Awatar użytkownika
Karla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 186
Rejestracja: 29 maja 2007, 13:36

04 paź 2007, 14:55

100 lat dla Miłoszka :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

04 paź 2007, 15:34

hej tak czytam co tu u was słychać bo my w sumie to z czerwca jesteśmy i chyba moge ci pomóc Alinko, bo ostatnio byłam u pediatry i kilka rzeczy mi wytłumaczyła
Co do ulewania to raczej nic nie da sie zrobic bo jest to spowodowane tym ze maluszek je łapczywie i mi lekarka poleciła zeby maluszka przystawiamm do piersi odrazu po przebudzeniu a póżniej dopiero zmieniać pieluszke jak się troszke naje.
Co do zielonych kupek to mój maluszek tez tak ma i jest to spowodowane duża zawartością żelaza w mleczku i też jest zupełnie normalne.
A co do Cebionu to to pediatra przepisał mojemu maluszkowi to w sumie od 1 miesiąca zycia, bierze trzy kropelki dziennie :-D
A co do ciemiaczka to ostatnio w programie MAmo to ja mówili ze moze zarastać nawet do roku

Madziorka super fotki :-D ten twój synek przeuroczy :-D

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

04 paź 2007, 15:38

Witajcie po szczepieniu!! Zaraz wszystko opowiem, ale teraz przede wszystkim chciałam Miłoszkowi złożyć życzenia: 100 lat dla Twojego synka Aciu, niech się spełnią wszystkie Jego marzenia, te duże i te malutkie :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Aciu, bardzo ładne zdjęcie Julki nad suwaczkiem.

My dziękujemy za życzenia!!Mała solenizantka właśnie grzecznie sobie kima :-D Na szczepieniu była baaaardzo dzielna, w ogóle nie zapłakała :-D Za to ślicznie podnosiła główkę jak leżała na brzuszku i pani pediatra była zadowolona z jej rozwoju. A to, że główki nie dźwiga jak sie ją ciągnie to siedzenia, to dlatego, że po pierwsze jest duża i na razie jej ciężko, po drugie - ma jeszcze na to czas. Także wszystko ok :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Asymetrii już prawie wcale nie ma - wystarczy przekładanie główki na tą jej "nielubianą" stronę. Jabłuszko najlepiej wprowadzić w jej przypadku w 6 miesiącu życia (bo ciągle jesteśmy na samym cycu) - gdyby miała zaparcia to wcześniej (ale nie ma). Ach, Helenka waży teraz 6800 a mierzy 60,5cm :-D

Jeszcze kilka słów do Madziorki - kochana, przestań czytać na temat napięcia mięsniowego, bo tylko się nakręcasz!!! (wiem coś o tym :ico_oczko: ) Leoś jest radosnym, normalnie rozwijającym się maluszkiem. Pewna mądra osoba poradziła mi żebym przestała wyszukiwać choroby zdrowem dziecku - to samo dotyczy Ciebie :ico_oczko: :ico_oczko:
Zmykam, bo moje małe szczypnięte Szczęście właśnie się zudziło :-)

[ Dodano: 2007-10-04, 17:03 ]
To wczorajsze zdjęcie naszego Skarbka:

Obrazek

A tutaj kilka z dzisiejszej sesji 3-miesięcznej panieneczki :) . Helenka patrzy w bok na swojego ulubionego żóltego kurczaka :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

04 paź 2007, 17:17

wszystkiego dobrego dla Helenki i Miłoszka od Tomeczka i jego mamusi!!!!!

Madziorka myślę, że możesz strepsils bo to ma miejscowe dziełanie. Skoro w ciąży mogłaś to teraz tym bardziej.

Aniu śliczne zdjecia, Helenka przepiekna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Naczytałam sie z rana, ale nie zdazyłam odpisać, bo mały juz mnie wołał.
Alinko nie jest tak źle z tym spaniem. Wczoraj np jedzonko o 8, później przez sen ok 23 i ok 4.

Dominika nadal nie mam zdjęcia z chustą. Kurcze jakos nie mam okazji jej nosić. A w ogóle to mi w niej gorąco i nie chce mi się. Myslę, że będzie wygodniej jak Tomek zupełnie będzie sie trzymał sztywno w pozycji pionowej.

Madziorka dowiedz sie od mamy o tym wychowawczym bo ja tez nie wiem jak ma to podanie wyglądać. Czy mam pisać na jaki okres chce urlop?? A jak będę chciała wczesniej zrezygnować?? Zupełnie nie wiem jak mam to napisać?

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

04 paź 2007, 17:43

Kamilko, dziękuję :ico_haha_02:

Jeśli chodzi o wychowawczy to trzeba określić na jaki czas chcesz wziąć. Możesz zrezygnować wcześniej, ale pracodawcę musisz powiadomić miesiąc przed planowanym powrotem do pracy. Aha: wniosek o wychowaczy też składasz miesiąc przed. Tyle wyczytałam w jakimś najnowszym mamusiowo-dzidziusiowym czasopiśmie.
Ale Madziorka, nadal prosimy o pomoc Twoją mamcię :-D Zwłaszcza ja bym się tu do Ciebie uśmiechnęła, bo ja w tej firmie co Twoja mama pracuję :-D Wczoraj Acia pisała coś o drugim becikowym dla tych mamuś, które biorą wychowawczy :-)

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

04 paź 2007, 18:22

Ulu dzięki za podpowiedzi.. widzisz ona mi nawte nie tłumaczy dlaczego się coś dzieje i wopgóle jedyna odpowiedz, to TAK DZIECIAKI MAJĄ :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
Co dotyczy ulewania wiem, ze tak dzieciaki mają (hehe) ale są przeciez jakieś sposoby, zeby to zredukowac, albo wogóle zwalczyć.. a my mieliśmy Debridat , który jedyną zaletę miała, ze smakował dobrze.. teraz mamy Nutrigen (czy jakoś tak) narazie nie ulała... Ciemniączko to mamy "odwrotny" problem Ulenko.. juz nam się zrosło , ale ptrzeciez..TAK MOZE BYĆ echhhhhh
POoza tym ten krzyk podacz snu. Ja nie wiem czy to jest normalne, kiedy małe dziecko w środku nocy zaczyna krzyczeć i machgać kończynami nerwowo, ma zimny pot na czółku niz tego ni z owego w środkju nocy! No sorryyyyyyyyyyyyyy

No dobra dość narzekania ;) moze rzeczywiście się czepiam..ale gdyby ktoś mi normapnie wyjaśnił to inczej bym się czuła.

Ktoś tu pytał o urlop wychowawczy. nalezy złozyć podanie najpóźniej 2 tygodnie przed planowanym terminem. W podaniu napisać na ile czasu chce się go wziąć. :)) ja pojadę moze jutro :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Leatka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:52

04 paź 2007, 18:30

Cześć dziewczyny!!
Dawno już nie byłam na tt ale z tym małym łobuzem nie mam na nic czasu. Muszę być stale przy nim bo jak mnie nie widzi to strasznie piszczy :ico_olaboga:
My już też po drugim szczepieniu i po morfologii. Mały jest zdrowy jak rybka tylko strasznie się poci i lekarz kazał mu dawać dodatkową kroplę wit.D.

Franek waży już 8 kilo i mierzy 66cm. Gaworzy jak szalony i próbuje siadać.
Próbuję go nauczyć samodzielnego zasypiania, na razie na dwoje babka wróżyła. Czasem zaśnie sam a czasem nie chce. Ale ogólnie idzie ku dobremu. Polecam lekturę http://vanilka.republika.pl/usnij.htm

[ Dodano: 2007-10-04, 18:34 ]
W tym artykule też coś było o krzykach nocnych poczytaj może pomoże :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-10-04, 18:39 ]
Acha miałam spytać czy macie poradnik żywienia małego dziecka? Na stronie firmy Nutricia można sobie taki darmowy poradnik zamówić. Mi wysłali z próbkami kaszki, herbatki, mleka, do tego mus owocowy w kubeczku i zupka w słoiczku. Fajne i za darmo! Acha no i z Hippa dzisiaj dostałam próbki i łyżeczkę.

[ Dodano: 2007-10-04, 18:42 ]
a tu trochę nowszych zdjęć
Obrazek
Obrazek
moje dwa śpiochy
Obrazek

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

04 paź 2007, 18:50

Witaj Leatko, fajnie, że do nas zajrzałaś. Franek prześliczny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i jaki duży - chyba nawet większy niż Magdy Marcinek.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

04 paź 2007, 19:01

Dzisiaj jestem niedźwiadkiem :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D


[
Leatko fajnie ze jesteś!!! :ico_brawa_01: Franuś - cuuuuuuuuuudo, super chłopczyk :-D 8 kilo :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: to chyb wqięcej niz nasz Marcinek hehe
dzięki za linka, poczytam w wolnej chwili :ico_oczko: A te próbki fajna sprawa :) tzrba się zarejestrowac :-D Hippa jeszcze nie dostałam nic :ico_noniewiem: moze później ?

Axch z tego wszystkiego zapomniałam pochwalić się ze Wanesska wazy 6100 gr i jest w 75 centylu :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 29 paź 2007, 22:53 przez Alineczq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

04 paź 2007, 19:02

Wrocilam od dentysty :ico_olaboga: jeszcze pare razy musze isc fak fak fak dla mnie dentysta to gorszy niz ginekolog :ico_zly: ale co tam wylecze zabki i bedzie spokoj :-D HELENKA sama slodycz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Witaj LEATKA a Franus duzy facet :ico_brawa_01: :-D :ico_brawa_01: :-D :ico_brawa_01: :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość