Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

17 wrz 2007, 10:32

Aga ty mnie nawet nie strasz tą skazą białkową!!!! Mała nie ma zaczerwienionej skóry tylko po prostu jest sucha. Do kąpieli używam Balneum :-) może sprubuje jakiś inny, smarują ja ziajką potem. Jak pójde na szczepienie to zapytam się doktorki. A powiedz mi czy twoja Emi miała jeszcze jakies objawy tej skazy? Bo szczerze powiem że takie myśli mnie nachodza bo ona czasem takie cyrki wyprawia przy cycu ze szok, sama juz nie wiem. Przy skazie to trzeba zrezygnowac z nabiału rzeby dalej karmić??
A tak z innej troche bajki to wczoraj moje dziecko zrobiło 4 wielkie wodniste żółte kupy! Zwykle robi 1,2 dziennie i troche innej konstytencji ale też żółte.Juz się przeraziłam że to jakaś biegunka. Ale potem sobie przemyślałam co jadłam i może to dlatego że pierwszy raz zjadłam smazone mięso, jajecznice i wypiłam szklanke soku kubusia. Pozatym zachowywała sie zupenie normalnie. A jak wasze dzieciaczki reaguja na nowosci??
No i wielkie buziaki dla Emi z okazji skończenia pół roczku :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

17 wrz 2007, 12:05

czesc dziewczyny a ja nadal 2w1 :-D ale juz niedlugo bo tylko 4 dni. juz kulam sie pomalutku i jak sobie pomysle ze za tydzien o tej porze to juz bede w domciu z moja coreczka to normalnie sie dozekac nie moge :-D

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

17 wrz 2007, 12:06

Emilka nie miała żadnych innych objawów poza początkowo suchą skórą a póżniej doszły do tego zaczerwienienia na rączkach i na piersiaczku. Nie miała żadnych problemów z jedzeniem. Poza tym skaza białkowa nie wychodzi zaraz po urodzeniu. Z reguły (chodź nie zawsze) pojawia się koło 3 miesiąca. Wtedy trzeba całkowicie wyeliminować nabiał i cielęcinę ze swojej diety. Produktów pochodnych typu masło też niestety nie można.
A co do kupek to jeżeli nie są zielone to myslę że wszystko jest ok :-) Chyba że robiła by je dość często i faktycznie były bardzo wodniste to lepiej skonsultować to z lekarzem

zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

17 wrz 2007, 13:03

paulinka trzymam kciuki za szczesliwe rozwiazanie!!!

a co do suchosci to moj wiko tez ma troszke sucha skorke miedzy brwiami i troche na nozkach. smaruje oliwką, zobacze jak sie to bedzie dalej rozwijac.

a powiedzcie mi dziewczyny czy wasze dzieci miały podejrzenie dysplazji? gdzie kontrolowałyscie bioderka i czy znacie jakiegos dobrego specjaliste??

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

17 wrz 2007, 13:15

Zania my od samego początku miałyśmy bioderka ok. Na kontrole chodzimy na ulicę Cechową do Poradni Pediatrycznej. W tej przychodni jest lekarka (nie pamiętam jej nazwiska) jest podobno bardzo dobrym specjalistą.
Paulinka ja zapomniałam że Ty znasz dokładny termin przyjścia na świat Majeczki :ico_oczko: W takim razie trzymamy kciuki z całych sił no i czekamy na wieści, nie mówiąc o zdjęciach oczywiście :-D

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

17 wrz 2007, 16:54

Zania moja córcia ma jedno bioderko słabsze i dlatego musimy się szeroko pieluchować i cwiczyć. chodze tam gdzie Aga. Do kontroli mam iść w listopadzie. Wybierz sie na pierwszą wizyte tak pomiedzy 6-8 tygodniem chociaż szczerze Ci powiem że jak nie masz juz zaklepanego terminu to będziesz czekać dłużej.
także szybko zarejestruj synka. No i w dlaszym ciagu czekamy na zdjęcia.!!!!
Dzieki Aga za odpowiedz. Dzisiaj zrobiła tylko jedna normalna kupke więc chyba wszystko juz wporządku.
Paulina no to juz pewnie siedzisz jak na szpilkach. W sumie to fajnie tak znać date porodu a nie tak czekac i czekac aż cosik sie ruszy. Trzymam kciuki :-D

zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

17 wrz 2007, 18:27

olcia a jakie cwiczenia wykonujesz z corcia. ja małego pieluchuje szeroko w dwie peiluchy i trzacia w trojkacie. a co do cwiczen to kłade go na brzuszek i staram sie żeby jak najdłuzej polezał z nozkami "do żabki" ułozonymi. no i staram sie żeby lezał jak najwiecej na plecach nie na boczku, choc niestety wikus lubi zasypiac na boczku i to jeszcze z nami w łózku, bardzo nie lubi spac w łóżeczku. a wy dziewczyny nie macie ztym spaniem naszych uciech prooblemow.

co do zdjec to zalogowałam sie na fotosiku, dodałam tam fote, ale nie wiem co dalej;-(.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 wrz 2007, 19:17

Aga26 :ico_tort: Dla pociechy za ukończony 6 miesiąc życia :ico_brawa_01:

Bioderka Mam namiary na bardzo fajnego ortopedę - my z Wojtusiem do niego chodziliśmy bo mieliśmy problemy z bioderkami! Jak chcecie to mogę przesłać telefon i adres. Tyle, że to prywatnie!

paulina1978 No to czekamy na dzidzinkę ..oby poszło sprawnie za te 4 dni i bezproblemowo ... :-D

zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

17 wrz 2007, 19:51

małgorzatka to ja bardzo cie prosze przeslij mi na priva tane tego ortopedy, no i ile kosztuje wiyta u niego, bo rozumeim, że to prywatnie trzeba do niego pojsc.

[ Dodano: 2007-09-17, 20:01 ]
moj mały wikus dzisiaj 2 razy wymiotował :ico_placzek: , nie wiem co to moze oznaczac? czy wam sie cos takiego zdarzało?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 wrz 2007, 21:06

zania Wysłałam Ci numer na PW, napisz czy dostałaś !

:ico_pocieszyciel: Nie martw się ...Będzie dobrze! A Wikuś nie ulał bardziej intensywnie niż zwykle? Mojemu Wojtusiowi tak się zdarzało i zdarza często i teraz jak po jedzonku go nosze i czasami wygibasy robi ... Parę razy chlusnęło z niego jakby to były wymioty ale to ulewanie było. Obserwuj małego, podawaj pierś lub picie częściej jak się to jeszcze powtórzy. Jeśli zauważysz, że faktycznie coś jest nie w porządku bo Wiki ulewa bardziej i częściej- to faktycznie mogą to być wymioty, ale jeśli zdarzyło sie to 2 razy to nie ma podstaw do niepokoju. Obserwuj go i tyle! Buziaki!

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google Adsense [Bot] i 1 gość