Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 mar 2007, 12:34

jak przyjdzie odpowiednia pora to dzidzia sama wyjdzie bez żadnych przyspieszaczy natura tak nas stworzyla i musimy cierpliwie czekać na rozwiązanie

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

14 mar 2007, 14:34

Wczoraj miałam wizyte z lekarzem i właśnie omawiałam z nim sprawe wywoływania/przyspieszania porodu. Na szczęście okazało się, ze w UK używają żelu który aplikują dopochwowo, zeby wywołac skurcze a nie oksytocyny, gdyż po niej skurcze sa silniejsze i bardziej bolesne...

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 mar 2007, 14:39

to tylko w Polsce lubią się tak znęcać nad ludźmi i dają cokolwiek nie biorąc pod uwagę bolu

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

14 mar 2007, 15:21

Ja nawet nie wiem jak jest w USA bo na razie mam pytania w stylu: dlaczego tylko 2 USG? A kiedy jest zrobic najlepiej zeby bylo widac plec? Itd... Ale z tego co sie zorientowalam, to w USA i w UK jest podobnie.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 mar 2007, 17:01

no ja usg mam na każdej wizycie czyli co 3 tygodnie ale biorąc pod uwagę fakt ze jest to jakieś promieniowanie to nie wiem czy to tak do końca dobrze a zresztą ja chodzę prywatnie więc lekarz robi za każdym razem żeby pewnie kasę ze mnie ściagnąć :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

14 mar 2007, 17:28

USG jest calkowicie bezpieczne i nawet jakby sie robilo raz w miesiacu czy na kazdej wizycie to dzidzi to niezaszkodzi, nic sie niebojcie kobiety, bo to niepromieniowanie tylko jak sama nazwa wskazuje Ultradzwiekowy skan,

a w metody naturalne juz przestalam wierzyc bo moja dzidzia sie urodzila dwa tygodnie po terminie a probowalam wszystkiego nawet po schodach z gory na dol schodzic a mieszkam w bloku, kiladziesiat razy sie przeszlam, a jedyne czego dostalam to skurcz lydek hihihih herbate z lisci malin tez pilam NIC seksik NIC dlugie spacery NIC ciepla woda NIC tyle co to sie chyba moj brzus wtym wsyztskim zachartowal hihihihihihi no ale dali mi pigulke i w sumie mialam przyjechac po nastepna nastepnego dnia bo te pigulki powoli dzialaja tak zeby porod przebiegal jak najbardziej naturalnie, no ale po dwoch godzinkach dostalam pierwszych skurczy od razu co dwie minutki i po 5 godzinkach mialam juz mala przy sobie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

14 mar 2007, 18:25

wisienka mnie w UK wyjasnili sprawe tylko 2 USG tak, 1. robia zeby potwierdzić ciąże i ustalic date porodu, 2. żeby sprawdzic stan rozwoju narządów wewnetrznych i wykryć ewentualne anomalie. Jeśli wszystko na 2 USG jest w porzadku to nie ma potrzeby robić nastepnego, bo jesli wtedy jest ok to i później też...
Ja się juz z tym pogodziłam i czekam spokojnie na poród...

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

14 mar 2007, 18:33

Mi tutaj powiedzieli to samo. Stwierdzili, ze wiecej nie ma potrzeby robic skoro wszystko jest w porzadku. I tez nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptowac ten fakt. Czasami zazdroszcze dziewczynom, ze maja w Polsce USG co miesiac, ale z drugiej strony one czasami zazdroszcza nam super opieki zdrowotnej i np zakupow w babies"r"us :) Tak wiec sa plusy, sa i minusy. Trzymam tylko mocno kciuki, zeby zobaczyc co tam moje baby ma miedzy nozkami, bo to jednak ulatwi mi podjecie decyzji np co do koloru wozka lub wystroju pokoju....

[ Dodano: 2007-03-14 ]
MamciuKochana, a mozesz mi powiedziec gdzie kupilas ta super poduche, na ktorej lezy twoja corcia??? Bardzo mi sie podoba, ale tutaj takiej nie widzialam... :ico_wstydzioch:

amkaczm
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 mar 2007, 23:24

16 mar 2007, 00:07

Przy pierwszej ciąży wszystko poszło naturalnie w 38 tygodniu. Przy drugiej lekarz stwierdził ze skoro juz jestem zmeczona ciązą to on nie widzi przeciwwskazan abym juz urodziła i kazal mi wejśc na fotel aby mnie zbadać. na drugi dzień rano obudzily mnie skurcze o 13 :15 małą miałam juz w ramionach ( 39 tydzień ciąży)

Awatar użytkownika
Leatka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:52

16 mar 2007, 21:15

Kurcze Mamciukochana nie mogę się na patrzeć na twoją córeczkę taka piękna :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość