mamaJulci
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 201
Rejestracja: 30 kwie 2007, 19:30

30 paź 2007, 14:52

katelajdka, ''Powiedziałam że już nigdy ze strachu nie pozwole nikomu unikac lekarzy!!''

Ale sama widzisz kochana jak to czasami mogą zaszkodzić niż pomóc. Niestety najlepsi lekarze wyemigrowali na Wyspy;-(

Trzymam kciuki Kochana za mamusię..
Ja też czasami czuję suche powietrze i wtedy stosuję bardzo prostą zasadę - wieszam mokre ręczniki na kaloryfer ..Nie mam potrzeby stosowania elektrycznego nawilżacza bo majątek płacę już i tak za prąd :ico_olaboga:

aga0406, bardzo dziękuję w imieniu Julci za komplement , ---wzajemnie - twój maluch jest również śłiczny ,ale który nie jest? hehe

karolas, ja tam się nie znam na komputerach . Wiem tylko że któraś z dziewczyn ma poniekąd rację z tym oczekiwaniem na serwis..ja kupiłam w Powiedziałam że już nigdy ze strachu nie pozwole nikomu unikac lekarzy!!Ja kupiłam w Media laptopa i coś się zbombało więc chyba z 6 tyg czekałam na naprawę;-(

Ale powiem Ci że koleżanka kupowała kompa i pozwolili jejdokładać , więc może musisz poprostu trafić ..

Ale jeśli chodzi o raty , to przecież możesz wziąść na raty w sklepie komputerowym też się zdażają 0% np. Lukas , który obsługuje np. Media..

Trzymam kciuki za pozytywną decyzję szwagierki , ale przyznam że ja bym w życiu nie pożyczyła takich rzeczy a to dlatego że jestem strasznym pechowcem i gdyby mi się np, zepsuł to głupio mi by było przed nią .. Także kasy ani wartościowych rzeczy nie pożyczam..

Nauczkę miałam dawno temu , gdy pożyczyłam od znajomej aparat i wzięłam go na imprezę i ktoś mi ukradł ..Kurde jak ja się bałam jej powiedzieć o tym , bo miał dla niej wielkie znaczenie , pozatym tani nie był..
Od tego czasu skończyłam z pożyczaniem czegokolwiek od kogokolwiek

A jeśli chodzi o teściów to powiem Ci ze aż wstyd mi się przyznać co znów odwalili, to są tak ograniczeni ludzie że szok :ico_szoking:

Jeśłi chodzi o podgrzewanie mleka to słyszałam że nie powinno się podgrzewać , ja też mam podgrzewacz ale go nie używam , . Mleka się długo nie robi , Ja robię tak że leje do dzbanuszka zawsze zimną wodę i stawiam zawsze koło czajnika , więc jak podgrzewam w czajniku , to mieszam i już jest idealna temp. sypię mleczko i gotowe.
Tylko że ja przesypiam całe noce..
Ale rozumię mamy nie wyspane ( miałam tak na początku) - wtedy w termosie miałam wodę przy łozku , dodawałam mleczko z pudełeczka - miarki Aventa i gotowe w min.

lulu81, do Wiednia jeżdzę 5 godzin sama samochodem z Julcią .. Bardzo często jeździ z nami mąż ..JA musiałam z wszystkim sobie sama dawać radę i naprawdę to dla mnie nic takiego ,Julcia jest grzeczna..Zrobiła już ze mną tyle kilometrów co niejeden starszy człowiek..

ALe to jest tak że myślimy że nie podołamy a jak sytuacja nas zmusza to dajemy radę . Ja cię podziwiam że sama wychowujesz Filipka- myślę nie dałabym rady , ale pewnie gdyby sytuacja mnie zmusiła to wyjscia by nie było i pogodziłabym się z tym

To samo Matgorzatka- da radę i będzie się z nas za 3 latka śmiała że śmigamy z brzucholami a ona już ma luzik - dzieci odchowane ..


A z ta krwią to śmieszne , wierzę że musiałaś być wystraszona. Mnie to by pewnie wygnali od razu , bo serio ani plamki nie było przy 1 razie i nie tylko pierwszym..

A powiedz mi , jeśli możesz oczywiście - jak to było u was z tym Ramadanem , serio nic nie jedliście? i serio tak często oni się modlą?
U nas jak pewnie wiesz jest mnóstwo tej narodowości ( oczywiście nic do nich nie mam- sama jestem tu obca)..Mój mąz ostatnio był w pracy i wszedł do takiego mieszkania i tam w łazience na podłodze leżał koleś i się modlił w stronę słońca..Pozatym nic nie jadł.. \Bardzo mnie interesuje ta religia bo jst zupełnie inna od naszej . Choć ja wierząca to słabo jestem..

Mąż pracując z tym mężczyzną narodowości Tureckiej opowiadał mi że tamten mówił że kobieta mająca miesiączke nie może siedzieć przy stole przy jedzeniu bo jest nieczysta,
Ponadto jest często bita, facet może mieć wiele kobiet , a żona nie ma prawa głosu.

Nie musisz pisać na swoim przykładzie ale napewno będą c tam obserwowałaś sąsiadów i wogóle..pOdziel się spostrzezeniami..

Mąż czasami mi mówi z przekąsem '' Ty powinnaś mieć Turka - by Cię bił, zdradzał to byś mnie doceniła..""
A ja się z nim nie zgodzę - nie dzielę ludzi na narody , zwracam uwagę na to jakim jest człowiekiem..Czy jest dobry czy zły , a nie czy kolorowy czy biały/

Ja już dawno sobie powiedziałam że jeśli moja córka chciała by być z Chińczykiem , Murzynem , starszym , mlodszym - to jak będzie ją szanował to będę szczęśliwa/

A jak znajdzie sobie ślicznego bogatego Polaka a będzie dla niej złym partnerem to zabiję go :-D

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

30 paź 2007, 15:35

lulu81, dzięki Tobie równiez za myśli o mojej mamie!! Dowiedziałam się przed chwilą że zanjomy lekarz kazał odczekać do poniedziałku, niezależnie od tego co powie ten w przychodni. Temu mozemy ufać bo ma 40 letnie doswiadczenie chirurga!
Dobrze ze czujesz sie już lepiej!!
mamaJulci, masz racje że lekarze to najczęściej niedouczeni są a najleppsi wyjechali, ale jakby wcześniej poszla to moze spryskaliby czymś ten palec, antybiotyk dali i szybko doszedł by do siebie, a tak tylko cierpienie i niepewność!! Jednak za wczasu lepiej się leczyc!!

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

30 paź 2007, 15:37

dziękuje za życzenia dla męża
Czekam właśnie aż wróci z pracy i pojadę po buty...
katelajdka to czas na życzenia urodzinowe zostawmy zatem na jutro :ico_brawa_01:
Malgorzatka to super że zostajesz z nami :ico_brawa_01: Współczuje tych porannych pobódek, kurcze przydałaby Ci się jakaś solidna pomoc, oby cię ktoś odciążył od noszenia Wojtusia przed snem itp. Jedno jest pewne, dla mnie jesteś WIELKA, wzorową matką i żoną :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

30 paź 2007, 15:42

Witajcie,
jeny ja mam dzisiaj urwanie głowy z małą :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Od rana strasznie piszczy, w nocy 3 godzinna przeerwa we śnie, w dzień odespała, no kurczę najedzona, napojona a piszczy ciągle!! Jeszcze dzisiaj sama w domu i normalnie już wymiękam, chyba zaraz ją ubiorę i zrobimy rundkę wokół osiedla to może się trochę uspokoi :ico_noniewiem:

Promocja
Od 5 listopada w Biedronce do kupienia za 9,99 zł do wyboru:
1. Zwierzątko na piłce z dzwonkiem (krokodylek, słonik lub myszka do wyboru),
2. Telefon zwierzątko (z klawiszami wydającymi dźwięki, wyciąganą antenką i klapką z lusterkiem - zwierzaki takie jak wyrzej do wyboru - komplecik :ico_haha_02: )

Ok nie dam rady nic więcej naskrobać :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

30 paź 2007, 15:55

mamaJulci, lulu81, mnie tez ta religia interesuje i obyczajowość tego kraju, więc Lulu jeśli tylko możesz i masz ochote to napisz nam takie różne ciekawostki typu: 'kobieta mająca miesiączke nie może siedzieć przy stole przy jedzeniu bo jest nieczysta'.
W zeszłym roku (22-23 tydzień ciąży) byłam w Egipcie w okresie Ramadanu. Rzeczywiście widziałam, że Egipcjanie w ciągu dnia nic nie jedza i pija. Trudno mi to sobie wyobrazić przy 40 stopniowym upale. O 18, czyli po zachodzie mogą jeść. Wtedy mężczyźni wychodzą do knajp i jedzą. Jednego razu wracaliśmy z jednej wyprawy autobusem typu nasz PKS. Wsiedliśmy o 17.45. O 18 nagle autobus się zatrzymał, kierowca powiedział,że jest ramadan i musimy wysiąść z autobusu bo oni idą teraz jeść. I mamy przyjść za 45minut i wtedy pojedziemy dalej. Wydaje mi się, że Egipcjanie bardziej przestrzegają swoich reguł religijnych niż Turcy. Egipcjan widziałam np. na plaży czytających Koran a Turków nie.
Za to w Turcji jest więcej meczetów i na dachu każdego głośnik, żeby w każdym miejscu było słychać modły. Tak więc codziennie o 5 rano było pobudka, bo w każdym hotelu, nieważne czy blisko meczetu czy daleko było słychać 'ala-ala-ala'.
A jeszcze z ciekawszych rzeczy w Egipcie tylko raz widziałam egipckie kobiety na ulicy, było to po zmroku, koło godz.21 dwie kobiety szły do piekarni. A tak to wszędzie mężczyźni, obsługa hotelowa tez.

A jeszcze mi sie coś przypomniało, będąc w Turcji podróżowaliśmy autostopem. Kiedyś podwoził nas kawałek samochód z turecką rodziną. Ja usiadłam z tyłu kolo takiej babci jak ta od kozy co jechała do kawalera. Że był upal, to ja bylam w krótkiej sukience. I babcia całą drogę tak mnie mierzyła wzrokiem, że aż mi głupio było i siedząc naciągałam sukienkę w dół, ale wiele sie dało. Tego samego dnia byliśmy w typowo tureckiej wiosce, nie turystycznej i poszliśmy do knajpki gdzie byli sami mężczyźni od młodych po bardzo zasuszonych dziadków. Ale ci sie na mnie gapili cały czas, mówie wam, jakby ufo zobaczyli.

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

30 paź 2007, 16:20

olala
z doświadczenia wiem że jak nie będzie mleka to ssak nie będzie ssał. Tylko że Zuzia poprostu spała a boję się Ze Nina i tak będzie się budzić...i płakać...

karolas
no hmmm, ja karmiłam Zuzię właśnie prawie do 2 lat...Z tym że tylko w nocy to miało miejsce ale za to pod koniec tez juz mi dawała popalic co 2 h...A ze dostałam @ to nie miałam juz motywacji zeby przedłuzac ten proceder.2 noce przemeczyłysmy i było oki.


DZIEWCZYNY
czy Wam też się tak dłużą dni? Rany dopiero po trzeciej...A już się ciemni i jakoś tak - deprecha jesienna...

Odchudzanie
jakoś mi idzie - ale bardziej w sensie ruchu niz ograniaczania jedzenia - choć przez hubertusa i jelitówkę trochę zaoszczędziłam na jedzeniu...
A przegryzam Ninowymi chrupkami...

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

30 paź 2007, 17:34

cześc dziewczyny. dawno mnie tu nie było - wszystko przez remont w domku. No ale teraz mamy gazowe ogrzewanie i jest cieplutko w domku.
A co u nas :
Tobiaszek rozwija się szybciutko, stoi i chodzi koło ściany. Gorzej z mówieniem - mowi tylko parę wyrazów. Rosnie nam maly rozrabiaka - wszystko musi byc w rączce, potem w buzi a potem ląduje na podlodze - z wielkim hukiem na podłodze.
Ja zostałam sama - mąż wyjechał w tamtym tygodniu na 6 miesięcy na misję pokojową.
Pozdrawiam wszystkie lutówki.

[ Dodano: 2007-10-30, 16:36 ]
Hekkate, - ja idę do pracy niestety jeszcze w piatek. Ale mialam do wybory piątek albo następna sobota - więc wybrałam piątek

[ Dodano: 2007-10-30, 16:38 ]
dziewczyny - podajcioe mi link do tego programu zminiejszającego zdjęcia

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

30 paź 2007, 18:28

ML, to program http://photobucket.com/
to słomiana wdoawa jesteś - jak ty to znosisz? I jak już zmniejszysz to wklejaj zdjęcia bo już dawno Tobiaszka nie widziałyśmy!

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

30 paź 2007, 19:32

cześć ! wczoraj w pracy nie miałam ani sekundy czasu na tt, a dziś dopiero teraz i tyle stron do czytania od niedzieli :ico_olaboga: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Małgorzatka fajny pomysł na kanapeczki z pastą - zrobię w piątek, bo mam wtedy urlop :ico_brawa_01:

olala. Dorota świetne fotki :ico_brawa_01:

Kajunia żółtko - ja nie daję regularnie, bo mi mała po tym wymiotuje :ico_szoking: mamy spróbować podać na miękko ale jeszcze tego nie zrobiłam bo boję się reakcji wymiotnej....

lulu dobrze, że już czujesz się lepiej :ico_oczko:

Ja zaczęłam ćwiczenia wczoraj wieczorem :ico_brawa_01: a dziś już zrobiłam 2 serie rano. I chyba rano będę ćwiczyć bo wieczorwem Joaś zasypia dopiero ok 23 :ico_szoking: a rano ma dobry humorek i bawi się ładnie na dywanie a ja obok ćwiczę :-D nie wiem tylko jak to będzie potem jak coraz dłużej będą trwały te ćwiczenia. Mam tylko problem z ćwiczeniem 5 - jak długo tzreba robić te nożyce???

mamaJulci a ja zjadłam dziś piernika (wczoraj zresztą też), a potem przyjechała teściowa do Joasi i przywiozła rogale z masą rafaello i oczywiście też zjadłam :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Karolas tu jest link do 6weidera ten co podawała lulu : http://www.kulturystyka.org.pl/modules/ ... toryid=176

a jeśli chodzi o mleko to uspokoiłaś mnie :ico_sorki: bo ja jak czytałam ile mleka piją dzieciaczki niektórych lutówek to byłam w szoku i jednocześnie się zmartwiłam, bo Joasia mleko pije tylko z piersi rano, wieczorem i w nocy, no i jeszcze je kaszkę mleczno-ryżową, . Joaś waży 8900.

olala nie martw się na zapas, na pewno ci mleczka nie zabraknie :-) Ja też karmię często w nocy, czasami tylko 2 razy, a czasami mam wrażenie, że całą noc :ico_noniewiem:

Czasem uda mi się Asię oszukać w nocy - jak tylko usłyszę, że westchnęła (ciekawe jak ja śpię, że to słyszę hihi) wyskakuję jak oparzona z łóżka i daję małej butelkę z wodą, Asia się napije i śpi dalej. Niestety jak nie zdążę na westchnięcie to budzi się bardziej i już się nie daje nabrać na wodę i musi dostać cycolinka hihihi

A nam ostatnio lekarka powiedziała , że mam jak najdłużej karmić piersią, bo Joaś ma takie plamy na języku (geograficzny język czy coś takiego) i to może być objaw alergii, która dopiero może się wykluć jak skończę karmić, bo narazie nic Asi nie dolega. Ja miałam zamiar karmić tak do roku, a w takim razie to nie wiem , może do 1,5 roczku hmmm

Jeszcze napiszę wam , że od tygodnia czekamy z nicierpliwością na PIERWSZY ZĄBEK i dziś nareszcie zaczęło coś stukać jak Joasia coś je łyżeczką :ico_brawa_01: i dziąśło jest takie nabrzmiałe i zarys ząbka też widać. To górna lewa jedyneczka hihi. Ciekawe kiedy się przebije :-D

ML życzę ci , żeby te 6 miesięcy szybko ci zleciało. jesteś dzielna i świetnie sobie radzisz. I dobrze, że masz już ogrzewanie gazowe, nie będziesz się musiała sama całą zimę męczyć z piecem :ico_brawa_01: Zaglądaj do nas często :ico_oczko:

ZDRÓWKA ŻYCZĘ WSZYSTKIM CHOROWITKOM :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

30 paź 2007, 19:44

qunick, -na razie nie jest źle z tą rozłąką - męzuś wyleciał dopiero w sobotę rano. Piszemy do siebie codziennie SMS, rozmawaimy na gg i przez skypa. Gorzej w nocy - bo nie ma do kogo się przytulic :ico_placzek:
Tobiaszek własnie zasnął - przez tą zmianę czasu zasypia mi teraz tal okolo 19.00, pozatym dzisiaj był w żlobku i był bardziej zmęczomy.

mamy w domku taką zabawę. Tobiaszek ucieka na czworakach przede mną, a ja go gonię i łapię za nózki - a on wtedy zaczyna się śmiac na cały głos :-D


Ale był jeszcze taki inny program - coś na imag.... i nie pamiętam co dalej. Tym to nie wiem jak się posługiwac

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość