NIKA167
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2007, 09:57

Sposoby na obolałe dziąsła przy ząbkowaniu?

23 sie 2007, 11:41

Jakie macie sposoby na sprawienie ulgi naszym dzieciaczkom przy zabkowaniu?
Ja używam żelu CALGEL ale chyba nie jest rewelacyjny albo bardzo krótko działa, nakładam na swój palec troche żelu i wsmarowywuje w dziąsła i staram się robić to jak najdłużej ale tu pojawia sie drugi problem GRYZIENIE......
Mój synek ma dwa dolne ząbki 1 i 2 zobaczymy co bedzie dalej.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

23 sie 2007, 12:34

NIKA167, moja córcia jest właśnie na etapie wychodzenia ząbków. Jedną dolną jedyneczkę już mamy teraz zmagamy się z drugą. Ja stosuję żel Bobodent jednak tak jak mówisz też krótko działa. Stosuję masaż buzi. Gdzieś na forum był link do tej strony ale nie mogę go znaleźć. Masuję policzki okrągłymi ruchami, nad wargami (tak jak idą wąsy :-) )i pod wargami od środka do kącików wargi.
Moja Emi jak jej sie wyrzynał ząbek nie bardzo chciała jeść. Żeby zjadła robiłam coś takiego: Najpierw robiłam ten masaż, później brałam z lodówki patyczek z NUK'a (specjalny na ząbkowanie) i masowałam nim dziąsełka ok 5 minut (wtedy zawsze się uspokajała) i na koniec samrowałam Bobodentem. Jak było bardzo źle podawałam jej Viburcol. No a tak to cały czas dawałam jej wodne gryzaki (oczywiście zimne)
Twój synuś jest już większy więc nie wiem czy tak ochoczo będzie chciał gryzaki ale gdzieś tutaj na forum czytałam że zimna obrana marchewka też jest ponoć dobra.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2007, 13:41 przez Aga26, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

23 sie 2007, 13:40

http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... php?t=1974
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... .php?t=741
tutaj sa sprawdzone sposoby na zabkowanie zeby dzieciom ulzyc...

[ Dodano: 2007-08-23, 13:41 ]
wiec ten temacik zotanie zamkniety bo nie ma sensu dublowac .na tamtych sa juz tam wartosciowe porady i jak beda w jednym miejscu latwiej bedzie je odnalezc...

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość