Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

18 sie 2007, 15:27

oooo to masakra bo ja tez nanczyłam dziecko heheh ........

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 sie 2007, 10:28

no niancze niancze.i najsmieszniejsze ze z obcymi dziecmi radze sobie lepiej niz z wlasnym...nie umiem uspic Mata.robi to moj tata...

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

19 sie 2007, 20:37

nawet Ci sie zrymowało ..... a ile ich nianczysz ... heh a opłaca sie ?? a mały moze byc z Toba ??

Awatar użytkownika
mukaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2007, 02:08

19 sie 2007, 23:16

kobietki jest tu ktoś kto zna się na prawie?? skombinowałam wreszcie pozew o alimenty i wniosek o pozbawienie praw - ale nie wiem czy to ma ręce i nogi. Pisałam na podstawie wniosku koleżanki...
boję się że za dużo napisałam - ale tego przecież nie można ująć w dwóch słowach :/ zresztą i tak pisałam tylko najistotniejsze rzeczy...

no i co tam dołączyć, dodać?

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

20 sie 2007, 07:32

mukaa, czym więcej tym lepiej ;)

A czy jak się pozbawia praw ojca to czy alimenty się należą?

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

20 sie 2007, 08:59

hej kobitki tak alimenty się należą ale to nie jest takie proste pozbawić praw rodzicielskich chyba że on sam się zrzecze bo tak to ciężka spawa..
Lulu beznadzieja, a już myślałąm ze będzie dobrze... trzymaj się kochan
Kulka ciężka sytuacja nie zazdroszcze, ale przynajmniej wiesz ze on jest i w przyszłości będzie wszystko oki i dzieci go nie zapomną..
u nas nawet dobrze, tż zapracowana jestem i nie mam czasu na nic ale najgorszy jest chyba b rak znajomych w nowym miejscu bo poszłabym gdzieś na piwko albo na balety a tu lipa:( no ale tak poza ym ok
buziaki

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

20 sie 2007, 09:31

LEMONII 24,
LEMONII 24 pisze:u nas nawet dobrze,
oby tak dalej :)

Masz fajny kolorek włosów co to za kolor????

Awatar użytkownika
mukaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2007, 02:08

20 sie 2007, 09:57

a jak wygląda zrzeknięcie się praw???? tzn. co trzeba zrobić?
z tego co wyczytałam na necie żeby pozbawić praw trzeba spełnić jeden z warunków - rażące zaniedbanie, nadużywanie władzy albo przeszkoda uniemożliwiająca pełnienie władzy rodzicielskiej.
W zaniedbanie liczy się brak zainteresowania i kontaktu z dzieckiem, nie płacenie na jego utrzymanie, nie uczestniczenie w jego wychowaniu i życiu.
Do przeszkód zalicza się stały (lub na dłuższą metę) pobyt rodzica za granicą i związany z tym brak kontaktu.

Myślę więc że uda mi się odbrać te prawa!

Ale wolałabym żeby on sam się zrzekł - bo wtedy nie będzie problemu...
tyle że on złośliwy to nie iwem czy się zgodzi :/ mogłam na początku to załatwić jak jeszcze przynajmniej czasem coś napisał

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

20 sie 2007, 10:02

Ja tez bym chciała pozbawic praw rodzicielskich ale nie mam odwagi...męczą mnie sprawy w sadzie i w ogóle patrzenie na tego człowieka! No i obawiam się że przez to mógł by nie płacic alimentów...

Mój mąz bardzo by chcial żebyśmy wreszcie to zrobili! nASIENIODAWCA MOJEGO DZIECKA WCALE NIE WIDUJE GO I SIĘ NIM W OGÓLE NIE INTERESUJE!

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

20 sie 2007, 14:56

muuka tez moge Ci pomodz ...
jezeli chodzi o prawa i pozbawienie ich to jest to dosyc trudne .... sedzia zazwyczaj patzry na wyroki sądowe . wezwania policji ..... bijatyki i takie tam ... totalna patologia... lżej jest jezeli chodzi o ograniczenie ... i to nie zwalnia go zALIMENTOW!!! ten obowiązek zostaje ... nie wiem jak o jest w momencie kiedy wejdziesz w nowy azwiązek .... ale raczej tez on pozostaje .... tak na 99%

jezeli chodzi o alimenty ....... to napewno wiesz ,ze ze wyliczasz tak koszty utrzymania ...... i jest tak ze rodzice musza dawac tyle samo ..... wiec podaj jak najwyzsza kwote bo sedzina i tak obnizy ....

nie bierz tylko adwokata ...... bo to sie w sądzie nie spodoba .... mozesz na rozprawie poprosic o adwokata z urzedu .. ale jezeli on nie wezmie to raczej nie bedzie Ci potzrebny

no i w nioski masz na początku tego tematu ... mama i tata w jednym .... tam sa wzory ...... pytaj jeszcze jak chcesz cos wiedziec....

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość