Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

13 mar 2007, 14:03

Mój maluszek ząbkuje, potwierdził to pediatra, a Miki ma przecież dopiero 3 miesiące :ico_szoking: Nie umie trzymać gryzaków na tyle długo, żeby sobie je włożyć do buzi, a nawet jak włoży to próbuje je ssać zamiast gryźć :ico_noniewiem: . Za to namiętnie wkłada sobie całą rączkę do buzi. Ślini się niemiłosiernie :-) Marudził przez ostatnie dni, ale teraz smaruję mu dziąsła Calgelem i jest już lepiej.

Jednocześnie muszę się pochwalić, że Miki od tygodnia przesypia całą noc od 21 do 6.30-7.00 rano :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

13 mar 2007, 14:21

Już ząbkuje? :o nieźle... Moja Majka też strasznie się ślini i wkłada łapke do buzi
Zazdroszczę Ci tych przespanych nocy moja mała budzi się mniej więcej 2 razy i już przed 5 zbiera jej się na gaworzenie i zabawę, więc ja sobie nie pośpię :P

ania24l
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:29

14 mar 2007, 00:37

scoiattolo84 MIKołajek juz ząbkuje :ico_szoking: to bardzo szybkono moja Paulinka też sie ślini ale pozatym nic.
Tych całych przespanych nocy to Ci zazdroszczę bo moja mała budzi sie 3 do 4 razy

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

14 mar 2007, 09:57

Przebiły mu się już dwa ząbki :-D :-D :-D tylko tak jakoś dziwnie, bo po bokach dziąsła, a nie w centrum. Sama nie wiem. Idę dziś do lekarza sprawdzić, czy to tak ma być, czy to jest prawidłowe...
Jeden ząbek u góry, a drugi na dole. Mam dzielnego synka :ico_brawa_01:

Justys87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:50

14 mar 2007, 12:55

babe_boom ale Twoja Majeczka ma dłuuuuugie włoski i dużo ich :-D Śliczna jest! :ico_brawa_01:

scoiattolo84 pogratuluj Mikołajkowi pierwszych ząbków, bo w tak "młodym wieku", to nie lada wyczyn :ico_brawa_01: A do Ciebie mam takie pytanie: karmisz piersią? A jeśli tak, to jak to się teraz odbywa, boli? Bo tego się obawiam :ico_szoking: chociaż póki co mojej Zuzi chyba nie idą ząbki. Za to też się ślini, więc to chyba normalne u naszych Maluszków :-D

Justys87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:50

14 mar 2007, 13:22

sejanko pisałam Ci już we wcześmniejszym poście, żebyś dopisała moją Zuzie do listy grudniowych dzieciaczków. Urodziła się 22 grudnia :-)

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

17 mar 2007, 17:35

Justys87, karmię butelką, więc nie wiem, czy to boli :ico_wstydzioch:
Byłam przedwczoraj u pediatry i powiedziała, że mogą się tak dziwnie wyżynać ząbki - z boku dziąsła. Powiedziała mi też, że raz miała taki przypadek, że maluch urodził się już z trzema ząbkami :-D i że lepiej jak wcześniej wychodzą, niż jak np. w wieku 10 m-cy i wszystkie naraz. Wtedy podobno jest tragedia!

Justys87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:50

18 mar 2007, 19:19

No tak... pewnie przekonam się na własnej skórze (DOSŁOWNIE) czy ząbkowanie boli też mamy karmiące :ico_oczko:

A tak w ogóle dziewczyny co u nas na wątku taka cisza?

Dzisiaj mam wyjątkowo dobry humor, bo pierwszy raz od dłuższego czasu moja Niunia pozwoliła mi się wyspać. Przespała całe 7 godzin :ico_brawa_01: Pierwszy raz... Co prawda zasnęła dopiero o 23. W każdym razie nie nastawiam się na to, że tak już będzie spała ładnie, bo wiem jak 2 tygodnie temu się cieszyłam jak przesypiała około 6h i trwało to niestety tylko 2 dni, więc wolę się nie cieszyć za wcześnie. No właśnie... a co do wieczornego zasypiania... Wasze Dzidzie zawsze zaspiają po kąpieli? Wiem, że większość mam (w tym także ja) po kąpieli karmi i ciągle spotykam się z tym, że wykąpane i najedzone dzieciaki zasypiają na dobre kilka godzin. Moja Zuzia jest zazwyczaj kąpana o 19, później cycujemy, a zasypia około północy!! Czasami zdarzy jej się zasnąć przy cycu, ale jest to mniej więcej tylko 20 minutowa drzemka... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

18 mar 2007, 22:46

My kąpiemy dopiero o 20 (mąż chce koniecznie kąpać, a przychodzi z pracy dopiero ok.19.30), później wieczorne karmionko. Wkładam go do łóżeczka, po kolei mówię dobranoc wszystkim misiakom w łóżeczku, później robię znak krzyża na czółku, mówię dobranoc i odchodzę od łóżeczka. Zasypia momentalnie. A od tygodnia (odpukać) śpi całą noc --> od wieczornego karmienia do 6.30 - 7 rano :ico_brawa_01: Myślałam, że jak będzie ząbkował to przestanie tak ładnie w nocy spać, ale nadal jest tak cudownie - za to w dzień daje popalić :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

18 mar 2007, 22:50

Emilek bardzo ładnie zasypia po kąpieli i jedzonku, wtedy też śpi najdłużej - 6 godzin zaczyna być normą, ale to tylko po kąpipeli, bo tak, to przesypia maksymalnie 3 godziny.
Ale chciałam naisać co innego, Dziś Emilek pierwszy raz samodzielnie usiadł!! Co prawda jeszcze nie z leżenia płasko, tylko takiego podpartego do 45 stopni półsiadu, ale podniósł się do 90stopni i utrzymał tą pozycję kilka sekund, a potem powtórzył to jeszcze piec razy!! On jest taki silny, że aż się wierzyć nie chce.

[ Dodano: 2007-03-18 ]
sejana, twoje dziewczynki urodziły się w terminie, czy wcześniej??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość