Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

19 mar 2007, 16:46

hekkate ja mam nianie elektroniczną...Bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza jak ktoś ma duży dom. Malutka jak śpi u nas w sypialni, mogę spokojnie siedzieć w innym pokoju np. przy komputerze - bo wiem że Agatka smacznie śpi :-)
kminek położna kazała bym mojej małej podawała witaminke D od 3 tygodnia-2 krople dziennie, z resztą w ksiażeczce zdrowia też pisze że tak należy podawać.

Moja Agatka taka grzeczniutka się zrobiła...i kolki minęły, już spokojnie zasypiamy wieczorami - bez płaczu i bólu brzuszka. I tak słodko śpi...budzi się tylko raz w nocy :-)

[ Dodano: 2007-03-19 ]
Teraz w sobotę jadę na moje pierwsze zajecia od porodu...trochę panikuje ale cieszę się z spotkania ze znajomymi. Oczywiście Agatka jedzie z nami, mój mąż będzie z nią u cioci, a ja między zajęciami będe ich "odwiedzać" .
Mam tyle spraw teraz to załatwiania, już za miesiąc bierzemy z Piotrem ślub kościelny i Agatka ma chrzciny...Już nie mogę się doczekać :-)
Na szczęście "zgubiłam" mój ogromny brzuch i mogę zaszaleć z sukienką ślubną :-D

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

19 mar 2007, 20:40

Ml ja chodzę wszędzie z Mirelka ale to dlatego ze nie mam z kim ja zostawić teściowa cała ciąże mi mówiła ze na nia nie mam co liczyć tagrze ostatnio nawet u gina byłam z Mirelka .
Tobiaszek wypija 60 ml za jednym zamachem ? to jeszcze nic Mirelka wypije 100ml i płacze o jeszcze ale więcej jej nie daje a i tak staram się jej zabierać po 50 ml pediatra mi powiedziała ze więcej nie dawać.

Hekate o karczku tez wiem i często sprawdzam jeszcze nigdy nie było tam gorąco najwyżej cieplutko ale takie przyjemne ciepło.
Jutro mam szczepienie wiedz wszystkiego się dowiem na temat tego pocenia.


qunick ja chyba tez bym nie został w szpitalu na twoim miejscu bo faktycznie mogła by się gorszej choroby nabawić wracajcie wszyscy szybciutko do zdrowia.


My planujemy kupić nianie elektryczna bo tez mamy duży dom dwa pietra i parter do tego kuchnia na dole a ja mieszkam na samej górze wiedz chyba kupie ta nianie .

Hekate ja tez mam jeszcze brzuch podobno potrzeba 6 miesięcy po cc by doszedł do siebie bo tak w srodku jest wszystko opuchnięte .
Tez ci trentwiejie brzuch ?
Ostatnio zmieniony 19 mar 2007, 22:51 przez Iza@, łącznie zmieniany 1 raz.

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

20 mar 2007, 01:34

witam dziewczyna jesli chdzo o mate to ja juz dawno kupilam jak jeszcze Kubus byl w brzuszku :ico_haha_01: czasem go klade na niej na chwilke dzis zrobilam lepszy zakup kupilismy Kubunciowi hustawke jest na zdjeciu w podpisie maly bardzo zadowolony lezy spokojnie buja sie hi hi usmiecha sie ladnie wiec chyba mu sie podoba pozatym sa tam zabawki ktore probuje lapac jeszcze chyba nie bardzo swiadomie ale moze niedlugo :ico_haha_01: co do innych zabawiek to takie typu grzechotki od 3 miesiaca ale polecam wam narysowac proste kreski czarne na bialych kartkach i pokazywac to bardzo dobrze rozwija wzrok a dla dzi dzi to bardzo ciekawe bo nie widzi tego jako zwykle kreski tylko jako ruchome hi hi :ico_haha_01:
jesli chodzi o sprawdzanie ciepla to z tego co wiem to wlasnie na pleckach sie sprawdza czy nie sa spocone a czy dzidzi za zimno na raczkach lub nuzkach tylko na poczatku ok pierwszego miesiaca raczki sa ciagle zimne
jesli chodzi o zakupy to ja Kubusia zabieram wszedzie teraz byla u nas tesciowa to czasem sami jezdilismy ale tak to nie mamy go gdzie zostawic i zabieramy wszedzie spi jak zabity jeszcze mi sie nie obudzil po za domem :ico_haha_02:
a jesli chodzi o nianie to tez mamy bo tez mamy dwu poziomowy dom ale jakos zadko uzywam :ico_noniewiem: na poczatku to uzywalam bo sie balam czy wszystko dobrze a teraz to jak Kubus placze to i tak slysze pozatym i tak co chwilke zagladam do niego a jak czasem marudzi albo poplakuje to tylko zerkam na niego i nie ruszam go czesto zasypia no chyba ze wybuchnie placzem to mamusia biegnie na ratunek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

20 mar 2007, 11:12

Witam,
Tobiasz dzisiaj jest strasznie marudny. Nie śpi od 4.00 i albo marudzi albo płacze, albo się śmieje.
Teraz akurat jest zajęty oglądaniem nowej zabawki - fioletowa puchata biedrona z czarnymi kropkami. Widać, że mu się podoba :ico_haha_01:

Wczoraj miał kolkę - ale tak 15 minut. Ale niestety byliśmy wtedy u mojej babci panikary (akurat pech chciał, że zawsze jak u niej jesteśmy to dziecko ma kolkę). I moja babcia zaczęła wymyślać dlaczego on tak płacze - wymyśliła np że to od melka Bebiko - bo takie melko przed podaniem trzeba najpierw zagotować i gotować go tak przez 15 minut, potem wymysliła, że od pieluszek jednorazowych - bo ściskają brzuszek, a potem , że od tego że Tobiasz nie śppi na poduszce.
Ach dziewczyny co ja mam z tą moją babcią. Codziennie jakieś nowe rewelacje - aż krew człoweika zalewa.

[ Dodano: 2007-03-20 ]
Rano myślałam, że Tobiasz ma gorączkę :ico_chory: . Mierzyłam mu w pupie i miał 37,3. Podaję mu dużo picia i jak mu nie przejdzie to chyba pójdę do lekarza.

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

20 mar 2007, 11:27

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu Mirelka strasznie płakała było mi jej bardzo szkoda teraz spi mam nadzieje ze całkiem dobrze przyjmie te szczepionki .
Od ostatniej wizyty przytyła tylko 200g pediatra powiedziała ze malutko ale mnie to bardzo dziwi bo ona dużo je myślałam ze wazy już gdzieś z 5600g a ona dopiero 4800g.

Snadra fajny ten bajaczek tez rozglądałam się na allegro za czyms takim , ale takim by dzidzus leżał a nie siedział bo twój synek to chyba siedzi prawda?


Ml ale w pupie zawsze jest podwyższona temperatura jeśli się nie myle to o 4 stopnie wiedz chyba nie ma gorączki.

Wiecie ze niemowlak do jakiegoś tam wieku potrafi płakać bez powodu nawet godzinę by oderagowac albo miał za dużo wrażeń w dzień i to tez jest powód płaczu i nieraz właśnie ten płacz jest mylnie interpretowanie jako kolka.
Ja cały czas właśnie myslałm ze Mirelka to musi sobie tak wieczorem popłakać tak bez powodu no ale jednak okazało się ze ma kolki.
Pediatra przepisała nam jakieś proszki mam nadzieje ze będą działać.

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

20 mar 2007, 12:24

Iza@, kurczer no wlasnie wczoraj to odkrylam u mojego Patryka, ze wlasnie mial za duzo wrazen i byl zmeczony. A poza tym to czasem w ogole nie moge sie polapac i nie wiem czy jest glodny bo zawsze prawie chetny do cyca, czy ma kolke czy sie nudzi i chce na raczki. Wczoraj sie zamartwialam ze chcyba sie nie najada bo tak sie denerwowal przy cycu i puszczal co jakis czas.Ciezko tak wyczuc czasami o co chodzi a wy jak dajecie sobie rade z odczytywaniem placzu?

Ja mam glownie problem z tym glodem, jak wy doszlyuscie do tego ze dzidzia sie nie najada, ze malo pokarmu macie i zaczelyscie dokarmiac?

My jutro idziemy do okulisty, ciekawe co nam powie, ale pogoda widze nieciekawa bedzie a tak sie na wiosne mialo.

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

20 mar 2007, 13:23

Iwona77 - Mi lekarz powiedział, że jak dziecko ssie 1 pierś 15 min, drugą 15 min (albo 30 min jak karmisz raz z jednej raz z drugiej) a potem jeszcze szuka jedzenia tzn - albo wyciąga jężyczek, gryzie pieluszkę, albo wkłada rączki do buzi to wtedy trzeba dokarmić. no i w ten sposób nie bawi się piersią tylko wszystko wyje a potem dostanie jeszcze papu. :ico_haha_02:

Iza- właśnie przeczytałam, że w pupie ma być 37, więc ma trochę podwyższoną. Ale podobno mam zacząć panikować jak będzie 38.

Uff - dzidzia przed chwilą zasnęła. Dziewczyny czy wasze dzieciaczki też są tak aktywne w dzień??? I ile śpią w dzień ???? Ja nie wiem czy Tobiasz nie śpi za mało w dzień. czasami są to tylko drzemki po godzinie (trzy albo cztery). :ico_tort: A ja padam ze zmęczenia, dosłownie na pysk. Jak go przed chwilą karmiłam to mi tak w brzuchu burczało - teraz wcinam jabłko :-D

[ Dodano: 2007-03-20 ]
Kurczę, jakiś tort mi się w poście pojawił !!!!!! :ico_oczko:

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

20 mar 2007, 13:34

Iza@, nie Kubus nie siedzi lezy tak jak w foteliku samochodowym :ico_haha_02:
ML, moj Kubus tez tak spi czasem jest taki dzien ze spi wiecej ale czasm to tylko 2 razy po 2 godzinki a reszte dnia je lezy patrzy na oczka czasem pomarudzi oczywiscie za to w nocy spi ladnie bo od 20 przesypia 5 godzin :ico_haha_02: czyli do 1 potem jedzonko i dalej spi do np 4.30 i puzniej do 8.30 tak to mniej wiecej u nas wyglada

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

20 mar 2007, 13:53

watam WAS DZIEWCZYNY :ico_buziaczki_big: ja tylko na chwileczkę bo moja dzidzia właśnie zasnęła więc zmykm poprasować bo już od piątku nie miałam na to czasu :ico_szoking: a nie wiem ile pośpi bo to w dzień bywa różnie czasami tylko pół godzinki , najczęściej 1,5 h ,a od święta śpi ze 3 godziny. A jak nie śpi to płacze i nie wiem o co jej chodzi bo ile można jeść??? Jak ją włożę do lżaczka to wytrzymuje góra 5 minut, no w łłóżeczku jest trochę lepiej bo 10 hihi :ico_haha_01: płacze mi nawet na rękach często więc chyba naprawdę chce tak często jeść bo przy cycu zaraz jest spokojna i mocno ciągnie. A najgorsze jest to , że nie chce pić z butelki :ico_olaboga: dostaje wtedy histerii, a chciałam ją nauczyć pić moje mleczko z butelki w razie jakbym musiała ją zostawić z teściową lub z mężem a tu klops. Herbatki to jeszcze wypije trochę ale mleka odciągniętego nie chce - chyba się wkurza, ze to nie z cycusia :ico_noniewiem: Dobra id ę prasować PA!

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

20 mar 2007, 15:26

Ja wiem kiedy Mirelka chce jeść tylko ze ja karmie butelka najpierw tylko kweczy potem jest łe,łe,łe i tak pare razy z przerwami no i zaczyna się płacz wtedy już wiem ze to głód.

Gdy ma kupkę to krzyk od razu bez wstępów pręży się wygina nóżki w górze to tez umiem rozpoznać .
Kiedyś tez nie wiedziałam czemu płacze a okazało się ze to przez moja bluzkę bo była biała w Czerne pasy a dzieci widza do jakiegoś czasu tylko czarny biały i czerwony strasznie wtedy płakała gdy spojrzała w moja stronę a trzymałam ja na rekach to od razu ryk gdy się odwróciła było cicho gdy zmieniłam bluzkę była spokojniutka widocznie była już zmeczona t o był dla niej nie przyjemny bodziec.

Ja Mirelke przystawiałam przez dwa tygodnie do piersi chodź tam nic nie było i ona robiła tak ,ciągnęła puszczała kwękała znów złapała znów kwękała tak po godzinie już nie kwękała tylko płakała puszczała płakała.
Po dwóch godzinach dawałam jej butle wypijała za jednym zamachem 120 ml i usnęła.
Stad wiedziałam ze się nie najada .


Ja wzięłam te skojarzone u nas 90 zł jeszcze zalezy w jakiej aptece.




Z tym ssaniem raczek to chyba zależy od dziecka bo moja Mirelka nawet jak jest pełna to ssie łapki i pare razy po takim ssaniu próbowałam dac jej mleka to nie chciała.

Ml to fajnie masz jak ci spi 4 godzinny w dzień Mirelka 2,5 to najdłózej , rzadko 3 ,nieraz mamy taki dzień ze w ciągu całego dnia spi tylko 2 godziny a czasem przesypia prawie cały i jeszcze noc, ale to już rzadziej się zdarza ale około 5 godzin w dzień spi.


Dziś tez ładnie sobie spi o 6 się obudziła potem usnęła 10 spała do 12 potem bobódka o 14:30 dałam mleczko i dalej spi.
Chyba w tej szczepionce jakiś usypiacz był.


W nocy teraz już jest coraz lepiej o 6:30 kąpiel o 19:30 to już spi i tak do 3:0-3:30 czasem budzi się o 1 :00 i wtedy jeszcze o 5 potem o 8 a jak budzi się o 3:00 to spi do 7 wiedz nie jest zle.

Magdziaka dziwne ze cały czas ci tak płacze bo moja to tylko gdy ma gołda kupkę i kolkę tak to leżakuje w leżaczku i patrzy na zeradol w salonie bo mamy taki wielki czarny wiatrak .

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość