Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 lip 2007, 17:18

No my po szczepienie właśnie i bez płaczu się nawet obyło :ico_brawa_01: Następne za pół roku dopiero :ico_haha_02: Okazało sie, ze Mała waży 8400g choć wg mnie źle ja zważyła lekarka, bo Jagi główka niemal w całości poza wagą była (nie kazała jej usiąść). W przyszłym tyg. idziemy do naszej prywatnej pediatry to się dokładnie dowiem :ico_haha_02: Ale spotkałam babkę, z którą na patologii ciąży leżałam. jej córeczka jest starsza od Jagody o miesiąc, a mniejsza o głowę!! W poczekalni było roczne dziecko wzrostu Jagody... Jaga ma teraz na moje mierzenie ok. 78 cm :ico_haha_02: Pani doktor powiedziała, że jak na dziecko w ogóle a do tego z alergia pokarmową to Mała jest niesamowita :ico_haha_02: Aha - no i odstawiliśmy wit. D, bo Małej powoli zaczyna ciemiączko zarastać a poza tym odstaje ją w nutramigenie i nie ma sensu dublować.

A ja dzis zdjęcia Jagi w różnych fazach siedzenia pokazuję :ico_haha_02:

Najpierw trzeba było się podtrzymywać...

Obrazek

A teraz wygląda to tak...

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

24 lip 2007, 18:37

eve.ok, no ślicznie Jagódka siedzi aż się nie mogę napatrzeć :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

To super, że następne szczepienie dopiero za pół roku - my do tej pory chyba coś tak co 6 tygodni chodziłyśmy. Teraz idziemy w piątek to też się dowiem ile Joaś waży i chyba też ją pierwszy raz zmierzą, bo ostatnio mówiła mi pielęgniarka , że mierzą dzieci dopiero jak pół roku skończą, a Joasia właśnie w czwartek skończy.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

25 lip 2007, 22:10

A u nas nie mierzą nadal. Ja tak sama po domowemu wymierzyłam Jagę na 78 cm, choć większość ciuszków nosi na 86, przez tę pieluchę chyba. Body obowiązkowo na 86, bluzeczki mogą być na 80, ale spodenki to czasem te na 92 są jej dobre - takie ma długaśne nóżki :ico_haha_02:
A dzis Jaga debiutowała za kierownicą - jutro pokażę zdjęcia :-D
Magdzinka zdjęcia Małej na "chwalmy się" są super :-) Jeszcze dzień, dwa i usiądzie Joasia samodzielnie zupełnie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

25 lip 2007, 22:38

nasza Sabinka nosi rozmiar 74 najczęściej.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

26 lip 2007, 12:15

magdzinka sądząc po jej fałdeczkach i pulaskach dałabym z 86 co najmniej :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

26 lip 2007, 18:06

eve.ok, no ciekawe ila moja panna waży??? już jutro się dowiem. No może rzeczywiście wygląda na fotkach na grubaska ale to jej pucki na policzkach takie wrażenie sprawiają, a brzusio jest chudy no i mieści się w rozmiar 74 :-D

[ Dodano: 2007-07-27, 16:16 ]
Byłam z naszą Sabinką dzisiaj na szczepieniu i okazało się, że jeszcze mamy przyjść za 6 tygodni na drugą dawkę hib
Mała waży 7650g :ico_szoking: a ja myślałam, że już ponad 8 bo to taki ciężki klocek się zrobił - do niczego jest ta nasza domowa waga. No i pierwszy raz ją zmierzyli i wyszło 67cm - to nie wiem jak te ubranka są szyte bo często te na rozmiar 74 są po prostu za krótkie :ico_noniewiem:
Tak ogólnie to wszystko ok oprócz lewego oczka - trochę zezuje :ico_placzek: i jak nic się nie zmieni to mamy iść do okulisty jak Asia skończy roczek. Mam nadzieję, że jednak się zmieni i będzie dobre to oczko.
Mięsko już wcześniej dawałam małej, a od dziś ma jeść codziennie, a za 2 tygodnie pół żółtka co drugi dzień.
Czy wasze maluch jedzą mięso codziennie??? Mi się wydaje , że chyba nic się nie stanie jak raz po raz nie zje tylko zje warzywka?
No będę próbować te przepisy z sinlackiem a jak nadal będzie jej szkodził to mogę gotować już Joasi kaszkę mannę, zgodnie z tymi nowymi zaleceniami żywieniowymi, że można już podawać gluten.

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

27 lip 2007, 19:15

witam. dawno tu nie pisalam, ale jakos nie mialam kiedy. widze ze rozmiary ubranek sa w rozmowie. moja mala najczesciej nosi ubranka na 74 i od 6 do 9 miesiecy choc czasem zdarzaja sie od 3 do 6 miesiecy.

moja mala dalej jest leciutka wazy tylko 6950 ale pediatra mowi ze ta waga nie jest zla i nie ma czym sie martwic. nie wiem ile ma cm. ale jest dluga. napewno ma ponad 72 bo tyle miala jak ja ostatnio mierzylam.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

27 lip 2007, 20:13

Magdzinka tymi numeracjami nie ma za dużo co się kierować. Jaga ma wzrostu 78 cm a body tylko na 86 są jej dobre :ico_noniewiem: Mam nadzieję, że to oczko Malutkiej szybko zostanie skorygowane. Dobrze, ze wcześniej wykryte niż później. Przynajmniej wiesz, ze trzeba teraz uwagę zwracać na nie. A zauważyłaś sama, ze Małej oczko ucieka?
A co do mięska w menu - Jaga raz tylko królika dostała. Ale nie jestem przekonana jeszcze. Zresztą jako alergiczka innego na razie nie może jeść. Widzisz, ja nie jem mięsa w ogóle, wiec dla mnie mogłoby nie istnieć. A czy będę podawać je Jadze? Nie wiem... M. pewnie na mnie wymusi. Ne jestem żadną fanatyczką i jak będzie trzeba - mięsko Jagusi zaserwuję, ale uważam, że można całkiem zdrowo żyć bez mięsa (ja go od trzeciego roku życia nie toleruję!)

arvona w końcu się odezwałaś :ico_brawa_01: Najważniejsze, ze Hanusia zdrowa. A czy lżejsza czy cięższa - to nie ma znaczenia :-)

A dziś Jaga zaczęła raczkować!!! Nagle. Sama z siebie. Wprawdzie nie jest to jeszcze raczkowanie klasyczne, bo pupa jest wprawdzie w górze, ale ręce tylko na wpół są wyprostowane. Najważniejsza jest prędkość :ico_haha_02: Idzie jak burza. W 3 sek. jest na drugim końcu łóżka :-D Jutro może uda mi sie seriami uwiecznić to na aparacie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

30 lip 2007, 15:07

eve.ok, to gratulacje dla Jagódki za raczkowanie :ico_brawa_01:
Ja nie zaglądałam tu cały weekend bo przyjechała moja mama z Poznania i będzie jeszcze do jutra! Ostatnio co weekend ktoś z mojej poznańskiej rodzinki do mnie przyjeżdża hihi

arvona witaj :ico_buziaczki_big: i pisz często bo coś tutaj mało jest styczniówek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

30 lip 2007, 20:07

Magdzinka poznańska pyra z Ciebie? :ico_brawa_01: Ja pochodzę z Gniezna, czyli blisko całkiem :-) A teraz gdzie mieszkasz?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość