Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

19 paź 2007, 18:32

Dominisia, jeste jest troche tego wypełniania w ambasadzie, na szcescie z Milanem nas jeszcze to omineło. Bo przysłali nam papiery do domu a my im odesłaliśmy. Na szcescie mielismy wszystkie potzrebne dokumenty. A zdjęcie to ja robiłam sama dla Milana w domu. Nie chciałam nicsc do fotografa i czekac az sie obudzi, tylko sama w domu mu zrobiłam i jest git. Pasuje.

Ja w poniedziałek ide zaliczać testy jak zalicze to zaczynam jazde :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

19 paź 2007, 19:48

Siunia tylko ze oni od razu wyrabiaja Jasiowi paszport 5 letni biometryczny, czyli z tym glupim zdjeciem...

Na pewno zaliczysz testy. Ja jak przegladalam je do egzaminu to bylo chyba 10 pytan ktorych nie wiedzialam i je wkulam na pamiec, a reszta na logike, bo duzo jest takich co sa do siebie bardzo podobne. Trzymamy kciuki!

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

20 paź 2007, 14:47

Dominisia pisze:Siunia tylko ze oni od razu wyrabiaja Jasiowi paszport 5 letni biometryczny, czyli z tym glupim zdjeciem...


nie rozumiem ?????????

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

22 paź 2007, 17:02

Paszporty biometryczne weszły w życie 28 sierpnia 2006 roku. Istotną zmianą jest wprowadzenie do paszportów zabezpieczeń elektronicznych w postaci chipu z zakodowana informacją o posiadaczu paszportu. Wprowadzenie nowego wzoru paszportu, poza spełnieniem zobowiązań wynikających z członkostwa w UE, służyć ma przede wszystkim zminimalizowaniu strat materialnych, jakie niesie ze sobą przestępczość związana z kradzieżą tożsamości i fałszerstwami dokumentów. Dokument ten podnosi także prestiż Polski na arenie międzynarodowej, ponieważ jest jednym z najnowocześniejszych w świecie... (ze strony MSWiA)

No i te wymogi co do zdjecia sa takie pokopane.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

22 paź 2007, 19:18

Dominisia, ale do zwykłgo paszportu do milana tez musielismy spełniac te głupie wymogi, że tak głowa prosto, ma byc widac uszy, tyle i tyle od gory, lekko widoczne ramiona i takie tam, i udało mi się samej zrobić zdjęcie dla Milana i normalnie przeszło, dobra jestem ???? :-D dobra :-D :-D :-D :-D :-D

Dobra a ja nie o tym chciałam pisać, no zaliczyłam testy u babki, za tydzien rozpoczynam jazdę, a po swiecie zmarłych juz praktycznie bede miala codziennie albo co drugi dzien po 2 godziny jaxzdy zeby szybko sie nauczyć . Testy dobrze mi idą, łatwe są, bez błedów rozwiązuje, a jak popełniam bład to zazwyczaj przez własną głupotę , bo nie tą cyfre zaznacze, albo pytanie zapominam przeczytać.

Jutro idę do gina na 19.30, pewnie już usłysze bicia serduszka, no i już jakoś normalnie dziecko na usg bedzie wyglądało jak dziecko, bo oststnio to tylko pęcherzyk był.

Buziaki dla Jasia :ico_buziaczki_big: z okazji miesięcznicy

[ Dodano: 2007-10-22, 19:18 ]
ps, tam na stronie ambasady są podane wymogi co do zdjęcia dla dziecka, no i w sumie dla dorosłych tez

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

22 paź 2007, 19:37

Dominisia, o jejku, to już na prawdę miesiąc
:ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_brawa: :ico_brawa: :ico_brawa: :ico_brawa: :ico_brawa: :ico_brawa: dla Jasia

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

22 paź 2007, 20:29

Dominisia, no to maluszek ma jmuz miesiąc ale ten czas leci :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

23 paź 2007, 01:27

kiedys pisalam ,ze moj tato wybiera sie do norwegii ...i pojechal ...bardzo mu sie podoba i teraz namawia nas zebysmy z uk jechali do niego,ale ja sie juz przyzwyczailam do anglii ...ale troszke mysle nad tym....he he tutaj po macierzynskim musialabym wrocic do pracy,a ponoc w norwegii wystarczy jak jedna osoba pracuje i mozna sobie domek wynajac? czy to prawda? bo moj tato lubi pofantazjowac :ico_oczko: on ma za darmo pokoj i wyzywienie,wiec to inaczej ...w niedziele przyjaciolka jedzie to bede wiedziec dokladniej...a czy to prawda,ze trzeba podjac prace w ciagu 6 mies od przyjazdu? bo jak bym jechala to tylko T by pracowal...jak to jest?

ps.przepraszam,ze sie tak wtracilam :ico_wstydzioch:

siunia i menenka jestescie blizniaczkami? :ico_szoking:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

23 paź 2007, 10:38

lucy23, witaj

tak jestesmy blizniaczkami

A co do Norwegii to twój tat się nie mylił. Dokładnie tu jeśli pracuje 1 osoba spokojnie da się wyrzyć. Wiadomo jka juz sie chce czegoś wiecej to nie ma jak to 2 pracujące osoby. My tu na stałe sie przeprowadzilismy jak ja byłam w 7 miesiącu ciąży, no i wiadomo, nigdzie nie pracowałam przez ten okres ani rok po urodzeniu Milana. Dochodzą tez do tego datacje na dzieci jakie otzrymujesz jesli maz pracuje . To jest tak rodzinne wtedy otzrymujesz na dziecko do 18 roku zycia 970 koron miesiecznie, a jesli dziecko skonczy rok i nie umiescisz go w zadnej placówce to do 3 roku zycia otzrymujesz dodaatkowo 3300koron miesiecznie. No minusem jest tu to ze życie (wyrzywienie) jest drogie, ale spokojnie da sie przezyc. A co do pracy to od momentu przyjazdu i zgłoszenia sie na policji mąż lub ty macie 3 miesiące na znalezienie pracy. Pewnie do tego czasu napewno cos znajdzie. Nie wiem jakie tam masz jeszcze pytania. Jak cos pytaj.

Twoj Oliverek jest prześliczny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

23 paź 2007, 11:04

Dziekuje za zyczenia dla Jasia!
Mielismy dzis niezby udana noc, Jasia bolal brzuszke i nie mogl zasnac do godziny 3, a na dodatek ja czuje sie niezbyt dobrze, niedobrze mi, boli mnie glowa, czuje sie jakby zaczynalo mnie brac jakies chorobsko, obym sie mylila. Tak wiec dzisiaj oczy mam jak na zapalkach, pojdziemy na spacerek to moze jakos ozyje. Zreszta musze jeszcze zakupki zrobic! Dzisiaj sliczna pogoda. Przemeblowalam sypielnie, zeby miec lozeczko kolo siebie, no i mam wiec to plus, ale ogolnie pokoj wyglada kijowo.

Siunia jak testy?? Wogole bylam na blogu Milanka i super wygladasz (no bo Milanek to wiadomo), masz taka fajna sukieneczke, jakby ciazowa :) Brzuszek juz rosnie??

Manenka fajne masz meble w pokoju o ile to byl twoj pokoj :-D No i co tam Kochana u Ciebie??

Izunia jak Adrianek?? Maz dalej zapracowany??

Lucy witaj!! Nie jest zle w Norwegii, zreszta tak jak pisala Siunia. A w jakim zawodzie Twoj maz lub Ty chcielibyscie szukac robotki??

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Tiwa i 1 gość