ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

01 sie 2007, 10:44

Gosia A może wytrwasz rok w domu :ico_noniewiem: Ja przy koncu macierzynskiego na okrągło wyłam,ze juz dłużej w domu nie wytrzymam, ze chce do ludzi i nawet nie było takiej opcji zebym została w domu.

Teraz pracuje, potem dom na głowie i mimo to jestem mniej zmeczona niż wtedy kiedy byłam na macierzyńskim...

absens_carens
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:10

01 sie 2007, 23:36

Cześć dziewczyny,

ja zdecydowałam się zostać z Olką w domu do grudnia 2007 (będzie wtedy miała 13 miesięcy) i chociaż czasami myślę, że chciałabym już pracować...... jestem przerażona tym, że będę musiała ją zostawić z kimś obcym.
Pocieszam się tym, że jeszcze troszkę czasu nam zostało ;)

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

09 sie 2007, 15:45

Hekkate, ja sama byłam kiedyś nianią :-D i znam sporo dziwczyn "z piaskownicy " które też były nianiami lub miały nainie i mogę ci poradzić , że najlepsza będzie dziewczyna w wieku 20-30 lat, która jeszcze nie ma własnych dzieci, bo nie będzie się do nich spieszyła, będzie miała siły na wygłupy, pomysły na zabawy i nie będzie przewrażliwiona ale jednocześnie odpowiedzialna :ico_oczko: Musi zawsze umyć ręce jak do was przyjdzie i nie może wiecznie całować dzieciątka :ico_oczko: Nie wiem co ci teraz tak na początek jeszcze napisać, jak będziesz miała jakieś konkretne pytania to pytaj :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

11 sie 2007, 22:45

hejka
Ja mialam wrocic do pracy w kwietniu 2008 ale zaklad jest wtedy zamykany a mnie zwolniono na macierzynskim...czyli musze poszukac nowej pracy.....placą mi macierzynski do stycznia..pozniej pojde na bezrobotny do momentu znalezienia czegos bo z jednej pensji to nie da rady za dlugo pociągnąć...poza tym chcemy kupic doek wiec potrzebna jest umowa na stale i kasa :-D

[ Dodano: 2007-08-11, 22:47 ]
kompletnie nie wiem jak to zda egzamin z opieką nad Mayą...chyba bedziemy sie zmieniac z A. bo rodzice w Polsce a my w UK....opiekunki drogie...przedszkola tez...zobaczymy jak to bedzie,na razie jeszcze sie nie martwię!

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

11 sie 2007, 23:00

a ja też wracam...ale chyba dopiero od października...A może od listopada?choć pewnie nie, bo skończy się macierzyński, a z 1pensji to porażka. Ale moja mama mieszka z nami, jest na emeryturze, wiec sie Hanką zaopiekuje. Też się stresuje, jak to będzie, ale nie muszę dziecka dawać obcej osobie. Ale jakiś tam stres zawsze jest, piewsze dziecko...nie wiem jak obie zareagujemy na nową sytuację. Ja trochę już chcę się wyrwac, ale jak to zrobię, to będę tęsknić za małą...

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

12 sie 2007, 09:33

ja wracam 10 grudnia bylam sie dowiadywac i juz mi smutno :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-08-12, 09:34 ]
w sumnie pracy nie mam zlej od 7.00 do 15.00 sobota niedziela wolne

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

12 sie 2007, 12:46

ojej a ja nie wiem jeszcze co zrobić w połowie września kończy mi się macierzyński a potem jeszcze może do listopada uda się pociągnąć zaległe urlopy, ale potem trzeba wracać :ico_olaboga:
jedna babcia pracuje druga daleko mieszka i nie wiem czy da radę dojeżdzać, mój tata moooże ale jeszcze go nie zapytałam :ico_noniewiem:
na opiekunkę nie będzie nas stać nawet z moją pensją :ico_olaboga:
do żłobka to bym nie chciała jej dawać...
a na wychowawcze to mnie nie stać bo wtedy chyba nie ma żadnej kasy? tak?
więc jestem w kropce...........
:ico_placzek:

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

16 sie 2007, 22:17

a ja jestem w szoku , bo przxed porodem myslalam ze kobiety ktore zostaja z dziecmi na wychowawczym to typowe kury domowe i ze ja taka nie bede a teraz serce mi sie kraje...i z chęcią bym została....ale coz, juz postanowilam mama moja sie zajmie niunią....

a po ile chodzą u Was nianie??

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

17 sie 2007, 07:36

Hekkate pisze:jogobella u mnie po 3-4 pln za godzinę

strasznie mało... jak ja byłam nianią to dostawała 6zł/h. Jak moja mama była nianią to za miesiac (pon-pt od 10 do 16) dostwala 800zł. ale to bylo pare lat temu... A teraz za taka pelno etatową nianie placi sie okolo 1000zł - mama mojej kolezanki tyle zarabia jako niania

Co do powrotu do pracy... moj macierzynski konczy sie 18 wrzesnia, potem wykorzystam zalegle dni urlopu i wychowawczy, ale wcale nie dlatego ze zostaje z Kinią w domu... Od wrzesnia idę do szkoły tzn taki mam zamiar, bo dopiero 27 sierpnia dowiem sie czy zostalam przyjeta. Kinga zostanie z moja mamą. ciężko było Nam podjąć tą decyzje, ale podjeliśmy.

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

17 sie 2007, 08:02

Moja mama zajmowala sie pewnym chlopcem od kiedy mial roczek, przewijanie, karmienie, bawienie sie itp. w miare uplywu czasu jej obowiazki byly inne. wiadomo jak dziecko juz zalatwia sie do nocnika to odpada zmienianie pieluch, ale potem pojawił sie jego braciszek i wszystko od nowa. jak juz obaj chodzili do przedszkola i szkoly to jej obowiazki polegaly na tym ze przychodzila w godzinach gdzie nie mieli lekcji, odbierala ich ze szkoly/przedszkola i wtedy tez gotowala i dostawala tyle samo. oni juz wtedy umieli zajmowac sie soba i chodzilo o to by ktos byl w domu - bo wiadomo dzieciaki maja rozne pomysly

od 2 lat juz nie pracuje tam - dzieci wyrosly z niani, wiec teraz zajmie się Kingą! :)

Ja pracowalam tak dorywczo i ze starszymi dziecmi, wiec generalnie tylko sie z nimi bawilam, czasami pomagalam w odrabianiu lekcji.

A co robi mama mojej kolezanki to nie wiem dokladnie, ale z tego co kojaze to wszystko bo zajmuje sie wlasnie takim maluszkiem, bo jego mama wrocila do pracy po macierzynskim

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość