Mularka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:20

uczucie ciężkich nóg

30 lip 2007, 15:24

Witam serdecznie
Chciałabym poruszyc temat, który jak myslę jest istotny dla kobiet w ciąży. Mam na mysli złe krążęnie w nogach i wynikające z tego uczucie ciężkości nóg oraz pieczenie stóp. Ja zawsze miałam z tym problem, szczególnie latem, ale teraz kiedy jestem w ciąży wszystko się nasiliło. Boję się trochę, bo zaczynaja mi wychodzic zielone żyłki na łydkach i udach, które niebezpiecznie prognozują żylaki!
Oczywiście jak tylko moge to odpoczywam z nogami ku górze, a także moczę je często w zimnej wodzie ale i tak sie obawiam o brzydkie efekty.
Czy któras z Was może bierze cos od wewnątrz na tą przypadłość? Nie wiem, czy w obecnym stanie moge cos brać, a mój lekarz jest tymczasowo na urlopie.
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

17 sie 2007, 11:55

Mularka, ja miałam w cąży nogi ja banie mimo że nie przytyłam aż tak strasznie.Puchły mi tak że mogłam w nich zagłębić kawał palca od dłoni :ico_szoking: kostek nie było widać,były gdzieś głęboko.Nogi puchły mi aż do kolan.
Lekarz mówił że to nic takiego ,żeby właśnie leżec z nogami ku górze ale ja nawet rano jak wstawałam to miałam opuchnięte nogi.Po porodzie okazało się że wody nabrała również dzidzia,była opuchnięta i osłabiona.2 doby nic nie jadła tylko traciła gramy tracąc wode z organizmu.Ja siusiałam strasznie i szybko straciłąm tą opuchliznę.Warto poradzić się lekarza,jeśli nie ma gina to ogólnego,mój był do bani ale może twój ci pomoże i nie zbagatelizuje problemu.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość