lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

28 wrz 2007, 14:22

Juli nie przejmuj sie jesienia .....ehhhh i kto to mowi ?he he sama wczoraj wyszlam i mowie brrrrr jak zimno,a to dopiero poczatek :ico_noniewiem: torebka super :ico_brawa_01:
Madziu gratuluje szwagierce,a masz jakies fotki maluszka?
Aciu szkoda mi malutkiej .oby szybko przeszlo
Asiulka i jak po szczepieniu?
Aniu Ty juz pewnie cala w skowronkach,ze weekend idzie :ico_oczko: Frydza :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla dzielnej Wikusi

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

28 wrz 2007, 14:24

boze lunelo a oni w srodku spaceru... masakra... zerwal sie wiatr a ja malej nawet cieplo nie przykrylam

Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

28 wrz 2007, 14:30

No i z babskiego wypadu nici.. Bo nasi mezczyzni zaprotestowali i tez domagaja sie weekendowych rozrywek.wiec idziemy w 4 - faceci beda razem i my razem :): hehe. Ale wlasciwie to lepiej. Mozemy dluzej posiedziec i nie bede sama wracała! Suuuper! :):
Za oknem leje, zimno.. Walczylismy z kupa -udało sie!!! Teraz Misiek padł,a ja zabieram sie za goooore prasowania.
A swoja droga to my mamy cyrki z tymi kupami.. Sraczka, sraczka sraczka.... Nic, nic nic.. Na trzeci dzien pomagamy termometrem i wyskakuje big kupal! Dzis załatił pampersa, przewijak, body, sweterek.. I kolderke, 3 metry dalej. O. To sie nazywa kupal. A potem był glosny smiech i auuuuuuauuuu w wykonaniu wolnego od kupki Miska :): hehehe

[ Dodano: 2007-09-28, 14:31 ]
Avisek -ale zdobycze!!! super! Mi przysłali wlasnie czapeczke z allegro - suuuper. Bedzie na jesienne chłody! http://www.allegro.pl/item248893230_cza ... 62_68.html

[ Dodano: 2007-09-28, 14:34 ]
Frydza- gratulacje dla Malutkiej, ze taka dzielna! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

28 wrz 2007, 14:54

lucy23 pisze:Aniu Ty juz pewnie cala w skowronkach,ze weekend idzie :ico_oczko:


:-D :-D :-D :-D :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Jeszcze tylko 2 godzinki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Helenka też chyba czeka na tatusia i postanowiła dziś w dzień prawie nie spać :ico_szoking: A mamusia już na rzęsach chodzi....

Frydza, Wikusia dzielna dziewczynka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Avisek, Juli - superaśne zakupki!!! Juli, niezłe przeboje macie z kuplami! Wieczór we czwórkę też fajny - im więcej was, tym weselej :-D
Avisek, Twój mąż na pewno przeczekał ten deszcz, nie martw się na zapas!

[ Dodano: 2007-09-28, 14:58 ]
A tak nawiasem mówiąc, to pomimo radości ;) dręczy mnie niepokój, czemu ten mój mały leniuszek nie podnosi główki jak się ją ciągnie za rączki do siedzenia... Jak jest u Was?? większość maluszków starsza troszkę od Helenki, ale chciałabym wiedzieć kiedy zaczęły to robić????

[ Dodano: 2007-09-28, 14:59 ]
Bo sobie myślę, że ta lekarka to mnie trochę nastraszyła, a ja się od razu wszystkim bardzo przejmuję... Sorki, że wciąż ten sam temat wałkuję, obiecuję, że to ostatni raz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

28 wrz 2007, 15:08

aniu, moja zaczela podnosic niedawno, nie przejmuj sie, kazde dziecko ma swoje tempo... moja lezac na brzuchu czesto glowe opuszcza a ma juz prawie 4 miesiace

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

28 wrz 2007, 15:21

Dziękuję Avisku :ico_sorki: Staram się nie przejmować, ale że jestem z Helenką sama, to różne myśli przychodzą do głowy... Mam nadzieję, że w ciągu następnych 3 tygodni zacznie podciągać tą główkę, to wtedy nie musiałabym już z nią ćwiczyć... W ogóle ostatnio pdczas stymulacji wkłada sobie rączkę do buzi (widzę, że to ją uspokaja), ale ja nie wiem czy dobrze wykonuję to ćwiczenie... Można źle stymulować metodą Vojty??? A na brzuszku to ładnie główkę trzyma :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , ale dopiero od tygodnia...
Jak Twoje bąble i mąż? Nie zmokli za bardzo??

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

28 wrz 2007, 15:45

Aniu wiesz ja mysle,ze nie ma sie czym martwic,bo w polsce lekarze lubia wyolbrzymiac :ico_oczko: oczywiscie to lepiej,niz w uk,bo tutaj z koleji wszystko jest dla nich super he he ale nie katuj sie tymi myslami,bo Helenka jest jeszcze malutka ,wiec co oni od niej wymagaja,no bez przesady :ico_puknij: ona jeszcze nie mam 3 miesiecy nawet ....moj nie ciagnie glowy do siadania,a jest starszy,a ortopeda w Pl powiedzial,ze ok i ,ze kazde dziecko ma swoje tempo rozwoju....moj juz trzymak glowke po urodzeniu ,prawie nie wymagal asekuracji,za to napewno inne rzeczy robi wolniej...i ja sie tym przejmowac nie bede....cwiczenia nie zaszkodza ,a moga wiele pomoc,ale Ty sie nie martw ..... :-D

sandra16
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:14

28 wrz 2007, 15:56

po szczepieniu najlepiej przez pare dni podawać dziecku czopki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe: viburcoln, paracetamol, lub calpol te dwa ostatnie muszą być dopasowane wieku. Kupić można bez recepty w aptece,

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

28 wrz 2007, 15:59

sandra16, mi położna środowiskowa poradziła, żeby viburcol podać rzed szczepieniem, a po szczepieniu smarować miejsce ukłucia altacetem w żelu :-)

[ Dodano: 2007-09-28, 16:05 ]
Lucy, dziękuję :ico_sorki: Jak dobrze, że jest TT i dzieci w takim samym wieku :-D Ta lekarka od rehablitacji zachwalała metodę Vojty, że dzieci nią rehabilitowane zaczynają chodzić w wieku 8 miesięcy :ico_szoking: Tylko tak sobie myślę, po co to wszystko przyspieszać, nie lepiej zostawić naturalnemu biegowi rzeczy??Poza tym stwierdziła, że jak nie dam rady, to sama odpowiednia pielęgnacja wystarczy. Ale skoro już zaczęłam, to wytrwam jeszcze do czwartku, może do tego czasu Helenka dźwignie tą swoją łepetynkę... Oki, zmykam jeść zupkę :-D
U nas ciemno niemal się zrobiło i pada deszcz - dobrze, że zdążyłyśmy z ZHelenką wyjść na spacer jak się przejaśniło :-D

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

28 wrz 2007, 16:13

Jestem :ico_haha_01: mieszkanko blyszczy na przyjazd gosci jupi jupi,jeszcze tylko musze salatke zrobic i uffffff koniec :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość