Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

10 lis 2007, 12:23

Serdeczne życzenia dla Milenki I Wojtusia!!! :ico_tort:

Dziewczyny i jak tam cwiczenia Wam idą od jutra bym sie dołączyła jak mozna
wstyd się przyznać ale nawet nie zaczęłam :ico_wstydzioch:
madzia22, serdeczne życzenia dla Lenki! To masz przeboje z teściową :ico_olaboga: a jak mąż na te teksty zareagował?

Hekkate właśnie nie widzę żby Nina miała jakoś szczególnie opuchnięte dziąsła...No i nie przyjmuje jakiejś typowej pozycji czworaczej - bardziej staje na główce i nóżkach - mój matołek hihi!

aga0406 - no to powoli zaczyna się układać u Was?


Ja skończyłam prawie obraz i muszę się zabrać z świąteczne porządki - może jak dziś zacznę to zdążę do Świąt???
Pada śnieg...

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

10 lis 2007, 12:59

witajcie
u nas dzisiaj rewelacja
Dominis spal do 9 :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
w szoku jestem..
zjadl sniadanko a przed spankiem wypil mleczka 125 ml ale zawsze cos :-))

Karola duzo zdrowka dla Amelci :))

qunick pisze:Hekkate właśnie nie widzę żby Nina miała jakoś szczególnie opuchnięte dziąsła...No i nie przyjmuje jakiejś typowej pozycji czworaczej - bardziej staje na główce i nóżkach - mój matołek hihi!


a wiecie ze Dominis jak usypia to on wyczynia takie akrobacje
staje na glowce i sie cieszy
a nawet w kojcu zaczyna raczkowac gorzej mu to idzie na podlodze bo tylko pelza ale dobre i to hihi

wszystkiego najlepszego dla Jubilatow dzisiejszych i tych, ktorzy ju z obchodzili swoje 9 miesiecy
przez te zmartwenia z Dominisiem calkowicie mi z glowy to wypadlo :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Madziu to masz niezle historie z tesciówką :ico_zly:
i wlasnie co ta te jej teksty mowi Twoj mąż??

Malgorzatko a co tam u was slychac??
jak sie czujesz, jak Wojtus no i Kruszynka??

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

10 lis 2007, 13:01

qunick, nic takiego nie dawalam Patrykowi,zadnych nowosci ale dzis na razie ok,zobaczymy co dalej,moze to faktycznie zabki choc nie widze zeby cos mu szlo.
madzia22wszystkiego dobrego dla Lenki :ico_tort:
hekkate,kellyczekamy na zdjecia mebelkow
Dziewczynykupujecie a moxze juz kupilyscie fotelik od razu do 36 kg czy najpierw do 18kg,ja sie zastanawiam czy do 36kg to nie za dlugi okres i czy sie nie sciuchra przez tyle lat.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

10 lis 2007, 13:43

Dzięki za życzenia
Mąż jest po mojej stronie wypierniczył ją wczoraj z mieszkania i powiedziaj ze dzisiaj przejdzie sie do niej i ją spierd....! ta kobieta jest walnięta i jej córki taz nigdy takich ludzi nie spotkałam nie miałam udziału w takich akcjach
Iwona ja sie rozglądam za fotelikiem do 36 kg ale co z tego wyjdzie to zobaczymy my mamy fotelik do 13 kg ale nogi jej juz troche wystają i sie jej żle jezdzi bo ona chce siedzic
Lenka zrobiła mi super prezent na urodziny i siadła sama :ico_brawa_01: tylko ze raz jej sie udało i juz nie probuje :ico_brawa_01: Potrafi stac na nogach i nimi przebierac wystarczy ze sie chyci za moje palce i zaraz stoi

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

10 lis 2007, 14:24

Iwona77, mnie się wydaje że można zainwestować w fotelik do 25 kg bo jak dziecko jest większe to moze swobodnie jeździc na podkładce - z tym ze ja mam fotelik po Zuzi to tak dokładnie o tym nie myslałam.
A tak wogóle to miałam rozwinac temat jezdziecki - co niniejszym czynie:


A i jeszcze jedno - jak się liźnie co nieco i wydaje się człowiekowi, że już wie wszystko to często tak bywa że nie chce słuchać innych ( tak było też ze mną nawet książkę zaczęłam o jeździectwie pisać - hi hi) - a im więcej się dowiadujemy tym zdajemy sobie sprawę jak mało wiemy...

NIE MUSICIE TEGO CZYTAĆ - JA O KONIACH MOGĘ DŁUGOO I NIE KAŻDY LUBI SŁUCHAĆ LUB CZYTAĆ

Wszystko oczywiscie zależy w dużym stopniu od indywidualnych predyspozycji. No i od miejsca w którym sie jeździ - czy są tam odpowiednie konie i wykwalifikowani instruktorzy.
Załóżmy, że uczę ja na znanych mi, pewnych koniach więc:
zaczynamy często od woltyżerki (taka gimnastyka na koniu) bo pomaga oswoić się ze zwierzęciem i nauczyć się utrzymywać równowagę. Na koniec lekcji półgodzinnej często pozwalam koniowi pokłusować (taki chód konia szybszy, w którym bardziej jeźdźca wybija) żeby oswoić się z różnymi ruchami konia i zacząć uczyć się anglezowania ( takie podnoszenie się w kłusie żeby zamortyzować wstrząsy). Poza tym można nauczyć się podstaw kierowania koniem (najbardziej potrzebnych : stój, ruszaj, w prawo i w lewo). Jak uczeń kumaty to na następną lekcję zabieram go na przejażdżke w teren. Ja jade na koniu z przodu a mój uczeń na koniu za mną. Pierwsze wrażenia z takiej przejażdżki sa niesamowite! Wiadomo, że ćwiczenie czyni mistrza więc zeby pewnie jeździć w teren z instruktorem a potem samodzielnie trzeba tyłek na tym koniu wytłuc ładnych parę godzin. jak miałam zdolnych jeźdźców to po ok 10 godzinach na koniu ( nie bez przerwy tylko rozłożonych w czasie) spokojnie galopowaliśmy razem w terenie. Potem przychodzi kolej na doszlifowanie umiejętności i powraca się na maneż (zamknięty plac) gdzie ja z ziemi prowadzę jazdę. Z tym że to juz nie każdy chce robić bo do jazdy typowo dla przyjemności wystarczą często te umiejętności które zdobył do tej pory. Ale polecam! Tak jak z nauką języka: początki z książek, potem dobrze wyjechać do kraju w którym posługują się tym językiem żeby się osłuchać i potem powrót do książek żeby szlifować.

Ufff ale się rozpisałam a nie ujęłam nawet małego skrawka jeździectwa NIE MUSICIE TEGO CZYTAĆ! :-D

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

10 lis 2007, 14:50

madzia22, Patrykowi tez nozki juz wystaja a poza tym nie chce juz siedziec tylem do kierunku,marudzi
qunick, dzieki za info o koniach,naprawde ciekawie sie czytało a z tym liznieciem czego to mysle ze to wielu dziedzin dotyczy haha czlowiek troche poczyta i mysli ze juz wszystkko wie. Ale mnie zachecialas jeszcze bardziej do jazdy bo myslalam ze to bardzo dlugo trzeba sie uczyc zeby w ogole w teren jechac a 10 h a nawet jak bedzie to 2 razy tyle (bo nie bede sie zaraz siebie szeregowac wsrod tych zdolnych) to i tak niezle. A na tym manezu to czego sie dalej uczy, omijanie jakis przeszkod czy cos innego ?
A z fotelikiem to sie wlasnie zastanawiamy ale chyba wezmiemy do 18kg bo do 36 to strasznie dlugi okres czasu jest i ten fotelik moze juz byc zniszczony, patrzylam do 25kg ale dla mnie wazne sa wyniki testow ADAC a z badanych fotelików zaden ich pomyslnie nie przeszedl. Wlasnie jedziemy do sklepu zobaczyc Kiddy infinity pro
http://www.allegro.pl/item263395123_now ... 18kg_.html

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

10 lis 2007, 14:50

cześć
a ja dzisiaj jestem jakaś nieprzytomna :ico_puknij: pojechałam do pracy i okazało się, że nie zabrałam kluczy :ico_puknij: na początku zdenerwowałam się, że je zgubiłam a potem mi się przypomniało , że chyba są w domu, no i wróciłam do domu i znów do pracy :ico_puknij: i godzinę czasu mi to zajęło - ciekawe co mój szef na to powie :ico_olaboga:

madzia22, wszystkiego najlepszego dla Lenki z okazji imieninek :ico_tort:
oj , szkoda, że z teściami i szwgierkami aż tak źle. Dobrze tylko, że mąż po twojej stronie jest, ale to przykre że mu matka własna tak gada

Karolas chyba tylko jeszcze ja nie gratulowałam ci postępów Amelki - a więc gratuluję pierwszych kroczków :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i zdrówka małej życzę :-)

Kelly a wam gratuluję raczkowania :ico_brawa_01: i masz rację, ze takie to wzruszające być mamą i patrzeć jak nasze dzieci się rozwijają i zmieniają
Joasia cały czas do tyłu raczkuje :-D

A my mamy już 3 zęby - ostatnio jak pisałam wam o drugim na dole to okazało się że to 2 naraz wychodzą, teraz już dobrze widać idą łeb w łeb hihi a górna jedynka jest już duża a druga już 2 tydzień nie może się przebić.
Hekkate Joasia też zgrzyta teraz tymi zębolinkami :-D

Byłyśmy ostatnio u ortopedy na drugiej kontroli bioder. I dokładnie wiedziałam jak będzie - co za durna baba-konował :ico_zly: Badanie trwało kilka sekund, tak samo jak ostatnio gdy Joaś miała 6 tygodni i pierwsze co ta baba powiedziała to z głupkowatym uśmieszkiem " o widzę, że mała ma zeza" no to jej powiedziałam , że ma spojrzeć na kręgosłup a nie na oczy bo zeza żadnego nie ma bo u okulisty tez byłyśmy, a ona na to że nie może na kręgosłup spojrzeć bo przyszłyśmy na kontrolę bioder :ico_szoking: i wygięła Joasi 1 nogę, mała zaczęła płakać i koniec. Stwierdziła, że wszystko ok i dowidzenia. No byłam taka wściekła, że szok. A niestety musiałam tam iść gdzie byłyśmy pierwszy raz, bo mi pediatra nie chciała wypisać drugiego skierowania, żebym mogła się zapisać gdzieś indziej. Pozostało mi jedynie chyba te biodra i kręgosłup sprawdzić prywatnie. Na szczęście chodzimy do neurologa i na tą rehabilitację i tam są super lekarze w CZD i rehabilitantki i gdyby coś było nie tak to zauważyliby na pewno, tak jak było z tym kręgosłupem i od razu dali ćwiczenia itp i potem się polepszyło. No ale jak już szłam do ortopedy to chciałam żeby przy okazji zerknęła na kręgosłup, a ona kazała przyjść za parę lat :ico_szoking: i jak wtedy będzie skrzywienie to da skierowanie na rehabilitację - no, już więcej nic nie piszę o tej babie bo się wkurzam tylko jak sobie o tym myślę

niedługo przyjedzie po mnie do pracy mąż z Joasią i jedziemy na zakupy

życzę wam miłej dalszej części soboty i niedzieli :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Karolas, olala, Hare (gdzie jesteś??????) ale wam zazdroszczę rogali marcińskich w niedzielę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: mniam mniam, na szczęście moja teściowa wynalazła pod Warszawą fajną cukiernię gdzie kupi nam jutri rogala prawie tak smacznego jak te w Poznaniu - ale to nie to samo, jednak i tak już się nie mogę doczekać :-D i do tego kawka :ico_kawusia: pycha!!!! - i znów od poniedziałku odchudzanie od nowa hihi :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2007-11-10, 13:56 ]
qunick, z przyjemnością przeczytałam o nauce jadzy konnej :-)

[ Dodano: 2007-11-10, 13:58 ]
100 lat dla Wojtusia i Milenki z okazji 9 miesięcy :ico_tort:

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

10 lis 2007, 16:12

Magdzinka pisze:qunick, z przyjemnością przeczytałam o nauce jadzy konnej :-)
cieszę się! A tą babą sie nie przejmuj - są ludzie i parapety...Dobrze że chodzicie do CZD bo wyglada że tam są kompetentni specjaliści...
Iwona77 pisze:A na tym manezu to czego sie dalej uczy, omijanie jakis przeszkod czy cos innego ?

można się uczyć skoków, można jakichs podstaw ujeżdżenia. to sa rzeczy które tylko na pozór wyglądają łatwiutko - rzeczywiście wymagają dużo pracy i poznania konia bardziej "dogłęnie". Np niuanse typu odpowiednie "pójście" za koniem w czasie skoku zeby mu nie utrudniać (nie wisiec jak worek cementu ;)) Koń z natury raczej stara się ominąć przeszkodę nią ja skoczyć więc jak mu się jeszcze to utrudnia - może się zniechęcić.

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

10 lis 2007, 16:27

a my od rana sprzątamy, pieczemy placuszki itp.
Agatka oczywiście dzielnie mi pomaga, to znaczy jest grzeczna....
Magdzinka kurcze co za wredne babsko :ico_zly: Ja to chyba bym nerwowo nie wytrzymała, złożyłabym na nią jakąś skargę albo coś...dobrze że mamy możliwość chodzenia do prywatnych lekarzy.... uff no z takim babskiem to ja doczynienia jeszcze nie miałam...
mamcia tak sobie pomyślałam, że może spapuguję po tobie i również zrobię domek z kartonu dla Agatki. Tylko wogóle nie mam wizji jak to zrobić, prosze wklej fotke. Mamy duży dom (ponad 200m kw), duże pokoje zatem taki domek mógłby sobie spokojnie w którymś pokoju stać, a zepwne Agatka miałaby więcej możliwości do zabawy :-)

[ Dodano: 2007-11-10, 15:29 ]
madzia ojejejeje :ico_olaboga: co to za teściowa, nie ma co, powstydziłaby się...dobrze że masz męża po swojej stronie....
Iwona wiesz też się zastanawiałam jaki fotelik kupić (wagowo) no ale chyba kupię ten do 36kg bo wiesz kupuję raz i spokój, a jak się zmechaci lub podrze to mam babcię krawcową :-) Coś zapewne wymyśli :-)

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

10 lis 2007, 19:56

Witam Was cieplutko

kelly, Hekkate, Eva, Magdzinka dziękuję że pamiętałyście
:ico_buziaczki_big:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość