Awatar użytkownika
dagmara1709
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 08 lip 2007, 21:39

27 wrz 2007, 14:45

Ewula4, witaj :-) ja mam termin 1 dzień przed Tobą :ico_haha_01: też córeczka :ico_ciezarowka: Też mam niezłego pietra a po nocach śni mi się porodówka hihi ,ale będzie dobrze zobaczysz :ico_haha_01: wszystkie kobiety rodzą i jest oki,wiec i my damy rade.

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

27 wrz 2007, 15:24

Witajcie dziewczynki
Dziś jest chyba trochę lepiej ze mną ale może to dlatego, że każdą wolną chwilę sobie leżę i odpoczywam. Ewula4, nie bój się wszystko będzie dobrze. Te bóle w kroczu to rozchodzenie się kości miednicy czyli przygotowanie do porodu.
Ja już czuję, że poród coraz bliżej od kilku dni mam nóżki jak kołeczki wcale nie widać kostek a od dzis rana rączki mam pulchniutkie, że ledwo zginam palce. Czyli oznaki porodu wszystkie są. Przed porodem pierwszym tak wyglądałam dosłownie na dwa dni przed, a że m,ija ten tydzień i jutro już piątek więc nawet nie będę się broniła jak dostanę skurczy.

Ewula4
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2007, 20:39

27 wrz 2007, 18:27

Dzięki DAGMARO709, ze napisałas, ale fajnie będziemy rodzic w podobnych terminach :ico_haha_01: Ja już się nie mogę doczekac mojej dziwuszki :-) Ty pewnie tez :) Czy tezmasz taklie bóle w kroczu?? A słuchajcie kobitki, odnosnie usg.. ja już całe 3 miałam tak jak to przewiduje NFZ, podpytywałąm dr czy jakos przed porodem będzie konieczne wykonanie jeszcze usg a ona mi na to ze nie... Natomiast czytałam na necie, wrecz odwrotnie, że po 36 tygodniach ciąży trzeba wykonac jeszcze usg.. przeciez lekarz musi wiedziec czy dziecko np. nie okręciło się w pępowinę.. no nie??? BOZENKO74 dzięki, ale widzisz ja te bóle w kroczu mam już jakos od przełomu 6/7 m-ca, fakt że teraz coraz bardziej się nasilają... I coraz bardziej jestem zmęczona a chwilami czuje osłabienia.... Poza tym trapi mnie jeszcze jedna rzecz, bo jak byłam ostatnio u swojej dr to pobrała mi wymaz z pochwy.. i powiedziła, zebym to zaniosła na wydział bakterioliogi i poczekamy tydzien na wynik czy cos z tego " nie wyrosnie" - jak to okresliła . Mesiac wczesniej dała mi jakies tabletki które musiłam sobie wkładac tam do środka bo miałam chyba jakies zapalenie w każdym bądz razie w ulotce tego leku było napisane, ze są one przeznaczone na leczenie grzybów i innych bakterii... Zdziwiłam się bardzo bo przesadnie dbam o higiene tych miejsc.... Czy cosw takiego, jakies ewentualne bakterie są szkodliwe dla dzidziusia.. a tym bardziej w momęcie porodu?? Bo moja dr kazała mi się tym zupełnie nie przejmowac.. ale ja o tym ciągle mysle..

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

27 wrz 2007, 18:49

Natomiast czytałam na necie, wrecz odwrotnie, że po 36 tygodniach ciąży trzeba wykonac jeszcze usg.. przeciez lekarz musi wiedziec czy dziecko np. nie okręciło się w pępowinę.. no nie???

Ewula, wydaje mi sie ze nie powinnas sie martwic. JA powinnam :-D Ja w calej ciazy mialam usg 2 razy, w tym raz panstwowo (mieszkam w Szwecji) i raz sama sobie na wakacjach w Polsce zrobilam. I tez juz nie bede miala.... Na usg takie rzeczy jak pepowina moze lekarz nie zauwazyc, albo zle zauwazyc (no chyba ze 3 D) , a poza tym to polozna podczas porodu kontroluje jescze zanim dzidzius wyjdzie, wklada reke i delikatnie "bada teren" czy nie jest babel owiniety. Wiec spokojnie. W razie czego robia na szybkiego cesarke. Lub tak kieruja dzieckiem zeby w pore pepowine z szyjki zdjac.

O grzybki sie nie martw, one nie sa grozne dla dzidzi. Poza tym zaraz po porodzie dzidzia ma zakrapiane oczka kropelkami "w razie czego" zeby chronic przed infekcjami. Nie martw sie, bo jestes juz na koncoweczce i naprawde malo rzeczy jest w stanie dzidzi zaszkodzic. Oczywiscie sa infekcje grozne dla malenstwa podczas porodu np kila czy rzezaczka ale na to sie bada kobiete na poczatku ciazy o ile sie nie myle , a nawet jesli nie to przeciez sa one stosunkowo rzadkie i raczej my porzadnie sie prowadzace :-) ich nie mamy :-)

JA tak kraze miedzy Wrzesniem a Pazdziernikiem i robie wylicznke "na kogo wypadnie na tego bec" ;-)Kijowo miec tak termin na 30 jak ja :-(

Awatar użytkownika
Agata80
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 101
Rejestracja: 15 mar 2007, 17:31

27 wrz 2007, 19:35

Hej dziewczynki,
A ja si przeziebiłam zeby było ciekawiej :ico_olaboga: boli mnie gardło, ale biore wit C i tantum verde i raczę się mlekiem z miodem na noc mam nadzieje, ze szybko przejdzie.

Ewula4 witaj w naszym gronie. :ico_brawa_01: Nie martw sie wszysko bedzie dobrze. Wszystkie musimy jakoś przez to przejsc.

bozenka74 no ciekawe kiedy sie rozdwoisz :ico_oczko: ale ten czas smignał, pamietam jak mnie na poczatku pocieszlas bo ja taka zielona bylam we wszystkim a tu zaraz i na mnie kolej. :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
wisienka
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 743
Rejestracja: 13 lip 2007, 18:55

27 wrz 2007, 21:04

witaj wśród nas Ewula

ja jutro ide na wizyte !! na 10:00 zabieram córcię ze sobą bo chce zobaczyć braciszka :) bede miala usg

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

28 wrz 2007, 08:37

Ewula nie przejmuj się. Teraz już niewiele może Ci zaszkodzić a maluszkowi jeszcze mniej. Ten wymaz to najprawdopodoniej w kierunku gronkowca i robi się go standardowo kazdej, ja też miałam pobierane na ostatniej wizycie. Grzyby czasami się trafiają bo w tej chwili jest zmieniony kształt pochwy i bardzo łatwo mogą tam się dostać bakterie. Też przez to przeszłam i też się bardzo martwiłam, ale najważniejsze. że maluszkowi nie szkodzą a po porodzie jak ręką odjął.

Ja dziś w nocy miałam skurcze co 7 minut i już chciałam się przygotowywać do wyjazdu ale położyłam się i starałam jak najbardziej rozluźnić. Jakoś dałam radę nawet usnąć i przeszło na szczęście. Dziś wracam do domku więc będę spokojniejsza, bo mój szpital blisko i w ogóle.

Agatko pamietam jak poierwszy raz zajrzałam na ten wateczek i wszystkie tu były wystraszone bo tylko ja będę drugi raz mamą. Szybko ten czas zleciał :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Agata80
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 101
Rejestracja: 15 mar 2007, 17:31

28 wrz 2007, 10:23

ja jutro ide na wizyte !! na 10:00 zabieram córcię ze sobą bo chce zobaczyć braciszka :) bede miala usg


No i jak am Wisienka ile waży Twój maluch, podrósł troche?

Awatar użytkownika
wisienka
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 743
Rejestracja: 13 lip 2007, 18:55

29 wrz 2007, 09:23

ni podał mi wagi,ale wsyztsko jest oki,maluszek zdrowy 4 raz potwierdzony synek :-D
dzisiaj weszłam na ostatnie okienko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D :-D

kati
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 379
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:46

29 wrz 2007, 10:54

wisienka, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ja mam w poniedzialek wizyte ostatnio ponad tydzien temu dzidzia wazyla okolo 3200 :-D i wszystko bylo ok.
zobaczymy jak teraz malenstwo wyglada :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-09-29, 11:08 ]
no dziewczyny w poniedzialek pierwszy pazdziernik :-D

ktora otwiera liste pazdziernikowek w radosnych....) :-D :-D :-D
a moze jakas wrzesnioweczka przeskoczy na nasz miesiac i ruszy z lista ?? :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość