madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

26 sie 2007, 13:18

K@tk@, daj szybciutko znać jak bedziesz wiedziała na 100% Bardzo bardzo się cieszę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

26 sie 2007, 15:43

K@tk@, to czekamy ne reszte wieści :ico_oczko: Załapiesz sie jeszcze na termin kwietniowy czy juz na maj ?? :ico_oczko:

Tagar, podejrzewam,ze to,ze chudniesz nie szkodzi dzidzi, bo tak juz czasem jest. Dziecko dostaje wszystkie niezbedne subst do rozwoju, nawte jak czegos nie zjesz to on po prostu zabiera z zapasów twojego organizmu :ico_noniewiem: Ale staraj sie jesc kilka małych posiłkow dziennie, duzo witaminek z owoców i warzyw i na Twoim miejscu jednak powiedziałabym ginowi o tym,ze chudniesz, on najlepiej bedzie wiedział czy jest sie czym martwic (zreszta chyba cie wazy na wizytach co?)

coffe, to kiedy wkleisz nam zdjęcie brzucholka? Ja zawsze lubiłam obserwowac fotki na 9msc, a teraz wszystkie brzuchy urodziły, a nowe dziewczyny nie zamieszczają zdjęć :ico_placzek: Nie chcecie sie chwalić? :ico_oczko: :ico_brawa_01:

Co do balsamów to ja tez uzywałam tylko np po goleniu nóżek, albo jak miałam wybitnie suchą skróę, w ciazy jednak wole nie wcierac nic, niektóre subst wchłaniaja sie przez skóre do krwioobiegu i kto wie co moga narobić, zawsze wolałm dmuchac na zimne :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

26 sie 2007, 15:57

Czesc dziewczyny pozwolilam sobie tu zajrzec bo luty to dla mnie szczegolny miesiac :ico_brawa_01: w zeszlym roku 8.02 urodzilam mojego synka Adrianka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: 1,5 roku o niego walczylam i wywalczylam :-D :ico_oczko: :ico_oczko: teraz mam nadzieje ze z drugim mi szybciej zejdzie :-)
zycze wam spokojnych mies.w :ico_ciezarowka: a pozniej szybkiego i bezproblemowego rozwiazania :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_buziaczki_big:

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

26 sie 2007, 19:03

żona pisze:K@tk@, to czekamy ne reszte wieści :ico_oczko: Załapiesz sie jeszcze na termin kwietniowy czy juz na maj ?? :ico_oczko:

Termin porodu z @ wypada na 1 maja 2008 r. :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

26 sie 2007, 19:50

K@tka, czuje, ze sie udalo, ale spokojniutko czekamy na Twoja bete, jestem w kazdym razie dobrej mysli, duzo duzo odpoczywaj...termin wg miesiaczki masz superaski, akurat na swieto pracy popracujesz sobie :-D

Zona, postaram sie wkleic fotki brzucholka w tym tygodniu, musze sie nauczyc, jak je wklejac, bo nie mam zielonego pojecia :ico_haha_01: ale na twoj brzusio tez sobie popatrze i porownam :-)

Czy wam tez sie nadal tak chce spac? kurcze, ja nie wiem, czy mi cisnienie spada, czy to od ciazy, ale oczy mi sie od kilku dni zamykaja i mam lekki odlot senny.

Acha, moja gin ani mnie nie wazy ani nie mierzy cisnienia, a jak wasi lekarze?

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

26 sie 2007, 20:22

K@tk@, ja się urodziłam 1 maja :ico_oczko: Super data :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-08-26, 20:24 ]
coffe, ja co wizyte ( a miałam juz ich trzy) ważę się i gin mierzy mi ciśnienie. A w kartę ciąży nie wpisuje wyników?

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

26 sie 2007, 21:51

kurcze to forum wiecznie nie dziala...

[ Dodano: 2007-08-26, 21:54 ]
Kotka, trzymamy kciuki do wtorku! Koniecznie napisz!

Ja nie jem zadnych owocow bo mi troche jeszcze niedobrze po owocach. Moj brzuch toleruje suche pokarmy. A gin mozee by mnie zwazyl, gdyby nie siedzial na urlopie od miesiaca. Ostatni raz bylam w lipcu na wizycie, a ide dopiero w polowie wrzesnia... Ale ja mysle ze jest ok, po prostu za duzo wymiotowalam zeby tyc. Pewnie dzidzia jest ok i bedzie dobrze.

Powoli wypytuje o lozeczka, wozeczki i inne rzeczy. Trzeba zaczac sie zaopatrzac :-D

Ostatnio slyszalam o CENTRUM MATERNE czy jakos takos - witaminki dla kobitek w ciazy. Bierzecie to moze?

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

27 sie 2007, 07:54

Tagar, tez o tych witaminkach słyszałam,ale ja se akupiłam prenatal classic,przyjmowałam go przy lkarmieniu synka wszystko było ok ,i dla tego przy nich zostaje :-)

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

27 sie 2007, 08:14

Ja tez biore Prenatal, nie mdli mnie po nim, jedyny szkopul, to wielki rozmiar tabletek, musze je rozkruszac, zeby moc polknac (zreszta zawsze mialam problem z lykaniem tabsow:(

Moj gin mnie ani nie wazy, ani nie mierzy cisnienia, nic do karty zatem nie wpisuje, pyta sie mnie o wage, ale ja nie zawsze wiem, ile wlasnie waze, chodze prywatnie, wydawalo mi sie, ze bedzie lepsza opieka, a tu sie okazuje, ze chyba w panstwowce jest troche wiecej zainteresowania. Fakt, ze atmosfera wizyt jest super, milutko, maz wchodzi ze mna, dobry sprzet itd., ale wiecie co dziewczyny, moja gin mi ani razu cytologii w ciazy nie robila!!! a wy mialyscie robiona?
W ogole mialam tylko raz morfologie i mocz i nic wiecej.

Co ile chodzicie na wizyty? Tagar, to juz bedzie 1,5 m-ca od poprzedniej wizyty?

Ja tez musze sie zaczac rozgladac za lozeczkiem, ubrankami, sprzetem dla dzidzi, bo pozniej sie nie wyrobimy finansowo ze wszystkim:)
chce lozeczko turystyczne, na allegro ono kosztuje ok 160-200 zl, a jest wygodne, bo mozna jezdzic z dzidzia:)mamy dwa pokoje i psa duzego, wiec bede musiala pilnowac dzidziuska, dlatego chce miec lekkie i przenosne lozeczko, zeby dzidzia bylo blisko mnie:)

Dziewczynki z dzieciaczkami juz:) co jest potrzebne? lozeczko, wanienka, ubranka, co jeszcze?

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

27 sie 2007, 11:59

coffe, mi lekarz na drugiej wizycie założył kartę ciąży i od tamtej pory mnie wazy i mierzy ciśnienie za każdym razem. idę na kolejną wizytę za tydzien i wtedy obiecał,ze będziemy słuchać serduszka przez takie mini KTG. Wyniki wpisuje mi w kartę ciaży, masz w ogóle kartę ciaży? A co do cytologii to mi robił od razu jak przyszłam po zrobieniu testu ciazowego, trzeba sprawdzic,czy nie ma żadnych infekcji, bo mogą być niebezpieczne! ja bym na twoim miejscu pogadała z ginem i zazyczyła sobie tych wszystkich badan! Tym bardziej, że chodzisz prywatnie i płacisz, wiec masz prawo wymagać!!!

coffe pisze:Dziewczynki z dzieciaczkami juz:) co jest potrzebne? lozeczko, wanienka, ubranka, co jeszcze?


przewijak, pieluchy, taki ręcznik z kapturkiem, kosmetyki, np.wkładka antyposlizgowa do wanny (podobno z nią wygodniej myć maleństwo no i w duzej ciazy warto ją sobie wkładac do wanny, bo tracimy środek ciezkosci przez duzy brzuszek i nie trudno i wypadek :ico_szoking: ), wózek, fotelik samochodowy, nosidełko dla dziecka (najlepiej kiedy z wózka da się wyciągnac gondolę-ona pełni funkcję nosidełka) no i mase mase innych rzeczy :ico_oczko: Podobno nie warto tylko klupowac duzo zabawek , bo wszystkie ciotki, wujki, sasiadki etc naniosą tego od groma :ico_oczko: ja kupie chyba tylko jakaś grającą nad łóżeczko i jakas grzechotke :ico_oczko: No i sobie musisz kupić mase rzeczy przecież! Jest fajna lista na TT jesli chodzi o wyprawke do szpitala,zaraz Ci wkleję:

Co będzie Tobie potrzebne w szpitalu

- szlafrok
- koszula nocna lub wyjściowa pidżamka
- kapcie
- klapki pod prysznic
- bielizna
- majtki jednorazowe
- stanik dla karmiącej mamy
- ciepłe skarpety
- paczka podpasek
- wkładki laktacyjne
- ręczniki
- przybory toaletowe (mydełko, szampon, pasta i szczotka do zębów, szczotka do włosów itp.)
- woda mineralna, niegazowana
- karta telefoniczna lub telefon komórkowy

Co będzie potrzebne Twojemu dziecku w szpitalu

- body (6 sztuk)
- pajacyk lub kaftanik i śpiochy (6 sztuk)
- cienka bawełniana czapeczka (2 sztuki)
- rożek, kocyk (zależnie od pory roku)
- ręczniczek
- chusteczki nawilżające
- pieluszki jednorazowe
- krem do pielęgnacji pupy np. Sudokrem, Linomag lub oliwka
- pieluszkę tetrową w celach higienicznych (2 szt.)


Co będzie Wam potrzebne w domku
Pamiętaj o tym, żeby wybierać ubranka wyprodukowane z delikatnych i naturalnych tkanin takich jak flanela, bawełna. Po zakupie najlepiej je uprać w wysokiej temperaturze i wyprasować.

- body (ok 10 szt.)
- pajacyk z zapięciem w kroku (ok. 10 szt.)
- kaftanik z krótkim i długim rękawem (4-6 szt.)
- śpiochy z zapięciem w kroku (najlepiej na zatrzaski; 4-6 szt.)
- skarpetki (4-6 par)
- czapeczka z cienkiej bawełny (2 szat)
- rożek z kapturkiem

- chusteczki nawilżające
- pieluszki jednorazowe
- oliwka
- mydełko
- krem do pielęgnacji pupy
- waciki do pielęgnacji pępuszka (np. Leko)
- krem do buzi
- szczoteczka do włosków
- nożyczki do paznokci
- gruszka do noska
- patyczki z wacikami
- płatki kosmetyczne
- termometr kąpielowy
- smoczek (najlepiej 2 szt., ponieważ dziecko często wyrzuca smoczka za łóżeczko)
- wanienka
- ręczniczek kąpielowy

- wózek dwu lub trzy funkcyjny
- fotelik samochodowy (oczywiście w przypadku posiadania auta)
- nosidełko (nie jest niezbędne)
- łóżeczko
- materac do łóżeczka
- pościel z ochraniaczem wokół łóżeczka
- kocyk
- karuzela (zabawka do zawieszenia nad łóżeczkiem)

TOBIE szczególnie w tych pierwszych dniach w domu, z pewnością będzie potrzebny spokój i odpoczynek oraz ogromna pomoc i wsparcie partnera.

Pamiętaj także o zabraniu do szpitala: dowodu osobistego, podstemplowanej książeczki ubezpieczeniowej, karty przebiegu ciąży z ostatnimi wynikami badań moczu, morfologii, na HBS oraz oznaczenie grupy krwi matki.

hehe masz od czego zaczać :ico_oczko: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość