Awatar użytkownika
Aagaa
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 376
Rejestracja: 06 cze 2007, 21:33

23 sie 2007, 11:20

hej mamusie! a u nas pogoda jak zwykle do kitu! moze cale wakacje jak byly 2 tyg sloneczne to sukces! no ale jak dla mnie bomba bo na ciaze i male dzieciaczki upaly nie sa wskazane.
A Kinga mi gin tlumaczyl ze macica obkurcza sie po porodzie ok 6 tyg albo nawet 8 tyg wiec te krwawienia to moze byc wynik oczyszczania i kurczenia sie macicy. Ja np dalej juz 1mc po porodzie mam alkbo uplawy albo krwawe plamienia.
A wszystkie piszecie ze chodzcie na szczepienia... a u nas zaczynaja sie po 3 mcu. Mam nadzieje ze to ok?
Ula moj maluszek tez czesto eyes wide open na spacerkach-podziwia swiat a najbardziej fascynuja go swiatelka... :-D no i kubutek tez juz wlozyl kciuka to buzi ale tylko raz- kiedys sie zdziwilam bo takie glosne cmokanie odchodzilo z lozeczka- patrze a kubus meczy kciuka a wokol potop slinkowy :-D :-D
A ost na spacerku przezylam kryzys- najpierw maly mi plakal bo byl glodny a ja ok 15 min nie moglam znalezc lawki zeby go nakarmic-syrena mu sie nie wylaczala jak juz znalazlam lawke i nakarmilam szkraba to zrobil taka kupe ze byla wszedzie - na spodenkach, body, kocyku i na kubutku-pieluche zmienilam ale wkolo smrodek i mokro wiec kubutek w szloch :ico_placzek: :ico_placzek: a ja ani go na raczki bo wiatr straszny wial... wiec pedem do domu- cala droge szlochal- myslalam ze zwariuje :ico_sorki: :ico_sorki: i od tej pory nosze juz na zmiane ciuszki.
powodzonka na szczepieniach :-) buziaki

[ Dodano: 2007-08-23, 11:23 ]
Justynka i Ula :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: zyczonka naj.. dla Veronisi i buziaki dla 2 miesiecznego Pawelka

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

23 sie 2007, 11:35

Ula bede musiala sprobowac sudokremu moze akurat jej zejdzie.
Aga z tymi szczepieniami to niemasz sie czym przejmowac podobno sa bardzo dobre szczepionki i nie trzeba tak czesto jak w Polsce

[ Dodano: 2007-08-23, 11:39 ]
ostatnio to malutko wszystkie piszemy.
A wiecie w jakim czasie od urodzenia objawia sie skaza bialkowa

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

23 sie 2007, 11:42

Justyna ja wyczytałam że takie krosteczki trzeba często nawilżać bo to swędzi itd a sudokrem to jest wysuszający więc nie wiem :ico_noniewiem: Ja moją cały czas nawilżam kremami i jest spokojniejsza :ico_oczko: :ico_sorki: całe szczęście bo chyba bym zwariowała tak mi beczała cały czas :ico_olaboga:
I zyczonka dla Veroniczki :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-08-23, 11:45 ]
ULA_TOMEK pisze: ginekolog mówił ze jak się piersia karmi to taki burdel w organizmie jest

Ula pięknie to ujął :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

basik334
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 974
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:15

23 sie 2007, 12:06

Witajcie Mamusie!

Chodzę tak zaspana, że ledwo nogi ciągnę za sobą. A nie umiem w dzień przysnąć i tak męczę się do wieczora :ico_olaboga:

O 9.30 nakarmiłam bohatera i liczyłam że uśnie w wózku - a ten szkrab 2 godziny przeleżał z oczami jak spodki. przed chwilą znów wzięłam do karmienia, po 3ch minutach zadzwonił dzwonek. Odłożyłam małego i poszłam do drzwi. Gdy wrócilam spał w najlepsze :-)

Przed domem mam robotników, kurzą w najlepsze, a u mnie pranie do powieszenia i mycie okien w planie :ico_noniewiem:

Co do okresu - u mnie leciutko podbrzusze zabolało charakterystycznie i poza tym cisza. Ciekawa jestem, jak to będzie?
A za tydzień mam dentystę - leczenie kanałowe. :ico_placzek: Nie podejdę do tego bez znieczulenia, a nie wiem czy mogę przy karmieniu :ico_noniewiem:
Wiecie moze coś na ten temat? A poza tym to i tak boję się jak nie wiem. Zastanawiam się czy ta cesarka nie była mniej straszna... Nie cierpię foteli: ani dentystycznych, ani ginekologicznych, choć do tych ostatnich zdążyłam przywyknąć :ico_smiechbig:

Po szczepieniu daliśmy Jasiowi czopek (chyba Eferalgan) i Jaś się uspokoił, bo bardzo marudny był. A trzeba go widzieć raniutko, jak cudnie uśmiecha sie do rodziców! Zapominam wtedy o nie przespanej nocy, bolącym kręgosłupie i zmeczeniu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Z tymi krosteczkami to w sumie cały czas mamy kłopot, ja już powoli odpuszczam. Liczę na to że upały miną i miną dolegliwości.

Piszmy więcej, bo ten wąteczek mizerny... Wiem, wiem, łatwo powiedzieć :-D

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

23 sie 2007, 12:13

aga, no ja jak byłam u ginekologa to mezulek czekał na dole z maluchem, i nagle słysze ryk malucha, dobrze ze wizyta była króciótka i zaraz byłam u malucha, a tam taaaaaka kupa w gaciach, na szczęscie te pampersy dobre są i nic innego sie nie ufajdało, ale musiałam go przebierać w wóżeczku :-D i potem biegeim do domku bo maluszek głodny był, a w okolicy :-D zadnej łąweczki nie było wiec nie było gdzie cyca dac :-D
Kinga ja smaruje maluszkowi raz dziennie buzie tym sudokremem i powiem ci ze nawet nie wysusza mu skóry, ale to moze zalezy jaką cere ma maluszek :-D
no mój ginekolog zabawny jest :-D

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

23 sie 2007, 12:47

oj to chyba zrezygnuje z sudokremu i dalej wacikami bede nawilzac a w poniedzialek na kontroli zapytam jak to pielegnowac

[ Dodano: 2007-08-23, 12:48 ]
no i dziekujemy za zyczenia dla Veronisi

[ Dodano: 2007-08-23, 12:51 ]
moja te krosteczki ma juz drugi tydzien Basiu i juz mnie to tak denerwuje ze ho,ho

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

23 sie 2007, 13:08

Hellp me !! dzis kubusiowi z pepuszka poleciala krew !! polozna byla i mowila ze slabo go przemywam..to trzeba gleboko ten patyczek wsadzac? ja sie boje ze mu cos zrobie..potowki kazala rumiankiem myc na buzi..moze pomoze..oby bo ma teraz buziunie cala w plamkach ;/ :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-08-23, 13:09 ]
i powiedzcie mi na temat pampersow...czesto zdarza sie ze jak kubus siusiu robi to mu z tylu wycieka...uzywamy najmniejszych od 2 do 5 kilo..czasem nawet bokeim wycieknie..Zle je zakladam ?? :ico_sorki: pomocy

[ Dodano: 2007-08-23, 13:14 ]
Basik pociechy nie daja nam zbytnio pisac :) moj to czesto jak siadam do kompa to zaczyna krzyczec..buzi sie i nie daje mi ani chwilki... :ico_zly: ale niestety tak to juz jest.. niedlugo jedziemy z tesciami nad zalew..oni na piwko a ja na soczek:/ hehe az mi slinka leci jak widze jak pija sobie piwko..wczoraj zjadlam hot doga..balam sie ze malemu zaszkodzi ale narazie zalatwia sie normalnie...tylko od rana jest troche marudny..czesto dzis placze.. chyba przez ten upal..

[ Dodano: 2007-08-23, 13:30 ]
A my z okazji skonczonych 2 tygodni i 3 dni stawiamy ciasteczko :-)i czekoladke :-)
Obrazek
Obrazek

:ico_tort: :ico_tort: :ico_kawa: :ico_kawa:

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

23 sie 2007, 13:35

ja sprobuje rumiankiem moze to cos pomoze niuni :ico_placzek:
Sylwiu nieboj sie i rob gleboko patyczkiem pepus ja tez sie bala ale najwazniejsze zeby dobrze wymyc :ico_oczko: moja tez miala troche krewki a teraz pepus piekny.

[ Dodano: 2007-08-23, 13:37 ]
to my z Veronisia sie czestujemy

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

23 sie 2007, 14:54

my juz po spacerku...
w czasie kiedy spacerowaliśmy to była u nas pediatra....i powiedziała mmojemu Mikołajowi, że taraz niech mama przyjdzie do przychodni z dzieckiem... :ico_zly: troche się wkurzyłam bo ostatnio położna jak była to powiedziała, że lekarz przyjdzie jak mała będzie miała ok. 4 tyg.
a tu nie spodziewanie dziś.... jak bym wiedziała to czekałabym na nią...
mąż miał zadzwonić do przychodni....żeby przyszła jutro... nie będę targać ze sobą całą czwórkę... :ico_nienie:
zważywszy, że do przychodni wcale nie mam tak bliziutko....
ciekawa jestem czy przyjdzie...

i u nas potówki nas nie ominęły....naszczęscie na buzi nasza córcia ich nie ma...tylko na szyjce, w zgięciach łokci...i w okolicy pieluszki... :ico_olaboga: :ico_olaboga: , przemywamy rumiankiem, i kapiemy w nadmanganianie potasu.... zastanawiam się czy te potóweczki można posmarować sudokremem? jak myślicie...

u nas pępuszek goi się sie bardzo ładnie.... na początku miałam obawy....bo był bardzo wystający...myślałam, że to przepuklina pępkowa...., ale teraz ładnie się schował w brzusiu Milenki... :-D :-D :-D :-D

wczoraj pozwoliłam sobie na buteleczkę Karmi.... :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-08-23, 14:55 ]
a buziaczki :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: dla Veronisi....od cioci Violi i całej gromadki... :-D :-D :-D :-D

[ Dodano: 2007-08-23, 15:01 ]
Sylwia co do pampersów....to ja dziś rozpoczęłam nową paczkę "2" od 3 do 6kg. są ciut przy duże, ale nic z nich nie wycieka.... może mocniej zapinaj....wcześniej miałam Happy newborn te malutkie....
i nie bój się przemywać pępuszek...

[ Dodano: 2007-08-23, 15:25 ]
jak znajdziecie chwilkę to zapraszam do obejrzenia naszych zdjęć...
http://foto.onet.pl/5eltx,syi4ys48tiy4

jak będę miała pózniej troszkę czasu to wkleję nowe zdjęcia Milenki :))))

[ Dodano: 2007-08-23, 15:40 ]
Justynko a to znalazłam na temat skazy białkowej...

Jak karmić malucha ze skazą białkową?
Skaza białkowa to alergia pokarmowa w szczególności na mleko krowie, ale czasami występuje również jako uczulenie na kakao, jaja, cytrusy, mięso inne niż drobiowe i królicze.
Najczęściej występuje u dzieci alergików. Gdy mama, lub tata dziecka uczuleni są na kurz, pyłki traw, lub inne alergeny niebezpieczeństwo pojawienia się alergii u noworodka jest ogromne. Nie chciałabym jednak by brzmiało to jak wyrok, bo tak nie jest. Z alergią można żyć, tylko trzeba bardziej uważać na to co się je i co podaje się naszemu maleństwu.
Jeśli karmimy piersią należy rozpocząć eliminację z diety mleka, jak również przetworów mlecznych takich jak: masło, śmietana, sery itd. Jeśli nie jesteśmy pewni czy alergia występuje u naszego dziecka, najlepiej tą eliminację niebezpiecznych produktów rozpocząć, by później wprowadzać je stopniowo i pojedynczo, obserwując przy tym malucha. Po 3-5 dniach od momentu spożycia produktu mlecznego na twarzy dziecka mogą pojawić się czerwone krostki. Mogą one się rozprzestrzenić na szyję, ramiona, brzuch (te partie ciała alergia atakuje najwcześniej).
Gdy zauważymy takie zmiany skórne, należy zgłosić się do pediatry. On zapewne przepisze naszemu maluchowi maść, która złagodzi podrażnienia i uczucie swędzenia. Krostki znikną po 2-3 dniach stosowania.

Skaza białkowa to pewnego rodzaju uczulenie w szczególności na mleko. Jeśli karmi się piersią trzeba odmówić sobie wszystkiego. Na początku nie przejmowałam się niczym i jadłam sosy zabielane śmietaną, sery: białe i żółte. Na buzi mojego syneczka pojawiły się jednak czerwone krostki, później rozprzestrzeniły się na główkę i za uszkami. Tam było najgorzej, bo po kilku dniach zaczęła lecieć z nich ropka i zrobiły się strupki. Byłam załamana. Pojechałam do swojej pediatry, ona przypisała nam ELOCOM krostki 2 razy posmarowane zniknęły, problem za uszkami rozwiązaliśmy za pomocą Chlorchinaldinu. Z tym ELOCOMem trzeba jednak ostrożnie, bo to dość żrąca maść. Należy smarować miejscowo na pojedyncze krostki. Wymaga to trochę czasu i zabawy, ale warto. Po tej dwudniowej kuracji można zastosować Diprobase a w tym to już można dzidzię kąpać...

Co jeść przy skazie białkowej?
1. mięso drobiowe
2. mięsko królicze
3. ryż
4. kasze
5. ziemniaki
6. makaron
7. marchewkę
8. kalafior
9. brokuły
10. brukselkę i kapustę w małych ilościach (uwaga wzdęcia)
11. żółtko jaja (nie wolno białka)
12. mleko sojowe (co do tego niektórzy maja wątpliwości)
13. owoce jabłka (najlepiej zrezygnować z owoców cytrusowych, powodują uczulenie).
Czego nie jeść:
1. białko jaja
2. mięsa czerwone (cielęcina, wołowina i inne)
3. czekolada (powoduje uczulenia)
4. orzechy (powodują uczulenia)
5. miód (powoduje uczulenia)
6. produkty mleczne i mlekopochodne
7. grzyby
8. cebula, czosnek (uwaga wzdęcia)
9. groch
10. kapusta
11. ogórki, szczególnie kiszone i korniszonki
12. pomidory
13. ostrożnie z sałatą
wyprysk dziecięcy lub atopowe zapalenie skóry, nie zawsze wiąże się z alergią pokarmową. Jeżeli badania (np. testy skórne, swoiste IgE) i obserwacja połączona z testem eliminacji i prowokacji nie ujawnią związku zmian skórnych z pokarmem, można podejrzewać, że powodem choroby jest uczulenie na np. kurz, pierze, pleśnie, włókna lub barwniki odzieży, związki chemiczne, występujące nawet w śladowych ilościach w wodzie, mydle itp. W niektórych przypadkach atopowego zapalenia skóry mimo badań i obserwacji nie udaje się zidentyfikować czynników powodujących zmiany skórne.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2007, 17:44 przez Viola, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

23 sie 2007, 16:10

Sylwia ja na początku tez miałam obawy jak pielęgnować pępuszek, ale położna dokładnie pokazała jak i już było ok może spróbuj sobie naprężyć troszkę skórę w około pępka i wtedy wyjdzie troszkę na wierzch wtedy jest dużo łatwiej przemywać głębiej. Mojej niuni odpadł po 7dniach :-D
Violu też bym się wkurzyła. Mówią inaczej i robią inaczej :ico_puknij: Jak dla mnie to powinna przyjść jeszcze raz a nie kłopotać matkę. A Ty jeszcze z czwóreczką dzieciaczków to naprawdę ciężko, jeszcze jak piszesz że wcale nie masz blisko.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości