lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

16 mar 2007, 00:31

dziewczynki ja tu sie tak bez pytania wkrecam bo chcialam was zachecic do oddawania glosow na prace w konkursie tik-takowym

http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... sc&start=0

bardzo wam dziekujemy za kazdy cenny glos :))) :-D

przepraszam wczesniej wkleilam zly link.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2007, 16:31 przez lidziasc, łącznie zmieniany 1 raz.

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

16 mar 2007, 03:06

hey kochane!!!
Po pierwsze przepraszam,ze mnie troche nie bylo,ale wczoraj padlam po wyczerpujacym dniu a dzis dopiero teraz znalazlam chwile...Mam nadzieje,ze mnie nie spierzecie :-D
Wczoraj bylo tak pieknie,ze wybralysmy sie z Vinee na miasto o 12 a wrocilysmy po 4,w jakis trans wpadlysmy,zahaczylysmy o park,dobrze,ze wzielam zarelko dla Vinee i nie musialysmy sie wracac do domu...pozniej po pracy B. pojechalismy na zakupy do Tesco i tak nam zlecial caly dzionek,Vinee padla jak mucha wieczorem..
Dzis od rana znowu zakupy,bo Bablu ma dwa dni wolnego,wiec musielismy wykorzystac bo znowu pracuje 2 weekendy z rzedu :ico_placzek: mialam wpasc troszke wczesniej dzis na TT,ale znajomy wpadl na kolacje,z pozniej jak sie wzielismy za porzadki naszego balaganu to konca nie bylo widac,,zreszta co ja Wam bede mowic,same wiecie jak czas leci..to tyle sprawozdania z wczoraj i dzisiaj..
Kasi.k niezmiernie sie ciesze,ze z dzidzia i z mamusia wszystko w najlepszym porzadku,zreszta ja nie mialam watpliwosci,dobrze,ze maz to oaza spokoju,zawsze to lepiej i razniej jak uspokoi itd... :ico_brawa_01: widzialam fotke z brzusiem,przeslicznie wygladasz,widac z daleka,ze az promieniujesz.. :ico_buziaczki_big: :ico_brawa_01: ja od poczatku twierdze,ze tam dziewczyneczka mieszka w brzuszku,ciekawa jestem strasznie czy sie sprawdzi..
Delfina Mayeczka przesliczna,a jak bosko wyglada jak czyta ksiazeczke,tylko calowac taka buzke :ico_haha_01: czytalam,ze przyplatalo sie jakies chorobsko do Was,duzo duuuzo zdrowka dla Ciebie z mezem no i przede wszystkim Mayci... :ico_pocieszyciel: przesylamy Wam cieple i gorace fluidy od nas..
Emilka ciesze sie,ze juz ze skorka Nathanka juz duzo lepiej i ze Oilatum sie sprawdza,super...co do parapetowki to ja sie jak najbardziej pisze,pamietaj o mnie... :ico_zdrowko:
Gosia Tomus przystojniaczek maly...jak cukiereczek..ja i tak twierdze,ze teraz jest bardzo podobny do Ciebie,moze na pierwszy rzut oka do tatusia,ale jak sie przypatrzysz to ma Twoje rysy i ja tam wiem swoje..a wloski mu sie faluja????bo tak mi sie wydaje po tych fotkach.. :ico_haha_02:
co do projektu to dla mnie wszystkie 3 sa super,ale Wy pewnie sami wiecie co jest dla Was bardziej praktyczne a to sie liczy..czekamy na Wasz wybor i daj nam znac co zdecydowaliscie :-)
Julie a Twoj Nathanek to rosnie jak na super drozdzach..super fotki... :ico_brawa_01: ciesze sie,ze o nas pamietasz i zdajesz relacje z pracy.. :ico_brawa:
Lucy widze,ze u Was z imionami nie maly dylemat,wazne,zeby decyzja byla wspolna albo kompromis....Wy chociaz wiecie,ze to bedzie maly mezczyzna,tak wiec nie musicie glowkowac nad dziewczynka... :-D a co to za siniaki Cie dopadly...moze synus tak mamusie kopnal mocno :-D
Kasiula ale atak zebolkow u Lenki,niezle az 4 na raz...caluski dla Lenci,zreszta wiem,ze twarda z niej babeczka i da rade zebolkom...a u Was widze remont pelna para juz sie nie moge doczkec fotek...az rece zacieram..hihihi
Ela jakbys zgadla,ze elaborat znowu mi chyba z tego posta wyjdzie,ale tyle naklikalyscie przez ten czas,ze czytalam i czytalam bez konca... :-D
Felicity mysle,ze mozesz stopniowo wprowadzac jedzonko malymi porcjami i wtedy bedzie wiedziec co corki przypadlo do gustu..poczekaj az sie zacznie sama upominac :ico_haha_01:
Edytko mam nadzieje,ze u Was ze zdrowkiem juz lepiej... :ico_pocieszyciel: jak Oskarek???na pewno taki superman jak on szybko wroci do pelni sil witalnych zobaczysz....co do cytologii to z tego co ja sie orientuje to mozna robic dopiero 6 miesiecy po ciazy..
Madziorka swietna fotka z mezem no i brzusiem... :ico_brawa_01:
Martuchafrost przykro mi z powodu tych wandali co Was tak potraktowali...szkoda slow...pozdrowionka dla Ciebie i dla synusia w brzuszku...
Dziewczyny teraz juz zmyka,bo Bablu czeka w lozu a ja mu powiedzialam,ze tylko na sekundke musze na TT... :-D
wklejaj fotki z dzis ze spacerku i pare przed wyjsciem..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oczywiscie Vinee nie w glowie bylo sie patrzec w obiektyw jak tyle ciekawych spraw sie dzialo wokol :-D

[ Dodano: 2007-03-16 ]
Teraz juz zycze Wam slodkich snow z pieprzykiem i nie tylko snow kochane... :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

16 mar 2007, 10:04

ilonakk9, ale pobalowalas :-D
Ja dzis jako pierwsza was z rana witam...Mala od tygodnia regularnie przesypia noce jedzac ostatni posilek o 20-21 a wstajac rano o 7 (pewnie spalaby dluzej ale tatus wtedy wychodzi do pracy i niestety jakos Ola sie budzi)...W sumie od urodzenia spala dobrze, potem juz przesypiala noce...ale ostatnio znowu zaczela sie budzic...wiec zaczelismy "weaning" :ico_oczko: co jak widac rozwiazalo ten problem :ico_haha_02:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

16 mar 2007, 11:03

czesc felicity ja mam dzis wolne .dopiero wstalam he he i piwrwsze co to sniadanko zrobilam i na TT...pelne uzaleznienie...a co...ilonka posta trzasnela ,ze hoho :ico_brawa_01: i dobrze...musi nadrabiac zaleglosci...Vineejak zwykle slicznie wyszla :ico_brawa_01: gratuluje zebolkow Lenceale biedactwo pewnie troszke cierpi,4 na raz :ico_szoking: Delfinkajak Twoja corcia sie miewa?mam nadzieje,ze lepiej,bo tak sobie myslalam,ze moze i powinna zwalczyc sama chorobe,ale jak jej rzezi w plucach,to chyba lekka przesada :ico_pocieszyciel: wcale ci sie nie dziwie,ze sie martwisz,w koncu to malutkie dziecko :ico_olaboga: mam nadzieje,ze dzis juz lepiej

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

16 mar 2007, 13:13

kobietki moje kochane kiedy zaczynacie kupowac wszystko dla dzidzi???? jak sie jest ok 7 lub 8 mies. w ciazy????? bo ja juz nie moge sie doczekac a moj mowi ze jeszcze nie teraz mam kupowac zeby nie zapeszyc, a i tak jak wczoraj czegos szukal to odkryl ze kupilam takie malusie spioszki i sie smial, ze juz mnie widzi jak pojdziemy na zakupy dla malucha....
bo ja juz bym teraz juz chciala, ale wiem ze za wczesnie.
wozek pozyczy mi kolezanka bo mowi zebym takiego glebokiego nie kupowala bo to i tak jest na ok rok, mowi ze mam oszczedzac, a za to potem kupie sobie super fajna spacerowke, sama nie wiem, tu takich fajnych wozko- spacerowek nie ma jakie bym chciala.
no a teraz lece do lidla bo nie wiem co na obiad mojemu kochanemu zrobic
a potem do pracy sie bujam
Ps. u mnie dzis zimno, a ja juz chce wiosne!!!!!
pozdrawiam i do jutra albo dzis wieczorka :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

16 mar 2007, 13:17

hej dziewczyny hihi

wlasnie wrocilam od GP hihi ja mam opieke laczona ...raz chodze do gp raz do midwife... hihi teraz do przychodni mam kawalek, bo sie przeprowadzilismy... wiec w sumie godzinka spacerku zaliczona.. i ja happy... i maluszek chyba tez... choc chcialoby sie wiecej......

wizyta oczywiscie ok...jak to tutaj... wszystko swietnie.. z jednej strony trzeba sie cieszyc z drugiej... czasem mam obawy czy oni wystarczajaco dobrze sie mna zajmuja.... (moze panikara jestem... hihi) to takie przewrazliwienie jesli porownamy opieke nad ciezarnymi w polsce i tutaj.... moze to przesada.... hihi
ale maluszek ma sie swietnie ... i nie ma powodow do niepokoju... :ico_brawa_01:


Ilonka swietna ta Twoja mala.... sliczna dziewczynka.... hihi

Kasikk ja pracuje w fabryce kosmetykow... robotka spoko... bezstresowa, lajtowa... spoko ludzie... hihi na 2 zmiany... weekendy swieta wolne.... ogolnie jestem zadowolona choc oczywiscie to nie szczyt moich marzen... ale moja znajomosc jezyka pozwala mi na tyle... a puby,sklepy..... to nie dla mnie... tu sie nie napracuje i mam normalne godziny pracy.....

i wlasnie mam do was pytanko, bo wy bardziej doswiadzczone kobitki ode mnie....
chcialabym wrocic do pracy po urlopie macierzynskim.... czyli po ok 9 miesiecach... mam plan pracowac do konca maja,(termin mam na 29czerwca-ale planuje urodzic 2 tyg przed hihi hihi :ico_brawa_01: ) bo czuje sie swietnie... i jesli tak dalej pojdzie to zamierzam kontynuowac prace tak dlugo jak bede mogla... choc wiem, ze moga mnie meczyc bole plecow itd bo juz przed ciaza to odczuwalam hih ale nie jest tak zle... hihi

no i moje pytanko.... czy po macierzynskim musze od razu wroci do pracy czy mam prawo do jakiegos bezplatnego urlopu???? czy to zalezy od indywidulanego pracodawcy.. aha dodam, za przez rok pracowalam tam z agencji i dopiero od przeszlo 2 meisiecy mam kontrakt... takze macierzynskiego nie wypracuje (26tyg) i bede otrzymywac je od panstwa.... tak czytalam, ale w pracy na ten temat jesczze nie rozmawialam.... hihi moze nie bede mnie juz chcieli..... hihi

i jeszcze pytanko bo jesli wroce do pracy to nie mam jeszcze pojecia co zrobie z maluszkiem.... slyszalam, ze przedszkola sa dopiero od 3 lat... a co wczesniej?? czy mozna liczyc na jakas opieke?? nawet platna????

dostalam dzis MAT B1 ... i kiedy powinnam je zaniesc do pracodawcy??? nawet jesli mi sie nie nalezyc statutory maternity pay....??? czy od razu mam isc z tym do jobcenter plus po MA1 i aplikowac o matenity allowance... jak pisza na odworcie tego MAT B1.... nie wiem czy mam sie spieszyc z tymi papierkami czy mam jesczze czas..... hihi

sorki ze zasypalam was ogromem pytan... i dzieki za wszelka pomoc...
buziaki
:ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

16 mar 2007, 13:27

No Ilonka wpadniesz raz na jakiś czas, ale za to jak porzadnie nadrobisz zaległości i odrobisz pracę domową... długi post + zdjęcia Vineee... nono, chyba cie jednak nie spierzemy :ico_oczko: :-D A nasza mała modeleczka jak zawsze śliczna i radosna...

Lucy to jak dzisiaj wolne to jakieś dzidziusiowe zakupki (pogoda sliczna) czy dzień na TT? :ico_haha_02:

Felicity oj, ja tez bym chciała takie dzieciątko co nie robi problemów ze spaniem... bo ze mnie to straszny śpioch jest, a z mojego męża to jeszcze gorszy...

Delfina jak tam Maycia? Cały czas o niej myślę :ico_olaboga:

Edytka jak tam Ty i Oscarek i gdzie się nam zapodzialiście?

Kasia ja mam termin dokładnie na 17 kwietnia :-D

A teraz pytanko:
Czy to mozlwie żeby mi się już brzuch opuścił? :ico_szoking: Bo jak dzisiaj spojrzałam w lustrze, to wyglada jak jakaś trasa narciarska, od piersi do prawie pepka z górki a potem wielka buła...

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

16 mar 2007, 13:35

hej martucha
ja tez nic jeszcze nie kupilam... a jestesmy w podobnych terminach... nie ma totalnie nic dla maluszka..... ale wozek, lozeczko, przewijak... ustalone hihi
to prawda, ze wybor wozkow tutaj jest nijaki.... dlatego ja postanowilam kupic w polsce.... potem mozesz wyslac go tutaj jakas firma przesylkowa... z tym nie ma problemu... a wozek uwazam ze jest wazny i jesli mamy wydac kase to na cos porzadnego.... my kupujemy implast bolder 3 ... wlasnie wchodzi na rynek... spoko cena i ponoc solidne wozeczki.... podam ci linka na allegro... http://allegro.pl/item174737704_nowosc_ ... der4_.html
o wszelkie szczegoly mozesz zagadac do nich na gg hihi
pozdrawiam :ico_haha_02:

[ Dodano: 2007-03-16 ]
czesc kasikk piekny termin... wiosna w pelni.... moze urodzi sie kilka dni po i zalapie na byczka :ico_brawa:
ja niestety z brzuszkiem nie moge pomoc.... bo nie wiem... ale kumpeli, ktora urodzila w zeszly piatek brzuch opadl chyba , az miesiac przed.... tak mi sie wydaje... wiec moze to normalne.... a ona urodzila 2 tyg po terminie, a nastawila, ze to juz.... hihi

ale fajnie, ze juz niedlugo bedziesz mamusia..... tylko miesiac!!!! wow wow wow
a jak sie czujesz???? pracujesz jeszcze???? sorki ze ja nie w temacie.... hiih

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

16 mar 2007, 14:10

Madziorka za bardzo niestety ci nie podpowiem z Maternity Allowance, bo ja pracowałam prawie 2 lata w firmie zanim zaszłam w ciążę i łapię się na ta "normalną" wersję maternity. Ale proponuję ci przejśc się do Citizen Advice Baureau (jest w każdym mieście) i tam oni ci wszystko dokladnie powiedzą co i jak... Mnie bardzo pomogli z papierkami i terminami i przepisami... No i co najwazniejsze porad udzielają za darmo...

A co do znaku zodiaku to ja mam hopla na tym punkcie i przeczytałam, ze do imienia Alan najbardziej pasuje Baran, więc wolałabym jednak urodzić w terminie :-D Od 3 tygodni jestem na urlopie, na razie wypoczynkowym a od 26 marca zaczynam macierzyński. Ale juz mnie trafia to siedzenie w domu, bo wszystko już wysprzatałam, poprałam i poprasowałam... mąz prawie całe dni w pracy :ico_placzek: a ja juz nie mam nawet siły iśc do miasta, bo w połowie drogi łapią mnie jakies skurcze i chce mi sie okropnie sikać... więc kisze się w tym domu :ico_zly:

Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

16 mar 2007, 14:23

kasi.k, ale dzieki temu jestes z nami na forum :ico_oczko:
Oczywiscie zartuje - i wiem jak sie czujesz - bo mialam podobnie...a teraz wcale nie lepiej - tzn. siedze z Ola sama caly dzien...jedynie weekendy jakos poprawiaja samopoczucie :ico_haha_01:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość