Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

Co na podwyższenie ciśnienia?

05 wrz 2007, 12:19

Cześć dziewczynki!

Męczy mnie pewien problem. Otóż w poniedziałek na kolejnej wizycie u gina jak zwykle mierzono mi ciśnienie. W karcie ciąży mam wpisane wszystkie pomiary (1:90/60, 2: 90/50, 3: 90/50) Początkowo lekarz się tym nie przejmował, bo myslał, że w ciązy ono wzrośnie (jak u większości) u mnie jak widać spada. Dzidziuś jest coraz większy i lekarz boi się o zbyt mały przepływ krwi przez łożysko :ico_placzek: Chyba nie muszę nikomu mówić o konsekwencjach :ico_placzek:
Zalecił mi narazie picie mocnej porannej kawy i lapmki czerwonego wina przed snem! Zastosowałam się do zalećeń, a dzisiaj w programie "mamo to ja" lekarz kategorycznie odradzał picie JAKIEJKOLWIEK ilości alkoholu w ciąży. Do tej pory nie piłam wcale, no ale na to cisnienie rzeczywiscie wypiłam wczoraj lapmkę wina.
Nie wiem co teraz mam zrobić. Nie chcę podnieść ciśnienia i jednoczesnie szkodzić dziecku :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

05 wrz 2007, 12:27

żona, mi moja dokturka terz zalecila wypijanie lampki czerwonego wytrawnego wina , ja sie stosowalam , ale nie pilam tego codziennie , kawe wypijalam , a to dlatego ze jestem od niej uzalerzniona :ico_wstydzioch:
potem zdarzylo sie tak ze sie przeziebilam i poszlam do lekarza rodzinnego i powiedzialam jej tez o moim niskim cisnieniu kture bylo nawet 75/50 na poczatkowych tygodniach ciazy , i pani doktor przepisala mi kropelki homeopatyczne , bezpieczne dla kobiet w ciazy , bralam je regularnie i powiem ze w miare mi pomagaly .
zapytaj lekarza o takie moze i tobie one pomoga :ico_oczko:

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

05 wrz 2007, 12:57

Lady, dziękuję Ci bardzo! Uspokoiłaś mnie trochę, może zapytam w aptece o te kropelki homeopatyczne :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

05 wrz 2007, 13:02

żona, :ico_oczko:
powodzenia

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

05 wrz 2007, 13:32

żona, ja miałam całą ciążę bardzo niskie ciśnienie (mniej wiecej takie jak TY), lekarka mówiła mi o czerwonym winie i stosowałam się do jej zaleceń. Ciśnienie nie wzrosło, widać taka moja natura.... Ala urodziła się zdrowa. W czasie porodu miałam cały czas monitorowane ciśnienie. Najwyższe było 90/60........

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

05 wrz 2007, 16:25

czerwone wino wpływa na krew.. ja w ciązy miałam mało krwi i też kazano mi picie wina aby tej krwi było więcej.
No a na podwyższenie ciśnienia to znam tylko kawe ..
Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze!

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

05 wrz 2007, 19:00

Ja tez mialam niziutkie cisnienie... przez pierwsze 3 mce balam sie az wychodzic z domu, bo krecilo mi sie strasznie w glowie i czasami slablam na ulicy :ico_noniewiem: Rada lekarza: nie wychodzic z domu bez butelki coca-coli :ico_szoking: Z dwoch powodow: zawiera kofeine, ktora pobudza i cukier, ktory przy zaslabnieciach ma kluczowe ponoc znaczenie. Zalecano mi tez kawe, wina nie, natomiast lampke koniaku - tak. I to z rana :ico_haha_01: Koniaku nie lubie, wiec nie pilam. Kaffke i owszem bo kocham :-D Herbatki za to w ogole... Gdzies w polowie ciazy sie "unormowalo", to jest juz nie mialam zaslabniec, ale cisnienie bylo do du... :ico_oczko: A przy porodzie skoczylo mi nawet (w kluczowym momencie, jak lekarz wyciagnal glowke i cale towarzystwo na sali operacyjnej ucichlo) do 120/80 :ico_haha_01: Ja sie przestraszylam, a oni galy wybaluszyli bo nie spodziewali sie duzego dziecka :ico_oczko: Nie boj sie, wszystko bedzie dobrze :ico_brawa_01: I jeszcze jedno. Tutaj (w Hiszpanii) lekarze dosyc spokojnie podchodza do alkoholu w ciazy. Od kilku roznych slyszalam, ze male dawki alkoholu absolutnie nie zaszkodza dziecku jesli nie bierze sie dodatkowych lekow (nie mowie o witaminach). Zaszkodzic moze nadmiar alkoholu oraz alkohol polaczony z roznymi schorzeniami, w tym nadcisnienie. Ja od czasu do czasu pilam piwo czy lekkie wino i mala z tego powodu nie jest w gorszym stanie. Moja mama bedac w ciazy ze mna pila tez koniak (niskie cisnienie :ico_oczko: ) i raczej tepa nie jestem. Z moim bratem nie pila, a to glab :ico_oczko: (zarcik). Do wszystkiego podchodz tak, jak ci rozum i serce podpowiada, kobieca natura jest chyba najlepszym lekarzem :-D A! Z kawa uwazaj, bo wyplukuje duzo mineralow!!!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

05 wrz 2007, 19:15

A! Z kawa uwazaj, bo wyplukuje duzo mineralow!!!
i cenne wapno !

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

06 wrz 2007, 09:21

osita pisze:przy porodzie skoczylo mi nawet (w kluczowym momencie, jak lekarz wyciagnal glowke i cale towarzystwo na sali operacyjnej ucichlo) do 120/80


ja też miałam takie raz w życiu, jak zabierało mnie pogotowie :ico_szoking: myslałam, że mi serducho wyskoczy, a oni mi mówią, że ciśnienie ksiązkowe :ico_oczko:

Dzięki dziewczyny. W sumie chyba rzeczywiscie musze słuchać swojego instynktu, bo co lekarz to opinia....

edi
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1885
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:51

06 wrz 2007, 14:42

ja tez mam i miałam bardzo niskie cisnienie.teraz norma to 50/90.w ciązy było to samo.ja nie piłam kawy ani alkoholu.nikt mi nie zalecał.zresztą przed ciązą nigdy nie piłam kawy.niestety po ciązy było coraz gozej i w wieku 27 lat zaczełam pic rano kawe.teraz mam 29 i pije juz 2.co bedzie dalej to nie wiem :ico_oczko:
jakos funkcjonowałam z takim niskim cisnieniem.kawy bym chyba nie zalecała w ciązy ale lampka wina na pewno nie zaszkodzi tylko czemu na noc :ico_szoking: przeciez w nocy sie spi :ico_oczko: mi teraz lekarz zalecił lampke koniaku ale rano zeby funkcjonowac lepiej.ja nie pije bo nie lubie.kawa nadrabiam.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości