Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

co sadzicie o mleku Bebilon pepti??

05 paź 2007, 21:54

mój synek 3,5 miesiąca ma skaze białkową, zapobiegamy przykrym dolegliwościom w rózny sposób - moja dieta bezbiałkowa przede wszystkim ale chciałabym wprowadzić co najmniej jeden posiłek bez piersi, Mały nie chce nutramigenu (moze i dobrze po ostatnich doniesieniach o wadliwej serii), nie tolerował również Humany - choć mi osobiscie najbardziej smakowała, natomiast wczoraj wypił 80 ml bebilon pepti - co uważam za malutki cud, bo do tej pory nie chciał butelki,,,jestem więc ciekawa jakie doświadczenia macie mamy ze stosowania tego właśnie mleczka????jak reagowały Wasze dzieciaczki po dłuższym stosowaniu???

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

06 paź 2007, 08:07

mój Łukaszek do teraz jest na bebilonie pepti, bo dalej ma skaze. Uzywamy go już długo, bo ok 10 miesiecy i nie narzekam. Z tym, ze jak zaczał je pić to był starszy od Twojego i zaczelismy od razu od dwójeczki.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

06 paź 2007, 10:03

Aleksandrowicz ja niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego o tym mleku. No może tylko tyle, że spośród hydrolizatów najmniej śmierdzi i najlepiej smakuje. Moja Oleńka po tygodniu picia bebilonu dostała uczulenia. bardzo je lubiła, ale niestety musiałyśmy przejść na nutramigen. A ze skutkami picia bebilonu walczymy do tej pory mimo, że minęło już ponad 2 tygodnie.
Ale każde dziecko jest inne i lekarz powinien sam indywidualnie dobierać mieszankę. Życzę wam, że maluch dobrze tolerował to mlesio ni i żeby mu smakowało :)

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

07 paź 2007, 14:22

no właśnie bebilon Mateuszka też uczulał i pije nutramigen, a z przejściem nie było żadnych problemów, życzę powodzenia, obserwuj synka i jak bęzie wszystko ok to pozostań na bebilonie

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

07 paź 2007, 18:22

dziękuję za rady, jestem troche zaniepokojona tymi informacjami bo powoli zwalczyliśmy wysypkę,,,Aleczek pije niewielie ilości tego mleczka, po 30 ml, czasem 80 ml, ale to rzadziej, dwa, trzy razy dziennie. Dziś próbowałam podać mu znów humanę i zaskoczył tym razem - wypił prawie 80 ml, wiec moze jednak bedzie na humanie. ale mam pytanie - można zaraz po nakarmieniu mlekiem z butelki, albo chwile później, podac dziecku pierś??Aleczek sie tak dzis domagał - po 80 ml humany nie chciał wiecej butelki, ale wyssał całą pierś. czy można tak postepować???

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

07 paź 2007, 19:19

myslę, że możesz podac mu pierś na pewno nie zaszkodzi :-)

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

08 paź 2007, 19:18

jeśli chodzi o pierś to możesz ja podawać gdy tylko dzidziuś ma na nią ochote (karmienie na żądanie )

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

15 paź 2007, 17:24

Ja mam mleczko Enfamil HA na czarną godzinę, bo mała jest na piersi i narazie chcę, żeby piła sobie moje mleczko. A jakby cosik się stało np. brak mleka to zawsze mam w pogotowiu modyfikowane :ico_oczko:
Enfamil Ha też jest dla dzieci ze skazą białkową, tylko jak dla mnie jest troche gorzkie w smaku

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość