Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

05 paź 2007, 16:33

Iwona77, ja usiłowałam stosować rutuał jak piszą Karolas i mamcia tzn wkładałam Ninie miśka do rączki żeby się przytulała ale ona go po prostu nielubiła. Kiedyś sama sobie wzięła tubisia Lalę i gadała do niej miętosiła i usnęła. Ale ostatnio też mnie wypatruje i nawet rączką rusza już z zamkniętymi oczkami żeby dotknąć czy jestem. Poza tym Nina mi nie śpi całą noc tak jak niektóre z Waszych dzieciaczków i ja wymiękłam i ja biorę do siebie i tak dosypia z przerwami do rana... Zreszta ja źle śpię jak Nina jest w łóżeczku - mam schizmy i ciagle wstaję zeby sprawdzić czy wszystko oki.

Zuzia sie właśnie bawi z Niną tzn Zuzia robi mostek a Nina kwiczy z zachwytu!

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

05 paź 2007, 16:43

to u nas tez jest maly problemik z usypianiem
czasem niestety jestem juz zmuszona do kolysania małego w foteliku bo nic innego nie pomaga :ico_placzek:
chciałabym go tego oduczyc ale ja nie mam pojecia jak to zrobic :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
próbuję, ale nie wychodzi mi tak jak bym chciała... :ico_placzek: :ico_placzek:

a to moja Nacia:

Obrazek

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

05 paź 2007, 17:18

Eva_1977, sliczny scrapek
Iwona77, Eva_1977, no ale chyba jednak warto sie wysilic pare dzionkow i wtedy sie juz ma spokoj staly, hihihi ja tez tak myslalam kiedys ze lepiej ja tak uspie jak ona sobie zyczy i usypialam ja kurcze godzinami, i to tylko meka byla bo ani ona zasnac nie mogla szybko, ani ja spokoju nie mialam, i trzeba bylo oduczyc, trzy dni to zajelo, i spokoj mam przynajmniej, bo klade Julcie i ona zasypia, w nocy sie nie budzi, jak sie obudzi to sama se wklada smoczka do buzi, chyba ze jest chora to oczywiscie spi ze mna, ale jak nic jej nie jest, to mysle ze lepiej wlasnie zeby si nauczyla sama spac, bo dla kazdego z nas tak jest najlepiej, ona nie ma problemow z zasypianiem, a ja mam wolny wieczor,Julcia zasypia okolo 20.00 i budzi sie codziennie o 7 rano, jak w zegarku. jak dla mnie to ten parodniowy wysilek to bylo takie zbawienie, bo ze zemczenia czlowiek pada po calym dniu a tu jeszcze codziennie trzeba bylo kombinowac z bujaniem itp zeby zasnela, ale to juz szmat czasu temu i ostatnio jak poszla do opiekunki to wtedy ja troszke poduczylam, i Julcia spi spokojnie.

[ Dodano: 2007-10-05, 17:20 ]
karolas bo ja lubie pisac hihihi ale czasu czasem brak, no i czasem sie lapie ze pisze i pisze a potem sama jak czytam moje wywodzenia to w polowie zaczynam myslec o czyms innym hihihi chyba nie pisze interesujaco skoro sama zasypiam hihihihi :ico_wstydzioch: ale co tam, jak sie napisze, to przynajmniej sie juz o tych rzeczach nie mysli hihihihi

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

05 paź 2007, 17:22

hekkate daj znać jak już wasza rodzinka się powiekszy o nowego mieszkańca!! Oby bratowa się nie męczyła!!
Super te butki co kupila DorotaM.. Mnie teściowa kupiła ale wyglądają bardziej jak paputki góralskie. Powiedzcie czy takie wystarczą!!
Wkleję zdjęcie:
Obrazek
Obrazek
Ja mam doklładnie tak jak ty, zawsze odliczam do jakiegoś dnia w ciągu miesiąca. Jak pracowałam to włąśnie skupialąm sie na tych które są wolne od pracy, a w innych wypadkach to odliczałąm do jakiejs imprezki, spotkania, itd.
Zdjęcia Daniela są git!! Ale on już fajny, taki "dorosly " meżczyzna!!

karoias ale fajnie pożegnaliście z KAcpim smoka!! Rewelka!! No zobaczymy jak bedzie u nas bo dziecko niestety uzależnione na maxa od smoczka- cumelka! (hihi)
Ostatnio przeczytałąm ze dzieci które ssą smoka to mają nawtk gryzienia go, dlatego jak mama karmi piersia dziecko uzależnione od smoka to jest problkem podgryzania sutka... Odkąd Bartek ma też górne zęby to jest masakra. Na szczeście mój synek jest barzdo pojętny. Jak mnie podgryzie to kiwam paluszkiem ( tak jak wtedy jak obrywa mi paprotkę) mówię że nie wolno i juz rozumie że to mame boli. Mądra bestyjka, teraz już bardzo rzadko mu się to zdaża.
Ja też mam do wózka śpiworek tylko bez miejsca na pasy, to jest jakiś stary model, bo mam od koleżanki. JEst w dobrym stanie ale nie ma tych przecięć. Trochę się boję ze moze mi wychodzić z wózka Bartolinek... Myślisz ze powinnam sama zrobic nacięcia??

U nas rytuał zasypiania tak wygląda: czekam jak Bączek jest już zmęczony, trze oczka i ziewa, wtedy kładę go do łóżeczka i nachylam się nad nim i przytulam buźkę. Głaskam go po główce i mówię mu jakim jest superowym synem. A jak już się uśmiecha sennie to śpiewam mu : "I just call to say I love you" i to działa jak magia, dziecko zasypia od razu!! Super!
kajunia25 chyba też bede tak robić jak Ty z kropelkami. Zawsze wieczorem dawałam ale chyba przejdę na rano i po prostu do ust bede wkraplać. Wczoraj zapomniałąm przy ostatnim karmieniu z piersi i musiałam wlac do butli bo kolejne karmienie to było już w nocy i nie pamiętałabym.

Dziś też super miałam noc. Po butli o 0:30 Bartuś spał do 5:20, zasnął i obudzil sie ponownie o 7: 05, nakarmiłam go ponownie i już ze mną w łóżku dospał do 8:40! Super!! Takie noce to marzenie, oby częściej się zdarzały!! Najgorzej jest jak regularnie budzil się co 2 godz. to istna męczarnia, a tak to przez kilka godzin w kupie to można się wyspać!!

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

05 paź 2007, 17:25

Mamciu masz racje :ico_oczko:
bede musiala nad tym popracowac
bo to jest meczące nie tylko dla
mnie

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

05 paź 2007, 17:35

Acha, dziś Bartuś cały dzień powtarza: ma-ma-ma-ma, az mąż chodzi zazdrosny!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mój kochany synek!!
A Melcia to córcia tatusia z tym swoim : tatatata

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

05 paź 2007, 19:06

katelajdka pisze:a tak to przez kilka godzin w kupie to można się wyspać!!

cha ja też miałam w kupie aż 4 godziny dziś aż mi pierś nabrzmiała mlekiem!

[ Dodano: 2007-10-05, 19:10 ]
Zuzia urządziła wczoraj przebieranki. Siebie przebrała jak zwykle za królewnę a Ninę za tubisia
Obrazek

[ Dodano: 2007-10-05, 19:11 ]
katelajdka pisze:ha, dziś Bartuś cały dzień powtarza: ma-ma-ma-ma, az mąż chodzi zazdrosny!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mój kochany synek!!
A Melcia to córcia tatusia z tym swoim : tatatata
- coś w tym jest Nina tez tylko Tatatata

[ Dodano: 2007-10-05, 19:13 ]
A i jeszcze wreszcie zakupiłam baterie do grajka i sie dzieciątko zajęło - chwilę potem odwróciła instrument i wyjęła baterie...
Obrazek

[ Dodano: 2007-10-05, 19:19 ]
Ale mnie wzieło...
To jeszcze zdjecie z wczoraj - Zuzia w stroju"codziennym" - tak się ubiera jak nie idzie do przedszkola
Obrazek

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

05 paź 2007, 19:39

DziewczynyAle się rozpisałyście :ico_szoking: Łukasz dalej chory katar wciąż duży na widok rurki drze się niemiłosiernie choć go jeszcze nawet nie dotknęłam :ico_placzek: Ja dziś u ginia byłam po wypalance ładnie zaczeło się goić niestety sex zabroniony przez co najmniej 4 tygodnie :ico_wstydzioch:
KarolasBardzo ładna te kutreczka taka słodziutka jak się doczekam kiedyś córci to też ją będę stroić w róże :-D
DorotaMBuciki super ja na razie nie kupuję bo pojęcia nie mam jakie do kombinezoniku mam paputki jak zaczął by chodzić to coś kupię na razie poczekam.
IwonaMam z Łukaszem podobny problem tylko on już za piętnaście siódma prawie śpi ale histeryzuje jakby walczył sam ze sobą metoda przetrzymywania niestety u nas nie wychodzi za nic, najczęściej zasypia w wózku jak go lulam czasem przy cycu.
EvaJa też bym wiele dala żeby sam zasnął ale nic z tego tylko ryk...... A tak do wózka "kałatnę" dosłownie 3 razy i śpi.
HekkateZdjęcia Daniela genialne widzę,że nasze brzdące lubią takie same "zabawki" :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
KatelajdkaFajne te papucie góralskie. Nowe zdjęcia śliiczniutkie Bartolinek super fotogeniczny jest :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-10-05, 19:42 ]
HekkateGratuluję kolejnego potomka w Wsazej rodzinie. mam nadzieję, że dzidzi nic nie jest i pomimo tego, że urodziło się owinięte pępowiną wszystko jest w najlepszym porządku.
qunickCórcia widzę lubi być taką księżniczką poza przedszkolem :-D Ninka fajnie jako teletubiś wygląda

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

05 paź 2007, 20:12

Witajcie, cześć i czołem :ico_haha_01:

katelajdko
Mi się również buciczki Twojego synka podobają :ico_brawa_01: Takie przytulne, mięciutkie i z puszkiem, na pewno będzie mu cieplutko :ico_haha_01: Słodkie są :ico_haha_02:
Co do kropelek to fajnie że pomogłam Ci udogodnić ten rytuał, ja już mam tak zakodowane że rano daję i koniec. Na początku dawałam o różnych porach i jak piszesz czasem też wieczorem i często o tym zapominałam. Teraz mam kropelki zawsze na stoliku i jak mała rano wstanie to od razu siup do buźki witaminkę :ico_haha_02:

hekkate
Ja już wcześniej obejrzałam zdjęcia Danielka i miałam napisać że fajowe ale jakoś małą się zajęłam i komputer musiał poczekać, w każdym razie bardzo mi się podobały :ico_haha_02: :-) :ico_haha_01: Danielek wyszedł na nich jak mały dżentelmen!!
Gratuluję nowego członka w rodzinie :ico_brawa_01: Sporawa dzidzi.

qunick
Wiesz co jak patrzę na Twoją Ninkę to mi się wydaje bardzo podobna do mojego szczęścia, mówię Ci też takie jaśniutkie włoski, podobne buźki mają!! Nie wiem czy Ty uważasz tak samo ale mi tak milutko jakoś jak widzę Twoją córcię :ico_haha_02: Jakby moja miała siostrzyczkę hihih. No dosłownie!!

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

05 paź 2007, 20:53

Hekkate, a Daniel w tych bojówkach to już całkiem duzy gość jest!
Napisz jak to dzieciątko. Zuzia na pępowinie miała węzeł zawiązany całkiem ale nie zaciśnięty...I wszystko oki.A USG robił mi raz lekarz - Pan Kudło z Katowic,który doktorat pisał z zależności między pętla z pępowiny a stanem noworodka - wyszło mu że nie ma wpływu ogólnie - w internecie znalazłam gdzieś wnioski tej pracy.

Małgosia moja koleżanka ma fasolkę tydzień starszą od Twojej - namawiam ja na TT.
qunick
Wiesz co jak patrzę na Twoją Ninkę to mi się wydaje bardzo podobna do mojego szczęścia, mówię Ci też takie jaśniutkie włoski, podobne buźki mają!! Nie wiem czy Ty uważasz tak samo ale mi tak milutko jakoś jak widzę Twoją córcię :ico_haha_02: Jakby moja miała siostrzyczkę hihih. No dosłownie!!
- masz racje takie łyse pałki obie! Ja się zastanawiam jakie to dzicko wkońcu będzie miało włoski bo czasem się wydaja jasne a czasem ciemne. Chciałabym żeby miała jak ja - bo moje są gęste i mocne
A wogóle to wklej więcej zdjatek bardzo lubię oglądać!

karolas Ty się coś lenisz - żadnych zdjęć ani filmików - pochwal się Amelką - też lubię sobie na nią popatrzeć jak tak zasuwa i minki robi!

asiam_26, no brak sexiku bo wypalance niestety nieodzowny...Dużo zdrówka dla Łukaszka!

Ja byłam dziś z Ninusią u pediatry na wszelki wypadek żeby ją osłuchał i zdrowa jest ale przepisał jej esberitox - tylko czy on rzeczywiście skuteczny???
Zuzi też dawałam i pewnie podam co tam - nie pomoże to i nie zaszkodzi...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości