Tosia_84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:43

Czy to anoreksja?

14 wrz 2007, 13:38

Nie wiem czy nie zaczyna sie u mnie poczatek anoreksji.Mam 175cm i waze 52kg wszyscy na okolo mi mowia ze jestem zachuda nawet obcy ludzie sie patrza na mnie ja na nie wiem kogo.Staram sie jesc ale nie am wogole ochoty na to czasami jak zjem jeden posilek dziennie to jest dobrze,chociaz czasami tak sie najem ze pozniej mam wyzuty sumienia ze za duzo i tylko zeby mi brzuch nie urusl a pozniej potrafie nie jesc nawet 2dni.jak sie patrze w lusterku to mi sie podoba ze jestem taka szczupla.Takze niewiem.... :-/ [/code]

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

14 wrz 2007, 17:39

Tosia_84, ja tez jestem bardzo chuda tylko ze ja bym chciala troche przytc jednak tez jem malo i nieregularnie :ico_puknij: jednak sade ze moze powinnas pujsc do lekarza :ico_noniewiem: anoreksja to bardzo powazna choroba i nie nalezy tego bagatelizowac :ico_nienie: napewno jak bedziesz notmalnie jadla to nie przytyjesz nie jedz tlusto ale zdrowo i o stalych porach mozesz tez nie jesc puznym wieczorem skoro chcesz byc szczupla jednak dbaj o to by jesc !!!!!!!!!!!!! jedz sniadania obiady i cos lekkiego wieczorem a najlepiej zjadaj ok 4 malych posilkow dziennie niz np 2 wielkie wtedy napewno nie bedziesz gruba :ico_nienie: ani za chuda co wcale nie jest ladne a przedewszystkim bedziesz zdrowa :ico_brawa_01: ja mam 160 i waze 45 kg jednak jak juz pisalam chciala bym przytyc :ico_noniewiem: pozdrawiam i zycze powodzenia :ico_haha_02: :ico_buziaczki_big:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

15 wrz 2007, 10:43

idz kochana do lekarza-zrob wyniki krwi czy nie brak ci czegos.moze dlatego nie masz apetytu.a poza tym warto odwiedzic psychologa bo anoreksja to choroba na tle psychicznym.ma jakies przyczyny ktore trzeba zlikwidowac zeby ja zatrzymac.pozdrawiam

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

15 wrz 2007, 13:13

Tosia_84 Mi się wydaje, że anoreksja to nie jest, ponieważ anorektyczni z reguły nie widzą, że są chudzinkami i szkieletorami tylko patrząc w lustro widzą grube, tłuste świnki :ico_noniewiem: Uważam, że cierpisz na zaburzenie łaknienia. Skonsultuj się z lekarzem rodzinnym, powiedz o swoich obawach i podejrzeniach a on na pewno Ci pomoże i z pewnością skieruje do dobrego dietetyka! I nie zapominaj, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, bez tego ani rusz!

Kasieńkaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2007, 16:47

26 paź 2007, 17:15

Napiszę, tak to jest straszne wierzcie mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE ODCHUDZAJCIE SIę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

26 paź 2007, 17:26

Kasieńkaaa A miałaś z tym problem?

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

23 lis 2007, 01:50

Małgorzatka pisze:Tosia_84 Mi się wydaje, że anoreksja to nie jest, ponieważ anorektyczni z reguły nie widzą, że są chudzinkami i szkieletorami tylko patrząc w lustro widzą grube, tłuste świnki :ico_noniewiem: Uważam, że cierpisz na zaburzenie łaknienia. Skonsultuj się z lekarzem rodzinnym, powiedz o swoich obawach i podejrzeniach a on na pewno Ci pomoże i z pewnością skieruje do dobrego dietetyka! I nie zapominaj, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, bez tego ani rusz!

Wszytsko się zgadza, tylko Tosia_84 napisała, że jak zje więcej to ma wyrzuty smienia, to mi już wygląda na poczatki anoreksji....znam kogoś kto to przechodził, wiem jakie to jest piekło...nie zawsze jest tak że te osoby widzą siebie w lustrze jako tłuste świnki....
anoreksja to choroba która siedzi w psychice człowieka....

Wydaje mi się że powinnaś Tosiu pójść do lekarza....najwazniejsze jest to że zauważyłaś u siebie jakieś zmiany, że chcesz coś zmienić...to już bardzo dużo.
Życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

23 lis 2007, 08:25

A ja się zgodze z Meggie w 100 %.I tak jak piszę ,Tosiu jest jeszcze czas ,żeby pójść do lekarza ,porozmawiać o tym ,bo jeden posiłek to jest bardzo malutku :ico_nienie: To ,że zjesz więcej i czujesz się z tym źle to też nie dobrze.Bo sa osoby ,które sa bardzo szczupłe ,ale jedza normalnie ,nie mają wyrzutów ,że urośnie im brzuch itd,a Ty masz :ico_noniewiem: Człowiek ma taką naturę ,psychikę ,że bardzo duzo może sobie wmówic ,nawet chorobę.Duzym plusem jest to ,że to zauważasz :-) ,czujesz ,że jest coś nie tak.Naprawde skontaktowałanbym się na Twoim miejscu z lekarzem.Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

23 lis 2007, 13:12

Bardzo fajny artykuł cyn.inspiration :ico_brawa_01:

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

14 sty 2008, 18:32

Tosia_84, Ja myślę że to jednak niedobry sygnał-idż do lekarza póki sama widzisz że coś jest nie tak,póżniej możesz już tego nie zauważać lub nie chcieć zauważać.Ja też jestem chuda(51 kg przy 164 cm wzrostu) i chętnie przytyłabym parę kilo.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość