Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

15 mar 2007, 10:46

hihi w rejestracji to czasami są niezłe jaja - moja siostra cioteczna jak rodziła to mąż zawiózł ją do szpitala a tam kolejka :ico_szoking: i nikt jej nie chciał przepóścić :-D dopiero jej mąż zaczął tam sie wydzierać z zrobił porządek - ale gdyby nie on to by chyba w poczekalni urodziła :ico_oczko:

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

15 mar 2007, 10:51

A co to jest ten czop i jak wygląda? Czuję się dziwinie jak czytam o tym i tak na prawde nie wiem o czym czytam.

Awatar użytkownika
Dorunia20
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:29

16 mar 2007, 07:51

A czy to prawda ze na jakis czas przed rozwiazaniem moze kobiete czyscic?? slyszalam cos takiego,ze niby organizm sie oczyszcza przed porodem.,czy to prawda??

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

18 mar 2007, 10:36

mi w niedziele rano odpadl czop (sluz zabarwiony krwia mnij lub bardziej) a potem zaczely sie lekkie skorcze jak na okres. potem robily sie mocniejsze i coraz czestsze. jak trafilam do szpitala mialam skorcze co 5 minut, gdy byly juz mocniejsze to nie mialam rozwarcia i szyjke dluga wiec troche zeszlo. urodzilam w poniedzialek o 1.30.
co do czyszczenia to niektore dziewczyny pedzi do kibelka przed ( ja bylam dwa razy:))

wiki170
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:53

18 mar 2007, 13:56

Czesc dziewczyny :)

[ Dodano: 2007-03-18 ]
No niby wiosna... ale ja jakos od wczoraj zle sie czuje... boli mnie kregoslup na dole tak dziwnie i w biodrach, przechodzi to w bol w dole brzucha. Wogole jakos czuje sie tak inaczej.I zmienila sie wydzielina, jest bardziej wodnista, tak sie pomalu co jakis czas saczy.. myslicie ze to moze juz cos oznaczac?

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

18 mar 2007, 16:07

Z tymi oznakami zbliżającego sie porodu to nigdy nic nie wiadomo. Ja czekałam i czekalam. Pierwsze skurcze przepowiadające miałam juz 1 lutego, a urodziłam 6 marca.
Żaden czop mi nie odszedł, ale za to porządnie posprzątałam 5 marca i może to pomogło.

wiki170
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:53

18 mar 2007, 18:57

urmajo pisze:Z tymi oznakami zbliżającego sie porodu to nigdy nic nie wiadomo. Ja czekałam i czekalam. Pierwsze skurcze przepowiadające miałam juz 1 lutego, a urodziłam 6 marca.
Żaden czop mi nie odszedł, ale za to porządnie posprzątałam 5 marca i może to pomogło.



Tak tylko ze ja jestem dopiero w 34tc.. i od wczoraj takl jak napisalam bardzo dziwnie sie czuje... skurcze to wiem ze sa normalne ale od wczoraj bardzo boli mnie kregoslup w dole i brzuch... no i ta woda ktora sie saczy... a tak wogole to gratulacje.Synus czy coreczka?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 mar 2007, 10:30

z tym saczeniem radze isc do lekarza! co do moich objawow to...wcale ich nie bylo;) niby cos sluzowatego mi odeszlo ale nie czop tylko jakies ciagutki;p i to kilka dni wczesniej.potem przestalo.i znow lecialo.ziwne takie.ja zamiast sprzatania poszlam na przedswiateczne(porzadne!!!)zakupy:) na drugi dzien Mat sie wylonil:))) w nocy dostalam skurczow,takie lekkie bole co 5 min.w szpitalu bylam o 10 a o 13 już tulialam skarbka! nie da sie przegapic porodu! choc kazda kobieta czuje to inaczej...

wiki170
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:53

19 mar 2007, 12:20

dorotaczekolada pisze:z tym saczeniem radze isc do lekarza! co do moich objawow to...wcale ich nie bylo;) niby cos sluzowatego mi odeszlo ale nie czop tylko jakies ciagutki;p i to kilka dni wczesniej.potem przestalo.i znow lecialo.ziwne takie.ja zamiast sprzatania poszlam na przedswiateczne(porzadne!!!)zakupy:) na drugi dzien Mat sie wylonil:))) w nocy dostalam skurczow,takie lekkie bole co 5 min.w szpitalu bylam o 10 a o 13 już tulialam skarbka! nie da sie przegapic porodu! choc kazda kobieta czuje to inaczej...




Przede wszystkim to gratulacje synusia :) a ja u lekarza juz bylam tydzien temu pierwszy raz.Niby wszystko bylo ok bo sie nic nie rozwieralo.Dzisiaj bylam u kontroli i powiedzial ze to juz moze oznaczac zblizajacy sie porod.No tak wiec jade do szpitala dzisiaj... ale moj gin powiedzial ze jeszcze 2 tyg i mozemy spokojnie rodzic i zebym postarala sie wytrzymac.. no tak-latwo powiedziec :p Takze ja sie zbieram i jade... po powrocie wpadne tutaj i dam znac co i jak.Trzymajcie kciuki dziewczyny zeby dzidzia jeszcze wytrzymala troche w brzuszku :-) 3majcie sie cieplutko mamusie i te przyszle mamusie no i oczywiscie buziaki dla Waszych skarbkow :*

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

19 mar 2007, 15:33

wiki mnie połozna powiedziała że to saczenie się (bo mam podobnie) to przygotowania organizmu do porodu, ale nie są to wody plodowe. Podobno jakby wody się sączyły to w przeciągu godziny powinnam miec tak mokra wkładke, ze mozna by ja wykrecać...

A tak wogóle, to z tego co czytam, to wychodzi, że termin masz na kwiecień, tak?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość