam od 90ml i potem stopniowo zwiekszalam teraz Miloszek pije 160-200ml zalezy od dnia.Dzisiaj wypil na dobranoc po kapieli 200ml kaszki.
Kajunia pytala chyba o to czy mozna mieszac kaszki z roznym mlekiem.Ja kupuje tylko kaszke ryzowa i mieszam z bebilonem bo sa tez kaszki mleczno-ryzowe np.Bobovity i tam jest juz mleko ale bebiko i robi sie te kaszki na wodzie, wiec ja nie kupuje i nie daje ich bo trzymam sie mleka jednego bebilonu i poprostu robie kaszke ryzowa na tym mleku.Mysle z nie jest dobre mieszanie mleka.
Karolas na pewno bedziecie mieli super wakacje, moze w przyszlym roku sie uda, byloby super!
Iza mysle ze to trudna sytuacja ale ja na Twoim miejscu przede wszystkim wytlumaczylabym wszystko rodzicom musza Ci uwierzyc wkoncu Ty jestes ich corka i odeszlabym od meza nie pozwolialbym mu na takie traktowanie, przemoc to powazna sprawa i jak raz juz sie zdarzyla to moze sie powtorzyc, a niedajboze wobec Twojej Olwiki.U rodzicow chco mieszka siostra na pewno w takiej sytuacji znajdzie sie miejsce chocby bylo na poczatku ciezko i ciasno to na pewno wszystko sie ulozy.Zycze Ci tylko duzo sily ale moim zdaniem nie warto tego dluzej znosic i ciagnac!

[ Dodano: 2007-07-25, 21:38 ]
Magdzinka Miloszek tez sam podciaga sie na nogi ma taka sile w nozkach ze smiejemy sie ze szybciej bedzie chodzil niz siedzial.

Ktoras z was pisala o problemie karmienia z piersi, ja mialam dokaldnie to samo, jak miloszek poczul butle to po pewnym czasie nie chcial pic z piersi wsciekal sie przy niej i sam odrzucil wiec nawet bylam zmuszona przejsc tylko na modyfikowane mleczko bo nie chcialam go zmuszac a chcialam tak dokarmiac i pier i sztuczne ale nie dalo rady.teraz przynajmniej wiem ile wypije a tak to nie wiedzialam czy jest najedzony czy dojadl czy dac mu jeszcze butle po piersi itp.Moja szwagierka urodzila w maju i jej maly wypil wczoraj 150ml mleka modyf byl niespokojny i glodny a jak ona sciagla z pelnej piersi to mial tylko 30ml, wiec nie dziwie sie ze maly nie dojadal i plakal.Ja jak Miloszkowi wprowadzilam mleko modyfik to stal sie zupelnie spokojniejszy i nie plakal, po prostu byl wczesniej glodny na samej piersi.

[ Dodano: 2007-07-25, 21:44 ]
Kelly fajne zdjecia, napisz jak Maly zniosl wyjazd?Jak tam ulewanie mam nadzieje ze lepiej bo u Miloszka to jest roznie, czasem przebieram go 3 razy dziennie

[ Dodano: 2007-07-25, 21:49 ]
Dorota ja wlasnie mam smoczek trojprzeplywowy z aventu jest fajny bo ma 3 stopnie i na 3 podaje si ekaszki i kleiki.Poprostu butelke podajesz do ust dziecka tak zeby trojka byla na wysokosci noska
Kurcze wkleilam inne zdjecie Miloszka i jest tak na lezaca nie wiem dalczego?

[ Dodano: 2007-07-25, 21:51 ]
Co do ilosci kleiku to zalezy od tego jakiej firmy tak samo kaszki ja na 160ml kliek z bobovity sypie 3 lyzki i jest taki polplynny.

[ Dodano: 2007-07-25, 21:52 ]
Dobrej Nocy ide spac bo jutro trzeba wstac do pracy niestety pa pa

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

25 lip 2007, 21:53

kingas Witaj! Bardzo ładne zdjęcie, Miłoszek rośnie jak na drożdżach :-)
Również używam butelek Aventu :ico_brawa_01:
karolas Jejku dawno Cię tu nie było, przez moja wizyte pewnie masz dużo pracy; sprzątanie itp, może sie narzucam...Wprost nie moge się doczekać jutra :-D
Już tu nie zajrzę aż do jutra wieczora, zatem jakby co to prosze o sms-ka. Podam na wszelki wypadek jeszcze raz mój numer 516175607. PAPA

Śmigam pakować małą, jutro większość dnia poza domem i to aż 70km od domu...
Mam nadzieję, że mała dobrze zniesie podróż.
Spokojnej nocy lutówki!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości