Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

08 sie 2007, 19:56

beata84, mam nadzieje ze twoja dzidzia jest ulozona tak jak trzeba ....
moj synek niby jest ale wiesz jak oni to sprawdzaja ( gnietąc brzuch :ico_zly: ) najbardziej mnie wkurza sikanie do prubowek dzis siedzialam 20 min na kibelku i ani rusz niemoglam sie skoncentrowac :ico_zly: mam nadzieje ze urodze przed nastepna wizyta u poloznej i niebede juz musiala tego robic :ico_sorki:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

08 sie 2007, 20:04

A ja myślałam, że tam jest o wiele lepsza opieka niż u nas. To tam nie chodzi się do ginekologa? To dziwne.

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

08 sie 2007, 20:16

Yvone, tutaj jezeli wszystko przebiega dobrze to przez cala ciaze mozna ginekologa nie zobaczyc dopiero kiedy cos jest zle to wtedy cie umawiaja z ginekologiem ale ja dla pewnosci chcialabym sie zbadac :ico_placzek: caly czas tylko polozna i tyle :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

08 sie 2007, 20:23

Dziewczyny to naprawde opieke macie nie taka jak w Polsce.
Swbasia nie pzrejmuj sie bolami i kluciem w pochwie bo to jak najbardziej normalne :ico_oczko: !!!
Bardzo dziwne z tym usg ze tylko 2 razy.Chodzi o to ze tylko tyle przysluguje czy ze wzg innych???

Ja jutro ide do szpitala do kontroli bo maam sie stawic tam 9 i zrobia mi usg i ktg i pewnie zbadaja.Ja wam powiem ze mi sie nie podoba ze mi tak czesto pchaja tam paluchy no bo 3 raz w tym miesiacu a to tez moze wywolac porod noi niepotzrebnie wprowadzaja bakterie.No ale coz....

Pruedence a jak to wygladalo to co wylecialo?sluz?czy woda?

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

08 sie 2007, 20:42

swbasia, to prawda oni wiedzą co robią, ja też tak mam jak ty, jak raz powiedziałam, że główką się odwrócił do góry, i sprawdził poprzez uciskanie i powiedział, że dzidzia jest w dobrej pozycji, potrafi parząc na brzuch i poprzez uciski powiedzieć gdzie dzisiaj dzidzia mnie kopie i tak możesz sprawdzić, czy jest dobry lekarz.
A ja miałam ten problem z siusianiem w prubówkę i mi pozwolono to robić w domu i przynosić im na wizytę.
Yvone, lekarz pierwszego kontaktu może robić podstawowe badania ginekologiczne i może dać ci tabletki antykoncepcyjne i leki depresyjne.
A dopiero jak przez badania coś się wykryje i potrzebujesz konsultacji z profesjionalistą to dają ci skierowanie.
Anetko twoje maleństwo jest przepiękne, nie martw się i tak dajesz sobie cudownie radę, właśnie myślalam dzisiaj, że nic się do nas nie odzywasz pewnie dlatego, że masz urwanie głoy, ale patrz a tu się odezwałaś do nas i jeszcze udało ci się swojego skarba pokazać nam. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

08 sie 2007, 21:00

No jesli jesteście dziewczyny w angli to w cale mnie to nie dziwi i miomo, że standard zycia lepszy to opieka medyczna moim zdaniem o wiele gorsza. Dwa lata temu byłam tam miesiąc na praktykach i sie załamałam ich podejściem do pacjenta, wszystko zwalają na GP, a jak jest debilem to możesz umrzeć na nawet najprostsza chorobę. Dla mnie to jest istna porazka, żeby ciązy ginekologa nie zobaczyć bo do jasnej choinki to przecież jest specjalista głównie od tego. No ale cóz mój wujek miszkający tam na stałe miał w ostatnim miesiącu trzy napady padaczkowe, trzy razy brało go pogotowie i trzy razy bez badań go wypisali, ze niby jest zdrowy, dopiero jak poszedł do prywatnej kliniki za która płaci firma to raczyli mu zrobić tomografię, a przecież to może być guz. U nas jest jak jest, tynk ze ścian odpada ale specjaliści moim zdaniem lepsi. Jak byłam na praktykach ze stazystami z wielkiego Cambridge to oni na stazu wiedzieli mniej niż ja po 4 roku :-D a nie jestem w cale wybitna, więc wtedy sobie wyrobiłam o angielskiej służbie zdrowiazdanie.... Póki co najlepsze mam o niemieckiej słuzbie zdrowia:)
Sie rozpisałam, ale akurat to mój temat :-D

Yvone ja mam objawy i co z tego, nic :ico_placzek: tylko ciagle sobie nadzieje robie i coraz gorszy mam humor, bóle krzyża mi przezło a to co wyleciało przestało lecieć. To było przexroczyste, na penwo nie śluz, ale nie było tego az tak znów duzo :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

08 sie 2007, 21:07

Hej moje kochane Sierpnióweczki!!!

Anitko, Kacperek jest przesliczny!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ja ze swoim Szymonem w dalszym ciągu mam batalie o cyca. Niestety, kiedy on płacze, nie potrafie byc stanowcza i po kilku minutach wymiekam i daje mu butelke. Chyba skonczy sie na odciąganiu pokarmu i sztucznym mleku. :ico_placzek: Oprócz tego nie moge naqrzekac. Mam złote dziecko. :ico_brawa_01: Bardzo mało płacze, duzo spi. Kochany mój Aniołek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

swbasia, to jednak opieka w USA jest duzo lepsza. A myślałam, ze wszystko jest podobne. Mnie przez ostatnie tygodnie ciązy badano co tydzien. Oprócz tego miałam badania krwi i jeszcze jakies testy. Nawet sama nie wiem na co... :ico_noniewiem: Trzymam kciuki, żeby dzidzi była ułozona prawidłowo i wszystko poszło gładko. :ico_oczko:

Kasiu3, czy u Ciebie tez jest taka wilgotnosc? :ico_szoking: Normalnie oddychac nie ma czym. Chcielismy zabrac Małego na spacer, ale boje sie, bo taka wilgoc moze mu zaszkodzic. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Co Ty o tym myslisz? Poradz mi cos, prosze... :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

08 sie 2007, 23:15

martuunia1, tutaj tylko 2 skany przysluguja a ja znam przypadek ze kobiecie w piatym miesiacu ciazy nie chcieli zrobic ani jednego i powiedzieli tylko ze jak przestanie czuc ruchy to niech przyjdzie :ico_szoking: i tyle , wiesz jeszcze ja niemam az tak zlej opieki ale wolalabym zeby byla jeszcze lepsza ...

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

08 sie 2007, 23:19

wisienka24, na spacer możesz wyjść ale bardzo późnym popołódniem ok 19 albo bardzo wczesnie przed 10:30, i w wózku nie w tych nosidełkach i nawet nie przykrywaj moze mniej jedynie moskitjere, a i bez budy, bo podobno tam się wytwarza straszna temperatura pod tą budą. I sprobuj jak maly kaprysi niespi i ma mokro na karku znaczy ze jest mu zagoronco i wracaj do domku.
Powiedz mi jak jest gruźlica po angielsku bo nie mogę znaleść.
Pruedence, ja mieszkam w kanadzie i mam troszke lepsza opieke medyczna niz w anglii, ale widze róźnice jedne sa lepsze tu a inne gorsze w polsce.

[ Dodano: 2007-08-08, 23:21 ]
swbasia, będzie dobrze, nie przejmuj się, wiem łatwo mówić ale jak narazie jest dobrze i zobaczyć i tak bedzie do końca. :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-08-08, 23:24 ]
A oto moje obiecane zdjątko.
Obrazek

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

09 sie 2007, 00:28

Kasia3, dzieki za rade. Gruźlica po ang to tuburculosis, ale wystarczy ze powiesz TB i beda wiedzieli o co chodzi.

[ Dodano: 2007-08-09, 00:28 ]
aha, obrazki cudne!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość