Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

12 lis 2007, 09:51

hej , narazie przeczytałam tylko tę stronę i szybko odpiuję mamie Kasi kochana, dlaczego tak myślisz,że jesteś coraz mniej potrzebna??? Przecież to nieprawda, ja często o tobie myślę i zastanawiam się co u ciebie i Ali i Arusia słychać, tak samo jak o innych dziewczynach, które długo nie zaglądają tu :ico_oczko: A twoje rady są naprawdę przydatne, w końcu masz już dwójkę dzieciaczków i wiesz co doradzić, no i często pisałać o radach twojej teściowej, które też mi się przydwały, ja nawet pamiętam, że radziłaś mi jak jeszcze w ciąży byłyśmy, żebym rąk do góry za często nie podnosiła hihi - tak więc na pewno wszyscy o sobie tu pamiętają i PROSZĘ PISZ CZĘSTO Z NAMI WSZYSTKIMI BO CZĘSTO TU CIEBIE BRAKUJE :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

asiam i o tobie kochana też pamiętałam :-) dziękuję za komplementy; jeśli chodzi o karmienie piersią to nadal karmię i w nocy i ostatnio było ileś dni fajnie bo mała budziła się tylko raz czy 2 na cyca i potem rano około 7, a dziś był koszmar bo już od północy co godzinę :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: i dziś jestem strasznie niewyspana i jeszcze głowa mnie bolała pół nocy, na szczęście mimo 3 zębów Joasi nie czuję żeby mnie gryzła podczas ssania, czasami tylko jak specjalnie to robi i się śmieje :-D , a mata to właśnie takie puzzle, wczoraj mąż zbudował małej z tego pudełka do których sobie wrzuca literki :-)

teraz zmykam, zaraz wychodzę na spacerek, mała już marudzi więc inne strony poczytam później i odpiszę pewnie już w pracy :ico_papa:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

12 lis 2007, 10:09

wklejam zdjęcia o których wcześniej wspominałam:

Asia na basenie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a potem w bawialni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

12 lis 2007, 10:13

hej kobietki!
najpierw spoznione wczorajsze zyczonka dla AGATKI, ALICJI i JOASI
i dzisiejsze dla PATRYKA mysiaac ( gdzie jestes dziewczyno? :D ) z okazji ukonczenia 9 miesiaczkow!!!

:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

magdzinka ale masz superowego meza, nie ma co! kwiaty przepiekne, wypad do Wedla - superrrrrrrr, i ten pomysl z wygrawerowanym pierscionkiem :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: 1000 plusow dla meza, wlasnie przy ciezkich chwilach o takich momentach nalezy pamietac!!!! a co do lekarza , to ja niewiem skad takie wredne baby sie robia, jakby sie nie znaly na swojej pracy, zabiera sie za zeza ktory nie istnieje, ale juz na kregoslupik popatrzec nie moze, przeciez jak sie idze do lekarza niewazne czy na kontrole bioderek czy na co to zawsze badaja nawet jak powiesz ze masz katar i kaszlesz! pierwszy raz slysze zeby ktos odmowil badania....echh ale moze to nawet lepiej jak pojdziesz prywatnie, przynajmniej bedziesz miala pewnosc, czy wszystko jest ok!

qunick sliczny Pilsudski, to ten na zamowienie co malowalas??, no i jak swietnie opisalas o poczatkach jezdziectwa ( znaczy nauke jezdzenia na koniu) , tak sie wczytalam ze az mnie to zachecilo, szczegolnie ze jazda w teren nie koniecznie musi odbyc sie po wielu godzinach jazdy hihihiih myslalam ze to bardziej skomplikowanie wyglada, tez lubie koniki ale nie tak juz z pasja jak ty, po prostu mysle ze kochane zwierzatka, bo i piekne sa tez.

karolas tak mi przykro ze Amelka znow chora jest...bo Amelcia taka kochana dziewczynka, a tu ciagle jakies chorobska sie placza kolo niej, .echhh Julenka ma kaszelek mokry i gleboki, i katarek, goraczke tez miala pare dni, ale zywa jest, bawi sie , coprawda duzo marudzi, i na szczepienie lekarz ja przepuscil, ale z tym osluchaniem, to ja niewiem, nie osluchal jej wcale, dziwni ci lekarze, no ale nawet jak kiedys Julenka kaszlala i jak odychala to jak odkurzacz brzmialo to lekarz osluchal i stwierdzil ze jest ok, ze nic nie ma, tylko wirusik, Julenka jeszcze w zyciu nie dostalaa antybiotyku!

dziewczyny wczoraj bylismy na weekend u tesciowki, no i jej mama, a A. babcia 3 tygodnie temu sie przewrocila, tak ja bolala noga po tym, ale chodzila przez te 3 tygodnie bo lekarz stwierdzil ze to tylko miesien obity, trzy razy u lekarza byla w koncu ja do fyzjoterapeuty chial wyslac i miala czekac na list kiedy, no i co sie okazalo to to ze w sobote babcia lezala caly dzien w lozku nawet do toalety wyjsc nie mogla bo tak ja bolalo, zadzwonilismy po pogotowie, A. sie wkurzyl bo babcia okrutnie schudla, i pogotowie tez gada ze cos z miesniem obitym, ale A. powiedzial zeby do szpitala pojechali z nia, i pojechali zrobili doszczetne badania i co sie okazalo??? ze Babcia miala zlamane biodro!!!! :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_olaboga: no trzy tygodnie chodzila z tym zlamanym biodrem, miala leki przeciwbolowe ale nic nie pomagalay a taka twarda babka sie zapierala ze nie chce do szpitala ze poczeka do poniedzialku i pojdzie do lekarza, echhh ci lekarze tutaj wcale nie lepsi sa!!!!! czekaja az czlowiek umrze i wtedy reaguja! wrrrr

mama kasia no co ty piszesz, pewnie ze pomocna jestes, jak dla mnie na pewno! bo masz juz doswiadczenie z pierwszym dzieckiem, nieprzejmuj sie niczym, kazda z nas napewno miala taki czas, ze nie dostawala odpowiedzi na swoje pytania, rady , posty! ale to nie znaczy ze masz przestac pisac! pisz pisz i nie przejmuj sie przebojowosc nie am tu nic do znaczenia! my bedziemy z atoba okrutnie tesknic jesli znikniesz, bo tak naprawde twoje rady sa jedne z najcenniejszych bo juz wszystkiego probowalas jeden raz!

dorotka o przepraszam, zapomnialam wkleic te zdjatka przed tym jak pojechalismy na weekend, ale kobieto co ty, ja sie nie napracowalam przy tym domku, bo z Julcia go robilam hihihiih to taki szalasik, oczywiscie wkleje zdjatka dzis, mysle ze ty moglabys stworzyc cos duzo lepszego!!!

[ Dodano: 2007-11-12, 09:16 ]
olala, sliczne zdjecia!!! na tym baseniku i bawialni naprawde musi byc fajosko!! a gdzie to jestb w jakim miescie?? a ta bawialnia to kazdy moze do niej isc, czy jak to wyglada wogole???

[ Dodano: 2007-11-12, 09:24 ]
ja lece pochwalic sie Julenka ze wczoraj pierwszy raz stala sama bez pomocy hihihihi co prawda krotki czas, ale jak zobaczyla moje okrzyki to probowala znowu i znowu hiihihih :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

12 lis 2007, 10:36

mama Kasia, następna! Ja protestuję! Chcemy Cię tutaj bo chcemy siebie nawzajem! Potrzebujemy Cię jak kania dżdżu! I bez głupiego gadania - tu nie kącik porad ! Pisz co u was słychać poprostu i wyżal się to też pomaga na doła (przynajmniej mnie)

MagdzinkaAle Ci zazdroszczę męża, aż się popłakałam normalnie :ico_placzek: Ja w sobotę miałam urodziny a mój nawet życzeń mi nie złożył nie mówiąc już o czymś innym dostałam tylko awanturę i podkreślenie jaka beznadziejna jestem
Widzę że tylko niektóre z nas mają super mężów ....Ja sie oststnio z moim dogadać nie mogę za bardzo i jeszcze mi dokopuje(w przeności) mój ojciec który teraz za nami mieszka i zachowuje się jakbyśmy zawsze tworzyli rodzinę ( a nie było go 30 lat i zero kontaktu przwie) ech...........
olala, fajnie razem wyglądacie na tych zdjęciach! A Asia taka duża już się wydaje!
MamciaKochana pisze:poczatkach jezdziectwa ( znaczy nauke jezdzenia na koniu) , tak sie wczytalam ze az mnie to zachecilo, szczegolnie ze jazda w teren nie koniecznie musi odbyc sie po wielu godzinach jazdy hihihiih myslalam ze to bardziej skomplikowanie wyglada, tez lubie koniki ale nie tak juz z pasja jak ty, po prostu mysle ze kochane zwierzatka, bo i piekne sa tez.
- miło mi! Nie myślałam że będziecie czytać moje wywody!

[ Dodano: 2007-11-12, 09:48 ]
Dzisiaj Małgosia miała iść do lekarza - mam nadzieję że wszystko będzie dobrze!

Karolas - napisz jak te leki - lepiej juz Amelce?


Jeszcze chciałabym Wam pokazać mojego bąka, który się nauczył robić "ojojoj!" :ico_olaboga:
Obrazek
Obrazek
A tutaj schyla się po zabawkę - ile juz ma guzów od takiego schylania :ico_olaboga:
Obrazek

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

12 lis 2007, 11:31

QUNICK na wsepie musze napisać ze obrosłam w piórka jak przeczytałam twoje słowa ze jestem najlepszą mamą :) :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: ale jeszcze od nikogo takich słow nie usłyszałm jak zyję co prawda to słowa napisane od ciebie hi hi hi ale bardzo mi miło było to przeczytać jesteś kochana dziękuje za uznanie :)
No czasami mi brak sił juz wiesz, jak wczoraj rano wstałam i usłyszałm małej oddech to usiadłam na kanapie i sie rozkleiłam, ręce mi opadły a mąż pytał czego becze to w koncu to z siebie wyrzuciłam ze mam dosc tych powracających katarów u jednego i u drugiego ze wciąz tylko sciągnie z noska, oklepywanie,lekarstwa ach i 1,5 miesiąca temu było to samo no ile moze człowiek zniesc patrzac jak dziecko sie meczy :( :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
Amelcia naprawde jest bardzo pogodna,wesoła i gdybyscie ją zobacyzły to zadna nie powieizałby ze jej cos jest ale prawda jest taka a nie inna zap. oskrzeli jest jak byk i dobrze w sumie ze to tylko oskrzela ach mowie ci.......
No i jak nieraz se usiade i powspominam ile juz siedzenia było w szpilatalach,ile nocy przespanych na podłogach szpitalnych,gdzies w kąciku pod łozeczkiem kacpiego albo Amelci ach mam nadzieje ze za pare lat mi podziekuja chociaz i docenią moj-masz trud :)
Jak to mój mażmówi-nie becz mała zobacz jak sie smieją do ciebie-"USMIECH DZIECKA NAGRODA ZA TRUD WYCHOWAWCZY" tak mi mowi męzluke kiedy widzi ze łapię dolka hi hi hi
Ale sie wypowiedizałm teraz ach.... przepraszam teraz ja smęce hi hi hi juz oki .
Jets juz z Amelcia lepiej tak sądze, inhalacje pomagaja a ntybiotyk zacznie pomału działac takze powinno byc tylko lepiej, zobaczymy jutro mamy wizytke z Kacpim u pulmonologa i Amelcie od razu wezme tez :)
super nowe foteczki Ninki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
MAMCIA KOCHANAkurcze ja nie pojmuje tej polityki w tej Danii hi hi hi. U nas to z takimi objawami jak opisujesz u Julci to od razu bez gadania by cie wysłali na przeswietlenie rtg płuc ;), bo jak mala jeszcze gorączkuje to podejrzewaliby własnie zap.oskrzeli albo co gorsze płuc. Pierwsze pytanko u nas jak mała ma takie objawy to czy gorączkuje a ja ze nie no to zdjecia nie trzeba rozumiesz hahahahaahahha. Ale bez antybiotyku dzielnie sobie radzi Julcia napradę szok :) gratulacje u nas to nie do pomyslenia gdzie tam Amelka by sie z tego nie wygrzebała wiesz zeszłoby nizej i skonczyc sie mogło szpitalem ach nawet nie chę mysleć hi hi hi
MAMA KASIA czesc od razu musisz dostac bęcki kochana!!! no co ty wygadujesz? no własnie ja tez czesto mysle o tobie i co u twoich dzieciaczkow słychać bo tez mam przeciez dwójeczkę i czesto cos jak czytasz :). Pisz z nami i nawet nie mow mi tu ze przestajesz bo cie trzepne normalnie, pisz pisz bo jestem taka ciekawa co u aluski? chodzi juz? ile ma zebolkow? pisz bo my cały czas myslimy głuptasie ze nie masz dostepu do kompa albo cos i dlatego sie nie pojawiasz a ty nas czytasz w ukryciu a nic nie piszesz co u ciebie o ty babolku no nie ładnie prosze mi sie poprawic i pisac jak zawse,twoje rady zawsze sie przydadzą kochana:)
MAGDZINKA gratuluje super mężulka no i udanego wypadu na gorąca czekoladkę :) kurcze i ten piersionek arabeliii hi hi hi superasna historia jak z jakiegoś filmu normalnie czytałam z otwartą buzią super kochana :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

12 lis 2007, 12:05

Quinckrozumiem Cię aż za dobrze mój na okrągło mi wypomina coś z przeszłości i do tego jakieś bzdury z palca wyssane co mu kiedyś ktoś naopowiadał. Boli to koszmarnie czasem już naprawdę myślę, że cały ten związek sensu nie ma. Momentami ( gdyby Łukasza nie było)żyć by mi się nie chciało ale najgorsze to po prostu to że czuję się samotna.
Zdjęcia Niusi piękne ale cudnie stoi :ico_brawa_01:
Kurcze jaka Ty zdolniacha jesteś :ico_brawa_01: kiedyś złożę u Ciebie zamówienie na obraz jak mi kaska gdzieś wpadnie. :-D
mamciaDla Julci :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
olala Ale super zdjęcia, gdzie taki fajny basenik jest? Często chodzicie? I czy to prawda, że jedna pieluch do pływania 15 zł kosztuje?Ale wścibska jestem co nie? :ico_wstydzioch:
Asiulka ma śliczne włoski i wygląda jakby ponad rok miała. Dla malej pływaczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-11-12, 11:07 ]
Malgośczekam z niecierpliwością na relacje z wizyty u lekarza

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

12 lis 2007, 12:24

Witajcie

MamaKasia kochana, potrzebna tu jestes, i to jak. Napewno wszystkie pamietamy o kazdej, przeciez tak sie zzylismy, hihi. Brakuje nam Ciebie. Pisz i sie nie przejmuj. Ja kazdej dziewczyny post czytam z zainteresowaniem, a nie kazdej odpowiadam, bo np.,nie znam odpowiedzi. Ale pisz, prosze bardzo :ico_sorki:

Iwona Fillipek raczej grzeczny w gosciach, akle za duzo nie chodzimy, tylko do mojej chcrzestne, ale dosc czesto, to raczej on sie czuje jak u siebie, hihi
ale z zasypianiem tam to tez ciezko, on lubi w swoim lozeczku.
Moze Patryczka po prostu denerwowaly inne dzieci, hihi. I moze chalas.
Co do meza szwagierki, mowia ze dzieci wyczuwaja ludzi ktore nie lubia maluszkow, hihi. bez urazy dla niego, hihi

Asiam no codziennie, mysle gdzie sie podzialas, myslalam ze komp. nie dziala, bo nawet wygladam na GG, a nigdy nie moge Ciebie zastac
Fajne zdjecia Lukaszka, ale przystojniacha . Jakiego pieska fajnego

Qunick fajne zdjecia Ninusi, jaka zdolniacha, sliczna

Małgosiu no i jak u lekarzej kochana ?

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

12 lis 2007, 12:26

MamciaKochana, basen mam pod oknami wewnątrz osiedla (Poznań). To jest basen tylko dla mieszkańców. Na pierwszym zdjęciu przez szybe basenu widać bloki mojego osiedla. A bawialnia jest z pomieszczeniu obok basenu. Kiedyś mieszkańcy na zebraniu wspólnoty podjęli decyzję, ze koło przebieralni na basenie jest wolne pomieszczenie i możnaby tam bawialnie dla dzieci urządzić. I na początku każde dziecko, które chcialo z tego korzystać przynosiło jakąś zabawkę. Chodzimy tam zawsze po pływalni na ok. pół godzinki , żeby od razu na dwór nie wychodzić mimo że mamy do domu 30 kroków.

qunick, Asia rzeczywiście wygląda dorosło przez swoją fryzure. Ta czupryna ją postarza :-D

asiam_26, Staram sie chodzic na basen raz w tygodniu na około pół godzinki. Byłyśmy juz 5 razy. A pieluchy wcale tyle nie kosztują tylko ok. 27zl opakowanie 12 sztuk - Huggies.

Na basenie jest naprawde fajna zabawa. Tylko że to nie jest basen specjalny dla dzieci i woda jest chłodniejsza i na początku Asia jest niechętna żeby się zamoczyć, ale po chwili jej obawa mija i pluska sie na całego.
Znacie może jakiś link do jakiejś strony gdzie można znaleźć informacje jak takie dziecko uczyć pływać i jakie ćwiczenia z nim robic? Bo mi po mału pomysły się kończą.

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

12 lis 2007, 12:32

olala, fajne zdjecia
Jak Asiulka plywa fajnie :ico_brawa_01:
A to Ty tam jeste na zdjeciu?


Asia Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin,
nie wiedzialam ze masz, no to pozno skladam zyczenia,
Od wszystkiego serca zycie duzo-duzo szczescia, pociechy ze skarba , no i wszystkiego co tylko sobie zarzyczysz :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
Niech wkoncu maz zrozumie, jaka ma wspaniala zone , a to... :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

12 lis 2007, 12:38

lulu81, dzięki za pochwały w imieniu Asiulki.
A na zdjęciu tak, to ja. Hi Hi pokazałam wam się.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość