Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

16 wrz 2007, 20:43

Paulina82, my byliśmy z Emilką jak miała 4 miesiące w Zakopanym. To był pierwszy nasz daleki wyjazd z dzieckiem (co prawda niewiele ponad 100 km od domu :ico_oczko: )
Emilka zniosła podróż bardzo dobrze. Fakt faktem zabrałam mnóstwo rzeczy, które okazały się zupełnie niepotrzebne ale jak to troskliwa mama zabrałam wszystko na wszelki wypadek :ico_oczko: Całe szczęście że mamy mały samochód i wanienka nie chciała się zmieścić :-)
A dzisiaj wróciliśmy z o wiele dłuższej trasy. Byliśmy na weekend na grzybobraniu w lubuskiem (czyli ponad 500 km od domu). Emi zniosła podróż rewelacyjnie. Jedna rada ode mnie. Jeżeli jedziecie w dłuższą trasę to weż sobie duuużo zabawek. Ja Emilce wymieniałam tylko co jakiś czas zabawkę i wogóle nie marudziła. Mieliśmy w pierwszą stronę dwa postoje a z powrotem tylko jeden ze względu na "niemiły" prezent w pampersie :-D

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

16 wrz 2007, 21:02

My mieliśmy na razie 1dłuższą wyprawę...300km do Warszawki do brata...Hania miała 3miesiace...jechaliśmy w nocy, żeby jej nie męczyć. Spała całą drogę, a na miejscu...zjadła i spała dalej. Z powrotem to samo. No i z racji tego, że byłam u brata to nie musiałam dużo brać...No ale na kilka dni to już zawsze pampersy, ubranka...mleko...ręcznik....kosmetyki to tylko wzięłam malutki kremik do pupy i chusteczki, oliwkę kupiłam jakąś tam na miejscu, a kąpaliśmy w dużej wannie u nich i luz. Powodzenia!

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

16 wrz 2007, 23:40

WITAJCIE :ico_haha_02:

Paulinka mój Antol jak był w wieku Twojej Olci też zle znosił podróz, nudził sie w związku z tym strasznie się wiercił, płakał, krzyczał , histeryzował....myslałam że juz mu tak zostanie ale powiem Ci że teraz jest już lepiej....potrafuii się czymś zająć...patrzy na inne samochody....wydaje odgłosy jak są zakręty lub przejeżdzamy pod mostem, ogólnie Dobrze się bawi :-D :-) :ico_haha_02:
ale cóz nie ma rady trzeba przez to przejść :ico_noniewiem:


A przed nami przeprowadzka....w sobotę się przeprowadzamy do innego miasteczka ...strasznie duzo pakowania mamy bo przez te 2 i pół roku troszkę się nazbierało :ico_olaboga:
W związku z tym mam małego stresa :/

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

17 wrz 2007, 09:54

Maggie, nie masz czym się przejmować. Mu musieliśmy się przeprowadzić jak Alicja miała 2 tygodnie. Daliśmy jakoś radę.

Jeśli chodzi o podróże to jesteśmy już chyba specjalistami w tej dziedzinie. Jeśdzimy gdzieś prawie co weekend. Wprawdzie są to najczęściej wyprawy gdzieś do rodzny, ale pakowania jest zawsze od cholery. Zawsze biorę po jednym zestawie na każdy dzień + połowę ilości ubranek wrazie pobrudzenia (czyli np jak jadę na dwa dni to biorę 3 zestawy ubranek), z kosnetyków to żel do mycia ciała i włosków, alantan i chusteczki nawilżające. Zawsze mam w torebce puder, Ostatnio używam Alantanu w zasypce i woreczki na zużyte pampersy (paklanki). Biorę też kilka pieluszek tetrowych i nakrycie kąpielowe. Dodatkowo do torby wrzucam: herbatkę rumiankową, butelki, laktator i obowiązkowo ksążeczkę zdrowia Ali. Całość bagażu Alicji wypełniają zabawki: króriczek z którym śpi i masa grzechotek. Jeśli jedziemy w nieznane nam miejsce biorę gąbkę do kąpieli, taką którą można położyć w brodziku prysznica, albo w dużej wannie.

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

20 wrz 2007, 18:23

Hej dziewczynki my juz w domku olcia spisała sie na medal :ico_brawa_01: w jedna strone obudziła sie na godzinke a w druga cała spała u babci było nawet całkiem całkiem ale okazało sie ze nasza Oliwia tylko z nami chce byc do nikogo na rece nie chciała,wogóle to przylepa z niej była niesamowita :ico_olaboga: i tak nic nie odpoczełam bo ciagle z nia musiałam byc :-D ale podszkoliła chodzenie i teraz smiga juz całkiem sama :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: nauczyła sie kiwac kłówka na nie heheh wogóle co chwile teraz cos łapie w mig :-D zdolna ta moja córeczka :-D

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

20 wrz 2007, 18:55

Paulina widzisz a tak martwilas sie ta podroza, brawa dla Oliwki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

21 wrz 2007, 09:40

zborra, wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek :ico_tort:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

21 wrz 2007, 11:09

:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

21 wrz 2007, 12:17

:ico_tort: ja tez dołączam sie do życzeń zborra, :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

21 wrz 2007, 14:30

:ico_brawa_01: dla Oliwki za podróż....
I moc całusów i życzeń dla Ciebie zborra :ico_prezent: :ico_tort: :ico_prezent:

Dziewczynki macie jakieś fobie....? :-D

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość