Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

co do picia dla alergika

07 paź 2007, 19:18

hej. co podajecie swoim małym alergikom??????????Moja córcia nie bardzo chce pic. wmuszam jej picie. Do tej pory dawałam jej herbatkę koperkową, ale nie w granulacie. Ale też chyba jej się znudziła. daję jej też troszkę soczku jabłkowego. Może znacie jakieś soczki lub herbatki, które dzieciaczki lubią pic a które nie uczulają??????????

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

07 paź 2007, 21:34

Najbezpieczniejszymi produktami dla dziecka alergika sa:jabłka, porzeczki, dynia, jagody. Wszystkie te owoce doskonale nadające się na soki, czy przeciery. Z warzyw zwykle bezpieczna jest marchew, zarówno w postaci soku (np. marchwiowo- jabłkowego), jak i przecieru. Nie wywołują zwykle alergii także: ziemniak, burak, cebula, kalarepa, kalafior, zielony groszek

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

08 paź 2007, 15:09

Według mnie nei ma "bezpiecznych" produktów. Wszystko musisz wypróbować. Być może Twoje dziecko ni ebędzie uczulone na produkt który bardzo uczula a uczulone będzie na jabłko. Wszystko trzeba przetestować. Mój Kubuś np jak był mały miał uczulenie na jabłka a ponoć one nie uczulają

[ Dodano: 2007-10-08 ]
A co do picia to mój kuba pił herbatki granulowane np rumiankowa hipa i bobovity (zupełnie inaczej smakują) czasami dostawal zwykłą przegotowaną wodę. Możesz tez podawać różnego rodzaju soczki.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość