Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

26 lip 2007, 10:33

Kasiu jeśli chodzi o wózek to wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz, czy będziesz musiała np.wnosic go na pietro, czy często bedziesz jeździć samochodem itd. Bardzo dużo na ten temat piszą dziewczyny w starszej ciąży w temacie "wózki" na "9 miesięcy".
Ja Ci powiem że dużo oglądałam i czytałam ale i tak musiałabym chyba sama zaprojektowac jakiś wózek żeby spełniał wszystkie moje wymagania :-D
Głównie zależało mi na wózku w którym spacerówka rozkłada się na płasko, o takim, który szybko i łatwo się składa oraz do którego można zamontować fotelik samochodowy, no i oczywiście patrzyłam na wygląd, kółka (prawdopodobnież najlepsze są z pompowanymi)itp. My mieszkamy w domku jednorodzinnym więc waga nie miała u mnie znaczenia. Ostatecznie kupiliśmy X-landera od koleżanki po bardzo okazyjnej cenie więc na wszelki wypadek wózków juz nie oglądam :ico_oczko:
Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to wal śmiało. Po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać :-D I na pewno nas nie zanudzasz pytaniami :ico_nienie:
Aha, a ostatecznie to i tak wszystko wyjdzie w trakcie używania wózka, więc czy tak czy inaczej nigdy nie ma pewności że akurat ten będzie niezawodny.

[ Dodano: 2007-07-26, 10:34 ]
A imiona śliczne. Widzę że dla dziewczynki tez takie raczej wschodnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

26 lip 2007, 11:13

a powiedzcie mi od którego tygodnia zaczyna się czuć ruchy dziecka??? Bo słyszałam że jak się zauważy, że dziecko zaczyna się ruszać to trzeba sobie zapisać i poinforomować o tym lekarza, by móc ustalić dokładną datę porodu.

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

26 lip 2007, 11:18

Pisza że od ok. 16 tygodnia, ale to sprawa indywidualna, bo równie dobrze możesz poczuc ruchy w 20 tc lub później :ico_haha_02:
W drugiej ciąży niby ruchy czuje sie wcześniej...
Ale to wszystko teoria.W praktyce dzidzia zaczyna kopać kiedy chce :-D
Rzeczywiście piszą że powinno sie zapisac kiedy pierwszy raz poczuje się szkraba,ale początkowo to nie są wyraźne kopniaki tylko takie jakby przelewanie i właściwie to nie wiadomo czy to dzidzia czy coś innego :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

26 lip 2007, 11:25

Czyli jeśli dobrze zrozumiałam to lekarza należy poinformować o wyraźnych ruchach a nie o tych delikatnych, tak???

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

26 lip 2007, 11:28

Wiesz, możesz mu powiedzieć że wydaje Ci sie że czujesz jakieś delikatne ruchy i spróbowac je opisać .Lekarz pewnie będzie wiedział czy to to.

Ale raczej nie słyszałam żeby pierwsze ruchy dziecka miały swiadczyć o terminie porodu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-07-26, 11:30 ]
Chociaz nie mówię że tak jest :-)

kasia g.
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2007, 13:24

26 lip 2007, 12:29

Dziewczyny, mam prośbę! :ico_wstydzioch:
Jak dołożyć do swojego opisu i skąd wziąć te fajne wzorki jakie Wy posiadacie?
Jakoś sama nie wiem jak to zrobić...

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

26 lip 2007, 12:36

Chodzi Ci o suwaczki (te z terminem porodu, data ślubu itd.)? Musisz kliknąć na któryś i wtedy otworzy Ci się ten suwczek w dużym oknie. U góry przeważnie masz adres strony ,np. www.suwaczek.pl lub www.baby-gaga.com itp. Musisz wejść na stronę, zarejestrowac się i wygenerować suwaczek który Ci się podoba. Póxniej pozostaje tylko pobrać i wkleić kod. Ale tylko ten który zaczyna sie i kończy [url]. Kopiujesz ten kod i wklejasz w swoim profilu. Spróbuj, a w razie czego pytaj :-)

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

26 lip 2007, 13:03

Cześć dziewczyny!!!

Co do tego mycia zębów to znam ten ból niestety. Często mam odruch wymiotny. Myślałam ze to minie ale niestety od dwóch dni się nasiliło i mam te odruchy wymiotne prawie bez przerwy. :-/

misia85, ja miałam robione usg 16 lipca i wtedy dzidzia miała 5,18cm. A Twoja ile ma? Bo widze ze różnice mamy tylko jednego dnia. :-)
Ja w pirszej ciąży ruchy poczułam w 16tc i był to delikatny kopniaczek.Potem było pare dni przerwy a później specjalnie się kładłam zeby te kopniaczki czuć. Mówi się ze jak poczuje się ruchy dziecka to wtedy jest połowa ciąży. Ja urodziłam prawie w 42tc więc chyba nie zawsze tak się dzieje :ico_oczko:

Jeżeli chodzi o wóze to jeszcze sama nie wiem jaki. Poprzednio miałam głeboko spacerowy Polaka ale był bardzo masywny i ciężki, fajnie się prowadziło jako głeboki ale jako spacerówka nie zdał egzaminu niestety. Będę patrzyła właśnie pod względem spacerówki bo akurat jak przyjdzie wiosna i lato to bedzie można dzidzie przełożyc oczywiście nie na siedząco.

Sliczne imiona wybrałyście dla swoich dzieciaczków :ico_brawa_01: U nas pewnie znowu będzie problem z wyborem. To co podoba się mi nie podoba sie mojemu mężowi i na odwrót. Jakoś bedziemy musieli dojść do porozumienia.

Mój mąż jak byłam w pierszej ciąży od razu mówił ze bedzie chłopak bo on wiedział co robi hihi :ico_oczko:

Teraz mówi ze będzie dziewczynka. Bardzo jestem ciekawa czy ma rację. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

26 lip 2007, 13:09

Kasiu chodzi mi o to, że jeśli ktoś m.in. ja , ma nieregularne @ to pierwsze ruchy dziecka pozwolą wyznaczyć dokładniejszą datę porodu, tak gdzieś czytałam. A Ty już czujesz ruchy??

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

27 lip 2007, 12:09

Misia wydaje mi się że czuję, nie jest to nic wyraźnego ale takie delikatne sporadyczne jakby uderzenia od środka :ico_haha_02:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość