mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

06 lis 2007, 10:58

Hej, hej,
Ja dzis laba, tzn zaprowadzilam Zuzie do przedszkola i tylko pojde po nia kolo 14.00 i siedze tylkiem w domku bo wczoraj sie tak nalazilam ze szok. No i od wczoraj mam wreszcie ten wozek na balkon, i wreszcie moja mala spi w dzien :ico_sorki: w domu nie ma mowy a wozka z dolu na gore dzwigac nie moge, windy niet, wiec w koncu mam klasycznaInglesinke na balkonie i malutka tylko przelozylam z wozka do wozka i nadal spi :ico_sorki:
U nas dzis pogoda chyba ladna, jest slonko, wietrzyk,ale i temp niziutka.
Zla wiadomosc to taka ze moja mama wczoraj rafila do szpitala :ico_placzek: na neurologie, miala rwe kulszowa, ale taka ze pogotowie wzywali bo ona wyla z bolu, a potem jak jej troche po jakichs zastrzykach przeszlo, spuchla jej lydka i mama mowi ze jest jak kloda, w ogole jej nie czuje przy dotyku :ico_placzek: dobrze chociaz ze stope czuje i rusza palcami :ico_placzek: ale i tak sie strasznie martwie ta moja mamusia :ico_placzek:
Justynka, ciekawa jestem czy mojemu czupurowi wyleca wlosy, bo ma taaakie smieszne. moj Maly Punk :-)
Eska, dobry pomysl z tym kontem, pieniazki na potem jak znalazl. Aa i mi sie tez zdarzylo trzepnac J podczas klotni, ale kurcze mnie to bardziej chyba boli od niego. Bez sensu wiec takie samookaleczanie ;-) ciesze sie ze wszystko sprawnie poszlo z Chrzcinami, ja to nawet nie mam kandydatow na chrzestnych, bo moja cala rodzina w Pl a J. prawie cala, oprocz siostry w szwecji, i w sumie takie to dziwne nie wiadomo czy robic je tutaj bo mamy blisko polski kosciol czy w Pl (juz widze te plotki, gadanie ludzi w tej pipidowie co kiedys mieszkalam, ehh.. sama nie wiem) Pewnie zaczekamy z tymi Chrzcinami az do wiosny-lata i juz.
ewasiek, kurcze a ja tak chcialabym miec tesciowa bo nawet nie moge sobie ponarzekac, moja zmarla zanim sie z J. poznalismy a szkoda bo tu mieszkala i mialabym pewnie fajna pomoc.
eve81, tak sie ciesze ze z Szymusiem juz wszytko w porzadku. To lekarka mu stwierdzila wiotkosc krtani? no i gratki z zakupami, ja nawet w skladzie budowlanym potrafie kase wydac, zawsze znajde cos co warto kupic :ico_oczko: Wiec tym bardziej w Biedronce bym wydala na te ich pierdulki :ico_haha_01:
Dominisia, ja mialam tescia spoko choc krotko go niestety znalam bo zmarl, i tez cholernie zaluje :ico_placzek: No i chyba mozemy sie pochwalic pozostalym tiktakowa ze mamy juz umowione spotkanko? :-D chyba bedziemy pierwsze z tego grona ktore sie spotkaja a potem bedziemy plakac na forum ze tak daleko od siebie mieszkamy :ico_oczko:
No i chcialam ci kobieto podziekowac za te slowa:
Dominisia pisze:na szczescie znikly mu juz te krostki co widac na fotkach, mam wrazenie ze jednak bylo to po tym tranie, bo odkad daje witaminke D a nie to smierdzace dziadostwo to ma sliczna skore

:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: juz wiem po czym egzema mojej Nelci! Pierwszy raz jej podalam te krople w srode wieczorem a w czwartek obudzila sie z wysypka, myslalam ze moze za goraco jej bylo, potem szukalam winy w proszku do prania, plynie do plukania, nawet w mleku, kosmetykach a to na pewno od tego gow.a! Dzis jej juz nie dam i poobserwuje, jak znikna to mamy winowajce. Tylko skad ta tu wezme sama wit. D? Ty kupilas w Norge czy ktos ci wyslal z Polski? No i Jasiu, moj zieciu jest super przystojniak, a jak sie slicznie usmiecha :-) :ico_oczko:
Kocura Bura, ciese sie tak bardzo ze wszystko poszlo gladko, miejsmy nadzieje ze bedzie coraz lepiej, albo przynajmniej niech nie bedzie gorzej :ico_sorki: Bardzo podoba mi sie minka Twojej Zuzi na zdjeciu, taka powazna myslicielka :ico_haha_01:
eve81 pisze:on sam mówi że trzeba sie zbierać do sklepu :-D

no po prostu czad :ico_brawa_01: :-D Jakie wnioski? trzeba nieraz dac chlopom czadu a od razu nastepuje cudowna zmiana o 180 stopni !!! chyba w takim razie jednak mezczyzni maja mozgi, choc czasem nam sie wydaje ze nie :ico_oczko:
A moja niuniusia od wczoraj sie usmiecha :-) A ja placze ze szczescia, glupia idiotka :ico_puknij: Ale co zrobic jak ten moj Krzykacz tak mnie wzrusza. W ogole to macierzynstwo jest zupelnie inne od tego z Zuzia, rozwala mnie na lopatki emocjonalnie, tylko bym siedziala i patrzyla na to moje szczescie i wtedy to az mnie sciska w dolku ze wzruszenia. Z Zuzanka bylo inaczej, wiadomo rowniez kochalam ja nad zycie i nadal kocham ale moze to kwestia wieku, wtedy mialam 21-22 lata i wiecznie gdzies gonilam, a teraz stara nonono jestem wiec siedze i dumam :ico_oczko:
Moje dziecko spi juz godzine, to jej sie prawie nie zdarzalo odkad sie urodzila :-) Jednak ten wozek i balkon to byl dobry pomysl.

[ Dodano: 2007-11-06, 10:02 ]
Nie wiem co takiego zrobilam ze sie tak ten post rozciagnal :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

06 lis 2007, 13:35

mama_zuzi1980, Nelcia ma miesiąc! Wszystkiego najlepsiejszego!
I ja mam nadzieję,że będzie ok. Kontrola za tydzień.
Jutro mamy szczepienie. I czeka mnie wyprawa autobusem z wózkiem. Jeszcze nie jechałam i boję się, czy sobie poradzę. Nie chcę już, żeby mąż się zwalniał z pracy, bo i tak ciągle bierze wolne,żeby jechać ze mną do kliniki. Muszę sobie poradzić, bo pewno jeszcze niejedna taka wyprawa mnie czeka.

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

06 lis 2007, 13:47

No dzien doberek Mamuski :)

Mamo Zuzi mi kazali dawac Jasiowi tran od czwartego tygodnia, po 2,5 ml. W osrodku zdrowia dla dzieci nawet dali mi pierwsza buteleczke i strzykawke do podawania no i zaczelam dawac mu to paskudztwo. Na drugi dzien buzka w krostkach, ja na poczatku stwierdzilam ze to wina Krzyska :-D bo calowal malego i pewno podraznil go nieogolona broda. No i K. musial przestac dawac mu buziaki. Piersia nie karmie wiec odpadalo ze cos zjadlam. No i dwa dni pozniej krostki pojawily sie na glowie i ramionach... No a ze K. tam go nie calowal no to juz nie bylo na kogo zwalic :) I wtedy wpadlam na pomysl ze to od tranu. Odstawilam i wszystko zaczelo sie goic. Witaminke D kupilam w norweskiej aptece, no jakby tego nie mieli to ja juz bym zwatpila :-D I daje 5 kropelek, tyle ile pisze na opakowaniu. Dzwonilam do mamy Krzyska i stwierdzila ze rzeczywiscie jakies zmiany na skorze moga byc od tranu, takie male dzieciaki czesto nie toleruja tego rybiego tluszczu. Wogole jak podawalam Jasiowi ten tran to jego kupy mialy taki zapach ze szok, a jak gdzies spadla mi kropla, to nawet po praniu ciagle smierdzialo, a jak ja to czuje to sie mi podnosi normalnie. Nawet Jasia nie chcialam calowac jak czulam ten zapach na jego buzce. Bedzie wiekszy to mu zaczne dawac taki w kapsulkach. Teraz jego buzka wyglada slicznie, ale dosc dlugo to trwalo zanim wszystko poznikalo.

Eve oz kurde, ale masz fajnie... ja jakbym chciala przed 6 wyslac Krzyska do sklepu to chyba tylko po piwo zgodzilby sie jechac, chociaz moge sie mylic :-D Ostatnio dosc dlugo lazilismy po sklepach i nawet sie nie zloscil. A jak chcialam jechac kupic sobie cos do ubranka to nawet chcial jechac ze mna, ale swierdzilam ze pojade sama. Potem sie go pytam czemu tak bardzo chcial sie ze mna wybrac, to walnal mi takiego komplementa ze szok: "Bo myslalem, ze znowu kupisz sobie cos jak dla starej babki" :ico_olaboga: Widac moj maz uwaza ze mam dobry gust... No i super zdjecia Szymonka w podpisie.

Justyna mnie szczepienie czeka w piatek, juz jedno przezylam i tak mi go zal bylo, taki placz jak dziecko cos boli jezt zupelnie inny niz jak np. placze bo jest glodne czy marudzi... Az mnie serducho bolalo normalnie. U nas dzis sliczna pogoda tylko troszke chlodno, zastanawiam sie jak Malego ubrac na spacerek... Ma takiego pluszowego pajacyka na sobie, pod spodem body z dlugim rekawkiem i chyba tylko mu jakis sweterek zaloze, chociaz wydaje sie mi ze jakbym go opatulila kocykiem to by wystarczylo... Kurcze, ja zawsze mam z tym problem...

No wlasnie ja tez sie chwale ze jade poprzeszkadzac Mamie Zuzi, oj biedna ona :)
Za granica 300 km to tak jakby w Polsce 30 :)

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

06 lis 2007, 13:53

Jestem i ja jak zwykle na chwilke, od jutra będe przesiadywać tu częsciej bo kuzynka dzis wieczorem juz wyjeżdza. Tak bardzo chciała iśc z Olusiem na spacer ale pogoda okropna zimno, szaro-buro i na dodatek śnieg leci :ico_szoking: :ico_olaboga: Normalnie koszmar :ico_placzek:
Mamo Zuzi wszystkiego najlepszego dla Twojego czupurka, buziaki od Olka :ico_buziaczki_big: Hmmm a tort to gdzie??
Eve ciesze sie ze u Szymcia jest poprawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kocura Bura pisze:Jutro mamy szczepienie.

No to nasze słoneczka jutro razem będą cierpiały bo my też jutro idziemy sie pikać :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-11-06, 12:55 ]
Dominisiu , Mamo Zuzi super że się spotykacie a kiedy ten wyjątkowy dzien nastąpi ? No i prosze zdjęcia pstrykać bo my chętnie was razem zobaczymy :-)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

06 lis 2007, 13:56

Obrazek
tak wyglądałyśmy w sobotę

[ Dodano: 2007-11-06, 12:57 ]
eSKa, oj to biedny i Twój dzieciaczek jutro :ico_placzek:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

06 lis 2007, 14:10

O kurcze, juz sie rehabilituje ;-)
:ico_tort: :ico_kawa: Ale ja wyrodna matka jestem ze o swego dzieciecia urodzinkach zapomnialam.... No i dziekujemy za zyczonka od wszystkich :-)

Dominisia, no to juz nie wiem bo ja nie daje tranu tylko vit A+D . No w sumie vit. a to chyba cos tam wspolnego ma z tranem czy sie myle? w Pl daja dzieciom tylko vit. D a tutaj jeszcze ta A i to w niej widze winowajce. Odstawie i zobacze.
No wlasnie ja tez sie chwale ze jade poprzeszkadzac Mamie Zuzi, oj biedna ona :)

Oj kochana ty nawet nie wiesz w co sie pakujesz przyjezdzajac do nas, fartuszek na pas i do garow ;-) hehehe Chlopom chyba bedziemy musialy dac cos na znieczulenie bodzcow zeby za bardzo nie wiedzieli o czym gadamy ;-)

eSKa pisze:Dominisiu , Mamo Zuzi super że się spotykacie a kiedy ten wyjątkowy dzien nastąpi ?

A ten wyjatkowy weekend bedzie 24-25 listopada :-D A zdjatka macie jak w banku!!

Kocura Bura, Slicznie obie wygladacie :ico_brawa_01: a ty cosik wypieknialas po ciazy czy mi sie zdaje ;-) Aaa, pewnie to kilogramki z buzki tez zeszly :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

06 lis 2007, 14:24

mama_zuzi1980, zazdroszczę Wam tego wspólnego weekendu! Przyłączyłabym się, ale wtedy mamy chrzciny :ico_oczko:
Eee, nadal jestem okrąglutka :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

06 lis 2007, 15:04

Kocura Bura, mama_zuzi ma racje :ico_brawa_01: super wyglądacie z Zuzią, a Ty aż promieniejesz na tej fotce :ico_brawa_01:

mama_zuzi1980, wszystkiego najlepszego dla Nelci Obrazek i oczywiście częstujemy sie z Szymciem...mniam mniam

mama_zuzi1980, nell wygląda na tej fotce jakby miała z roczek :ico_szoking:
normalnie robi wrażenie i jakie ma ładne botki :-D

fajnie macie z tym spotkankiem, szkoda że wszystkie nie możemy sie spotkać :ico_oczko:
a może my też wpadniemy???? hehe ale byłaby impreza kinder party...hihi
no i w końcu Mama_Zuzi pozna swojego zięcia :ico_brawa_01:
to czekamy na fotki

mam pytanko: czy wasze maluchy też pakują rączki do buzi??? normalnie mój od paru dni ślini piąstke choć głodny nie jest :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

06 lis 2007, 16:11

mama_zuzi1980 pisze:No w sumie vit. a to chyba cos tam wspolnego ma z tranem czy sie myle?
wiesz mozliwe ze ma, bo tran to witamina A, D i kwas omega 3

No dla mojej synowej wszystkiego co najlepsze w Dniu ukonczenia pierwszego miesiaca!! Zajeb.... wyglada na tej fotce w podpisie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

mama_zuzi1980 pisze:Oj kochana ty nawet nie wiesz w co sie pakujesz przyjezdzajac do nas, fartuszek na pas i do garow hehehe

To moze ja sie jeszcze zastanowie, co z tym przyjazdem :-D :-D :-D

Kocura masz super okulary :ico_wstydzioch: Wogole slicznie wygladasz, ba slicznie wygladacie :ico_brawa_01: Tak jak popatrzylam na Twoje wyregulowane brwi to sobie przypomnialam o moich krzakach i juz lece do lazienki cos z tym zrobic...

eve81 pisze:fajnie macie z tym spotkankiem, szkoda że wszystkie nie możemy sie spotkać

e tam, wszystko mozliwe, moze zorganizuje sie za jakis czas jakis zlot?? :-D

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

06 lis 2007, 16:38

Prawie wszystkie mają nowe foteczki wiec ja tez nie będe gorsza :ico_haha_01:

Kocura Olus ma takiego samego pajacyka z misiem jak Zuzia :-D

Wszystko poczytałam ale odpisze jak męzus pojedzie z kuzynką na lotnisko, bede miała duzo czasu no chyba że Olek nie pozwoli :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-11-06, 17:17 ]
mama_zuzi1980 pisze:w Pl daja dzieciom tylko vit. D a tutaj jeszcze ta A

Pl idzie z postępem bo nam też lekarz przepisał oprócz wit D witaminke A :-D

[ Dodano: 2007-11-06, 18:39 ]
eve81 pisze:czy wasze maluchy też pakują rączki do buzi??? normalnie mój od paru dni ślini piąstke choć głodny nie jest
Oluś pcha łapki do buzi jak jest głodny, w innym wypadku raczej nie.

eve81 pisze:mama_zuzi1980, nell wygląda na tej fotce jakby miała z roczek
zgadzam się z Eve w 100%,

[ Dodano: 2007-11-06, 18:41 ]
Kocurka ślicznie się prezentujecie z Zuzią :ico_brawa_01: A Zuzia to na jednym zdjęciu oczka ciemne, a na tym z toba to tak jakby błękitne miała :ico_haha_02:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość