Czy Twoje dziecko kiedyś spadło np. z łóżka, tapczanu?

A) Tak
74%
20
B) Nie
22%
6
C) Nie, ale niewiele brakowało
4%
1
 
Liczba głosów: 27
Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

GDY DZIECKO SPADNIE Z ŁÓŻKA / UDERZENIE W GŁOWE

20 sie 2007, 09:20

JEŚLI DZIECKO UDERZY SIĘ W GŁOWĘ NIE KŁADZIEMY GO SPAĆ DO 3 GODZIN PO UDERZENIU, GDYŻ PODCZAS SNU PUCHNIE MÓZG DZIECKA I WSKUTEK WSTRZĄSU MOŻE DOJŚĆ DO NIEDOTLENIENIA I ŚMIERCI DZIECKA !!!!!!!!!

Zmiany przepuszczalności naczyń krwionośnych towarzyszące procesowi zapalnemu prowadzą do obrzęku. W każdym innym miejscu ciała powstałaby opuchlizna, ale mózg nie może puchnąć, bo zamknięty jest w twardej kostnej puszce. W efekcie znacznie wzrasta ciśnienie śródczaszkowe, co jest bardzo niebezpieczne i może nawet prowadzić do śmierci.


:ico_placzek: :ico_placzek: No i Wojtek dziś mi spadł z łóżka ...ale ja nie wiem jak to się stało bo spałam z nim i jeszcze w łóżku był Tomek ... :ico_placzek:

Od dziś śpi w łóżeczku chociaż bym się miała zesrać, bo to spanie z nami to jest trochę niebezpieczne- przecież myśmy nawet nie słyszeli żeby się obudził :ico_noniewiem: a na nawet mam taką myśl w głowie, że albo ja albo Tomek zepchnęliśmy go z łóżka :ico_placzek: Boję się o niego, bardzo !!
Mały nie spał na skraju łózka tylko w środku- więc tym bardziej mnie to szokuje jak mógł wypaść- no chyba, że faktycznie go wypchnęliśmy :ico_szoking: i nóżkami był zwrócony do drzwi, co wygląda na to, że przekoziołkował wokół własnej osi ...pół roczne dziecko, Boże kochany!
:ico_placzek: Popłakał trochę, ale go uspokoiłam z mężem ...ale jest taki senny i nie mam pojęcia, czy to od upadku czy nie, bo akurat to się stało w tych godzinach kiedy małe chodził jeszcze na drzemkę i był marudni. Nie wiem czy położyć go spać, bo się o niego boje... ale on taki zmęczy jest ...Co mam robić, nie chce, żeby coś mu się stało!!!!

Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

20 sie 2007, 10:35

Małgorzatka, witam Cie serdecznie wiesz znam taki przypadek bo od mojej kuzynki dzidzia spadla z lozka.Pojechali zaraz do szpitala mala zostala na obserwacji i wtedy sie okazalo ze ma lekki wszcząs muzgu.Dlatego jesli moge Ci cos podpowiedziec zadzwon do lekarza albo jedz z maluszkiem do szpitala wiesz lepiej dmuchac na zimne.Zycze powodzenia :-)

lilo

20 sie 2007, 14:56

Małgorzatka najlepiej skontrolować dziecko. Niepokoiła by mnie ta senność. Zazwyczaj z takich upadków takie malutkie dzieci wychodzą bez szwanku ale zdarzają się i poważniejsze historie.
Mam nadzieję, że będzie wszystko OK!!!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 sie 2007, 19:03

Małgosiu czy wszystko jest w porzadku ?

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

21 sie 2007, 09:19

Zuzia mi nigdy nie spadła a Gabi owszem :ico_wstydzioch: Ale nie podczas snu tylko zawędrowała do bzregu i spadła wtedy ,kiedy jeszcze sie nie spodziewałam że powędruje :ico_noniewiem: :ico_wstydzioch:
Nic jej nie było,też trochę popłakała ale nie było senności ani nic.Ale faktyczne taka senność daje do myślenia...Zuzia ma Epi,stąd znam takie obiawy.
Małgorzatka, i co z Wojtusiem?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

21 sie 2007, 09:25

Dziewczyny :-D Na szczęście dobrze, wszytko ok, nic się nie dzieje ...jestem już spokojna a mały dzisiejszą noc spędził w łóżeczku!

lilo

21 sie 2007, 09:51

Małgorzatka no to całe szczęście :ico_brawa_01:
Strasznie trzeba pilnować te nasze maluchy!!!!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 sie 2007, 10:00

Małgorzatka, uff kamien z serca :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

21 sie 2007, 11:38

Małgorzatka, no to super ze maluszkowi nic nie jest :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

27 sie 2007, 18:56

Moja mała jak miała może z 5 mies. to spadła mi z kanamy na przod główki :ico_olaboga: płakala mocno , ale nic jej się nie stało... obserwowałam ją uważnie... ale wtedy się nastresowałam.
Dobrze że z Wojtusiem też wszystko jest w porządku !

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość