Awatar użytkownika
maryyann
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 11 sie 2007, 19:01

04 paź 2007, 20:45

Małgorzatka Gratulacje!!!!

Grazyna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 28 maja 2007, 12:10

05 paź 2007, 08:19

Witam drogie panie.
Paliska gratuluje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Majka jest sliczna. Jak tylko sie wylecze to sie odezwe i moze bedziesz miala chwilke na herbatke. Teraz ja cie troche pomecze o porodzie, juz nie dlugo mnie to czeka i zaczynam sie stresowac. Chyba tez bede rodzic w esculapie.
Napiszcie mi jak wygladala wizyta ta miesiac przed i jakie sa koszta, co trzeba miec ze soba na wizyte i przy porodzie, do jakiego lekarza. Dzieki :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
maryyann
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 11 sie 2007, 19:01

05 paź 2007, 09:35

Grażyna o porodzie w Eskulapie to się pewnie wypowie Paulinka zresztą już pisała sporo.
Natomiast ja mogę Ci powiedzieć jak wygląda wizyta miesiąc przed porodem, bo niedawno na takiej byłam i też będę już niebawem rodzić w Eskulapie.

Jeśli chodzi o wizytę kwalifikująca do porodu można pójść 6tygodni, miesiąc czy 3 tygodnie przed porodem. Moim zdaniem im wcześniej tym lepiej, ja byłam w zeszłym tygodniu. A termin mam na 25.10.
Co do lekarza ja chodziłam do doktor Kawulok w ciąży i do niej też się zapisałam na tą wizytę. Ale do wyboru są jeszcze inni lekarze np. dr Biernacki i drSwira-Kapała czy jakoś tak nie wiem czy dobrze pamiętam nazwisko.
Jak już się umówisz na wyznaczony termin to najpierw - wizyta u ginekologa, płatna 70 zł, ginekolog robi USG, wypytuje o przebieg ciązy itp ( u mnie krótko trwała bo dr Kawulok juz mnie znała z wizyt). Nastepnie wypisuje taka karte kwalifikacyjną do porodu, gdzie jest m.in. czy kwalifikuje Cię do porodu siłami natury czy do cięcia cesarskiego.
Z tą kartą idzie się do anestezjologa, który dosyć szybko, ale dokładnie opowiada jak wygląda znieczulenie przy porodzie, wypytuje pacjentkę o wiele ważnych rzeczy
( przebyte choroby, grupa krwi itp). Wizyta u Anestezjologa 70 zl. Do tego za porod 200 zl, które w przypadku gdy decyduje się rodzic w innym szpitalu są zwracane. Razem kosztuje ta przyjemność 340 zl:)
Zapomniałam dodać, że tydzien przed porodem wyznaczają termin KTG, nie trzeba się umawiać na konkretną godzinę.
Anestezjolog daje tez wizytowke, w razie gdyby porod sie zaczal nalezy do niego dzwonić, wtedy oni się przygotują.

Jeśli chodzi o rzeczy, które trzeba mieć do porodu z tego co zapamiętalam, bo dr Witowski ( ten anestezjolog) dość szybko mówił, trzeba mieć jak najmniej rzeczy tzn dla siebie rzeczy należy mieć ( koszulkę, szlafrok, kapcie, itp) dla dziecka rzeczy na wyjscie przynosi Ojciec, natomiast wszelkie środki higieniczne oni mają.

W Eskulapie nie ma też w zasadzie problemu jeśli ktoś chce rodzić cesarką. Jest możliwość taka, wówczas wyznaczają termin cesarki zwykle kilka dni planowanym terminem porodu no i kosztuje tyle samo co normalny poród :)

A co do lekarzy to obecnie do końca pażdziernika dr Kawulok jest na urlopie, ale jeśli chcesz umowic sie na wizytę juz w listopadzie to mogę ją polecić.
Paulina pisała też kilka stron wyżej, że fajny jest dr Biernacki. Ja mam się do niego zgłosić jeszcze na wizytę i KTG, bo mojej lekarki już nie będzie.

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

05 paź 2007, 10:05

NOooo to mamy niezłą burze nad bielskiem, aż mi sie okna zatrzęsły jak walneło :-D No i ze spacerku nici.........

Awatar użytkownika
maryyann
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 11 sie 2007, 19:01

05 paź 2007, 10:19

Noo pogoda paskudna :( Nieżle leje deszcz. Aż mi się nie chce wychodzić z domu, a miałam zrobić jakieś zakupy.

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

05 paź 2007, 15:36

maryyann co do boli partych to wtedy znieczulenie nie dziala. dr Witowski jakby mogl to by dal tez na bole parte znieczulenie :-D bo on wychodzi z tego zalozenia zeby kobieta nie cierpiala ale ginekolodzy mu juz nie pozwalaja wtedy dawac znieczulenie bo kobieta musi czuc kiedy ma przec :-D
dla mnie to bylo dziwne uczucie kiedy musialam przec ale spoko da sie pzezyc :-D no i jak juz poloza malenstwo na piersi to jest taka wielka radosc ze zapomina sie o wszystkim a zaraz po tym lozysko to juz sama przyjemnosc urodzic :-D
aha! w eskulapie do porodu nie trzeba miec swojej koszuli. oni daja no i tatusiowie tez dostaja takie seksowne niebieski wdzianka w ktorych wygladaja jak smerfy :-D

a co do krocza to wczoraj po wyjsciu szwow i tym antybiotyku ktory dostalam to dzisiaj jest rewelacja. moge prawie normalnie siedziec i czuje ze mi sie to ladnie goi. tak wiec mam nadzieje ze po tygodniu to tak jak Olciiaa pisala bede mogla latac a po m-cu to juz w stringach he he :-D

aha! mojej malej sie chyba doba przesunela bo zasypia teraz o 2.00 w nocy dopiero :ico_szoking: . dzis poszla spac o 2.30. my oczy na zapalkach ale za to spalismy do 11.30 :-D

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

06 paź 2007, 09:56

hej hej

wybaczcie ale tak z nienacka wyjechałam do rodziców że nawet się ni pożegnałam. Ale już wróciłam. Niestety nie wiem czy uda mi się nadrobić wasze posty. teraz musze zmykać do sprzątania bo przed wyjzdem zostawiłam lekki bałagan. No i troche prania sie nazbierało
pozdrawiam
odezwe sie później

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

06 paź 2007, 16:28

Paulina no to nieźle wam ten brzdąc sobie poczynia. Rany o 2 idzie spać??? Moja od początku dobrze wie kiedy noc a kiedy dzień. Już w zasadzie będąc w brzuchu aktywna była tylko w dzień, w nocy wogóle jej nie czułam :-D

Asiula no to pisz co tam u ciebie i małej. Męczą ją jeszcze te wstrętne kolki???

Awatar użytkownika
maryyann
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 11 sie 2007, 19:01

06 paź 2007, 19:42

Cześć Mamuśki :)

Paulinka no nie zazdroszczę, że mała tak późno chodzi spać. Ja się obawiam jak będzie z moim synkiem, bo jak na razie to od dłuższego czasu właśnie w nocy pomiędzy 12 a 1 daje się mocno we znaki, kopie, kopie i jeszcze raz kopie.
Oby po porodzie wiedział kiedy się noc zaczyna. W sumie to jego nocne kopanie może wynika z faktu, że ja dość późno chodzę spać.

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

07 paź 2007, 09:38

Ale noc :ico_szoking:
Emi zasnęła o 20.30 ale budziła się o 0.30 2.30 4.30 i 7.30, normalnie jak w zegarku :ico_olaboga:
Ale to moja wina zaszalałam wczoraj i zjadłam frytki no i nie trzeba było długo czekać na efekty, pierdy i kolka szybko się pojawiły. Także dziś jestem niewyspana.
A cały miniony tydzień budziła się tylko raz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: o 4 albo o 5 mam więc nadzieje że ta noc to tylko taki wyjątek przez te nieszczęsne frytki

A co u nas?? Emilka jes coraz głośniejsza, coraz dłużej potrafi się skupiać na zabawie, ogólnie jest coraz grzeczniejsza i kolki też są dużo rzadsze (nie licząc tej nocy).
Poza tym Emi bardzo lubi nasze akwarium. Kupiliśmy jej leżaczek z fisher price i kładę ją przed akwarium i ona potrafi tak patrzeć na rybki nawer do godzinki :ico_szoking: i rozmawiać sobie z tymi rybkami :-D a ja mam więcej czasu dla siebie i dla domu

Dziś obiad u teściowej.
Mąż jest jak zwykle na rybkach a ja jednym okiem zerkam na Emi a drugim na TT :-D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość