Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

13 wrz 2007, 08:48

babe_boom, spokojnie nic się nie stało na szczęście! Dziecko potrafi naprawdę zaskoczyć tym, jak daleko potrafi sięgnąć. Mój maluch ma dostęp do kuchni, jak jest w chodziku (porusza się już w nim swobodnie po całym domu) i moja mama powiedziała, żebym (do czasu założenia specjalnej osłonki) gotowała tylko na tylnych palnikach. Na początku wydało mi się to śmieszne.. nawet gdyby stanął na palcach i wyciągnął rączki nie ma szans dotknąć pokręteł, a co dopiero palników, ale.. lepiej dmuchać na zimne.
Mój Mikuś trzymany za rączki chodzi bardzo sprawnie, keidy dojdzie do jakiegoś mebla lub jest w pobliżu druga osoba to się puszcza :ico_haha_01: Już nie raz nabił sobie tak guza. Teraz uczymy się "kontrolowanego upadku" na pupkę, pielucha amortyzuje. Po prostu trzymam go za rączki, lekko popycham i.. bach na pupę. Może jak będzie sam próbował chodzić, to zapamięta te lekcje i jak straci równowagę to spróbuje na pupę upaść :-) Nie wiem czy to coś da, ale spróbować można, zwłaszcza że sprawia mu to ogromną frajdę.

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

13 wrz 2007, 09:23

babe_boom pisze:mogłam z niej kaleke zrobić :ico_placzek:
też się tego boję
no, ale nie jesteśmy w stanie uchronić naszych dzieciaczków od wszystkiego.
magda75, moja Oliwka też ciągle uderzała główką o podłogę przy przekręcaniu aż w końcu nauczyła się to robić ostrożnie. Przyjdzie kolej i na Gabi.
scoiattolo84 pisze:moja mama powiedziała, żebym (do czasu założenia specjalnej osłonki) gotowała tylko na tylnych palnikach
Możesz napisać co to za osłonka, bo też mi się przyda.

moumou
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 mar 2007, 12:56

13 wrz 2007, 09:37

Dziewczyny witam po powrocie :-D postaram sie wieczorkiem wrzucic pare fotek
babe_boom, GRATULUJE i podziwiam za odwage :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

13 wrz 2007, 09:43

Żaba, np. taka:
Obrazek

Jest dostępna w IKEA za 29,90 :-D
Słyszałam też o blokadach na pokrętła, ale się z nimi nie zetknęłam. Nie wiem jak taka osłona będzie się sprawdzała, gdy ktoś nie ma zabudowanej kuchenki :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

13 wrz 2007, 23:17

U nas problem z gotowaniem kiedy Filip kreci sie po mieszkaniu,niechcacy rozwiazal sie sam :ico_olaboga: w przeciagu poszla nam szyba w drzwiach,miedzy pokojem a kuchnia.Narazie nie wstawiamy,bo dla Filipa jest to blokada.Ale caly czas mnie widzi,ma kontakt,i wyglada to tak,kiedy gotuje:
Obrazek
A kiedy nie gotuje,on rzadzi w swoim KROLESTWIE:Obrazek Obrazek

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

14 wrz 2007, 10:03

Mat ma zeby! nareszcie! 2 dolne jedynki ida! no i raczkuje juz normalnie. jak sie rozpedzi to nie idzie go dogonic! jak na razie guzow nie ma. tylko nieco obite kolanka :ico_oczko: jest raczej ostrozny.do kuchni nie ma wstepu bo tam pala papierosy :ico_zly: no i jest tak ciasna ze nie ma sie nawet jak obrocic :ico_olaboga: jak jestem sama i musze cos zrobic to wsadzam Mata w krzeselko i zapinam i przyciagam blisko zeby mnie widzial.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

14 wrz 2007, 10:12

za zebale jedynki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i raczkowanie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mateuszku poznawaj katy :ico_oczko:
moja tez ma jedynke dolna druga zobaczylam wczoraj a do raczkowania sie nie kwapi tylko staje na nogi a i w wozku juz nie chce siedziec :-D bede miala problemy na spacerkach raczki :ico_szoking:

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

14 wrz 2007, 11:37

dorotaczekolada, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za zabki :ico_brawa_01: :-D magda75, wspolczuje,to na spacerach mozesz miec takie cyrki,jak ja,pcham pusty wozek,a dziecko na reku :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

14 wrz 2007, 15:33

Moje dziecko to anioł, jeśli chodzi o spacery. Siedzi sobie grzecznie w wózku, do ludzi się uśmiecha i podziwia krajobrazy. Nawet jak się zatrzymuję, żeby np. porozmawiać ze znajomą, to siedzi grzecznie i przysłuchuje się rozmowie :)

Wiecie co... myślałyście już o jakiejś uroczystości dla malucha z okazji skończenia roczku? Bo mi to normalnie sen z powiek spędza. Teściowa mi powiedziała, że jest taka tradycja, że mama własnoręcznie piecze tort na pierwszą rocznicę urodzin swojego dziecka. Ja nie umiem piec :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

14 wrz 2007, 21:01

scoiattolo84 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Mikolaja super stoi w lozeczku,a moja na paluszkach hwiejnie
ja jeszcze nie myslalam o urodzinkach Gabi ale napewno cos zorganizuje :ico_oczko: jeszcze jest troche czasu :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość