Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

26 wrz 2007, 08:27

mal, nie badz zdziwiona , u nas w przedszkolach terz weszly ksiazki , dla dzieci w tym wieku , to sa narazie takie jakby cwiczenia , jest tam troche malowanek , szlaczki , rozroznianie figur geometrycznych i tym podobne , tak jest u nas widzialm te ksiazki , wiem ze dla dzieci w tym wieku ksiazki to troche przesada , ale tak jest :ico_noniewiem:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 wrz 2007, 08:46

Lady, chyba sie starzeje i tyle :ico_haha_01:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 wrz 2007, 08:36

maryla, niestety ja ci w tym nie pomoge bo u nas niczego takiego nie ma :ico_noniewiem: zreszta Zuzka chodzi na cale 8 godz i tu jest troche inaczej ......

osobiscie mysle ze jak po 5 zl miesiecznie od dziecka bedziecie sie skladac to bedzie dobrze :ico_oczko: a nauczycielowi mozna dac tylko ladny bukiet kwiatow :ico_oczko: albo niech kazdy sam we wlasnym zakresie kupi po kwiatku :ico_noniewiem:
ale tez wiem ze beda tacy co moga dac tobie na koniec roku zalegle skladki :ico_noniewiem: a jak zrobic cos na gwiazdke to trzeba bedzie wszystkie dzieci uwzglednic przeciez ,czy rodzic dal czy nie dal :ico_noniewiem: ale wiem ze ty umiejetnie podejdziesz do kazdego rodzica i na pewno nie bedzie klopotu :ico_haha_01: :570:

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

27 wrz 2007, 08:49

maryla, ja jestem przedstawicielem trujki klasowej u Piotrusia , my na dzien nauczyciela bedziemy sie skladac po jakies 5 zl i zamierzamy kupic duzy bukiet kwiatow i bombonierke , na mikolaja po 10 zl i zadnych innych skladek klasowych nie uwzgledniamy , to sa male dzieci , a jak wypadnie jakas imprezka czy bal dla dzieciaczkow jak rozmawialysmy z rodzicami to bedziemy jakies drobne dwoty na slodycze tylko zbierac , tak zeby nikogo nie obciazac za bardzo , bo wiadomo ze czasami nawet te 5 zl trzeba miec ,
a tak od siebie ci powiem ze w przedszkolu nie bylo zbierane na zadne skladki gropowe i na dzien nauczyciela terz nie , to jest co innego jak szkola , ja w przedszkolu pacilam na rade rodzicow po 20 zl bo to byl wymog , wiec jak placilam taka kase to juz zadne skladki gropowe nie wchodzily w gre i inni rodzice byli tego samego zdania .

Justa1982
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2007, 15:33

27 wrz 2007, 09:43

Faktycznie ten program poszerzony to lekka przesada. Ola jest w grupie 2-3 latków i na szczęście jeszcze nie ma książek, ale w grupie 3-4 latków książki już są, komplet kosztuje ok 40 zł, sa tam różne ćwiczenia na rozpoznawanie figur, kolorów, nawet literek i cyferek. Ja Oli kupuje takie do domu i razem ćwiczymy już od dawna, dlatego już od bardzo dawna moje dziecko zna cały alfabet i umie liczyć, nie wspomnę juz o kolorach czy kształtach bo te znała jako 2 latka. Ale wcale ja do tego nie zmuszam, przeciwnie- to ona mnie błaga żeby się z nią pouczyć. Na razie w przedszkolu tylko się bawią, jeśli chodzi o jakąś tam naukę to przez zabawę, np. pani opowiada im o porach roku, owocach, warzywach i one tego słuchają. Pozdrawiam!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 wrz 2007, 16:28

czasami nawet te 5 zl trzeba miec ,
dokladnie

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

28 wrz 2007, 14:37

mal tak jak wyżej napisały dziewczyny sa to takie własnie ksiązeczki,ona sa nawet podzielone na cztary pory roku,bardzo fajne....ale wiecie co jak wczoraj wieczorem piotrus spiewał pioseneczki jedna o kotku a druga o murzynku to sie poryczałam z wrażenia normalnie szok w domku by sie tego nie nauczył ciesze sie że chodzi do przedszkola..

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

28 wrz 2007, 17:41

aga216, he he he bylo milo i nawet nie wiedzialas ze dziecko ma takie zdolnosci :ico_haha_01:

moja tez potrafi przyjsc i powiedziec mamo ja umiem wierszyk :-) zauwaztlam ze szybko chwyta slowa :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

03 paź 2007, 09:10

hej no i jak tam wasze przedszkolaki? dalej chetnie chodza,u nas narazie nie ma problemu,w pażdzierniku czeka nas pasowanie na przedszkolaka,chciałabym juz wiedzeic kiedy bo potem mam problem zeby załatwic sobie wolne...

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

03 paź 2007, 13:57

Hej mamusie przedszkolakow!
Moj przedszkolak chetnie by poszedl no ale niestety jest zmuszony siedziec w domku bo mi sie rozchorowal bidulek.Mam nadzieje ze od poniedzialku bedzie mogo wrocic bo juz nie moze sie doczekac :-)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość