Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

30 lip 2007, 16:03

asiam_26, ale jabłko i marchewkę zjada czy też mu nie smakuje? Bo jak zjada warzywka to dobrze, możesz też dawać trochę owocków do tych kaszek. Tak mi doradziła lekarka. Ja też się martwię, że Joasia nie chce ani kaszek ani kleików. Kompletnie tego nie je. Za to zjada z chęcią wszystko inne - i ten sposób na kaszkę z owocami też na nią nie zadziałał. Jedynie ten sinlac jej smakuje i gdyby po nim nie wymiotowała to dawałaby go i miałabym spokój a tak muszę coś wymyślić , żeby Sabinkę do kaszek przekonać bo Lekarka powiedział, ze dobrze byłoby gdyby je jadła. Ona narazie tylko je cycka, deser kilka razy dzienni i obiadek. I zamiast tyle tych deserków - owocków mogłaby jeść jakąś kaszkę ale ona nie chce :ico_noniewiem:
Asiam jak wymyślisz jakis sposób, żeby nakłonić małego do zjedzenia kaszki to daj znać :ico_oczko:
Ja póki co się tym nie zamartwiam i mam nadzieję, ze nadejdzoe dzień kiedy Joaś zje kaszkę, właśnie zobaczę jak to będzie z tą manną. Ale do niczego jej nie zmuszam narazie i nawet nie próbuję dawać skoro nie lubi. Dopiero muszę coś wymyślić :-D

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

30 lip 2007, 17:25

asiam moja dieta, to wiesz taka wymyślona przeze mnie, to znaczy jem tylko śniadanie i obiad albo czasami bez śniadania - słodyczy nie odmawiam sobie, dużo wody piję i gimnastyka codziennie rano (prawie codziennie hhihi)

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

30 lip 2007, 17:46

asiam_26, Ty podajesz tą kaszkę łyżeczką, prawda? ALe ona jest taka półpłynna czy bardziej stała. Może Łukasz nie umie jeszcze dobrze przełykać, nie czuje się pewnie?? Nie wiem...
magdzinka ja jak bym pozwoliła Bartusiowi to za kazdym razem chyba zjadałby cały słoiczek, więc wole nie ryzykować! Nie chce żeby za duzo przytył na tym dodatkowym jedzonku. Specjaliści mówią ze dzieci do roku potrajają swoją wagę urodzeniową, więc w naszym przypadku byłoby to 14,250 g. Dajcie spokój, chyba go bede nosić w plecaku!!!
JA pzrez to że karmię to nie muszę się w ogóle przejmować dietami bo waże tyle samo co przed ciążą, wchodzę we wszystkie spodnie i w ogóle nawet nie widać że pół roku temu wyglądałam jak armata!! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

30 lip 2007, 17:57

katelajdka, ale ci zazdroszczę kochana :ico_sorki: ja mimo, że karmię to cały czas tyję :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: i jestem non stop głodna a najbardziej to właśnie wtedy kiedy karmię :ico_puknij: Staram się nie pochłaniać wszystkiego co mi wpadnie w ręce ale narazie diety też nie stosuję no bo karmię i tyję :ico_placzek: Mam zamiar karmić tak do roku - to już nie chcę sobie wyobrażać jak ja będę wyglądać :ico_szoking: no brzuch to mam jak w 4 miesiącu ciąży :ico_szoking:

[ Dodano: 2007-07-30, 17:58 ]
mam na plusie 7 kg!

[ Dodano: 2007-07-30, 17:59 ]
a właściwie 10! jeśli liczyć to, że na początku ciąży schudłam 3 lub 4 kg

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

30 lip 2007, 18:05

u mnie tez waga spadla szybko juz po 2 miesiacach bylam szczupla jak przed caza teraz waze 46 kg i mam 160 cm
u nas zeby ida kubus marudny strasznie a kupki robi co godzine :ico_szoking: bidulek tak placze budzi sie wieczorem na szczescie w nocy spi ale tak mi go zal pozatym zaczyna pomalu raczkowac i siedac :-D a tu zdjatka z osiagniec mojego skarbusia Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lip 2007, 18:11 przez SANDRUSIA)), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

30 lip 2007, 18:06

Witam wszystkie mamy.
mam trochę mniej czasu bo już zaczęłam pracę, do tego intensywnie ćwiczę jazdę samochodem popołudniami. Ale staram się zaglądać tak często jak mogę.

Magdzinka, - wiesz co ja pilam zieloną herbatę i dosyć szybko zrzuciłam zbędne kilogramy. Tylko nie wiadomo czy Joasia będzie chciała pić Twoje mleczko bo ta herbata może trochę zmieniać smak pokarmu. :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-07-30, 18:08 ]
SANDRUSIA)), - jak Kubuś fajnie siedzi i ma podobną zabawkę do Tobiaszka

dziewczyny - zaczynam się pomału martwić Tobiaszek przestał mówić ba, bu, mówi tylko eeeee, giiii, guuuu uuuuu. Nie wiem czy coś nie tak - może iść do lekarza ????

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

30 lip 2007, 18:34

asiam Julcia tez pluje jak daleko moze z jedzonkiem, i wiesz co odkrylam? jem sobie dzis brzoskwinke patrze a ona rusza buzka i sie na mnie gapi az slinka jej cieknie, to zaczelam mlaskac i sie zachwycac daje jej sprobowac a ona ssie! hihihii juz wiem jak ja przekonac....kiedys w restauracji zajadala sie puree ziemniaczane a ja sie tak dziwilam czemu ona tak bardzo je polubila bo normlanie to jej nie smakowalo, a to pewnie dlatego ze wszyscy naookolo je jedli hahaha, mysle ze jak tak usiadziesz i zaczniesz sie zajadac kaszka to jak synek dostanie do sprobowania to tez chetny bedzie hihihihi

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

30 lip 2007, 18:48

Mam na włosach farbę :ico_szoking: Ciekawe co wyjdzie... :ico_noniewiem:

O efektach napisze wieczorem i odpiszę wszytstkim ... Prosze trzymac kciuki za ładny kolor ... :-D
Zmykam!

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

30 lip 2007, 18:53

Magdzinka, na zdjęciach wyglądasz super, nic nie widac żadnego brzuszka! Nic sie nie przejmuj, wieksze piersi przecież też muszą swoje ważyć.
SANDRUSIA)), biedny Kubuś!! Słyszałam że częste rzadkie kupki to norma przy ząbkowaniu. Ale jaki już jest sprawny Twój synek, Bartuś nie siedzi jeszcze bez podtrzymywania, ja go trzymam za rączki to ładnie plecki prościutkie, ale sam to nie.
Przypomnij mi kiedy się Kuba urodził, ma już skończone 6 miesięcy? Bartuś ma 5,5 miesiaca. Będę się sugerować Kubą przy oglądaniu jego umiejętności bo nasze dzieciaczki są wagowo w podobnym przedziale i inaczej bedą się zachowywac niż szczuplutkie malutkie Skrabiki! Ale widać waganie przeszkadza Kubie w siadaniu szybkim!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
mamcia dobry pomysł żeby pokazywać dziecku że się coś je, a ono nabierze automatycznie ochoty na to samo!!

kingas
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2007, 15:41

30 lip 2007, 19:04

ASIAM spokojnie mozesz dawac kleik czy kaszke.
Magdzinka a co o ten sinlac nie slyszalam o tym?czy to jest cos do picia?
Malgorzatka plamy moze zeszly jesli nie to sprobuj vanishem albo ludwikiem, czasem te plamiska w praniu znikna a pod wplywem ciepla przy prasowaniu wychodza na nowo, ale miejmy nadzieje ze bedzie ok.
Mamcia kochana Twoja mala jest naprawde zwinna!
Nasz Miloszek jest bardzo silny, nie chce piernik siedziec tylko wspina sie na nogi i sztywno stoi, smiejemy sie wszyscy ze predzej zacznie chodzic niz samodzielnie siedziec?
Dziewczyny a Wasze pociechy probuja sie same podnosic do siadania?
Ostatnio slyszalam od szwagierki ze jej kolezanki synek ma niecale 2 miesiace i przekreca sie sam na brzuszek to dopiero silacz!!!
Malgorzatka napisz jak wlosy wyszly i jaki kolor robilas?
Kurcze w srode idziemy do szczepienia i Miloszek bedzie wazony bo nie wiem ile teraz wazy ostatnio w polowie czerwca wazyl 6300 mam nadzieje ze doszedl do 7000, troche mnie martwi ze wazy mniej niz inne dzieci ale w sumie lekarka nic nie mowila ze cos jest nie tak.

[ Dodano: 2007-07-30, 19:07 ]
Koniecznie musze kupic taki spiworek dzieki za informacje w sprawie rozmiaru, zmykam narazie bo Miloszek jest juz marudny piernik od 15 nie spal ale pewnie padnie po kapaniu, moze cos pozniej napisze pa

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość